QUOTE(valinčius @ 2008 02 14, 23:42)
nu faina be galo šildai ir meti lauk ,šildai ir meti lauk
valinčiau, kaip dirbantis šioje srityje, manau žinai daugelio vėdinimo sistemų pliusus ir minusus. todėl negražu yra taip vienpusiškai konstatuoti
sakykim mes esame 4 asmenu šeima ir gyvenam 4 kambariuose - svetaine, tevu miegamasis, ir vaikams po viena kambari. tarkime darant sistema su rekuperatoriumi, ortakius paskaiciuos taip, kad svetainei eitu 1/2 oro, tevu miegamajam 1/4, vaiku kambariams po 1/8. Paleidus rekuperatoriu 200m3/val, visi 4 vakare sėdėdami svetainėje gausime 100m3/val sviezio oro. Tik va kitas 100m3/val. bus traukiama iš tuo metu nenaudojamų miegamojo ir vaikų kambarių. Ir atvirkščiai, naktį ramiai miegant visai šeimai, 8 val. iš nenaudojamos svetainės bus traukiama po 100m3/val. Taip kad, nors rekuperatorius ir grąžina nemažą dalį šilumos, jeigu nėra reguliavimos pagal patalpos oro parametrus dažniausiai apie pusė vėdinimo yra beprasmis.
Higro orlaidės (aereco), CO2 davikliai (oXygen) turi reguliavimą pagal vėdinamos patalpos oro parametrus. Todėl šiose sistemose sutaupoma sumažinant vėdinimo intensyvumą nenaudojamose patalpose.
jeigu tikslas yra sutaupymas, tai reikia pasiskaičiuoti skirtingų sistemų įdiegimo kaštus, eksploatacijos kaštus, įvertinti sutaupymą pagal tai, kaip jūs naudosite sistemą ir jau tada žiūrėti, kiek kuri ekonomiškai naudingesnė.