Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 4

QUOTE(*Bounty* @ 2008 08 23, 10:28)
Ode, o mamytes istikruju taip graziai maitinasi? Pusryciai - pietus - vakariene? Suprantu kad daug kam tai yra norma ir kitaip net neisivaizduoja gyvenimo. Bet pati uzaugau seimoj kur maistas yra tai ka pati surandi saldytuve. O dabar pati esu motina ir jokio pavizdzio savo vaikui parodyti negaliu. Tu rasai apie sriuba ir troskini, o man taip sudetingai skamba  doh.gif  Tikriausiai esu tingine, bet tai jau liecia net mano vaika!....

ne viena tu tokia blush2.gif as nemegstu gaminti, niekada nemegau, man visada atrode, kad tai yra laiko ir jegu svaistymas (prasedi visa diena virtuvej, lieka tik nesvariu indu kalnai, nuovargis, o uz keliu valandu vel norisi valgyt doh.gif )... dar ir dabar taip manau, bet.. gyvenimas toks, kad darai ir negali galvoti, kad nenori, tingi ir pan. As tiesiog stengiuosi visada galvoti, kad taip reikia, kitaip nebus... aisku, sedevru negaminu (reeetai buna, kad kyla noras kazka sudetingesnio blush2.gif ). Tiesa, padeda vyras tam nusiteikti, nes zino, kad to nemegstu, bet kai pagaminu, pagiria, pasidziaugia, tai kazkaip kitam kartui lengviau nusiteikti biggrin.gif
As patarciau is anksto apsigalvoti, ka valgysi, bent porai dienu i prieki, tarkim, viena diena isvirsi kokia paprasta sriubyte, kita diena kokios mesos, makaronu, koses (kad ir pirktines), pasieiskok kad ir cia, supermamoj, lengvai ir greitai pagaminamu patiekalu ir bandyk kartu su tingejimu ju pasigaminti, galvodama, kad taip darai gera savo vaikui 4u.gif iprasi kazka daryti, paskui bus lengviau, kai reiks vaikui gaminti, o vaikui tikrai reiks, pati nevalgys, bet vaiko alkano nelaikysi gi...
Atsakyti
rolleyes.gif
Tikrai, apie tai kad reikes vaikui gaminti irgi nepagalvojau doh.gif
Pagalvojau kad reikia pasidaryti kokia vegetare ar kulinare, tada gal intuziazmo daugiau bus lotuliukas.gif
Koses tai valgom, nes kazkoks isradingas tinginys sugalvojo uzpilamas ir pakeliuose. Esu jam labai dekinga! Nes kitaip butu mano seimai galas blush2.gif
Mama sakydavo istekesi - ir gaminsi. Istekejau, pagimdziau, o rezultatas silpnas.. Nu jau visai tema kitur nuvedziau doh.gif Reikes i kulinarijos skyreli eit paskaityti...
Aciu mamytes 4u.gif
Atsakyti
Sveikutės.Prieš savaitėlę sulaukiau savo burbuliuko.Ir kaip kiekvienai mamytei kiekvieną dieną iškyla naujų klausimų.Norėčiau savo stebūkliuką maitinti kuo ilgiau.Norėjau jūsų paklausti,ar po kiekvieno maitinimo reikia nutraukti pienuką,ar ne?Gal ir kvailokas klausimas,bet beskaitinėdama visai pasimečiau ir nežinau ką daryti... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(kleckas*** @ 2008 08 23, 13:06)
Sveikutės.Prieš savaitėlę sulaukiau savo burbuliuko.Ir kaip kiekvienai mamytei kiekvieną dieną iškyla naujų klausimų.Norėčiau savo stebūkliuką maitinti kuo ilgiau.Norėjau jūsų paklausti,ar po kiekvieno maitinimo reikia nutraukti pienuką,ar ne?Gal ir kvailokas klausimas,bet beskaitinėdama visai pasimečiau ir nežinau ką daryti... blush2.gif

tikrai nereikia nusitraukineti po maitinimo.
bet jeigu jauti, kad krutis verzia, o maziukas dar neketina valgyti - gali siek tiek nusitraukti, kad palengvetu. ilgainiui pieno gamyba susireguliuos ir nieko nereiks daryti.
Atsakyti
QUOTE(kleckas*** @ 2008 08 23, 13:06)
Sveikutės.Prieš savaitėlę sulaukiau savo burbuliuko.Ir kaip kiekvienai mamytei kiekvieną dieną iškyla naujų klausimų.Norėčiau savo stebūkliuką maitinti kuo ilgiau.Norėjau jūsų paklausti,ar po kiekvieno maitinimo reikia nutraukti pienuką,ar ne?Gal ir kvailokas klausimas,bet beskaitinėdama visai pasimečiau ir nežinau ką daryti... blush2.gif




Tikrai nereikia nustraukti po kiekvieno maitinimo, nes tik bedos krutims pridarysi 4u.gif , kai pieno prades gamintis daugiau negu reikia 4u.gif . Va kaip jau rase viena mamyte, kad gali tik pries maitininima truputuka nusitraukti, jeigu tempia krutis ir kad vaikiukui butu lengviau paimti papuli smile.gif
Atsakyti
Ači RAGNEZ ir RITUKASX už atsakymus. 4u.gif Tikiuosi,kad ir man pavyks įveikti šio mokslo visas paslaptis smile.gif
Atsakyti
Sveikutės 4u.gif
Reikia jūsų patarimo, labai noriu pati maitinti, bet nelabai išeina verysad.gif
Papasakosiu viską iš pradžių. Krūtimi pati maitinau tris savaitėles, bet vaikutis buvo labai neramus ir irzlus, manau kad paprasčiausiai jis nedavalgydavo. Po trijų savaičių pasisvėrėme ir kadangi priaugome per tris savaites tik tris šimtus gramų, gydytoja liepė pradėti duoti mišinuką, o savo pienuką duoti tik ryte ir vakare. Kai pradėjome valgyti mišinuką, svoris iš karto susitvakė. Tačiau vaikelis labai keistai radėjo elgtis su krūtimi. Normaliai žinda gal tik kokias penkias minutes, o paskui pradeda tampyti krūtį, riestis ir verkti. Bandžiau nusitraukti pienuką, jo buvo ne prūdai, tik 50 ml. Ar gali būti, kad vaikutis tą 50 ml ištraukia per kelias minutes g.gif IR ką man daryti, kad to pienuko būtų daugiau. Kėkvienas bandymas dėti prie krūties baigiasi riksmais ir klyksmais verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Ulyte maze @ 2008 08 23, 19:34)
Sveikutės 4u.gif
Reikia jūsų patarimo, labai noriu pati maitinti, bet nelabai išeina verysad.gif


Maitinimas krūtimi yra užburtas ratas: kuo daugiau vaikiukas žinda, tuo daugiau pienuko gaminasi. Kai pradėjai duoti mišinukus, jis suprato, kad iš buteliuko valgyti yra lengviau, todėl: a) dabar turbūt tingi traukti iš krūties ir cool.gif pavalgęs mišinuko yra sotus. Dėl šių dviejų priežasčių krūtyse gaminasi mažiau pieno.
Taigi paėmęs krūtį jis nervinasi, nes ten nėra pakankamai pieno ir sunku jį traukti, reikia labiau pasidarbuoti nei valgant iš buteliuko. Taip ir sukasi viskas...
Jeigu nori maitinti pati, turi nutraukti maitinimus iš buteliuko, kelias dienas pasikankinti, kol užsives pieno gamyba, nes kitu atveju pieno vis mažės ir mažės. Tikrai klaidingai galvoji, kad pati maitindama tik ryte ir vakare taip ir ištrauksi su tokiu režimu, čia taip nebūna. Arba maitini pati visą laiką, arba visą laiką mišinuku. Na, gal būna labai retos išmitys. Bent aš tokių nepažįstu.
O pieno nusitraukimas tikrinant, kiek jo turi, yra bobučių pasakos. Pati ar su pientraukiu niekada nenusitrauksi pienuko tiek, kiek ištrauks vaikutis.
Ir dar: dažnai mamos mišinuku pradeda maitinti būtent po pirmų kelių savaičių, neištvėrusios spenelių skausmo ir kitų sunkumų. Jeigu vaikutis neprivalgo ir nepriauga svorio, maitinamas mp, reikia pažiūrėti, ar teisingai apžioja krūtį, nes neretai jie to nemoka tik gimę, dėl to ir spenelius nugraužia, ir nepavalgo. O atrodo, kad žinda, bet dėl neteisingo apžiojimo nemoka ištraukti pieno. Ir mamai, ie leliukui reikia mokytis žindyti ir žįsti.
Sėkmės 4u.gif
Atsakyti
Sveikutes 4u.gif

Mamytes, saukiu help.gif Rodos pas mus buvo jau viskas susitvarke, vaikuciai pilnai maitinosi pienuku, bet va pastarosios dvi dienos kazkokia tragedija... Nebezinau nei ka daryti angel_sadangel.gif Nebeuzmaitinu as savo pipiriuku sad.gif Pavalgo, po pusvalandzio vel zirzia, ima kruti, o joje pieno tai tik lasiukai, bando zisti, spjauna ir rekia... Diena nakti taip... Jegu nulis, emocijos ant ribos, o as tiek vargau kol pradejom maitintis vien tik MP, dziaugiaus, kad pavyko, o dabar ir vel krize... Siandien neiskentusi primaitinau misineliu, tai jie dabar laimingi dvi valandas parpia, neisivaizduojat kokia palaima ax.gif Betgi tai neiseitis, nes tas nuolatinis zyzimas ir papuliu tampymas davede iki sutrukinejusiu speneliu ir nerealaus skausmo, ko ne karto neturejau... Istiesu esu gerokai sutrikusi ir nebelabai zinau kaip elgtis verysad.gif
Visas teorijas apie vaiko laikyma prie kruties kuo ilgiau zinau, bet dabar man tai atrodo fiziskai nebeimanoma...
Gal galit ka nors protingo man patarti? Ech...
Atsakyti
QUOTE(Pupulis @ 2008 08 24, 13:34)
Sveikutes  4u.gif


Būna tokios "pieno" krizės, tai gal ir tau taip nutiko? Kas kažkiek laiko gali išaugti leliukams poreikis, tada jie kelias dienas "kabo", prisigamina pienuko tiek, kiek reikia, ir vėl valgo taip, kaip anksčiau. Bet kai yra du, tai, įsivaizduoju, turi būti labai sunku console.gif Bet esi tikra šaunuolė, kad tiek laiko net du maitini 4u.gif
Man pirmas savaites taip žiauriai buvo nugraužti speneliai, kad sienom laipiojau, galvojau, kad neištversiu, bet pamažu viskas susitvarkė, kai abu išmokom valgyti laugh.gif
Laikykis ir tikėk, kad viskas susitvarkys ir kad tai - laikina 4u.gif
Atsakyti
uoj man tai buvo kazkokia triju menesiu krize bet i kita puse...vaikai po visu karsciu sodyboj lauke kai dejo miegot po tris keturias valandas diena, o nakti po kokias keturias su puse, tai papuliai mano sprogo nuo pieno smile.gif vaikai nervavosi pyko o nakti tai zliumbe abu...patraukia papuli patraukia ir spjauna, o ten pienas tokia srove su spaudimu vaikui i veida....nervavosi abu, springo...tai teko trupuciuka nusitraukt ir tada duot, lyg geriau buvo, siaip taip pavalge vargsiukai.... Nu bet uoj nepatiko man tas spaudimas krutyse, nes kai jie dviese tai vis isvalgydavo, taip nelabai ir esu pajautus to spaudimo kai net guzai susidaro... Na bet dabar jau viska isvalge ir papuliu nebeskauda smile.gif Aisku tokia krize geriau nei kai truksta pienuko, bet vistiek - ka tokiu atveju daryt? nusitraukinet gi negerai...pieno dar daugiau gaminsis o ir siaip - bijau kad paskui vaikiukui nebeuzteks smile.gif
kaip zinot kiek nusitraukt kad ta srove susilpnint kad nespringtu vaikiukai?
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2008 08 24, 20:31)
uoj man tai buvo kazkokia triju menesiu krize bet i kita puse...vaikai po visu karsciu sodyboj lauke kai dejo miegot po tris keturias valandas diena, o nakti po kokias keturias su puse, tai papuliai mano sprogo nuo pieno smile.gif vaikai nervavosi pyko o nakti tai zliumbe abu...patraukia papuli patraukia ir spjauna, o ten pienas tokia srove su spaudimu vaikui i veida....nervavosi abu, springo...tai teko trupuciuka nusitraukt ir tada duot, lyg geriau buvo, siaip taip pavalge vargsiukai.... Nu bet uoj nepatiko man tas spaudimas krutyse, nes kai jie dviese tai vis isvalgydavo, taip nelabai ir esu pajautus to spaudimo kai net guzai susidaro... Na bet dabar jau viska isvalge ir papuliu nebeskauda smile.gif Aisku tokia krize geriau nei kai truksta pienuko, bet vistiek - ka tokiu atveju daryt? nusitraukinet gi negerai...pieno dar daugiau gaminsis o ir siaip - bijau kad paskui vaikiukui nebeuzteks smile.gif
kaip zinot kiek nusitraukt kad ta srove susilpnint kad nespringtu vaikiukai?



Nusitraukinet 4u.gif Nestipriai spaudziant, tiesiog nuimant spaudima. As tokiais atvejais nutraukta saldydavau tam, kad prireikus butu atsargos. Nusitraukinejimas kaip toks nekenkia, jei netraumuojama krutis (pientraukiu, pvz.).
Atsakyti