QUOTE(vytas911 @ 2010 12 01, 11:55)
Negaliu su jumis sutikti...
Abipusiai- taipogi negaliu su Jumis sutikti. Nespėliokime, nes klaidinga pradinė prielaida- klaidingomis daro ir išvadas, bei visiškai iškraipo esmę:
1. Nuo Standarto iki PN: ne daugiau kaip 15 cm storesnis neoporas (arba visumoje maždaug 21 cm šiltinimo PIR/PUR ekvivalentas). Nesunkiai galima pasiskaičiuoti papildomą sumą šiltinimui.
2. Langai: žvilgtelėkite į skirtumą kainoje tarp gerų ir tinkamų PN- nustebsite. Nesunkiai galima pasiskaičiuoti papildomą sumą.
3. Rekuperacinė? Tai kad mechaninis vėdinimas ir taip priklauso šiuolaikiniam sandariam namui- jau vien dėl niuansų su sveikata. Papildomai- (rekomenduotina, jei naudotumėte saulės kolektorius) išlaidos vandeniniam šildytuvui ir (rekomenduotina, jei norėsis sumažinti rekuperacinės eksploatacinius kaštus) žemės šilumokaičiui.
4. Saulės kolektoriai- tai neprivaloma bet primygtinai rekomenduotina opcija, galinti kad ir per pus sumažinti PN šildymo ir karšto vandens ruošimo kaštus.
5. Elektriniai radiatoriai (ar pan.)- pagrindinė arba pagalbinė šildymo sistema (pagal situaciją).
Suskaičiavus bendrą statybos pabrangimą, iš šios sumos teks minusuoti:
1. Minus įprasta/standartinė šildymo/vėdinimo sistema su visai grindiniais radiatoriniais ir etc.
2. Minus bent pusė katilinės su visais kaminais, malkinėmis ir etc. Galima net ir iš viso atsisakyti šios patalpos, nes rekuperatoriai jau tiek ištobulėję, kad kai kurie modeliai pritaikyti montuoti kad ir virtuvėje, nes garsą jis skleis ne didesnį nei šaldytuvas.
3. Minus tas pats KKK su savo kone didžiausiais iš visų katilų vertės atstatymo kaštais.
4. Minus per pus mažesni bendri metiniai eksploataciniai kaštai šildymui, karšto vandens ruošimui ir vėdinimui. Kai lyginama su malkomis kūrenamu Standartu- sumos aišku nėra didelės. Bet ir šį nedidelį skirtumą padauginus iš n metų- vien tik tai kompensuotų pabrangimą.
5. Ir kai tai Jums nepatiktų- vis tik minus malkų ruošimas ir darbas prie KKK.
Specialiai nedėjau skaičiavimų. Ir ne tik kad pabodo. Kiekvienas svarstantis privalo pats skaičiuotis- o ne besąlygiškai pasitikėti kokių tai pranašų tendencingai sugromuluotais skaičiais. Ir visiškai nesvarbu kokie tai pranašai: išsikėlę UŽ vėliavą- ar išsikėlę PRIEŠ vėliavą. Teisingus skaičius parodys tik kalkuliatorius- jei nebus praleidinėjamos visos nereikšmingos smulkmenos (išskirtinai tik tokiu būdų galima pagrįsti PRIEŠ).
Standartas nuo PN skiriasi visiškai ne galutine statybos kaina- tokio skirtumo nėra, arba jis minimalus. O kartu skaičiuojant ir ilgalaikius eksploatacinius kaštus- visada galima paskaičiuoti labai konkrečią datą, kai Standartas gaus į kaulus. Esmė visai kitur. Už praktiškai tuos pačius pinigus: Standartas- tai kai tarnauji savo namui; PN/Zero/Plius- tai kai namas tarnauja šeimininkui.
O dėl klausia- ne visi juk profesionalai statybininkai. Kitas tikisi be profesionalios pagalbos savarankiškai išspręsti lygtį su begale nežinomųjų. O kad ši lygtis turi tik vieną teisingą atsakymą PN- iki tokio atsakymo reikia bent vieną kalkuliatorių sutrinti. Be to- kas gi žmogui trukdo pabandyti? Pasirinkimo laisvės dar niekas nepanaikino.
P.S. Kadangi ko gero į PN temą kiek daugiau pasigilinęs, vienas bendras pastebėjimas: PRIEŠ stovykloje- su labai retomis išimtimis kone vien pasistačiusieji. Praeitame poste bent du kartus paminėjau, kad nekritikuojame pasistačiusių. Ir rašyk nerašęs, kad ne jiems adresuoti postai- vis PN egzistavimą priima tik kaip asmeninį įžeidimą.