Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 4

as tai labai norejau bent iki 6men pienuku maitinti (turejau gan sunkia liga, beto vos 50 kg tesveriu, vieni kaulyciai blush2.gif ), ir panasu, kad man pavyks thumbup.gif bet be sitos temos nezinau, kaip butu buve, buvo tokiu monentu, kad visi aplink tik ir spaude misinuka duoti, ir vienintelis mano draugas buvo sis forumas bigsmile.gif

augam puikiai, ragaujam jau kosytes, bet va paskaiciau ir vel klausiams kilo - as isivaizdavau, kad pagrindinis masitas kudikeliui MP iki 6men, tai jus dar siulote kosem, darzovienem ir pan nepakeisti bent keliu maitinimu? mes dabar pavalgom koses viena kart per diena, ir pienuku uzsigeria, bet kose darau su MP, kartais tik pieniskas duodu, bet stengiuosi truputuka nusitraukt pienuko tada.
Atsakyti
QUOTE(wijyte @ 2008 04 26, 17:27)
as tai labai norejau bent iki 6men pienuku maitinti (turejau gan sunkia liga, beto vos 50 kg tesveriu, vieni kaulyciai  blush2.gif ), ir panasu, kad man pavyks  thumbup.gif bet be sitos temos nezinau, kaip butu buve, buvo tokiu  monentu, kad visi aplink tik ir spaude misinuka duoti, ir vienintelis mano draugas buvo sis forumas  bigsmile.gif

augam puikiai, ragaujam jau kosytes, bet va paskaiciau ir vel klausiams kilo - as isivaizdavau, kad pagrindinis masitas kudikeliui MP iki 6men, tai jus dar siulote kosem, darzovienem ir pan nepakeisti bent keliu maitinimu? mes dabar pavalgom koses viena kart per diena, ir pienuku uzsigeria, bet kose darau su MP, kartais tik pieniskas duodu, bet stengiuosi truputuka nusitraukt pienuko tada.

Oi, jums dar toli iki maitinimų MP pakeitimo košėmis. Maitinkitės kaip maitinotės (nusitraukinėti tikrai nereikia) ir šalia po truputį ragaukit naujus produktus. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ode: 26 balandžio 2008 - 20:14
As taip pat noreciau paklausti, nors ir antras vaikelis, taciau del speneliu turejau bedu ir pirma nusitraukinejau 8 men. Antra, mazyle noriu maitinti is kruties, zinoma buvo tos pacios problemos kaip ir su pirmu, speneliai kraujavo, niekaip jie nesusiformudavo zindymui, tai maze tik puse spenelio zisdavo..vienu zodziu, jauciuosi drasesne, per kancias jau menesi zindu.
Po truputi ne taip skauda, bet yra atsiverusios speneliu sonuose tokios zaizdos, bet jos nekraujuoja, matosi mesa (nu atsiprasau, bet taip ir yra), taciau labai skauda, gal kam taip buvo? Jos negali uzgyti, nes zaizdos abiejuose krutyse ir vienodoje vietoje. Kaip man uzsigydyti? Bijau kad kokio uzdegimo nepasigautu.

Ir dar vienas klausimelis. Isivaizduoju kaip mamoms faina, kai vaikutis atsigula ramiai ir graziai traukia, pavalgo ir uzmiega. Pas mane zindant, ji pradeda raitytis, mane tampo, meta kruti vel griebia, tik pienuka ryja vel raitosi. Lyg ir suprantu kad pilvukas, bet tai tesiasi labai ilgai. Ka daryti ar tai praeis, ar tai jau jos toks zindymas?? Pazinda 5 min raitydamasi, po to luzta, luzinedama ir dar mane ciulpia koks 15 min, karts nuo karto ptraukdama, tikrai nesociai pavalgo.
Atsakyti
QUOTE(piene78 @ 2008 04 21, 12:41)
Kıekvıenas atvejıs ındıvıdualus, ıs savo patırtıes zınau, kad vıskas ımanoma. mano mazojı ırgı buvo ypac neramı pırmus 4 menesıus ır dabar nera ramus vaıkas, net del pervargımo ır ıssekımo teko man atsıgultı ı lıgonıne, tacıau jeı turesı tvırta nusıstatyma kad galı zındytı ır taı pats gerıausıas dalykas, kurı galı duotı savo vaıkuı, taı pıenas, net ır labaı pavargus ır turınt daug stresu, nıekur nedıngs 4u.gif

Nu, nezinau, sitas kalbas as skaitau visose temose, bet tiesa pasakius, realybeje, nu niekaip neiseina padaryti taip, kad to pieno butu tiek, kiek reikia mano vaikui. Pienas savaime nedings jei maitinsiu, as sutinku, bet jo ir nebus tiek, kiek reikia. Juk ir suauges nepasisotins nuo vienos morkos, jei nori viso kepsnio. Tas pats ir su mano vaiku, jei as neduociau kazkiek misinuko, tai as ji laikyciau "ant dietos". Ar tas gerai? Beje, antra menesi jis priaugo per pus maziau nei pirma. g.gif Man irgi maloniau maitinti tik is kruties, beje, ir patogiau, bet visa diena matyti verkianti vaika man labai sunku doh.gif O kaip jus manote, ar nepilnavertiska maista valganti motina tures tokio pacio sotumo piena kaip ir gerai besimaitinanti? Reikalas tame, kad as nelabai galiu valgyti bet koki, kad ir vertinga maista, nes vaikas alergiskas ir ji beria...O as itariu, kad gerdamas mano pienas, jis tik atsigeria, bet nepavalgo. Kokia jusu nuomone i mano pastebejimus?
O beje, pati rasai, kad buvo daug stresu, del issekimo net i ligonine patekai, o tu nemanai, kad per piena pereina vaikui to paties streso. Gal del to, tuos 4 men. jis ir buvo neramus? g.gif

Papildyta:
QUOTE(Spray @ 2008 04 27, 16:37)
Ir dar vienas klausimelis. Isivaizduoju kaip mamoms faina, kai vaikutis atsigula ramiai ir graziai traukia, pavalgo ir uzmiega. Pas mane zindant, ji pradeda raitytis, mane tampo, meta kruti vel griebia, tik pienuka ryja vel raitosi. Lyg ir suprantu kad pilvukas, bet tai tesiasi labai ilgai. Ka daryti ar tai praeis, ar tai jau jos toks zindymas?? Pazinda 5 min raitydamasi, po to luzta, luzinedama ir dar mane ciulpia koks 15 min, karts nuo karto ptraukdama, tikrai nesociai pavalgo.

Mano sunus lygiai taip pat zinda, ir jam yra stiprus pilvo spazmai, rasta ir siaip visokiu blogu bakteriju. Kol kas 2 men., bet dar kankinames, nezinau tik kiek laiko doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IgLi: 01 gegužės 2008 - 11:55
QUOTE(IgLi @ 2008 05 01, 12:52)
Nu, nezinau, sitas kalbas as skaitau visose temose, bet tiesa pasakius, realybeje, nu niekaip neiseina padaryti taip, kad to pieno butu tiek, kiek reikia mano vaikui. Pienas savaime nedings jei maitinsiu, as sutinku, bet jo ir nebus tiek, kiek reikia. Juk ir suauges nepasisotins nuo vienos morkos, jei nori viso kepsnio. Tas pats ir su mano vaiku, jei as neduociau kazkiek misinuko, tai as ji laikyciau "ant dietos". Ar tas gerai? Beje, antra menesi jis priaugo per pus maziau nei pirma. g.gif Man irgi maloniau maitinti tik is kruties, beje, ir patogiau, bet visa diena matyti verkianti vaika man labai sunku  doh.gif O kaip jus manote, ar nepilnavertiska maista valganti motina tures tokio pacio sotumo piena kaip ir gerai besimaitinanti? Reikalas tame, kad as nelabai galiu valgyti bet koki, kad ir vertinga maista, nes vaikas alergiskas ir ji beria...O as itariu, kad gerdamas mano pienas, jis tik atsigeria, bet nepavalgo. Kokia jusu nuomone i mano pastebejimus?
Papildyta:

Mano sunus lygiai taip pat zinda, ir jam yra stiprus pilvo spazmai, rasta ir siaip visokiu blogu bakteriju. Kol kas 2 men., bet dar kankinames, nezinau tik kiek laiko  doh.gif



Sutinku, kad jeı jau yra pıeno trukumas taı nereıkıa vaıko marıntı badu. drinks_cheers.gif Kıekvıenaı motınaı nebus vıenodaı, vıena ır badaudama turı pıeno, o kıtos motınos organızmas galı sureaguotı daug jautrıau ır ıs vıs dıngtı pıenas ır del nepılnavertıskos mıtybos. Tarp mano pazıstamu ıs tıesu yra daug motınu, kurıoms butent dıngo pıenas del pradetu laıkytıs dıetu, kad greıcıau sukustı. Tacıau jusu kıtoks atvejıs ır sunku ka sakytı nezınant kokıems produktams vaıkas yra alergıskas, ar tıe produktaı galı butı kuo pakeıcıamı... Sıulycıau gertı vıtamınus skırtus zındyvems ır maıtıntı kıek ıseına krutımı, o jeı vaıkuı ıs tıkruju truksta pıenuko (svorıs neatıtınka menesıo normu ır labaı mazaı tustınası) taı aısku, kad reıkıa mısınuko. Kıekvıena motına tıkraı jaucıa kas gerıausıa jos vaıkuı 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Spray @ 2008 04 27, 16:37)
As taip pat noreciau paklausti, nors ir antras vaikelis, taciau dyyl speneliu turejau bedu ir pirma nusitraukinejau 8 men. Antra, mazyle noriu maitinti is kruties, zinoma buvo tos pacios problemos kaip ir su pirmu, speneliai kraujavo, niekaip jie nesusiformudavo zindymui, tai maze tik puse spenelio zisdavo..vienu zodziu, jauciuosi drasesne, per kancias jau menesi zindu.
Po truputi ne taip skauda, bet yra atsiverusios speneliu sonuose tokios zaizdos, bet jos nekraujuoja, matosi mesa (nu atsiprasau, bet taip ir yra), taciau labai skauda, gal kam taip buvo? Jos negali uzgyti, nes zaizdos abiejuose krutyse ir vienodoje vietoje. Kaip man uzsigydyti? Bijau kad kokio uzdegimo nepasigautu.

Ir dar vienas klausimelis. Isivaizduoju kaip mamoms faina, kai vaikutis atsigula ramiai ir graziai traukia, pavalgo ir uzmiega. Pas mane zindant, ji pradeda raitytis, mane tampo, meta kruti vel griebia, tik pienuka ryja vel raitosi. Lyg ir suprantu kad pilvukas, bet tai tesiasi labai ilgai. Ka daryti ar tai praeis, ar tai jau jos toks zindymas?? Pazinda 5 min raitydamasi, po to luzta, luzinedama ir dar mane ciulpia koks 15 min, karts nuo karto ptraukdama, tikrai nesociai pavalgo.

tas pat tradicinis klausimas - ar tikrai vaikelis gerai apžioja krutį? Gal neištraukia daug pieno, nes blogai paima ir dėl to sukasi. Dėl to ir speneliai negyja?
Atsakyti
Sveikos mamytes, padekit naujai iskeptai mamytei... 4u.gif turejau pakankamai sunku gimdyma, po jo beveik puse menesiuko su skausmu nemazu gyvenau, tai teko ir zvakuciu nuo skausmo pavartoti... gal tas ilga laika besitesiantis skausmas ir per velyvas pastebejimas, kad musu mazajai truksta pienuko padare taip, kad dabar jau vos ne dvi savaites po maitinimo primaitineju misinukais kadangi musu mazute visai buvo nepriaugus svorio po menesio... dabar per menesi priaugo apie 400 gr (cia turbut tu paciu misinuku pagalba)... daktare dar rekomendavo i toliau damaitineti misinukais po kiekvieno maitinimo, bet tokiu budu labai sunku vaika nuolat laikyti "ant papo"... ir jauciu, kad taip mazeja mano galimybes naturaliai maitinti su lig kiekviena diena... jis po misinuko miega pilnai privalges ir man "negamina" pienuko... jau turbut problema ne tik ir pieno trukume, bet ir kad mergyte pasyviai valgo... rekia noredama jau lengvesnio budo primaitinimo (maitinam is buteliuko is kurio reikia trauk gi, bet vistiek lengva duona jai)... patarkit kaip visas padarytas klaidas istaisyti ir maitinti tik pienuku...gal kas kazka panasaus patyre....
Atsakyti
Kvakve, menka aš patarėja, pačiai kyla daug klausymų, bet kiek žinau- pienelio gamybą skatina pagrindinis dalykas- dažnas dažnas ir dar kartelį dažnas žindymas, kad ir kas pusvalanduką tektų maitinti. O kiti dalykai-arbatos, papildai, homeopatiniai vaistai- tik antraeiliai dalykai. Bet svarbiausia- didelis noras maitinti pačiai ir daug kantrybės. To ir linkiu 4u.gif Kuo dažniau dėk vaikutį prie krūties, mažink mišinuko kiekį. Tikėkimės, kad Tau pavyks smile.gif

O dabar paklausiu pati g.gif
Mano pupai 8,5 mėn., maitinu pati. Du kartus dienoje valgom košes. Pradėjau dienom truputuką darbuotis, tad dieną tenka pienelį nusitraukti ir girdyti iš buteliuko. Vakare ir ryte maitinu pati.Taip tęsiaisi jau mėnuo. Problema ta- esan galimybei dieną noriu maitinti pati, bet krūties vaikas neima sad.gif ji spurda, sukiojasi į visas puses, o kai noriu pamaitinti- muistosi ir netgi pyksta. Taip, suprantu- ji labai smalsi ir guvi,reikia valgant dairytis. Dabar dar ir dantukai kalasi , tai gal jai skauda dantenytes? bet kodėl ji ne kaip visi MP maitinami vaikai- dieną jai manęs nereikia sad.gif Ar jos toks būdas? Ką daryti- ar susitaikyti su ta mintim, kad dieną ji gers ne iš manęs, o iš buteliuko(puoduko, šaukštuko)?..Labai prašau patyrusių mamyčių patarimo...
Atsakyti
QUOTE(Spray @ 2008 04 27, 16:37)
As taip pat noreciau paklausti, nors ir antras vaikelis, taciau del speneliu turejau bedu ir pirma nusitraukinejau 8 men. Antra, mazyle noriu maitinti is kruties, zinoma buvo tos pacios problemos kaip ir su pirmu, speneliai kraujavo, niekaip jie nesusiformudavo zindymui, tai maze tik puse spenelio zisdavo..vienu zodziu, jauciuosi drasesne, per kancias jau menesi zindu.
Po truputi ne taip skauda, bet yra atsiverusios speneliu sonuose tokios zaizdos, bet jos nekraujuoja, matosi mesa (nu atsiprasau, bet taip ir yra), taciau labai skauda, gal kam taip buvo? Jos negali uzgyti, nes zaizdos abiejuose krutyse ir vienodoje vietoje. Kaip man uzsigydyti? Bijau kad kokio uzdegimo nepasigautu.

Ir dar vienas klausimelis. Isivaizduoju kaip mamoms faina, kai vaikutis atsigula ramiai ir graziai traukia, pavalgo ir uzmiega. Pas mane zindant, ji pradeda raitytis, mane tampo, meta kruti vel griebia, tik pienuka ryja vel raitosi. Lyg ir suprantu kad pilvukas, bet tai tesiasi labai ilgai. Ka daryti ar tai praeis, ar tai jau jos toks zindymas?? Pazinda 5 min raitydamasi, po to luzta, luzinedama ir dar mane ciulpia koks 15 min, karts nuo karto ptraukdama, tikrai nesociai pavalgo.


mano sūnelis pirmą mėnesį irgi buvo nugraužęs krūtis iki gilių žaizdų. tai prisiskaičius visokių patarimų forume užsigydžiau šiaip taip. Visų pirma stenkis pamaitinus kuo ilgiau būti nuogomis krūtimis. Pamaitinus, užspausk pieno ant spenelio, tegul nudžiūsta. Multi mam kompresiukai gydo, bet neleidžia uždžiūti žaizdai, todėl geriau Garmastan tepaliuku tepti. Ir pabandyk antspenius panaudoti.

Man irgi prasidėjo MP krizė prieš dvi savaites, tai primaitinėju mišinuku. verysad.gif Bet jau jaučiu kad po truputį pieno daugėja, tai mišinuko vis mažiau stengiuos duoti. Ir aišku kuo dažniau siūlau pienuką iš krūties. Bet kai jis alkanas labai būna, tai pyksta, neima krūties, tenka duoti iš buteliuko verysad.gif
Būna kad ir pas mane ima raitytis, sukinėja galvytę į šonus ir pyksta valgydamas, tai praktiškai visada jam reikia atsirūgti.
Atsakyti
sveikos,
labai noriu jūsų patarimo... nelabai turiu galimybių skaityti visą temą... gal galite patarti, kas žinote, ar galima/reikia/ patartina gaubtus speneliams (dar vadinamus pieno surinkėjus ir spenelių formuotojus) panešioti iki gimdymo? ar juos tik po gimdymo?.. mat turėjau problemų su pirmąja, kad nesiformavo spenelis, tai dabar domiuosi visokiais būdais kaip jį suformuot iš anksto... blush2.gif
Atsakyti


Man irgi prasidėjo MP krizė prieš dvi savaites, tai primaitinėju mišinuku. verysad.gif Bet jau jaučiu kad po truputį pieno daugėja, tai mišinuko vis mažiau stengiuos duoti. Ir aišku kuo dažniau siūlau pienuką iš krūties. Bet kai jis alkanas labai būna, tai pyksta, neima krūties, tenka duoti iš buteliuko verysad.gif
Būna kad ir pas mane ima raitytis, sukinėja galvytę į šonus ir pyksta valgydamas, tai praktiškai visada jam reikia atsirūgti.
[/quote]

mano situacija labai panasi... kai praalksta rekia jei is kruties momentiskai ne bega sad.gif kantrybes sulaukti kol uzpompuos neturi...todel tenka duoti misinuka, nes pagailsta vaika kankinti....tik nakti kai reciau keliasi ir krutine buna pilnutele graziai pavalgo... bet tokie valgymai tik 2 per para...sad.gif kiek taviskis per para mililitru misinuko suvartoja? maniskei anksciau duodavau po max 220 ml per para, daugaiu nereikalaudavo... dabar pienuko lyg pradeje gauseti tai mazdaug su 140 ml parai isiverciam... jetus dar tik 2 menesis mum teipusejes... nors kaip nors istempti ilgiau su tuo pienuku damaitinejant jei jau neiseis kitaip...
tiesa dar gal dar kas nepastebejot, kad kai vaikutis aktyviai uztraukia is vienos kruties is kitos pradeda papseti pienukas... ne per daugiausiai, bet bent man apie 20 ml per viena maitinima dazniausiai...paskui is buteliuko galima sumaitininti susirinkus ta kieki... vis daugaiu maziui mamos pienuko,,, beje vaistinese yra pirkti spec antspeniu, kuriuose galima kaupti papsinti pienuka.,, 4u.gif cia turbut dideles naujienos nepsakiau, bet as kazkaip netycia tik pastebejau kai be patirties mamyte dra esu blush2.gif
Atsakyti
[quote=Kvakve,2008 05 14, 14:21]
Man irgi prasidėjo MP krizė prieš dvi savaites, tai primaitinėju mišinuku. verysad.gif Bet jau jaučiu kad po truputį pieno daugėja, tai mišinuko vis mažiau stengiuos duoti. Ir aišku kuo dažniau siūlau pienuką iš krūties. Bet kai jis alkanas labai būna, tai pyksta, neima krūties, tenka duoti iš buteliuko verysad.gif
Būna kad ir pas mane ima raitytis, sukinėja galvytę į šonus ir pyksta valgydamas, tai praktiškai visada jam reikia atsirūgti.
[/quote]

mano situacija labai panasi... kai praalksta rekia jei is kruties momentiskai ne bega sad.gif kantrybes sulaukti kol uzpompuos neturi...todel tenka duoti misinuka, nes pagailsta vaika kankinti....tik nakti kai reciau keliasi ir krutine buna pilnutele graziai pavalgo... bet tokie valgymai tik 2 per para...sad.gif kiek taviskis per para mililitru misinuko suvartoja? maniskei anksciau duodavau po max 220 ml per para, daugaiu nereikalaudavo... dabar pienuko lyg pradeje gauseti tai mazdaug su 140 ml parai isiverciam... jetus dar tik 2 menesis mum teipusejes... nors kaip nors istempti ilgiau su tuo pienuku damaitinejant jei jau neiseis kitaip...
tiesa dar gal dar kas nepastebejot, kad kai vaikutis aktyviai uztraukia is vienos kruties is kitos pradeda papseti pienukas... ne per daugiausiai, bet bent man apie 20 ml per viena maitinima dazniausiai...paskui is buteliuko galima sumaitininti susirinkus ta kieki... vis daugaiu maziui mamos pienuko,,, beje vaistinese yra pirkti spec antspeniu, kuriuose galima kaupti papsinti pienuka.,, 4u.gif cia turbut dideles naujienos nepsakiau, bet as kazkaip netycia tik pastebejau kai be patirties mamyte dra esu blush2.gif
[/quote]

man ıkı kokıu 6 menesıu maıtınant vıena krutım ıs kıtos tekedavo upes prırınkdavau ıkı 200ml
Atsakyti