QUOTE(tss @ 2011 01 20, 23:59)
as irgi gyvenu ne LT, taip cia neskiepijama, bet uzduodamas klausimas, ar jus planuojat gryzt i savo sali? ar daznai ten lankotes? ar daznai lanko jus? ir tada siuloma skiepytis, nes 'jus priklausote rizikos grupei'.
Iš kur gali žmogus žinoti - grįši tu kada į savo šalį ar negrįši. Ar visada būna pagal mūsų planus? Ar jie nesikeičia laikui bėgant? O LT mes lankomės ir tas dažnumas/nedažnumas nemanau, kad didelės įtakos turi - galiu lankytis su vaiku per metus kelis kartus ir prabūti po mėnesį kitą kiekvienu kartu ir viskas bus ok, o galiu atvažiuoti 1k per 3 metus, prabūti savaitę ir pasigauti tą "malonumą". Ar mus dažnai lanko? Pakankamai dažnai
. Ir ką Jūs siūlote? Skiepyti dabar man savo 3 metų vaiką nuo tuberkuliozės?
. Tiesą pasakius Jūsų vaikas, skiepytas nemokamais ir mokamais skiepais gali lygiai taip pat susirgti bet kuria iš tų ligų, nuo kurių buvo skiepytas. Tfu tfu tfu, tikrai to nelinkiu, bet kad tokia galimybė yra, tai, manau, Jūs ir pati puikiai žinote.
QUOTE(Astulyte:) @ 2011 01 21, 00:01)
Buvau pas daktara tai jis sake,kad tai bus viena kart daromas skiepas,kai anksciau buvo daroma per kelis kartus,sake,kad tai daro taupimo sumetimais.Tai as dabar ir pasimetus kolkas atidejau maziuko skiepus.
Ateis laikas, kai aplamai gal į vieną vakciną visus skiepus sudės - taupumo sumetimais
QUOTE(tss @ 2011 01 21, 00:27)
Mus visus skiepijo, dabar mama pati nuperka mokamas vakcinas anukams, tas kuriu neskiepija privalomai, jei mano kad tai reikalinga. As gyvenu UK, cia irgi skiepijama kitaip nei LT, cia gaunam skiepus, kuriuos Lietuvoje reiktu pirkti, ir as esu dekinga sitai sistemai,
nes jie investuoja pinigus i visuomenes sveikata. O tos mamos, kurios neskiepija, ir dziaugiasi, kad ju vaikai nesuerga, turetu labai padekoti visom toms, kurios skiepija, nes tokiu budu tos ligos kontroliuojamos.
Papildyta:
O su kiek gydytoju jus pati konsultavotes?
Tokie sprendimai vis delto turetu but priimami po specialisto, ir geriau ne vieno, konsultacijos, o ne pasitarus su kitomis mamomis.
Kaip dirba UK medicinos sistema girdėjau iš draugių, kurios su šeimomis gyvena UK. Tikrai "daug gerų žodžių" jos skiria UK medicinai.
Pirmiausia reikia RASTI tikrai gerus specialistus, kurie išsamiai domėtųsi skiepais ir nebūtų šališki, nebijotų savo nuomonės reikšti, tai vat tuomet ir gali konsultuotis su tokiais. Aš ir pati labai mielai su tokiais specialistais pasikonsultuočiau dėl savo vaiko skiepijimo.
Jei pirmojo vaiko pediatrė pati kategoriškai uždraudė mano vaikui visus skiepus iki kol nepasitrauks atopinis dermatitas (iki metų bet kuriuo atveju buvo nutarta neskiepyti), nes mano vaikis nuo gimimo AD turėjo, tai antrojo vaiko pediatrė aiškino, kad AD ir skiepai neturi nieko bendro, kad skiepai atopiniam dermatitui įtakos nedaro, kad skiepyti galima ir pan. Nors antras vaikas iki 7mėn AD neturėjo, augo sveikas ir buvo skiepijamas, o vat nuo 7mėn bac ir atopinis išlindo. Ir ką, kuo gi man tikėti - pirmojo vaiko pediatre ar antrojo vaiko pediatre? Pas vaiką ant kūno šlapiuojančios žaizdos, veidukas ištinęs, kad vaikas į save jau nebepanašus darosi, o pediatrė man siūlo vaiką toliau skiepyti. Galvojat toji skiepus siūlanti pediatrė prisiims atsakomybę, jei mano AD sergančiam vaikui kas nors dar nutiks toliau jį skiepijant? Alergologė irgi kalbėjo tą patį, ką ir pediatrė. Bet aš, prisimindama pirmojo vaiko pediatrės veiksmus ir klausydama širdies, priėmiau savo sprendimą ir nutraukiau skiepijimą bei pakeičiau vaiko pediatrę. Nesakau, kad daugiau niekada gyvenime vaiko nebeskiepysiu, bet kol kas pas mus skiepams yra pasakyta Ne.