Įkraunama...
Įkraunama...

Šildymo sistemos

QUOTE(_Drugelis_ @ 2010 12 03, 01:39)
Sunku gincytis, kai nera konkreciu skaiciavimu tam PN ir Standard. Jeigu turite tokius, tai butu labai malonu jei pasidalintumete, nes dabar jusu 10% toks pats is pirsto lauztas kaip ir "galbut" 110% mano.

Spėju, kad labai nenorite- tai ir nematote. Netas užverstas tiek Standarto tiek PN kainodaromis. Kas gali būti paprasčiau- sėdi ir lyginį. Ne- vis reikia kokios tai manos iš dangaus. Žodžiu: „Jokie išvedžiojimai negali parodyti žmogui kelio, kurio jis nenori matyti.“ R.Rolanas
Atsakyti
QUOTE(_Drugelis_ @ 2010 12 03, 01:47)
Rastiniai namai pvz laikomi kvepuojanciais, o pvz klijuotos medienos jau nebe. Dabar kodel sakykit Norvegai statosi  rastinius namus? Juk pinigu turi i valias. Cia pamastymui.

As neturiu priverstinio mechaninio vedinimo, isskyrus savaimini -  tai pora "orlaidziu" mech-automatiniu. Viskas. jokiu elektros sanaudu. Dar veikia san. mazge ir katilineje vedinimas su paprasta  spardnuote stoge ant vent. vamzdzio galo - viskas, jokios elektros (suka vejas - puikiai). Namas 150m2. jokiu turbinu ar kitu brangiu dalyku. Name yra tikrai komfortiska, oro netruksta ir jis geros kokybes (kitaip mane zmona isvytu smile.gif, ji labai rupinasi sveikata ir ekologija, ka labai vertinu joje, namas siaip isvis karkasinis, kas laikoma maziau kvepuojanciu, nei rastinis. Statytas 2005-2006 metais ir gerom medziagom ir technologijom.
Itariu , kad molinis - siaudinis irgi puikiausiai patenka i kvepuojancio sveiko namo kategorija. Paskaiciuokit tokio namo statyba - kai man pasake kaina vos nenuvirtau.... Aisku visur reikia tiksliai skaiciuoti, bet variantas yra manau rimtas. Kiek kainuos siaudai ir molis??? smile.gif

Tai, kad Jūs juos laikote tokiais- nereiškia, kad jie tokie ir yra. Nebent pateiktumėte skaičius, kiek % nuo HN reikalavimų- "kvėpuojantys" rąstai pakeičia orą patalpose. O kadangi tokių skaičių greičiausiai vis tik neturite- tai gal nesišvaistykite tokiais teiginiais.
Dalinai sutinku tik dėl teiginio "pinigu turi" dalies. Visa kita- atleiskite бред'as. Norvegai statosi toli gražu ne vien tik rąstinius namus.

Tai ką Jūs aprašėt: Jums tinka bei komfortiška- ir puiku. Kiek džiaugtumėtės, jei vaikas būtu rimčiau alergiškas- kitas klausimas. Kiek laiko pakęsite tokį energijos švaistymą- taipogi Jūsų reikalas. Tik dėl vėdinimo kokybės- leiskite suabejoti, kad tai kokie tai aukščiausi standartai.

Tai ką bandote nusakyti terminu "kvėpavimas"- puikiai suprantu. Jei šį terminą bent pabandytumėte apibrėžti skaičiais- suprastumėte mano ironiją šiuo klausimu. Ir visi linksmai pasijuoktume, jei bent žinotumėte, kuriame šimtmetyje šis "kvėpavimas" jau buvo įvertintas skaičiais ir viešai išvadintas nesąmone. Ką ten PN- net pats PN apaštalas W.Feist'as nebuvo nė jo tėvų planuose. Tačiau mitai gajūs- be jų pasaulis būtų ne toks įdomus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY©: 03 gruodžio 2010 - 01:20
QUOTE(EVOY© @ 2010 12 03, 00:51)
Spėju, kad labai nenorite- tai ir nematote. Netas užverstas tiek Standarto tiek PN kainodaromis. Kas gali būti paprasčiau- sėdi ir lyginį. Ne- vis reikia kokios tai manos iš dangaus. Žodžiu: „Jokie išvedžiojimai negali parodyti žmogui kelio, kurio jis nenori matyti.“ R.Rolanas


Tik fanatikai ir nemoksos ("amateurs") mato viena vieninteli kelia smile.gif.
O protinga minti apie veliavnesius keliomis zinutemis anksciau zmogus irgi parase - mes visi protingi pacituoti kitus zmones. Bet ar suprantam ka cituojam ir kur cituojam? T.y. koks yra kontekstas?

O ka jeigu as matau kelia ir matau kad jis prastesnis nei pvz siaudinis-molinis namas - tai ka sita fraze irgi tiktu? biggrin.gif

As atsimenu gera pavyzdi - vienas vaikas klausia sahmatu GM (GrandMaster) - kodel gi Kasparovas vis dar galvoja si ejima? juk jis akivaizdus! "Matai vaikeli, tu matai viena kelia, o Kasparovas 100 - jam sunkiau pasirinkti, bet del to jis ir yra No1." T.y. ne tik mato daug keliu, bet dar ir sugeba isirinkti geriausia. Ir net jeigu Kasparovas paeitu ta vaiko nurodyta ejima - bendru atveju vaikas butu neteisus, o Kasparovas visiskai teisus, nes vaikas pasirinko aklai, o Kasparovas isanalizavus dauguma variantu ir variaciju. (kas nezino - Kasparovas - yra vienas is geriausiu sahmatininku kada nors gyvenusiu planetoje, daugkartinis pasaulio cempionas).

Linkiu pasirinkti geriausia. Net jeigu PN butu geriausias, mano abejones yra tik paskata tobuleti, o ne argumentas pries.
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2010 12 03, 01:00)
„Amicus Plato, sed magis amica veritas“ Aristotelis

Labai įdomu. Apie savo namą atsiliepėte ne kažin kaip- tačiau įvertinote kaip Mažai energijos vartojantį (išvedus iš pateiktų kWh). Nesiruošiu kvestionuoti (per daug nežinomųjų), tik atkreipsiu dėmesį į smulkmeną: Jūsų pateiktas faktinis dujų suvartojimas- labai kontrastuoja su bendru fonu (stropiai susirašinėju ne tik SM temose, ir ne tik dujų, pateikiamus kaštus šildymui). Nieko nesupainiojote? Juk dujos vis tik ir šildymui, ir karšto vandens ruošimui, ir maistui gaminti- ir dar už visus metus, ir dar neypatingai apšiltintam namui? Jūsų minimus kiekius dujų (išvedus iš pateiktų kWh), ir tokiai kvadratūrai- kai kas skundžiasi, kad tokio kiekio jiems neužtenka net porai šaltesnės žiemos mėnesių... Panašius į Jūsų paminėtus dujų kiekius- deklaruoja tik kiek rimčiau apšiltintų namų savininkai. O šildymui naudojate vien tik dujas? Yra dar visa krūva klausimų- tik kad nesinori Jūsų varginti (vis vien Jūsų pateiktus skaičius netrauksiu į savo archyvą).

Jei telpama į B klasę, ir dar plius rekuperacinė- nereikia. Tik kad vieni nedatraukia iki tos B klasės- kitiems tai pavyksta nesunkiai.


Nelabai yra kur supainioti– dujų sąnaudas turiu uz 10 metu, šildomės ir karsta vandenį ruošiamt tik dujomis. Krosnelė įrengta priestate, bet kol kas nenaudojom, šims metams malkų neturim, nes aplinka nesutvarkyta ir nėra kur laikyti, tai gal tik kalėdų proga pasikursim dėl jaukumo iš "šašlykų rezervo".

2006-2007 šildymo sezonas (priestatas nešildomas):
spalis – 60m3; lapkritis – 130m3; gruodis – 260m3; sausis – 140m3;vasaris – 230m3; kovas – 120 m3; balandis – 120m3; gegužė – 70m3. Viso: 1130m3. Iš jų šildymui 1130 – 8*40 = 810m3
Menesiai, kurie neįtraukti, yra po 40 m3 per mėnesį, todėl tiek laikau, kad po 40m3 per mėnesį eina karštam vandeniui ir maistui, kurių sąnaudos nuo sezono nelabai stipriai priklauso .

2007-2008 šildymo sezonas (priestatas nešildomas):
spalis – 70m3; lapkritis – 140m3; gruodis – 150m3; sausis – 300m3;vasaris – 160m3; kovas – 80 m3; Viso: 900m3. Iš jų šildymui 900 – 6*40 = 660m3


2008-2009 šildymo sezonas (priestatas nešildomas):
spalis – 70m3; lapkritis – 140m3; gruodis – 140m3; sausis – 130m3;vasaris – 210m3; kovas – 130 m3; balandis – 70m3. Viso: 890m3. Iš jų šildymui 890 – 7*40 = 610m3


2009-2010 šildymo sezonas (priestatas įrenginėjamas, nuo naujų metų paleistas grindinis šildymas priestate, pajungta nuo esamo katilo sename name):
spalis – 60m3; lapkritis – 110m3; gruodis – 200m3; sausis – 400m3;vasaris – 610m3; kovas – 340 m3; balandis – 60m3; gegužė - 110m3. Viso: 1890m3. Iš jų šildymui 1890 – 8*40 = 1570m3
Tagi atėmus vidutines seno namo šildymo išlaidas (660 m3) gaunam 920 m3, kas apylygu 9200 kWh per ne pilną (gal 2/3, nes ruduo buvo gražus kiek prisimenu,o pavasaris vėlyvas tais metais) šildymo sezoną. Bet šių metų statistiką neišeina naudoti kaip normalias gyvenamąsias sąnaudas. Priestatas buvo gerokai apledėjęs po tinkavimo, betonavimo ir ypatingai šaltų kalėdinių savaičių (tam pačiam SM'e rasit senas žinutes apie mano ledynmečius su 2 cm ledo sluoksniu ant langų apačios doh.gif ), per šildymo sezoną jis buvo išdžiovintas (ne tik šildymas, bet ir intensyvus vėdinimas), taip pat buvo išsandarinti visi langai, suklijuota garoizoliacinė juosta, užpurkšta iš naujo, apšiltintos sienos ir II aukšto lubos papildomai. Todėl po visų šitų patobulinimų, durų sudėjimo į nešildomas patalpas, tikiuosi šiais metais, jei žiema bus vidutinė, tilpti į 900+660=1560m3 dujų.

2010-2011 šildymo sezonas (šildomi namas ir priestatas):
spalis – 230m3 (sąnaudos didokos, bet kaip ir visi protinguoliai mikroventiliacijos plyšius tvarkėme ir langu tarpines valėme bei taisėme, kur po statybų buvo apgadintos pora savaitgalių aišku jau šildydami, metiniuose kiekiuose tie +-30m3 nedaug įtakos); lapkritis – 270m3; gruodis – ... Gegužę turėsiu visas sąnaudas ir galėsiu patikrinti - tilpau ar netilpau į norėtus kubus.

Tiesa, priestatas su senuoju namu ribojasi viena nešildomo tamburo siena, taip kad galima jį traktuoti kaip atskirą namą. Jokių "sublokavimo pliusų" nėra, gal tik minusai - 10 m "šiluminės trasos" per nešildomas patalpas iš seno namo į naują, nors ir šiltinom, bet vis tiek nuostoliai tam tikri yra.
O savo priestatą aš nei peikiu, nei giriu. Yra toks, kokį pastatėm – kažkur geriau, kažkur blogiau. Pavyzdžiui prie -15 rasoja langų kampai. Pernai, kai darėm termoviziją, vienareikšmiškai buvo aišku, kad jei langų nekeisim – rasos prie didesnio minuso, ypač įvertinant tai, kad rėmas yra paildomai šaldomas per jį einančio paduodamo vėdinimui oro srauto. Bet pasvarstę nusprendėm, kad tokia investicija mums per didelė. Tačiau nei per langų rėmus, nei per palanges pas mus nepučia (bent jau kol kas, nes pažįstami gąsdina, kad po poros šildymo sezonų pūs). O jei skaitote forumus tai tikriausiai žinote, kad tai neretas reiškinys. Nors ventiliacija ir natūrali, bet sudėtos sklendės veikia tvarkingai, skersvėjų, kai per vieną padavimo angą traukia lauk, o per kitą į vidų – nėra. Paskutinę savaitę prie jau tokių normalesnių šalčių, visos orlaidės vis dar klapsi, neprišalo, rėme jokio apledėjimo. Kdangi terminų nežinau, kaip namai skirstomi į pasyvius/nepasyvius/mažai energijos vartojančius, saviškį aš priskirčiau prie pusėtinai pastatyto standarto (nes ir varžos, ir medžiagos rinktos pagal tuometinius STR'us). O dėl įgyvendinimo to standarto - galima ir geriau padaryti, bet darbus organizavoms patys, nemažą dalį darėm patys, o kadangi ne profesionalai, tai klaidų neišvengėm.
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2010 12 03, 01:17)
Tai, kad Jūs juos laikote tokiais- nereiškia, kad jie tokie ir yra. Nebent pateiktumėte skaičius, kiek % nuo HN reikalavimų- "kvėpuojantys" rąstai pakeičia orą patalpose. O kadangi tokių skaičių greičiausiai vis tik neturite- tai gal nesišvaistykite tokiais teiginiais.
Dalinai sutinku tik dėl teiginio "pinigu turi" dalies. Visa kita- atleiskite бред'as. Norvegai statosi toli gražu ne vien tik rąstinius namus.

Tai ką Jūs aprašėt: Jums tinka bei komfortiška- ir puiku. Kiek džiaugtumėtės, jei vaikas būtu rimčiau alergiškas- kitas klausimas. Kiek laiko pakęsite tokį energijos švaistymą- taipogi Jūsų reikalas. Tik dėl vėdinimo kokybės- leiskite suabejoti, kad tai kokie tai aukščiausi standartai.

Tai ką bandote nusakyti terminu "kvėpavimas"- puikiai suprantu. Jei šį terminą bent pabandytumėte apibrėžti skaičiais- suprastumėte mano ironiją šiuo klausimu. Ir visi linksmai pasijuoktume, jei bent žinotumėte, kuriame šimtmetyje šis "kvėpavimas" jau buvo įvertintas skaičiais ir viešai išvadintas nesąmone. Ką ten PN- net pats PN apaštalas W.Feist'as nebuvo nė jo tėvų planuose. Tačiau mitai gajūs- be jų pasaulis būtų ne toks įdomus.


HN reikalavimai. kodel jie tokie? Kas nustate? smile.gif Kas cia kur juokiasi? Jus atsigrezkite i gamta - optimaliau nei ji kuria nesukursite. Man tai sypsena yra kai zmones remiasi kazkokiais tai popieriniais reikalavimais, kurie sukurti del biznio, politiniu ar kitu nereiksmingu ir neteisingu motyvu, o ne del zmogaus.
Kas yra zmogui komfortiska ir tinkama yra labai ir labai subjektyvus dalykas - cia kalna moskliniu darbu galima priespasattyti vieni kitiems ir diskutuoti iki gyvenimo galo.
Bet as pasakysiu viena - kiekvienam savo. Zvelgite per savo piramide ir atneskite ta man sviesu rytoju - PN...

Pirma pasistatom superapsiltinta silkiu dezute, o po to prigrudam birzgianciu elektra naudojanciu technologiju, kad ja vedinti ir sukurti gera aplinka (dar klausimas kas geriau - gal nieko nedaryti bus optimaliau?) smile.gif cool. Dirtinai sukeliam problema ir dirbtinai ja bandom spresti, net bijau pasakyti, kad issprendziate - dvigubas biznis - o zmogui kas nuo to?
Alergijos greiciausiai yra del to, jog zmones maziau buna gryname ore (viena is perspektyviausiu studiju mano nuomone ta sako). Ir jokiom rekuperacijom sito neisspresit. Cia amziaus problema, kad zmones uzsidaro "kartoninese dezese" vietoj to kad vaiksciotu po miska ir semtusi pilnus plaucius gryno oro, kuris juos ir gydo (sutikit ir dregmes parametrai idealus, ir oro sudetis, ir dulkes ten kur joms priklauso - zemeje lietaus priplotos, ir deguonies i valias, o ka jau kalbeti apie geliu aromatus ir kitus gydancius dalykus - pvz kaip eukaliptu giraite, joduotas juros oras ir t.t. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(EVOY© @ 2010 12 03, 01:17)
Tai, kad Jūs juos laikote tokiais- nereiškia, kad jie tokie ir yra. Nebent pateiktumėte skaičius, kiek % nuo HN reikalavimų- "kvėpuojantys" rąstai pakeičia orą patalpose. O kadangi tokių skaičių greičiausiai vis tik neturite- tai gal nesišvaistykite tokiais teiginiais.
Dalinai sutinku tik dėl teiginio "pinigu turi" dalies. Visa kita- atleiskite бред'as. Norvegai statosi toli gražu ne vien tik rąstinius namus.

Tai ką Jūs aprašėt: Jums tinka bei komfortiška- ir puiku. Kiek džiaugtumėtės, jei vaikas būtu rimčiau alergiškas- kitas klausimas. Kiek laiko pakęsite tokį energijos švaistymą- taipogi Jūsų reikalas. Tik dėl vėdinimo kokybės- leiskite suabejoti, kad tai kokie tai aukščiausi standartai.

Tai ką bandote nusakyti terminu "kvėpavimas"- puikiai suprantu. Jei šį terminą bent pabandytumėte apibrėžti skaičiais- suprastumėte mano ironiją šiuo klausimu. Ir visi linksmai pasijuoktume, jei bent žinotumėte, kuriame šimtmetyje šis "kvėpavimas" jau buvo įvertintas skaičiais ir viešai išvadintas nesąmone. Ką ten PN- net pats PN apaštalas W.Feist'as nebuvo nė jo tėvų planuose. Tačiau mitai gajūs- be jų pasaulis būtų ne toks įdomus.


Nesuprantu apie koki energijos svaistyma kalbate - taip tai nera auksciausias gal standartas pagal jusu technologinius samprotavimus - et pagal normalaus zmogaus samprotavimus tai yra gerai, nes nenaudoja jokios papildomos energijos - viskas yra savaime (vejas oraputei, naturalus slegis mech. oralidei) - argi cia ne PN strategija? smile.gif
Dabar del skaiciu - jau rasiau kur pasiziureti mano asmeinius realius skaicius - prasom - paziurekit realiai kiek mes mokam LT, tada jau galima bus ir padiskutuoti. Labai nustebciau jei kas nors sugebetu geriau prie esamu komforto ir sveikumo salygu. Apsidziaugciau ir pasveikinciau.
Atsakyti
QUOTE(Grand @ 2010 07 13, 17:59)
Dabar baisiai karšta, tačiau ne už kalnų ir šildymo sezonas. Perskaičiau daugybę temų, bet kompleksinio šildymo klausimo nagrinėjimo taip ir neradau. Mane (manu ir daugelį kitų) domina visa namo šildymo sistema: nuo įvairiausių katilinių (kietas kuras, dujos, geoterminis, saulės kolektoriai ir t.t.) iki radiatorių ir grindų, kuro sandėliavimo patalpų, priežiūros ir t.t.

Trumpiau tariant, statau naują namą: kokią visą šildymo sistemą rinktis, koks geriausias kainos/kokybės arba kainos/komforto šildymo būdas, kokia sistema turi ateitį? Suvedam kaktomis (kaip bulius)  visas įmanomas šildymo sistemas vienoje vietoje ir surandam optimaliausią variantą pagal N pjūvių.


Asmeniskai turiu vienareiksmiska atsakyma is daugelio galimu (kai reikejo rinktis ivertinau visus imanomus tuo metu variantus ir pasirinkau optimaliausia kainos/kokybes/komforto atveji; kaip bebutu keista jis buvo labai aiskus ir vienintelis).
Is eiles: kainos/komforto yra geriausia dujos, jei neturite gamtiniu, tai suskystintos (beje suskystintos turi nepriklausomybes jausma, gamtines - ne - tik Gazprom). Komfortas pilnas ir pigiau nei elektra. Katilas paprastas dujinis, turbo. Sildymas butinai grindinis kur tik imanoma. Beje, jei plotas milziniskas - gali buti, tik gali buti, kad geoterminis pasiteisina, jei ne - jokio ten geoterminio su 6kW elektriniu greitu pasildymu ir kitais kW ryjanciais elektros monstrais biggrin.gif Ziurekit kiek elektra kainuoja ir kainuos tik daugiau ir daugiau iki po kokiu 50-100 metu viska pakeis atsinaujinanti saules/vejo/juros bangu ar kokia nors dar nauja energijos forma. Bet tada ramiai ismesit lauk senu senoveje atsipirkusia sistema ir pasidarysit nauja.
Kainos atzvilgiu pigiausia yra kietas kuras, bet komforto mazai, jei isvis yra...
Daugiau nera ka rinktis - dyzelis/mazutas per brangu ir niekad neatpigs. Kas lieka? Elektra? Elektra - brangiausia is visu imanomu.
Viskas nera ka mastyt. Jei nenori buti peckuriu, nors ir pigiai, ar smirdeti dyzeliu uz astronomine kaina, lieka tik dujos ir elektra. Elektra daug brangiau net uz suskystintas. Praktiskai variantu kaip ir nelieka isskyrus gana ekologiskas ir su perspektyva nepriklausomas suskystintas dujas. Dar gamtines imciau, jei salia vamzdis, bet priklausysit nuo vieno pavadinimo Gazprom amziams. Viskas kaip ir parasta smile.gif. Nepriklausomybei/paranojai numalsinti pasistatykit galingesne geros firmos kapsule - bedai esant (kaip kad man buvo MN avarija) - nenumirsit nuo salcio, o siaip ir tas sildymo budas su ortakiais yra pakankamai geras kaip "atsarginis variantas, jeigu kas atsitiktu...".

Tokie mano 2 centai.

Dalis skaiciavimu/atsakymu yra cia: tik reikia kainas pasikeisti i siandienines: http://www.gilius.in...Lentele Nr1.pdf
Papildyta:
QUOTE(Grand @ 2010 07 15, 11:42)
Žmogau, neskubėkit su išvadomis ir moralais. Šios temos esmė: visa šildymo sistema. Tai reiškia, kiek man kainuoja viskas - pradedant pečiais gaibiant mažesnia ar didesnia katilien radiotoriais arba grindiniu šildymų ir kaminų monatvimų, valymu bei sandėliavimu. Esmė ta, kad Lietuvoje nėra kompleksnio šildymos sistemos sprendimo būdo, nes: jei renkiesi šildyma kietu kuru, tai turi numatyti minimu 8-10 kv. katilinę, o štai geotermai užtenka vos kelių kvadratų, vienam reikia kamino, kitam - ne. Taigi jau projektuojant namą galimą išvengti daugybės klaidų: kam man per didelė katilė, jei šildysiuosi geoterma. Arba atvirkšiai - mano katilinė tik 4-5 kv., todėl komfortiškos kieto kuro katilinės neįsirengsiu. O jūs kalbate tik apie pečius ir dar kelias smulkmenas. Aš gi kartoju, kad namo šildymas - tai kompleksas klausimų, kuriuos reikia išspręsti dar projektuojant namą. Todėl ir noriu dar prieš pasirenkant namo projektą viską teisingai susidėlioti.


optimistas.... smile.gif
Papildyta:
QUOTE(EVOY© @ 2010 07 15, 17:39)
Teks kiek prigesinti Jūsų entuziazmą- nieko tikslaus ir aiškaus tikrai nesužinosite! Ir jokių tikslesnių skaičių nerasite- tik ką tai už ausų pritemptai orientacijai!

Ką duos šiandieninės „plikos“ šildymo sistemų ir kuro kainos? Be burtų/prognozės kuro/energijos kainų augimui bent porai sekančių dešimtmečių? Be mokestinės politikos pokyčių prognozės? Be statistikos apie įvairių šildymo sistemų vertės atstatymo (remonto) kaštus?

Ir kokiais balais vertinsite komfortą?

Be visų paminėtų ir nepaminėtų burtų- tesurinksite visiškai nieko nereiškiančius (t.y. reklaminius) skaičiukus! Aišku, pagal juos galima pasirinkti šildymo sistemą. Tačiau. Su lygiai tuo pačiu pasisekimu galėtumėt traukti degtukus, ar kreiptis patarimo į ekstrasensą. Sistemų „teisingo“ pasirinkimo prielaidos ir paklaidos bus absoliučiai identiškomis...

P.S. Jei jau vis kalbate apie kompleksinį požiūrį- kodėl ignoruojate šiltinimą? Tai vienintelis būdas, kai kiekvienas išleistas litas- kasmet sutaupo vis daugiau centų. Nė viena šildymo sistema tuo nepasižymi (jei nekalbėti apie alternatyvas). Ypač pavarčius kuro kainų augimo prognozes. Pagal neseniai paviešintą: iki 2013 m. sausio 1 d. iškastinio kuro kainos bus jau šoktelėjusios apie 70 %. Priminsiu: malkų kainos tikrai nestovės vietoje, o žengs koja kojon...
Neminėsiu prognozių porai dešimtmečių. Pasiieškokite pagal savo nuostatas. Bet kuriuo atveju: kelios iš Jūsų išvardytų šildymo sistemų jau nė neegzistuos...


Pritariu - namo apsiltinimas , langu varzos parinkimas, grindu siltinimas, stogo siltinimas, salcio tasku isgaudymas yra svarbiausi klausimai norint neprasauti ir nemoketi tukstanciais litu kurui "post faktum". Nuo cia ir reikia pradeti.
Sildymo sistema net ir efektyviausia neisgelbes, jei kampe bus pramusta skyle. Cia alegoriskai, manau esme pagavote.
Papildyta:
QUOTE(Grand @ 2010 07 16, 17:23)
Dar trūksta kelių pasiūlymų, bet tai ką turiu pateiksiu. Visus žemiau pateikiamus skaičiavimus atliko specializuotos firmos. Jos skaičiavo 207 kv. bendro ploto namui iš kurio šildomas plotas - 160 kv.

Kietas kuras
Komfortiškai katilinei reikia:
1. Minimu 8,26 kv. (3,07x2,69 m) patalpos vien katilui ir akumuliacinei talpai. Šiuo atveju montuojama 2000 litrų akumuliacinė  talpa ir pats katilas bei paliekami atitinkami atstumai komfortiškam sistemos aptarnavimui. Skaičiuokime, kad 1 kv. metro tokios patalpos pastatymo kaina - 1200 Lt, todėl visa patalpa kainuos 9912 Lt.
2. Patalpos kietam kurui sandėliuoti:
2.1) pjuvenų briketams ir granulėms reikia sausos patalpos, kurios plotas būtų minimu 5 kv. Taip yra todėl, kad šildymo sezonui reikia apie 4 tonų pjuvenų briketų. Viena europaletė užima apie 1 kv. Žinoma, galima sandėliuoti ir taip, kad viena paletę krauti ant kitos. Tokiu atveju galima išsiversti su maždaug 3 kv. dydžio patalpa. Vėlgi 1 kv. apie 1200 Lt arba visa sistema - apie 6000 Lt.
2.2) jei kurenti malkomis, taip pat reikalinga patalpa joms sandėliuoti. Šlapioms malkoms reikalinga speciali malkinė lauke.Tikrai sausas malkas galima sandėliuoti ir namo viduje: pvz., sandėliuke. Galima rasti ir pigiau, bet man patikusios malkinės kaina - apie 3000 Lt.
3. Kieto kuro katilinė puikiai draugauja su radiatorinę sistema, t.y. nereikalinga brangesnė grindinio šildymo sistema. Radiatorinė šildymo sistema minėtam namui kainuotų apie 10-12 000 Lt.
4. Kieto kuro katilinei reikalingas kaminas. Minėtam namui jo aukštis - 8 m. Toks kaiminas kainuotų (Schiedel) su darbu - 3405 lt (be ventilaicijos) arba 3777 Lt su ventiliacija.
5. Reikia bent kartą per metus (bet geriau du kartus per metus) valyti kainą. Jei be sutarties vienkartinis kamino valymas kainuotų nuo 150 Lt, o pasirašius ilgalaikę kamino valymo paslaugą kaina siektų nuo 50-60 Lt.

Lyg ir nieko nepamiršau. Dabar keliaujam prie konkrečių pasiūlymu apie kieto kuro katilinę.
1. Balterma (arba šil.ta prekės ženklas) 2000 litrų akumuliacinę talpą su karšto vandens pašildymo kontūru, Viadrus 25 kW katilu ir daugybe kitų dalykų siūlo už 18 - 22 000 Lt. Pridėjus aukščiau minėtus kaštus išeitų, kad tokia šildymo sistema kainuotų: nuo 47 317 iki 53 689 Lt. Tiesa, jie žadėjo po atostogų paskaičiuoti ir radiatorių ar grindinio šildymo sistemos kainą su viskuo.
2. UAB Vidargana. Jie katilinę (kurenti malkomis, pjuvenų granulėmis)  su mišriu šildomų grindų ir radiatorių sistema įrengtų už 32 195 Lt, o tokią pačia sistemą su granuliniu katilu - už 35 918 Lt. Tačiau reikia pridėti minėtas sudedamąsias dalis. Tokiu atveju šildymo sistema man kainuotų: nuo 51 512 iki 55 235 Lt.

Išvedus vidurkį (visų pasiūlymų) kieto kuro šildymo sistema kainuotų: 51 938 Lt. SIAUBAS!


Geoterminis šildymas

Komfortiškai katilinei reikia:
1. Minimalus katilinės plotas: 3-4 kv. Tokiu atveju jos kaina (po 1200 lt už 1 kv.) - 3600-4800 Lt. Aš visur skaičiuosiu, kad reikia 4 kv. ploto katilinės.
2. Reikalingas grindinis šildymas. Sistemos kaina: 12-15 000 Lt.
3. Kamino nereikia, patalpų ar malkinių sandėliuoti kietą kurą - nereikia.

Dabar apie konkrečius kiekvienos firmos pasiūlymus. Visur pateiksiu su vertikaliu kolektoriumi, nes sklypo plotas mažas ir horizontalus netelpa.

1. Vilpra. Šilusmo siurblys, akumuliacija, automatika ir t.t. - 40 143 Lt. Už gridninį šildymą - dar 14 744 Lt. Visa suma su katilinę išeina: 59 687 Lt.
2. Sveo. Šildomų grindų įrengimo medžiagos - 8464, grindų įrengimo darbai - 2510 Lt, šildymo sistema - 35 583,68 Lt. Viso - 46 558 Lt, o pridėjus ir katilinės plotą - 51 358 Lt.
3. Statybu energija. Jie už viską imtų 63 500 Lt, o pridėjus ir katilinę suma išauga iki  68 300 Lt.
4. Naujos idėjos. Už viską imtų 49 252, o pridėjus ir katilinės ploto kaina išeina - 54 052 lt.

Išvedus vidurkį (visų pasiūlymų) geoterminio šildymo sistema kainuotų: 58 349 Lt. Net pats nesitikėjau tokios mažos sumos.

Apibendrinant išeina, kad kieto kuro katilinę už geoterminę sistemą kainuotų maždaug 6411 Lt pigiau. Už šiuos pinigus aš į kieto kuro katilinę įsirengčiau saulės kolektorius (Ideatherm kaina apie 7490 Lt). Tokiu atveju abi šildymo sistemos kainuotų labai panašiai.

Belieka išspręsti suvartotos energijos, ilgaamžiškumo ir patikimumo klausimą. Kalbant apie energijos sąnaudas Vilpra pateikė labai viliojančius skaičius:

1) jei malkos tikrai sausos per metus mano namui šildymo ir karšto vandens ruošimas kainuotų 1520,45 Lt (čia žinomą būtų galima minusuoti tai, ką kompensuotų saulės kolektoriai);
2) geoterma - 2982,83 Lt.

Taigi skirtumas - 1462,38 Lt. Tarkim kad abi sistemas eksploatuoji apie 10 metų. Per tą laikotarpį susitaupo nemenka suma - 15 000 Lt. O  tai reiškia, kad atėjus laiku atnaujinti katilinę katilas kainuos nemokamai ir dar liks pinigų apie 8-10 metų malkų išlaidoms. Įdomu ir kol kas neaišku ar gestų, kas gestų vertinant geoterminį šildymą, bet galutinė šios sistemos eksploatacija mano galva per tų pačių 10 metų laikotarpį būtų didesnė.

Kol kas nesu 100 proc. apsisprendęs, bet manau, kad tikrai rimta kieto kuro katilinė su saulės kolektoriais apsimokėtų labiausiai. Ir kas įdomiausiai - tai turėtų būti ganėtinai komfortiška sistema, nes kurti pečiaus kiekvieną dieną tikrai nereikėtų.


Pateiksiu vien skaiciu - man visa sildymo sistema su viskuo kainavo <20000Lt. Ir tai yra suskystintos dujos su didziuliu baku zemeje, iskaitant grindini sildyma.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo _Drugelis_: 03 gruodžio 2010 - 02:49
QUOTE(Grand @ 2010 07 19, 11:59)
Beje, pasiskaitęs temą apie geoterminį šildymą radau daug įdomių skaičių. Pavyzdžiui, kad skirtingų namų šildymas šią žiemą su geoterminiu kainavo nuo 300 (čia dažniausiai dar neįrengtų namų, nes viduje buvo palaikoma minimali 18 laipsnių temperatūra) ar 400 iki 1000 Lt. Panašu, kad tie, kurie šildosi geoterminiu turi pasistatę gražius (daug stiklo ir t.t.), bet ganėtinai šaltus namus. Tai gali paaiškinti, kodėl taip brangiai kainuoja šildytis geoterminiu šildymu. Priešingu atveju, kritus oro temperatūrai (o tai ir buvo šią žiemą: pakankamai šaltą ir pakankamai ilgai) stipriai mažėja COP ir iš esmės (ypač naktimis) šildaisi ne geoterminiu, o elektros šildymu. Beje, išvedžiau žmonių pateiktų šildymo kainų ir namų ploto šildymo vidurkį, kuris siekė apie 450 Lt. Manau, kad gerai išdžiovintomis malkomis suma nebūtų viršijusi 250 Lt.


O tai ka man sakyti, jeigu mano sildomo ploto kvm vidurkis per menesi siekia 150Lt (po teisybei buna ir 128Lt, bet padidinau paklaidai kompensuoti)? ir tai yra suskystintos dujos - tikrai ne pats pigiausias kuras.
Papildyta:
QUOTE(EVOY© @ 2010 07 19, 15:50)
Tai kiaulės lietuviai taip daro. Nepamenu tiksliai, tačiau DE berods netoli 100 % granulių- tai medienos perdirbimo pramonės atliekos (kas liko nuo kokios spintelės gamybos) ir greitai auginama biomasė. Likę keli %- turbūt tai kas įvežama iš LT.

Neduok Dieve- tokius žodžius išgirs koks žaliasis. Pala? Kaip tik vienas ir išgirdo- tuo atvesime Tamsta prie tikro tikėjimo:
* Augdama mediena akumuliuoja CO2 → Pūdoma ar deginama mediena išskiria vienodą kiekį = Gamtai nuo to nei šilta nei šalta
* Kad Žemė taptų tinkama gyventi žmogui, visa kas gyva milijonus metų akumuliavo CO2 anglies/naftos ir pan. pavidalu → Visa tai iškasant ir paleidžiant atgal į atmosferą per neįtikėtinai trumpą laiką- sukeliamas šiltnamio efektas → Šiltnamio efektas sąlygoja temperatūros pokyčius, kurie pradeda tuštinti pagrindinę CO2 saugyklą- vandenynus → Niekas nežino kur ta riba, kai procesas taps negrįžtamu (kaip ir niekas nežino, ar ši schema yra teisinga- t.y. koks tikrasis saulės „indėlis“)


thumbup.gif visiskai teisingai. jei siandien naftininkai atsisako savo pelnu ir visi sutartinai sturmuojam atsinaujinanciu elektros eneregijos saltiniu - valio - as persidarau katiline staigiai, t.y. padarau kamariu ir visur sustatau radiatorius, tenus ir elektrodus.
Klausimas - ne ar tai yra gerai (nes atsakymas TAIP labai gerai) - klausimas kada tai bus prieinama paprastam mirtingajam? Siandien dienai atsakymas NE, kaip bus rytoj ir kada rytojus isaus - cia jau kita klausimas.
As uz zemes issaugojima ir medziu taip pat - sirdis verkia matant kaip juos kerta - bet ka galim konkreciai padaryti, o ne tik kosmosines idejas laidyti?
Atsakyti
QUOTE(Grand @ 2010 07 19, 19:31)
Čia kalba eina ne apie pasyvius namus, o apie šildymo  sistemas. Taip kad vieną kartą pasakėt savo maldą apie pasyvius namus ir gana. Geriau, kolega, pateikit rimtesnius skaičius dėl optimalių šildymo sistemų.


Envoy teisus visiskai - pradeti nuo namo silumines varzos reikia, nes ten daugiausiai nuostoliu ir islaikymo kastu (pinigai dega tiesiogine to zodzio prasme), tik niekaip nesupranta, kad apie sildymo sistemas eina kalba. Pvz jeigu PN sildysi elektra, tai kainuos jo skaiciavimais 840Lt metams berods 200m2, bet akivaizdu kad jeigu sildysi dujomis ar malkomis TOS PACIOS VARZOS nama, bus dar pigiau. Viskas.

Rozine svajone yra tame, kad kuro kaina siuo atveju nebedaro tokios dideles itakos, kaip kad menkos silumines varzos namui, todel teoriskai galima paskaiciuoti - ir neabejoju kad Envoy jau paskaiciavo, kokios varzos reikia, nuo kurios optimaliai jau kuras nebesudaro esmes, o PN papildomi kastai dar nenusveria neigiamai, ir pradiniai islaidu kastai (investicijos kaip visi vadina, nors cia jokia investicija aisku - cia islaidos namo statybai) jau tampa didesne itaka darantis veiksnys.
Viskas cia absoliuciai logiska. Todel reikia gincytis tik iki kokio koeficiento reikia privesti namo varza, kad kuras nebeturetu tokios dideles itakos, o namo pradine kaina neastronomine - tada zymiai maziau opus yra klausimas del sildymo sistemos, jos irangos ir islaikymo kastu, tame tarpe kuro.

Ziurint i ateiti,kadangi vistiek vienaip ar kitaip nugales ATSINAUJINANTYS energijos saltiniai (kitaip bus dideli kataklizmai ir jau patikekit nei namu, nei sildymo sistemu nebereikes smile.gif ), tai protinga butu orientuotis i juos. Deja, siai dienai dar tai yra per brangu, nebent pats pasistatysi vejo jegaine bei saules elektros jegaine savo rankomis (kurie nei vienas nei kitas negarantuoja siltos ziemos - problema, nes yra nepastovus), bet po 20-50 metu (priklausomai kiek naftos magnatai spyriosis) manau jau realiai apie tai galima mastyti, nes tikiu kad saules/vejo/bangu energija siurbsim is afrikos ar siaures juros ir todel elektra bus pigi (ar bent jau drambliuko svajone tokia).
As asmeniskai jau dabar apie tai mastau, nes megstu is anksto pasiruosti "skvalui", nei buti uzkluptam. O dar ir gamta mums padekos (kitaip sakant gal dar nenusluos musu bezdzionzmogiu nuo zemes pavirsiaius uz ta deginama nafta ir akmens anglis). Cia nejuokas - prisidirbo zmones daug ir prisidirbineja dar daugiau kiekviena diena. Atbulinio dar niekas neijunge ir greitis nemazeja - gal biski mazeja pagreitejimas, bet vistiek judama bedugnes link ir speriai. Net ijungus stabdzius ir atbulini reikes labai ilgo laiko, desimtmeciu, kolkas nors prades gereti i teigiama puse. Milziniskos sistemos kantrios, bet jos inertiskos, lygiai tiek pat kiek kentejo metu, tiek ir atgal metu "pavarys"...
Papildyta:
QUOTE(Grand @ 2010 07 20, 16:14)
Vat čia labai tiksliai pasakyta. Kitą savaitę einu į savivaldyne prašyti projektavimo sąlygų sąvado. Po gero mėnesio kai gausiu (čia tikriausiai bus rugpjūčio pabaiga arba rugsėjo pradžia) bus aišku ar leido man šildyti namą biokuro, ar ne. Jei leido greičiausiai, kad rinksiuosi kieto kuro katilą ir gerai išdžiovintas malkas arba granulių briketus/granules. Problema tik kur malkas sandėliuoti, nes briketus granules galima sandėliuke ar bent jau garaže. Malkoms reikia daryti malkinę, o šešoų arų apkrauti dar keliais papildomais statiniais nesinori. Štai kur visa dilema. Kita vertus, aš puikiai suprantu, kad geoterma komfortiškiau, tačiau tiek pati sistema brangsnė, tiek eksploatacija. Visgi, jei neleis biokuro, tai teks pasirinkti geotermą.


O kodel tu nesirenki duju? Vienas is ekologiskiausiu kuru siandien, komfortas kaip elektros ir pigiau nei elektra.
Nieko nesuprantu. Isikandes tik du variantus....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo _Drugelis_: 03 gruodžio 2010 - 03:58
Niekaip nesuprantu, tema sildymo sistemos, o visi tik ir gincyjasi PN ne PN, PN ne PN, PN ne PN...
Na gerai PN...
Bet ka daryti tiems kurie nusipirko/gavo palikimu ar kitu variantu dabar gyvena 1990m statytame name? Viska "kciortu plesti", griauti sienas, dauzyti betona - nes ten gali buti "salcio tilteliu"?
Gal griztam prie temos?

Sutinku kad naujam namui reikia ji artinti prie PN, bet gi pilna tokiu, kurie jau pasistate, o tie PN siuo metu Duok Dieve uzima tik 5-10% visu namu skaiciaus...
Atsakyti
joo.. tikrai kova su vėjo malūnais smile.gif

Kažkaip aš nesu tikras dėl tų 10%, bet tokio namo nauda neabejoju.

O visi visi argumentai prieš tai tokie... kaip čia pasakius... Prieš 20 metų dviejų plytų siena su oro tarpu buvo standartas, dabar tik pirštais pasukiotume jei kas sugalvotu taip daryti, taigi gal nebūkite tokie kategoriški dėl namo privalumų, kurio tiesiog dar nenorite įsileisti į savo galvas smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vytas911: 03 gruodžio 2010 - 09:49

Niekas neabejoja, bet yra dvi savokos "sildymo sistemos" ir "APsildymo budas ar pan."
Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2010 12 03, 02:43)
Nelabai yra kur supainioti...

Na matote kaip puiku. Paaiškėjo kad ir namas ne vėjo perpučiama daržinė, ir paskaičiuota daug maž iš akies, ir kWh ne visos, ir ne už visus metus.

Toliau vargu ar verta gilintis, ir atlikinėti Jūsų namo ar kaštų skrodimą. Tik atkreipsiu dėmesį į vieną momentą: švelniai pasišaipote iš PN- tačiau tobulinate, perdarinėjate, kamšote. Gaunasi, kad esate kaip ir kelyje. Kur tai ateityje nuves (link Pasyvaus, Aktyvaus ar Saulės namo)- parodys laikas. Palauksim.

P.S. Be juokų- baltai pavydžiu Jūsų namiškiams dėl sunaudotų dujų kiekio maistui ruošti. Kai vaikai išsilakstė- pas mus deja jis krito iki pačio minimumo...
Papildyta:
QUOTE(_Drugelis_ @ 2010 12 03, 05:06)
Envoy teisus visiskai - pradeti nuo namo silumines varzos reikia, nes ten daugiausiai nuostoliu ir islaikymo kastu (pinigai dega tiesiogine to zodzio prasme), tik niekaip nesupranta, kad apie sildymo sistemas eina kalba. Pvz jeigu PN sildysi elektra, tai kainuos jo skaiciavimais 840Lt metams berods 200m2, bet akivaizdu kad jeigu sildysi dujomis ar malkomis TOS PACIOS VARZOS nama, bus dar pigiau. Viskas.

Nieko nepasakysi- gudrią taktiką pasirinkote: užversti lavina klaidingos info, ir tikėtis kad tingėsiu ją papunkčiui skrosti. Gal ir pasiteisino. Bet vienoje vietoje persistengėte, ir suteikėt progą apsiriboti viena vienintele pastraipa, kuri puikiai apibendrina visų Jūsų postų esmę:

Tai kas Jums akivaizdu- tėra elementari klaida. Tiksliau- nesugebėjimas teorijos surišti su praktika. Prisirinkote putų nuo info jūros- ir net jomis nesugebate tinkamai pasinaudoti. Akivaizdžiu yra tik vienas faktas iš PN nusistovėjusios praktikos: atmetus kelis atvejus- PN neįrenginėjama įprasta šildymo sistema su besmegeniu KKK. Nes tai žiauriai per brangu, ir apie „PN už Standarto kainą“- eilinis besistatantis gali iš karto pamiršti. O tvirtinant, kad „bus dar pigiau“- gal vis tik verta prieš tai į rankas paimti kalkuliatorių, ir be viso kito, nepamiršti palyginti tokių sistemų įrengimo kaštus?

P.S. Neteko sutikti tokio neapsprendusio oponento, kurio postuose pastraipos be perstojo prieštarautų viena kitai. Randatės kokioje tai kryžkelėje? O bandymas ištraukti kad ir šildymo sistemą iš konteksto- tipiškas mėgėjo atributas, kas ir paaiškina tokį klaidų kiekį per vieną vakarą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY©: 03 gruodžio 2010 - 10:28