Įkraunama...
Įkraunama...

Triratukas ar dviratukas

Pati daznai vazineju dviraciu ir praktiskai beveik nesinaudoju PRIEKINIO RATO STABDZIU - sitas yra pavojingas [COLOR=red] ir didesniu greiciu vaziuojant, ji paspaudus galima verstis per galva - esau macius ir vos paciai karta taip nenutiko smile.gif)) sirdis kulnuose smile.gif Taigi priekinio rato stabdis labiau kaip pagalbinis, kai labai sati nuokalne.
--
O balansiniuose jeigu tai uzpakalinio rato stabdis - tai tikrai neturetu buti pavojingas. O jeigu kazkiek ir uznesa i sona nuo labai staigaus stabdymo - taigi kojos tai zeme siekia ir rankos vaira laiko, manau, kad tikrai nieko pavojingo smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Contessa: 26 liepos 2013 - 08:45
QUOTE(benga @ 2013 07 25, 22:57)
va jus ir galvojate kaip suauges vyras(neklystu?) biggrin.gif dar pavaras sugalvokite elementriam balansiniam dviratukui...ir kone motociklas  bigsmile.gif
Bet jūs juokinga. Pasiskaičiusi kažką internete ir aiškinate. O aš savo akimis mačiau kaip atrodo, kai gerą greitį pasiekęs vaikas stabdo kojomis ir kaip visa tai atrodo kai jis stabdo stabdžiu. Diena ir naktis. Ir dėl to primygtinai rekomenduoju dviratuką tik su stabdžiais.

O replika dėl pavarų visai ne į temą. Aš savo vyresniam vaikui 20" dviratį specialiai pirkau be pavarų, nes tokiems mažiems pavarų tikrai nereikia. Bet gerai veikiantys stabdžiai - būtini.

Papildyta:
QUOTE(gitulia @ 2013 07 26, 08:40)
Pernai turejom medinuka "manodviratuka" superinis pirkinys, vaikui iki siol nuostalgija jam. Siais metais tas mini dviratukas smarkiai per mazas, su pedalais minamas visiskai stovi be darbo, patarkit koks balansinis tiktu vyrukui 3.5 m. ugis metras su trupuciu? Koks butu ne per mazas ir tiketina, kad tiktu dar ir kitai vasarai?  g.gif  First bike, ne mazokas?

Tikrai nebus per mažas. Ten balnelis gan aukštai keliasi. Net mano aštuonmetė dukra ant jo kartais pasivažinėja.
Papildyta:
QUOTE(Contessa @ 2013 07 26, 08:45)
Pati daznai vazineju dviraciu ir praktiskai beveik nesinaudoju PRIEKINIO RATO STABDZIU - sitas yra pavojingas [COLOR=red] ir didesniu greiciu vaziuojant, ji paspaudus galima verstis per galva - esau macius ir vos paciai karta taip nenutiko smile.gif)) sirdis kulnuose smile.gif Taigi priekinio rato stabdis labiau kaip pagalbinis, kai labai sati nuokalne.

Na, teisybė pasakius, tai priekinis stabdis yra pagrindinis, o galinis šiaip sau. Tik reikia išmokti teisingai priekiniu stabdžiu naudotis, nes be proto jį užspaudus tikrai galima per galvą verstis. Stabdant svoris persikelia ant priekinio rato ir dėl to galinis pradeda slysti ir praktiškai nebestabdo, o priekinis dviračiui neslys ir stabdys. Tik, kaip jau minėjau, reikia su priekiniu jausti ribą wink.gif
--
QUOTE(Contessa @ 2013 07 26, 08:45)
O balansiniuose jeigu tai uzpakalinio rato stabdis - tai tikrai neturetu buti pavojingas. O jeigu kazkiek ir uznesa i sona nuo labai staigaus stabdymo  - taigi kojos tai zeme siekia ir rankos vaira laiko, manau, kad tikrai nieko pavojingo smile.gif
Na, man neteko matyti balansinio su stabdžiais priekyje. Visi tik su galiniais stabdžiais. Priekinis stabdis mažam vaikui tikrai būtų pavojingas.
Atsakyti
QUOTE(gitulia @ 2013 07 26, 09:40)
Pernai turejom medinuka "manodviratuka" superinis pirkinys, vaikui iki siol nuostalgija jam. Siais metais tas mini dviratukas smarkiai per mazas, su pedalais minamas visiskai stovi be darbo, patarkit koks balansinis tiktu vyrukui 3.5 m. ugis metras su trupuciu? Koks butu ne per mazas ir tiketina, kad tiktu dar ir kitai vasarai?  g.gif  First bike, ne mazokas?

siai dienai "manodviratukas" yra triju dydziu. Dvimeciui ugis 96cm pirkome pati maziusia, 3.5m didysis ar antras pagal dydi tikrai tiktu, nes ir sedynes kilnojasi.
Atsakyti
Kad sedynes keliasi, tai pas visus keliasi, net ir mini iskelus sedyne, ji normaliai butu, bet vairas lieka labai zemai, tai labai nepatogu vaziuoti, matosi, kad dviratukas isaugtinis. Gaila, kad ju vairu aukstis nei vieno nesireguliuoja g.gif
Reiks bandtr parduotuvej ieskoti pasimatuoti ta first bike.
Atsakyti
As sakau,kad "mano dviratukas" yra triju dydziu-auksciu t.y trys atskiri dviraciu dydziai su skirtingo aukscio rankena.
Atsakyti
QUOTE(Vedda @ 2013 07 26, 12:09)
As sakau,kad "mano dviratukas" yra triju dydziu-auksciu t.y trys atskiri dviraciu dydziai su skirtingo aukscio rankena.


Dydziai du, modeliai trys, zinau as juos jau mintinai wink.gif Del nereguliuojamo vairo jis vel butu tik porai menesiu, kita vasara butu tas pats kaip ir su miniuku - per zemas, ieskau kitokio varianto si karta.
Atsakyti
QUOTE(lituanus vulgaris @ 2013 07 26, 10:06)
Bet jūs juokinga. Pasiskaičiusi kažką internete ir aiškinate. O aš savo akimis mačiau kaip atrodo, kai gerą greitį pasiekęs vaikas stabdo kojomis ir kaip visa tai atrodo kai jis stabdo stabdžiu. Diena ir naktis. Ir dėl to primygtinai rekomenduoju dviratuką tik su stabdžiais.

thumbup.gif Visiskai pritariu! Mums dabar labai truksta stabdzio. Vyresnelis kazkaip taip smarkiai neisibegedavo, o mazius tai pavaro. Ir zino, kad prie kikekvieno kalniuko reikia sustoki ir siek tiek nusileisti, ir tik tada vaziuoti, kitaip smarkiai nugriut galima.
Ir tikrai visai normaliai vaikai susitvarko su rankiniu stabdziu. Dvimeciui jis nereikalingas, bet jei trimetis labai judrus ir gerai isibegeja -stabdziai didelis privalumas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(benga @ 2013 07 25, 23:57)
as pries save turiu dvimeti kuris puikiai stabdo kojomis...ipirkome dvirati- ipirksime ir papildoma batu pora  biggrin.gif

Taip, puikiai stabdo ir problema ne batuose - vat kai jusu vaikas privazios prie kokio nors statesnio kalniuko, nuo kurio vaikai su dviraciai lengvai nuvaziuoja, jus jau pagalvosite apie sauguma ir stabdyma kojom, nes toks stabdymo budas nesuveiks.
Atsakyti
na nezinau, kuris ten pagalbinis ir kuris pagrindinis STABDIS biggrin.gif gal jus dviratininkas profesionalas, o gal kairiarankis? na reiks pas UMARUS uzklausti smile.gif)) ... bet mudu su vyru MTB dviraciais jau beveik 10tmetis intensyviai vazinejam - tai priekinio rato stabdi labai retai naudojam, tik staciai labai nuokalnei esant. Pagrindinis stabdis pas mus desinej rankoj - galinio rato. Ir kur logika naudoti priekinio rato rizikinga stabdyma, kai galima visiskai nerizikuojant stabdyti galiniu ?? g.gif
Ir stabdyti tirai mokam wink.gif Jeigu reikia sustoti staiga neslystant ir nesiverciant per galva - tam reikalui spaudziami abu stabdziai wink.gif bet jokaisi budai ne vienas priekinis, na nebent nestaigiai, o ji trukciojant, pamazu bet ne iskarto ir iki galo smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Contessa: 05 rugpjūčio 2013 - 00:06
Mano vaikai išgyveno be balansinio dviratuko. Dukrai pradžioje pirkom paprastą, lengvą triratuką, paskui nuo keturių metų persėdo prie dviratuko su papildomais ratukais (ir kojiniu stabdžiu), dabar jai šešeri ir važinėja dviratuku su pavarom ir normaliais rankiniais stabdžiais.
Sūnus nuo penkerių metų - ant dviračio su pavarom.

Nuėmus papildomus ratukus, lygsvarą abu vaikai išmoko išlaikyt per pusdienį smile.gif Svarbu pradžioje kiek nuleisti sėdynę, kad ekstra atveju galėtų kojomis liesti žemę - psichologiškai tai labai padeda.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 05 rugpjūčio 2013 - 10:13
QUOTE(Contessa @ 2013 08 04, 23:57)
na nezinau, kuris ten pagalbinis ir kuris pagrindinis STABDIS biggrin.gif gal jus dviratininkas profesionalas, o gal kairiarankis? na reiks pas UMARUS uzklausti smile.gif))
Šiaip jau šalyse, kur eismas vyksta dešine puse, standartiškai dešinys dviračių stabdis stabdo galinį ratą, kairys - priekinį. Šalyse, kur eismas vyksta keire kelio puse, konfigūracija atvirkščia. Šiaip esu skaitęs, kad kai dviratininkai specialiai keičiasi stabdžių puses tam, kad priekinį ratą jiems stabdytų jų "pagrindinė" ranka.

QUOTE(Contessa @ 2013 08 04, 23:57)
bet mudu su vyru MTB dviraciais jau beveik 10tmetis intensyviai vazinejam - tai priekinio rato stabdi labai retai naudojam, tik staciai labai nuokalnei esant. Pagrindinis stabdis pas mus desinej rankoj - galinio rato. Ir kur logika naudoti priekinio rato rizikinga stabdyma, kai galima visiskai nerizikuojant stabdyti galiniu ??  g.gif 
Kažkaip įdomiai jūs čia viską išvartote. "Pagrindinis" yra ne tas stabdis, kurį jūs dažniausiai naudojate, o tas, kuris geriau stabdo. Ir dar kažkodėl jūs vis mėtotės į kraštutinumus - arba priekis arba galas. Paprastai yra stabdoma abiem ratais. Ir pagrindinį stabdymo darbą atlieka priekinis stabdis, dėl to ir vadinu jį pagrindiniu.
Atsakyti
Šis klausimas triratukas ar dviratukas iškilo ir man renkant dovaną sūnui antrojo gimtadienio proga. Nupirkom balansinį dviratuką FirstBike, užteko kelių bandymų ir mano dvimetis jau skriejo su vėjeliu. Mums pirkinys labai pasiteisino 4u.gif
Atsakyti