QUOTE(Vaima @ 2014 01 07, 00:33)
Kuris sildymas efektingiausias, esant dideliai kvadraturai ir nepastoviems poreikiams.
Jei poreikis šildytis atsiranda tik retkarčiais, siūlyčiau pasirinkti pigiausią variantą - elektrinius šildytuvus. Investicijos į brangią įranga atsipirkinės labai ilgai.
...Tačiau yra kelį niuansai.
a) Jei patalpas visai ne šildyti, tai po kurio laiko sienos, baldai bei viskas kas yra viduje atšąla tiek, kad paskui prireiks šildyti pilnu pajėgumu vos ne savaitę tam, kad atstatyti normalią temperatūrą. Žymiai ekonomiškiau visą laiką palaikyti pvz. +15C (arba bent +10C), o esant reikalui greitai pakelti oro temperatūrą iki +24С.
Kai patalpas stipriai atvėsta ir nėra geros ventiliacijos (ji būna išjungta), yra pavojus kad neleistinai padidės drėgnumas, pradės augti pelėsiai. Be to, drėgmė įsigers į sienas, dėl kuo gerokai suprastės jų termoizoliacinės savybės, taip nukentės ilgaamžiškumas. Tad, geriau visą žiemą palaikyti pakankamai aukštą temperatūrą.
c) Sparčiai augant kaimo turizmo populiarumui būtent žiemos metų, galima tikėtis, kad atsiras poreikis jei ne nuolat šildyti patalpas, tai - bent per kiekvieną savaitgalį. T.y. - per žiemą susidarys gan didelis šilumos poreikis (ipač, įvertinus tai ką parašiau aukščiau) ir verta pagalvoti apie investicijas į ekonomiškesnę šildymo sistemą nei elektriniai pūtikliai ar radiatoriai.
d) Saugumas. Maža to, kad patys elektriniai šildytuvai yra nesaugus, jungiant el. šildytuvus į rozetes atsiranda nemenka tikimybė, kad kur nors bus prastas kontaktas, rozetė pradės kaisti ir kils gaisras. Be to, prastas kontaktas gali būti ne tik rozetėje bet ir bet kuriame kitame sujungime. Jei tinklas ne apskaičiuotas dideliai apkrovai - gali pradėti kaisti laidai arba, tiesiog, atsijungs įvadinis automatas. (Dažniausia pastatui išskiria dvigubai mažiau el. galingumo, nei gali susidaryti maksimalus poreikis).
e) Komfortas. Greičiausiai patalpas sušildo pūtikliai. Orą galima sušildyti labai greitai ir jei nesiliesti prie šaltų sienų - patalpoje yra visai pakenčiamos sąlygos (tik lovą teks sušildyti su kokia šildyklė). Aišku, prisiliečiant prie šaltų sienų, lubų, grindų oras akimirksniu vėl atšąla ir atgal plustą šaltos srovės, tačiau toje zonoje, kur pučia šildytuvas - yra visai nieko. Beda tik tame, kad pūtikliai, tam kad greitai sušildyti didelį oro srautą naudoja atvirą įkaitintą spiralė. Tokia spiralė greitai išdegina deguonį ir oro kokybė yra gan prasta. Be to, reikia padidinto vėdinimo, kas sąlygoja papildomus šilumos nuostolius.
Žemos temperatūros tepaliniai radiatoriai nelabai tinka laikinam šildymui. Nuo jų šiltas oras keliauja į viršų ir šildo lubas, o patalpa lieka šalta tol, kol radiatorius "pagamins" tiek šilto oro, kad sušiltų visos lubos ir vidinės sienos, pradedant nuo viršaus, po to šiltas oras, nebeturėdamas kur atiduoti šilumos, užpildys visą palubę ir kylant ten naujom porcijom šilto oro, šilta oro masė po truputi pradės užiminėti ir apatinės zonas. Grindis liks šaltos dar labai ilgai.
Dar prastesnė situacija jei naudoti grindinį šildymą.
Tad, iš pirmo žvilgsnio, jūsų situacijoje patraukliausia atrodo variantas su centralizuota kanaline orinio šildymo-vėdinimo-kondicionavimo sistema su nebrangiu šilumos siurbliu oras-oras, kuris sugebėtų šildyti patalpas, pvz., iki -10C lauke plius atsarginiai elektriniai radiatoriai, skirti papildomai pašildyti reikiamas patalpas jei atsitiks taip, kad tą dieną temperatūra bus žemesnė (primenu, kad vidutinė žiemos temperatūra yra vos -5C).