QUOTE(insi @ 2008 06 11, 17:53)
jūs ir vėl reiškiat nusivylimą, kad
nepilnos šeimos pinigų negaus. o man tai atrodo didžiausias koncepcijos pliusas. ir daugelis moterų kaip pastebėjau pyksta ne dėl sąvokos, o dėl to, kad teks užsidirbti, o ne tikėtis iš valstybės. jei jau remti - tai remti visus arba nieko. tas daugelį metų propaguotas
vienišųjų rėmimas irgi buvo diskriminacija, nes jos gavo lengvatas, kurių negavo šeimas, o dabar turės dirbti ir užsidirbti.
perskaičiau. bet pusė obuolio pavadinta obuoliu juo irgi netampa
Jūs labai painiojate sąvokas - vienišos mamos, nepilna šeima... Kai tuo tarpu tai yra skirtingi dalykai. Nepilna šeima yra išsisiskyrę ir našliai/našlės.
1.1.6. Nepilna šeima artimos giminystės ir gyvenimo kartu siejamų asmenų grupė, kurioje nėra vieno iš sutuoktinių dėl įstatymų nustatyta tvarka
nutrauktos santuokos arba
mirus vienam iš sutuoktinių, dėl ko yra sunkiau atlikti šeimos funkcijas.
Tai yra, gyvena sau šeima, miršta sutuoktinis ar išsiskiria - išmokos ir privilegijos nutrūksta. Žmonės (ir jų vaikai) baudžiami už vieno iš tėvų mirtį / skyrybas?? Tarsi jiems ir be to lengva būtų... Žinoma, našlės ir tt. gali staigiai save legitimizuoti ir vėl patekt į privilegijuotųjų klasę, tučtuojau ištekėdamos.
Realu, teisinga ir protinga? Nemanau
Kaip bepavadinsi nepilną šeimą - į kurį žodį bekreipsi dėmesį (ar vis dėl to
šeima, ar vis dėl to
nepilna), jai privilegijos pagal koncepciją ir atitinkamus įstatymus nenumatytos, atseit kiti įstatymai reglamentuoja.
Čia yra teisinė spraga, nes sąvoka iš vis neaišku kam numatyta, jei į taikymo sritį nepatenka (taip teigia rengėjai), todėl yra ir vietos ginčytis.
Dėl vienišų mamų - nemanau, kad šiuo metu jos nedirba ir sėdi valstybėms ant sprando. Kiek tokių pažįstu - aria daugiau už teisingąsias sutuoktines. Dar daugiau, būtent
ištekėjusios moterys Lietuvoje pratinamos nedirbti - atkreipkite dėmesį į tai, kad motinystės atostogos pas mus visi du metai, kai daug kur Europoje vos keli mėnesiai... Be to, žr naują Paramos šeimai pagrindų įstatymą... Net komentuot neverta, kalba pats už save
6 straipsnis. Parama motinai, šeimoje auginančiai vaikus
1. Motinai, pagimdžiusiai ir auginančiai iki 18 metų ne mažiau kaip du vaikus toje pačioje šeimoje iki 18 metų, ir per šį laikotarpį neturinčiai su darbo santykiais susijusių pajamų, suteikiamas asmens, valstybės lėšomis privalomai draudžiamo pagrindinei socialinio draudimo pensijos daliai bei privalomajam sveikatos draudimui, statusas.
2. Motinai, šeimoje užauginusiai ne mažiau dviejų vaikų, senatvės pensijos amžius nustatomas 55 metai, minimalus valstybinio socialinio draudimo stažas valstybinei socialinio draudimo senatvės pensijai - 10 metų, būtinasis valstybinio socialinio pensijų draudimo stažas valstybinei socialinio draudimo senatvės pensijai - 20 metų.
3. Motinai, auginančiai šeimoje ne mažiau dviejų vaikų, kol vaikams nesukako 18 metų, priėmimo į valstybės tarnybą metu Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka suteikiama pirmenybė būti priimtai į valstybės tarnybą.
4. Motinai, šeimoje auginančiai bent du vaikus, kol vaikams nesukako 18 metų, suteikiamos papildomos atostogų dienos.
5. Motinai, šeimoje auginančiai vaikus iki 10 metų, Darbo kodekso nustatyta tvarka yra trumpinama darbo diena, suteikiamos galimybės gauti dalinai apmokamas atostogas sergančio vaiko priežiūrai bei kitos reikalingos lengvatos, padedančios motinai suderinti vaiko priežiūrą su darbo santykiais.