Turejau OPI keleta spalvyciu, auksine, raudona su blizgiukais, ir ruzava holografine, na galiu pasakyt kad neblogi, spalvos ju labai grazios... na o kainos nuo 18 iki 26lt Nagavitoj VLN
Yra yar tokių Pati turiu Dioro, už kurį neaišku kiek mokėjau : Tik jau susibaiginėja... ta Chocolate pink splva, tai man naujo reikia analogiškos spalvos.
Yra yar tokių Pati turiu Dioro, už kurį neaišku kiek mokėjau : Tik jau susibaiginėja... ta Chocolate pink splva, tai man naujo reikia analogiškos spalvos.
štai ką radau interneto platybėse Nors lako ant nagų tepama nedaug, netinkama jo sudėtis gali pakenkti kepenims, inkstams ar reprodukcinei sistemai.
Praėjusiais metais Vilniaus visuomenės sveikatos centras gavo 716 pranešimų apie Lietuvos rinkai tiekiamus nagų priežiūros gaminius.
Šešiuose iš jų, pagamintuose Turkijoje, Šveicarijoje ir JAV, rasta Europos Sąjungoje draudžiamos cheminės medžiagos dibutilftalato. JAV šita medžiaga nėra draudžiama.
Gali pažeisti vaisių
Vilniaus visuomenės sveikatos centro vyriausioji specialistė Ieva Kisielienė renkantis nagų priežiūros priemones rekomenduoja atkreipti dėmesį į tris chemines medžiagas.
Pirmiausia į dibutilftalatą. Jo gaminiuose neturėtų būti.
Kiti du ingredientai formaldehidas ir toluenas nėra draudžiami, tačiau ribojamas jų kiekis. Manoma, kad didelė jų koncentracija gali turėti neigiamos įtakos sveikatai.
Dibutilftalatas nagų lakui suteikia lankstumo ir spindesio, tačiau gali pažeisti moters reprodukcinę sistemą, tapti vaisiaus apsigimimo priežastimi.
Pastaruoju metu daugėja tyrimų, įrodančių šios medžiagos neigiamą poveikį kepenims, inkstams ir plaučiams. Dibutilftalato į organizmą gali patekti kvėpuojant, per odą arba su maistu.
Sutrikdo imuninę sistemą
Dėl didžiausios leidžiamos tolueno koncentracijos nagų lake kol kas dar galutinai neapsispręsta. Ši medžiaga padeda tinkamai pasiskirstyti ir išdžiūti nagų lakui.
Tačiau patekusi į orą ir įkvėpta ji gali sukelti nuovargį, galvos skausmą, dirginti akis, nosį ir gerklę. Toluenas pripažintas toksišku kepenims ir inkstams. Įtariama, kad ši medžiaga gali turėti poveikio ir reprodukcinei sistemai.
Dibutilftalato ir tolueno patariama vengti besilaukiančioms moterims bei žindyvėms. Pavyzdžiui, vaisiui tolueno patenka per placentą, kūdikiui per motinos pieną.
Nagų lako ingredientas formaldehidas veikia kaip kietiklis. Jis gali dirginti akis, nosį ir gerklę. Dėl jo gali berti odą, atsirasti nuovargis, galvos skausmas, sutrikti imuninė sistema.
Europos Sąjungoje šios medžiagos nagų lako sudėtyje gali būti ne daugiau kaip 0,2 procento.
Turguje geriau nepirkti
I.Kisielienė patarė nagų priežiūros priemones įsigyti parduotuvėse, grožio salonuose, iš stambių platintojų atstovų. Šie prekiauja įteisintais gaminiais.
Tuo tarpu turguje kai kurie prekeiviai pardavinėja neįteisintus gaminius specialistams sunku pasakyti, kokios medžiagos sudaro parduodamą laką, ar jis nepavojingas sveikatai.
Be to, kosmetikos gaminiai turi būti laikomi tam tikromis gamintojo numatytomis laikymo sąlygomis.
Turguje po atviru dangumi jų laikytis iš esmės yra neįmanoma. Veikiami tiesioginių saulės spindulių, šalčio, karščio gaminiai pakeičia savo savybes, įspėjo specialistė.
Išduoda kvapas ir spalva
I.Kisielienė priminė ir kitas taisykles, padedančias išvengti neigiamo poveikio sveikatai.
Nereikėtų naudoti lako, jeigu pasikeitė jo konsistencija, spalva, kvapas, susisluoksniavo tai reiškia, kad jis nebetinkamas naudoti.Tokie pat požymiai gali atsirasti ir dėl netinkamų lako laikymo sąlygų.
Kokį brangesnį ar pigesnį laką geriau pirkti, nėra vieno atsakymo.
Vienos moterys tvirtina, kad bet koks lakas po dviejų dienų ima luptis. Kitos įsitikinusios, kad brangus mažiau kenkia nagams. Mokslininkai to kol kas neįrodė, todėl tenka rinktis savo nuožiūra, sakė specialistė.
Moterims ji patarė nepamiršti perskaityti ant gaminio nurodytos jo sudėties.