LithopsLaistymo ciklas :
1. Žiema. Nelaistom. Atminkite, kad litopsų laistymas nuo lapkričio iki kovo yra jų vystymo ciklo sumaišymo priežastis ir augalas gali net numirti. Skirtingai nei kiti sukulentai, litopsai auga visus metus. Su žiemos atėjimu prasideda naujas ciklas: iš pradžių to nesimato - tarp senų lapų vystosi nauji, pasislėpę giliai žemėje. Naudoja jie vandenį iš pernykščių lapų, kurie pamažu prasiskleidžia ir nudžiūsta. Balandžio pabaigoje iš jų lieka tik sausi likučiai. Tai ir yra tas "nerimosi porcesas"- jei besineriantis augalas laistomas, jis ištysta.
Kadangi litopsai neturi ramybės periodo, nereikia jų laikyti žiemą vėsiai. Turi stovėti kambario temperatūroje, bet ne prie radijatorių. Jeigu oras per daug sausas, nauji lapai būna daug mežesni nei senieji.
2. Pavasaris. Pavasaris ateina tada, kai nudžiūna senieji ,,lapai"
, o tai labai priklauso nuo rūšies. Pradedam laistyti.
Nuo vėlyvo pavasario iki vasaros: normalus laistymas kas 10-15 dienų (priklausomai nuo vazono dydžio) Jie turi gauti maksimum vandens nuo to laiko, kai numeta senus lapus iki tol, kai ruošiasi žydėti.
3. Vasara. Birželio mėn. beveik arba visai neliejame. Tiktai esant labai karštai vasarai, galima augalėlius truputį palieti (ypač jeigu pradeda raukšlėtis), kad turėtų pakankamą vandens kiekį suformuoti žiedų pumpurus.
4.Vėlai vasarą ir anksti
rudenį, o kartais tiktai gruodį (priklauso nuo augalo rūšies, oro ir sąlygų ant palangės) tarpe tarp lapų pasirodo žiedai. Žydi 3-5 metukų augalai. Žydėjimo periodu augalą laistom. Vandens pilam gausiai, bet tarp liejimų leidžiam žemei išdžiūti. Peržydėjus/ vėlyvą rudenį lieti nustojam.
Tai bendros gairės. Visi ,,metų laikai"/sezonai gali slankioti priklausomai nuo turimų rūšių ir augalų ,,elgesio".
Šviesa:Didžiausi litopsų auginimo fanai perkasi flora lempas (Senukuose, Ermitažuose ir pan.) ir augina po jomis, nepasitikėdami lietuviška saule.
Labai patogu įsigyti taip vadinamą ,,taimerį" - laikmatį, kuris yra kišamas į rozetę, ir įjungia/išjungia šviesą kada reik. Irgi ieškoti senukuose ir pan. Negaunantis pakankamai šviesos augalas tysta.
Žemė:1. Molinga zeme : rupus smelis : pemza (2:1;:1)
2. Humusas : kokoso pluostas : ceolitas : vermikulitas (2:2:1:1)
3. Zeme : rupus smelis (1:2)
4. Rupus smelis : humusas : keramzitas (perlitas) - (5:3:2)
Aš pati auginu Vilniaus žalumos kaktusų žemėje, maišytoje su akvariuminiu žvyriuku, pirktu Kikoje. Žvyriuką visada perplaunu su Previkur'u - fungicidu.
Dažnai kaip lithops parduotuvėse gali rasti pleiospilos nelli:
Tai ne tas pats augalas, kaip lithops, bet jie abu priklauso
pluoštagėlinių šeimai - čia labai vertinga info apie juos
iš Rojaus sodų forumo.
Sėklytes ir augalus perkamės įprastinėse gėlių parduotuvėse, arba siunčiamės iš:
http://www.conos-paradise.com/.
Papildyta:Na, va, pririnkau ką turėjau, perleidau per savo prizmę - kviečiu peržiūrėti, kritikuoti, taisyti, siūlyti.. Kad galėtumėm kitoj temoj jau titulinį psl turėt informatyvų.
Apie sėjimą irgi galiu surašyti panašiai. Bet vėliau šiek tiek.