QUOTE(Bambizukas @ 2013 01 23, 23:25)
Iškilo klausimas - ar įmanoma antrame aukšte šildytis radiatoriais ir palaikyti tarkim 20-22 laipsnius?
Namas naujai pastatytas, perdanga medinė, šildymas numatytas geoterminis (žemė-vanduo), iš pradžių projektuota buvo fankoilai antrame aukšte, bet pradėjome baimintis ventiliatorių ūžimo ir šilto oro srautų kambariuose...
Fancoilai dirba labai tyliai, tačiau jei norite 100% garantuoti, kad kambary nebūtų absoliučiai jokio garso - galima įrengti kanalinį fancoilą, kuris per ortakius paduotu orą į kiekvieną patalpą. Ortakiuose galima numatyti įvairias triukšmo slopinimo priemones ir sumažinti garsą žemiau girdimumo ribos.
Analogiškai ir su oro srautais. Kadangi ortakį galima nuvesti į bet kurią vietą, tai visai nesunku parinkti tinkamą vietą oro padavimui. Be to, panaudojus groteles, kurios turi horizontalu ir vertikalu krypties reguliavimą, galima sureguliuoti oro srauto paskirstymą taip, kaip nori. Nesunku surasti tokį variantą, kad niekada niekas tų srautų nepajus. Be to, galima pasirinkti groteles bet kokio didžio. Tokiu būdu galima sumažinti oro greitį tiek, kad net pučiant į zoną, kur randasi žmonės - oro judėjimas bus ant tiek lietas, kad jo nepajusite.
Vienu žodžiu, kanalinė orinio šildymo sistema turi neribotas galimybes pasiekti komfortą.
Radiatoriai turi palyginus nedidelį paviršiaus plotą, per kuri yra atiduodama šiluma, bent jau - kelis kartus mažesnį nei grindys. Todėl norint šildyti patalpas tokios žemos temperatūros vandeniu, kaip paduodama į grindys - reikės labai didelio ir storo radiatoriaus (arba kelių), kad turėti pakankamai didelį šildomo paviršiaus plotą.
Yra kitas variantas:
- Paduoti į radiatorius gerokai karštesnį vandenį, tada iš to paties ploto šiluma bus perduodama kelis kartus greičiau. Bet, tam reikia parinkti specialu šilumos siurblį, kuris galėtu ruošti aukštos temperatūros vandenį. Be to, dirbant tokiame režime, siurblys naudoja gerokai daugiau elektros.