QUOTE(MantasR @ 2008 08 12, 14:47)
Į vonios, WC patalpas oras netiekiamas, o tik šalinamas. Šalinamo oro kiekis skaičiuojamas pagal sanitarinius prietaisus ir patalpos plotą. Vienam sanitariniui prietaisui apie 108m3/h (jei neklystu). Ora sį šias patalpas patenka pro "žaliuzi"tipo groteles durų apačioja, ar pro tarpą tarp durų ir grindų (čia dažniausiai). Projektuojama taip, kad užterštas (nemalonaus kvapo ar pan.) oras tekėtų iš švaresnių patalpų į užterštesnes. Bet dar reikia žiūrėti kiekvieną projektą atskirai. Šiame jūsų pavekslėlyje kaip tik ir pavaizduotas rekuperatorius su plokšteliniu šilumokaičiu. Oras imamas iš patalpų kuriose temperatūra didesnė ir metamas lauk, o tuo pačiu šviežias tiekiams oras į patalpas kuriose žmonės praleidžia daugiausiai laiko, ji pašildant ištraukiamu oru.
Individualiuose namuose galima naudoti rotacini rekuperatoriu drasiai. Irodyta praktika ir laiku! Tai gi ne visuomenines paskirties pastatas, kur i tulikus vaiksto n zmoniu ir nepataiko i reikiama vieta savo subproduktais
Yra STR'as , kur nurodyti oro kiekiai gyvenamosioms patalpoms.
http://www3.lrs.lt/p...c_l?p_id=257930
(ketvirtoje eiluteje "priedai")
Dazniausiai mechaninis vedinimas taip ir organizuojamas, kad padavimas nukreipiamas i svarias patalpas (miegamieji, svetaines, vaiku kambariai ir t.t.), o istraukimas is nesvariu patalpu (tulikai, san.mazgai, virtuves). Dar karta kartoju: "DRASIAI DEKITES ROTACINIUS REKUPUS i savo kotedzus!" Kvapas bus tik tuo atveju, jeigu i ortaki prikisite ismatu. Rotacinis yra efektyvesnis. Taciau yra dar ir ploksteliniai rekupai auksto efektyvumo (sesiakampio tipo), kuriuos galite detis, jeigu bijote tu kvapu!
Bet jie yra zymiai brangesni uz paprastus plokstelinius, ir siek tiek brangesni uz rotacinius.