Įkraunama...
Įkraunama...

Triratukas ar dviratukas

QUOTE(lituanus vulgaris @ 2013 11 05, 13:04)
Ir pamirškite tuos pagalbinius ratukus, jie tik trukdo mokintis važiuoti. Yra 100 kartų efektyviau tiesiog nusukti pedalus ir taip padaryti iš įprastinio dviratuko balansinį. O kai vaikas išmoks laikyti lygsvarą (ir tą jis padarys labai greitai, per porą dienų, pamatysite), tada prisuksite pedalus ir viskas wink.gif

Vaikas vaikui nelygus. Turiu 2 kurie puikiai varinejo balansiniu. Viena 4.5 metu per 2 dienas ismokinom laikyti lygsvara be papildomu ratuku, po to dar per diena ismoko pats pradeti vaziuoti. Kitas 4 metu atsisedes ant dviracio nesupranta kaip minti pedalus ir noro vaziuoti dviraciu nereiskia. Sako man ir balansiinis gerai, as perjungsiu greiti ir varysiu ( greiciau kojom dirbsiu tongue.gif )
Atsakyti
Del manes ji gali vazineti ir su tais prisukamais ratukais simta metu, gali vazineti ir be, ar kaip tik ji nori. Bile tik vaziuotu, myntu, kazkiek judetu. Nes visas laisvalaikis tik prie kompo doh.gif Nera mano pagrindinis tikslas tai, kad ji ismoktu vaziuoti ant dvieju ratu, ansciau ar veliau vistiek ismoks. Vasara kol darze buvo men laiko atostogos, tai meldziausi, kad jos greiciau baigtusi, nes butent ta menesi pasigimdziau mazaja, jauciausi siaubingai, negalejau nei i parka ja vesti, nei siaip kur pazaisti, nuo ankstyvo ryto iki velyvo vakaro buvo tik kompas, lelytes, zaisliukai ja ne itin domina.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nefer: 06 lapkričio 2013 - 10:06
QUOTE(Nefer @ 2013 11 06, 11:03)
Del manes ji gali vazineti ir su tais prisukamais ratukais simta metu, gali vazineti ir be, ar kaip tik ji nori. Bile tik vaziuotu, myntu, kazkiek judetu. Nes visas laisvalaikis tik prie kompo doh.gif Nera mano pagrindinis tikslas tai, kad ji ismoktu vaziuoti ant dvieju ratu, ansciau ar veliau vistiek ismoks. Vasara kol darze buvo men laiko atostogos, tai meldziausi, kad jos greiciau baigtusi, nes butent ta menesi pasigimdziau mazaja, jauciausi siaubingai, negalejau nei i parka ja vesti, nei siaip kur pazaisti, nuo ankstyvo ryto iki velyvo vakaro buvo tik kompas, lelytes, zaisliukai ja ne itin domina.


Judėti aišku reikia thumbup.gif . O tėtis su vyresnėle kur nors išeiti neapsiima, kol jūs su mažąja? Aišku tokia panelė galėtų ir vežimėlį lauke pastumdyti su sesute. Išeikit kartu. Ir namuose galima pareigų, veiklos sugalvoti. O kompą būtina riboti, taisyklės privalo būti pvz. 1 val. per dieną ir viskas cool.gif .
Na bet čia jau ne apie dviratį, taigi ne į temą biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(_Ipė @ 2013 11 05, 22:15)
Dvimečių mamos svarsto ar balansinius jau pirkti. Bet jeigu jūsų dviejų metų vaikas apie metrą ūgio ir važiuoja dviračiu - tai ūgiu nesiskiria nuo mamytės Nefer penkiametės  bigsmile.gif . Tuomet aišku ir jūsiškei 14 - 16 tinka  smile.gif .  Šiaip 16 colių ir septynmetis gali minti ir tinka  thumbup.gif
O patarėjos mes čia menkos vaiko nepažindamos  ax.gif , tik savo nuomonę išsakyti galim. Juk vienas drąsus, kitas ne, vienas lengvai išmoksta dviratį minti, o kitas vargsta ilgai, reikia ir daug pagalbos iš tėvelių. Mano pačios vienas keturių važinėjo be papildomų ratukų (jų net ir uždėję nebuvom), o kitas tik šešerių išmoko.

Sėkmės pasirinkime  4u.gif

as irgi kaip sako Nefer kiekviena meta po nauja dvrati neturiu galimybes nupirkt,
12coliu buvo labai per mazas, 14coliu tiko, galejom ir toki pirkt,bet kam jei 16coliu ratais tinka taip pat puikiai kaip 14, tiek kad sedyne zemiausioj padeti, tai tas dviratukas tik ilgai dar smile.gif

QUOTE(lituanus vulgaris @ 2013 11 05, 22:52)
Dar parašykite kokio amžiaus būdama ji išties išmoko dviračiu važiuoti, t.y. be pagalbinių ratukų smile.gif

oj sito nesiruosiu mokint dar pora metu tikrai schmoll.gif nemanau kad cia esme kada pradeda vaziuot be pagalbiniu. maniske bailiuke yra,zinau jei nukris be tu ratuku, nelips ilgai ant dviracio. man netrukdo kad ji su tais ratukais vazineja, ir man ir jai ramiau taip.
as pati ismokau vaziuot dviraciu nzn net,kokiu 7metu gal panasiai g.gif

beje, musu dino irgi dviratukas,tik kitokie lipdukai ir nera lelytei vestis kedutes.
Atsakyti
QUOTE(yni @ 2013 11 06, 11:40)
12coliu buvo labai per mazas


Jeigu dviejų metų mergaitei buvo netgi labai per mažas - tai kokio amžiaus vaikui turėtų tikti tais 12 colių ratais g.gif Metinukui turbūt bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(yni @ 2013 11 06, 10:40)
oj sito nesiruosiu mokint dar pora metu tikrai schmoll.gif  nemanau kad cia esme kada pradeda vaziuot be pagalbiniu. maniske bailiuke yra,zinau jei nukris be tu ratuku, nelips ilgai ant dviracio. man netrukdo kad ji su tais ratukais vazineja, ir man ir jai ramiau taip.

Pradės trukdyti, kai ji užsimanys "kaip dideli vaikai" ir pareikalaus tuos ratukus nuimti, o jums teks iš paskos lakstyti ją belaikant smile.gif Aš vyresnę mokindamas pusę vasaros is paskos laksčiau po kiemą. O jaunesnė, dar nei keturių neturėdama, nuo balansinio ėmė ir perlipo ant įprastinio praktiškai be pastangų.

Dėl griuvinėjimo - jei kojomis žemę lies, tai ir negrius, galiu netgi pasakyti, kad griuvinės su tais ratukais dažniau (tai per staigiai suks posūkis, tai nelygiame kelyje pagalbinis ratukas į duobę paklius ir t.t.)
Atsakyti
QUOTE(_Ipė @ 2013 11 06, 11:19)
Jeigu dviejų metų mergaitei buvo netgi labai per mažas - tai kokio amžiaus vaikui turėtų tikti tais 12 colių ratais  g.gif  Metinukui turbūt  bigsmile.gif

ne dvieju, dvieju su puse. vaikas vaiku nelygus,maniske metro buvo,o kiti tokio amziaus nebuna nei 90cm...

QUOTE(lituanus vulgaris @ 2013 11 06, 11:39)
*Pradės trukdyti, kai ji užsimanys "kaip dideli vaikai" ir pareikalaus tuos ratukus nuimti, o jums teks  iš paskos lakstyti ją belaikant smile.gif Aš vyresnę mokindamas pusę vasaros is paskos laksčiau po kiemą. O jaunesnė, dar nei keturių neturėdama, nuo balansinio ėmė ir perlipo ant įprastinio praktiškai be pastangų.

**galiu netgi pasakyti, kad griuvinės su tais ratukais dažniau

*tai ir lakstysiu wink.gif nesunku juk smile.gif

** schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(_Ipė @ 2013 11 06, 12:17)
Judėti aišku reikia  thumbup.gif . O tėtis su vyresnėle kur nors išeiti neapsiima, kol jūs su mažąja? Aišku tokia panelė galėtų ir vežimėlį lauke pastumdyti su sesute. Išeikit kartu. Ir namuose galima pareigų, veiklos sugalvoti. O kompą būtina riboti, taisyklės privalo būti pvz. 1 val. per dieną ir viskas  cool.gif .
Na bet čia jau ne apie dviratį, taigi ne į temą  biggrin.gif


Tai as kalbejau apie tai, kai gryzom su leliuku is ligonines. Dabar ji lanko darza, vakare jau tamsu, tevelis lauke tik savaitgali gali uzsiimt su ja. O ir mes kartu pastumdom vezimelius, as su maziuke, ji su lelyte. O del veiklos, kompas jai niekada neatsibosta biggrin.gif visi kiti reikalai tik trumpam sudomina.
Atsakyti
QUOTE(yni @ 2013 11 06, 18:52)
ne dvieju, dvieju su puse.


Supratau biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(lituanus vulgaris @ 2013 11 06, 12:39)
Dėl griuvinėjimo - jei kojomis žemę lies, tai ir negrius, galiu netgi pasakyti, kad griuvinės su tais ratukais dažniau (tai per staigiai suks posūkis, tai nelygiame kelyje pagalbinis ratukas į duobę paklius ir t.t.)


drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(ostė @ 2013 10 20, 22:40)
Šis klausimas triratukas ar dviratukas iškilo ir man renkant dovaną sūnui antrojo gimtadienio proga. Nupirkom balansinį dviratuką FirstBike, užteko kelių bandymų ir mano dvimetis jau skriejo su vėjeliu. Mums pirkinys labai pasiteisino  4u.gif

Mes jau išaugom be balansinio, bet stebėdama draugių patirtį būsimam pirksiu tik tokį thumbup.gif mažiukė turėjo triratį, naujovišką, ale jis taip sunkiai mindavosi, kad po dešimties minučių lipdavo panelė nuo triračio ir nė į tą pusę nežiūrėdavo schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(lituanus vulgaris @ 2013 11 06, 12:39)
Pradės trukdyti, kai ji užsimanys "kaip dideli vaikai" ir pareikalaus tuos ratukus nuimti, o jums teks  iš paskos lakstyti ją belaikant smile.gif Aš vyresnę mokindamas pusę vasaros is paskos laksčiau po kiemą. O jaunesnė, dar nei keturių neturėdama, nuo balansinio ėmė ir perlipo ant įprastinio praktiškai be pastangų.

Dėl griuvinėjimo - jei kojomis žemę lies, tai ir negrius, galiu netgi pasakyti, kad griuvinės su tais ratukais dažniau (tai per staigiai suks posūkis, tai nelygiame kelyje pagalbinis ratukas į duobę paklius ir t.t.)

Bet niekas nezino kaip bus konkreciam vaikui - ar nuo papildomu ratuku pereis prie normalaus vaiznejimo per diena ar per visa vasara tongue.gif Nors lakstyti is paskos prilaikant dvirati is tikro uzknisa lotuliukas.gif Su ratukais mes gan daznai uzstrigdavom ant nelygiu takeliu - dviratis pakibdavo, ratukai remiasi i zeme, o galinis ratas sukasi ore tongue.gif Bet is kitos puses , kol vaikui ateis noras varineti greitai su didesniais vaikais, iki tol greiciausia jau bus pramokes kazkiek islaikyti lygsvara ir manau kad dauguma vis gi nesunkiai atsisako tu ratuku. 4u.gif
Atsakyti
Nesvarbu kiek metų vaikui, jei jis važinės su ratukais, tai jis ne tik bus nei truputėlio neišmokęs lygsvaros ant dviejų ratų laikyti, bet netgi atvirkščiai.

Beje, kai maniškė kieme pradėjo ant įprastinio dviratuko važiuoti, tai pamatę pora vyresnių (5-6 m.) vaikų irgi tuojau pat užsinorėjo be pagalbinių ratukų važinėti - tėveliai iš paskos bėgiojo, vaikai griuvinėjo, o maniškė kol kas neikart nebuvo nuvirtusi nei nuo balansinio nei nuo įprastinio.

Na bet ką čia aš plėšausi - pasiūliau puikią metodiką, bet jei norite kankintis su "klasikiniais" metodais - jūsų valia wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lituanus vulgaris: 07 lapkričio 2013 - 16:06