QUOTE(Cererakennel @ 2013 02 07, 15:17)
ech kad tai būtų taisyklė.. mano viena kalė buvo pasišiukšlinus

išvažiavom su 3,1 ( čia tais mažais vienetais) į latviją kergimo.. pasikergėm kitą dieną.. galvoju nu mažu pakartosiu ten progesteroną.. nu ir ką.. 3,8 .. sekančią dieną 4,2.. grįžom namo..pakartojom , po kelių dienų sulaukėm 5,8 ir dar po dienos vėl grįžom.. yra kalių, kurios sugeba savaitę po kelias dešimtąsias vieneto kelt iki ovuliacijos.
Tai išimčių visada būna. Kalėms, ypač jautresnėms dažnai dėl kelionės nusimuša progesteronas arba sustoja visi procesai. Ir šiaip visokių fintų būna. Esu turėjus kalę, kuri surujojus po 3-4 dienų darydavo pertraukėlę ir 3-4 dienas nerujojadavo visai, vėliau vėl pradėdavo iš naujo. Ir dienas skaičiuodavom iš naujo, nuo atsinaujinimo. Kai papasakojau vienai veisėjai, pasirodo būna tokie dalykai ir neretai, o daug kas pirmom dienom po uodega pažiūrėję, nebestebi toliau kas ten vyksta... Ir aišku kalės lieka tuščios.
Turiu ir kitą "fruktą", jinai rujoja 14, o ne 21-ą dieną.

Atitinkamai viskas pas ją greičiau ir trumpiau ir vaisingumo periodas labai trumpas, todėl kergiasi jinai tik vieną dieną, jeigu nepataikai į tą konkrečią dieną - tiu tiu ...
Šiaip tai mūsų veislė palygint lengvai veisiasi. Aš 10 metų kergiausi be progesterono ir neturėjau tuščių kalių ir vados buvo didelės. Bet yra veislių ir kiekvienoj veislėj yra kraujo linijų, kur šunys sunkiai veisiasi - retai nereguliariai rujoja, būna neišreikštos rujos, sunkiai nešioja ir gimdo ir t.t. Reikia ir tuos faktorius atsižvelgt taikant tradicinius kergimo modelius.