Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 4

Laba diena.
Mergaites patarkit man prasom, esu labai pasimetusi. Nors tai jau 2 vaikas, bet... Mano vaikui tik 1 menuo, valgo kas valanda, blogai miega, pavargsta labai. As jau pradejau pergyventi, kad jis nedavago ir pradejo papildomai primaitinti misinukais. Tai duoda paciam pavalgyti, poto kiek lieka nutraukiu ir duodu is buteliuko. Iseina, kad tai mano pienas, tai misinukas. Niu ir dabar kai jis ima mano kruti, 5 min pavalgo ir vsio, praeina kazkiek laiko vel ciut ciut ir vsio. Nei jis miega normaliai.
As padariau klaida, kad daviau buteliuka? Ka? As taip svajoju ilgai maitinti, bet kazkur kazka praleidau, a ne?
Ka man dabar daryti, gal galetu aks nors man patarti is savo patirties?
Atsakyti
QUOTE(Dilia @ 2008 04 17, 12:52)
Laba diena.
Mergaites patarkit man prasom, esu labai pasimetusi. Nors tai jau 2 vaikas, bet... Mano vaikui tik 1 menuo, valgo kas valanda, blogai miega, pavargsta labai. As jau pradejau pergyventi, kad jis nedavago ir pradejo papildomai primaitinti misinukais. Tai duoda paciam pavalgyti, poto kiek lieka nutraukiu ir duodu is buteliuko. Iseina, kad tai mano pienas, tai misinukas. Niu ir dabar kai jis ima mano kruti,  5 min pavalgo ir vsio, praeina kazkiek laiko vel ciut ciut ir vsio. Nei jis miega normaliai.
As padariau klaida, kad daviau buteliuka? Ka? As taip svajoju ilgai maitinti, bet kazkur kazka praleidau, a ne?
Ka man dabar daryti, gal galetu aks nors man patarti is savo patirties?

Kiek kartų šlapinasi (tai pagrindinis rodiklis, ar užtenka pienuko - turi būti bent 6 pilnos sauskelnės per parą)? Ar gerai apžioja krūtį? Ar girdit, kaip kūdikis ryja pienuką (kiek laiko trunka aktyvus žindimas?)?

Galiu pasakyti tik tiek, kad dabar jums kritinis periodas: apie 3 sav. būna augimo šuolis, pieno pasiūla galutinai susiformuoja tik 4-6 sav. O dabar dar situacijos 'palengvinimas' buteliuku (niu mažyliui juk tikrai lengviau iš ten traukt biggrin.gif ). Jei tikrai norit maitinti, teks apsišarvuoti kantrybe kokiai savaitei-dviem. O gal daugiau. O gal mažiau. Jei turit galimybę - duokit krūtį kuo dažniau, kad ir po trumpiau. Miegokit kartu - tegu papsi mažius. Maitinkit nuoga nuogą - leiskit odos kontaktui gerą darbą padaryt (ir mažylis ramesnis bus, ir pienelis lengviau bėgs). Keiskit maitinimo pozas. Jei tik galit - kuo daugiau ilsėkitės ir nesinervuokit. Gerai maitinkitės, gerkit po 2l vandens per dieną.
Atsakyti
QUOTE(Ode @ 2008 04 17, 13:08)
Kiek kartų šlapinasi (tai pagrindinis rodiklis, ar užtenka pienuko - turi būti bent 6 pilnos sauskelnės per parą)? Ar gerai apžioja krūtį? Ar girdit, kaip kūdikis ryja pienuką (kiek laiko trunka aktyvus žindimas?)?

Galiu pasakyti tik tiek, kad dabar jums kritinis periodas: apie 3 sav. būna augimo šuolis, pieno pasiūla galutinai susiformuoja tik 4-6 sav. O dabar dar situacijos 'palengvinimas' buteliuku (niu mažyliui juk tikrai lengviau iš ten traukt biggrin.gif ). Jei tikrai norit maitinti, teks apsišarvuoti kantrybe kokiai savaitei-dviem. O gal daugiau. O gal mažiau. Jei turit galimybę - duokit krūtį kuo dažniau, kad ir po trumpiau. Miegokit kartu - tegu papsi mažius. Maitinkit nuoga nuogą - leiskit odos kontaktui gerą darbą padaryt (ir mažylis ramesnis bus, ir pienelis lengviau bėgs). Keiskit maitinimo pozas. Jei tik galit - kuo daugiau ilsėkitės ir nesinervuokit. Gerai maitinkitės, gerkit po 2l vandens per dieną.


Aciu Jums labai uz patarima.
Atsakyti
QUOTE(Dilia @ 2008 04 17, 13:52)
Laba diena.
Mergaites patarkit man prasom, esu labai pasimetusi. Nors tai jau 2 vaikas, bet... Mano vaikui tik 1 menuo, valgo kas valanda, blogai miega, pavargsta labai. As jau pradejau pergyventi, kad jis nedavago ir pradejo papildomai primaitinti misinukais. Tai duoda paciam pavalgyti, poto kiek lieka nutraukiu ir duodu is buteliuko. Iseina, kad tai mano pienas, tai misinukas. Niu ir dabar kai jis ima mano kruti,  5 min pavalgo ir vsio, praeina kazkiek laiko vel ciut ciut ir vsio. Nei jis miega normaliai.
As padariau klaida, kad daviau buteliuka? Ka? As taip svajoju ilgai maitinti, bet kazkur kazka praleidau, a ne?
Ka man dabar daryti, gal galetu aks nors man patarti is savo patirties?


Taı kad vaıkas blogaı mıega ar daznaı valgo dar nerodo, kad tau truksta pıenelıo, vısu pırma zıurek ar geraı prıauga svorıo ır kaıp jau rase Ode ar pakankamaı slapınası ır tustınası. Mano mazojı prastaı mıegojo ır prastaı tebemıega, pırmus trıs menesıus 5-15 mın pamıegodavo ır tıek, labaı dıeglıaı kankıno, valgydavo kas valanda, o kartaıs ır daznıau. Daznas zındımas taı daugıau norejımas atsıgertı, o ne pavalgytı. Maıtınau tık savo pıenelıu ır tebemaıtınu. Stıprybes ır kantrybes 4u.gif O mısınelıo manau gerıau neduotı, jeı prıauga normalıaı svorıo ır normalıaı tustınası
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo piene78: 18 balandžio 2008 - 10:07
Laba diena,
Kaip ir dauguma cia apsilankiusiu, as irgi turiu problemu del maitinimo. Beda ta, kad vaikui rastas stafilokokas, baisiai skauda pilva, jis neramus, neaisku, net kada jis nori valgyti, kada jam skauda, kada jam siaip kazkas nepatinka. Dabar kudikiui 7 savaites. Is to nuovargio ir negalejimo reguliariai maitintis, nes sunelis reikalauja 100-centinio demesio, as jauciu kaip prarandu piena, jo man nepakanka, o ir valgo is kruties labai neramiai. Kartais duodu vakarini misinuka, tada pamatau ir besisypsanti sunelio veida, tiesa, neilgam, nes valanda po valgio kankinasi nuo pilvo skausmu.
Ka man daryti?
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 04 21, 12:16)
Laba diena,
Kaip ir dauguma cia apsilankiusiu, as irgi turiu problemu del maitinimo. Beda ta, kad vaikui rastas stafilokokas, baisiai skauda pilva, jis neramus, neaisku, net kada jis nori valgyti, kada jam skauda, kada jam siaip kazkas nepatinka. Dabar kudikiui 7 savaites. Is to nuovargio ir negalejimo reguliariai maitintis, nes sunelis reikalauja 100-centinio demesio, as jauciu kaip prarandu piena, jo man nepakanka, o ir valgo is kruties labai neramiai. Kartais duodu vakarini misinuka, tada pamatau ir besisypsanti sunelio veida, tiesa, neilgam, nes valanda po valgio kankinasi nuo pilvo skausmu.
Ka man daryti?



Kıekvıenas atvejıs ındıvıdualus, ıs savo patırtıes zınau, kad vıskas ımanoma. mano mazojı ırgı buvo ypac neramı pırmus 4 menesıus ır dabar nera ramus vaıkas, net del pervargımo ır ıssekımo teko man atsıgultı ı lıgonıne, tacıau jeı turesı tvırta nusıstatyma kad galı zındytı ır taı pats gerıausıas dalykas, kurı galı duotı savo vaıkuı, taı pıenas, net ır labaı pavargus ır turınt daug stresu, nıekur nedıngs 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo piene78: 21 balandžio 2008 - 11:41
QUOTE(Dilia @ 2008 04 17, 12:52)
Laba diena.
Mergaites patarkit man prasom, esu labai pasimetusi. Nors tai jau 2 vaikas, bet... Mano vaikui tik 1 menuo, valgo kas valanda, blogai miega, pavargsta labai. As jau pradejau pergyventi, kad jis nedavago ir pradejo papildomai primaitinti misinukais. Tai duoda paciam pavalgyti, poto kiek lieka nutraukiu ir duodu is buteliuko. Iseina, kad tai mano pienas, tai misinukas. Niu ir dabar kai jis ima mano kruti,  5 min pavalgo ir vsio, praeina kazkiek laiko vel ciut ciut ir vsio. Nei jis miega normaliai.
As padariau klaida, kad daviau buteliuka? Ka? As taip svajoju ilgai maitinti, bet kazkur kazka praleidau, a ne?
Ka man dabar daryti, gal galetu aks nors man patarti is savo patirties?

na manau, kad taip vaikas elgiasi, nes iprato is buteliuko, juk is ten pienas bega lengviau smile.gif todel reikia kantrybes ir pastangu dabar, kad vaikas trauktu is kruties.... nesiukyciau duot misinuko, tiesiog kantrybes....ir vaikas istrauks reikiama jam kieki pienuko is tavo kruties.... wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Persika: 21 balandžio 2008 - 11:46
Sveikos mamytės,
Mano dukrytei tuoj 6 mėn. Pradėjom valgyti daržovienę. Kada duoti MP, prieš košę, po jos ar visai neduoti , jei košės suvalgo daug? g.gif Baisu , kad pienuko nesumažėtų, jei pradės valgyti iš krūties rečiau, bet ir permaitinti nesinori.
Atsakyti
QUOTE(Moon @ 2008 04 23, 09:06)
Sveikos mamytės,
Mano dukrytei tuoj  6 mėn. Pradėjom valgyti daržovienę. Kada duoti MP, prieš košę, po jos ar visai neduoti , jei košės suvalgo daug? g.gif Baisu , kad pienuko nesumažėtų, jei pradės valgyti iš krūties rečiau, bet ir permaitinti nesinori.

Šiaip yra taip: MP (arba mišinys) yra pagrindinis kūdikio maistas iki vienerių metukų, o papildomas maistas, kuris pradedamas duoti nuo 6 mėn. yra daugiau supažindinimui su naujais produktais, nauja tekstūra, papildyti vaiko mitybą dalykais, kurių jam jau nebeužtenka iš MP.
Duokit košytės po MP arba tarpuose. Nėra jokio tikslo dar mažinti MP. Ragaukit, mėgaukitės naujais atradimais, o MP telieka pagrindinis pasisotinimo šaltinis. 4u.gif
Atsakyti
Dėkui už atsakymą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Moon @ 2008 04 23, 10:06)
Sveikos mamytės,
Mano dukrytei tuoj  6 mėn. Pradėjom valgyti daržovienę. Kada duoti MP, prieš košę, po jos ar visai neduoti , jei košės suvalgo daug? g.gif Baisu , kad pienuko nesumažėtų, jei pradės valgyti iš krūties rečiau, bet ir permaitinti nesinori.


Man atrodo pirma duoti koses, o paskui pasiulyti kruti, jis nesuvalgys daugiau negu jam reikia.. O is tikruju cia gydytojos reikia klausti, ji viska paaiskins ir patars kaip teisingai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Tainka @ 2008 04 24, 11:46)
Man atrodo pirma duoti koses, o paskui pasiulyti kruti, jis nesuvalgys daugiau negu jam reikia.. O is tikruju cia gydytojos reikia klausti, ji viska paaiskins ir patars kaip teisingai  4u.gif

Jokiu būdu schmoll.gif Jeigu yra noras kuo ilgiau maitinti MP, tai tik pirma MP reikia duoti, o jau paskui kitą maistelį.
Atsakyti