QUOTE(Medinis @ 2007 01 24, 17:41)
Yra du skirtingi dalykai.
1. Vaiką išlaikyti turi jo tėvai. Taškas.
2. Vieniša mama/tėvas, kaip mažesnes pajamas ir didesnes išlaidas turinti grupė gali gauti tam tikrų lengvatų. Bet ne todėl, kad ji vieniša, o todėl, kad pinigų mažai. O jei mama išteka antrą kartą (beje to net nereikia, užtenka turėti sugyventinį ir "gerus" kaimynus) pereina į "normalių" žmonių kategoriją. Jei pajamos mažos, tai gauna lengvatas, kaip socialiai remtini. Daugtaškis.
Tai kaip vieniša, tai aš tik neapmokestinamą minimumą didesnį turiu ( ir tai todėl, kad nedalina man ir tėčiui per pusę po 14.5 Lt) bei atostogų 7 dienom daugiau ( turbūt todėl, kad vaikas galėtų ilgiau paatostogauti, nes nesigauna, kad gali 28 dienas su mama ir 28 su tėčiu)
O daugiau tai lyg ir jokių lengvatų
Jei mažai pinigų ir noriu pašalpos iš valstybės, tai pirma ir turiu tėtį pričiupti arba įrodyti, kad jo tikrai nėra ar neįmanoma atrasti (pagal naują pataisą), nes kitaip jokių pašalpų.
Tai užtat ir klausiu, argi ištekėjusi aš nebebūsiu vieniša mama ir nebegausiu didesnio neapmokestinamo minimumo ir papildomos atostogų savaitės?
Beveik 100 % įsitikinusi, kad viskas liks kaip likę, nes tam reikia pateikti tik vaiko gimimo liudyjimą, kur aiškiai matosi, kad joks tėtis su vaiku neatostogauja ir 14.5 Lt sau prie algos negauna