Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 4

sveikutes.iskart atsiprasau uz klausimus, nes jau turbut n kartu diskutuota, bet nera laiko skaityti visu temeliu, ant ranku 4 paru mazyle..ir susiduriau su problema.gime didele mergina, ligoninej neuztekdavo mano priespienio, tai damaitindavo misinukais (is buteliuko) dabar gryzus namo, pieno pakankamai, viena krutis, istinus baisiai, kieta, bet mazoji niekaip nenori zysti, ir spenelius bandau formuot ir pieno ispaudziu kad pajustu..nu niekaip, net nzn ka daryt? gal nusitraukinet bandyt, ar pabandyt antspeniu nusipirkti? buciau dekinga jei patartumet...o kad bandyt kruti kisti, tai labai gaila mazyles, nes iesko intensyviai, apzioja spjauna, nes matyt sunku traukti po buteliuko, rekia baisiai, o verkdama pasikukcioja ir nesinori grust per prievarta kad neuzspringtu..gal ka patarsit senbuves mamytes? wub.gif
Atsakyti
QUOTE(LTindre @ 2008 08 19, 09:47)
sveikutes.iskart atsiprasau uz klausimus, nes jau turbut n kartu diskutuota, bet nera laiko skaityti visu temeliu, ant ranku 4 paru mazyle..ir susiduriau su problema.gime didele mergina, ligoninej neuztekdavo mano priespienio, tai damaitindavo misinukais (is buteliuko) dabar gryzus namo, pieno pakankamai, viena krutis, istinus baisiai, kieta, bet mazoji niekaip nenori zysti, ir spenelius bandau formuot ir pieno ispaudziu kad pajustu..nu niekaip, net nzn ka daryt? gal nusitraukinet bandyt, ar pabandyt antspeniu nusipirkti? buciau dekinga jei patartumet...o kad bandyt kruti kisti, tai labai gaila mazyles, nes iesko intensyviai, apzioja spjauna, nes matyt sunku traukti po buteliuko, rekia baisiai, o verkdama pasikukcioja ir nesinori grust per prievarta kad neuzspringtu..gal ka patarsit senbuves mamytes?  wub.gif

na man taip nebuvo aciu dievui, nors mazuliai irgi gavo buteliuko ligoninej....bet kazkaip ismoko zyst patys. O ligoninej imdavo kruti? jei sakai neuztekdavo priespienio tai turbut duodavai kruti vistiek? jei imdavo o dabar neima gal gali but kad pienukas per stipriai bega ir del to ji nervuojasi, jei tai tiesa tai skaiciau kad reikia trupuciuka nusitraukt pienuko pries duodant leliukui, tada ne taip smarkiai begs is karto. Bet cia tik mano ideja....gal kitos ka patars geriau. O kruti kur kieta tai saugok, neuzleisk, masazuok ir tt, kad neuzpultu uzdegimas...Siaip tai maza tavo mazule dar, bandykit bandykit ir ismoksit, kito kelio turbut nera....jei vistik nesigaus ir maze bus alkana tai siulyciau nusitraukt ir duot, bet tik ne is buteliuko, o su sauksteliu arba is puoduko (tokios mazytes taureles buna, atseit puodukai smile.gif arba dar su svirkstu galima (be adatos aisku). Na ir palauk, gal kuri mergyte turinti patirties dar ka gudraus patars...
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2008 08 19, 10:02)
na man taip nebuvo aciu dievui, nors mazuliai irgi gavo buteliuko ligoninej....bet kazkaip ismoko zyst patys. O ligoninej imdavo kruti? jei sakai neuztekdavo priespienio tai turbut duodavai kruti vistiek? jei imdavo o dabar neima gal gali but kad pienukas per stipriai bega ir del to ji nervuojasi, jei tai tiesa tai skaiciau kad reikia trupuciuka nusitraukt pienuko pries duodant leliukui, tada ne taip smarkiai begs is karto. Bet cia tik mano ideja....gal kitos ka patars geriau. O kruti kur kieta tai saugok, neuzleisk, masazuok ir tt, kad neuzpultu uzdegimas...Siaip tai maza tavo mazule dar, bandykit bandykit ir ismoksit, kito kelio turbut nera....jei vistik nesigaus ir maze bus alkana tai siulyciau nusitraukt ir duot, bet tik ne is buteliuko, o su sauksteliu arba is puoduko (tokios mazytes taureles buna, atseit puodukai smile.gif arba dar su svirkstu galima (be adatos aisku). Na ir palauk, gal kuri mergyte turinti patirties dar ka gudraus patars...



Pritariu šiai nuomonei. Tikrai reikėtų kažkiek nusitraukti pienuko, jeigu niekaip mažylė neima pati, nes kitaip gali būti tik krūtims blogiau. Na ir aišku vis bandykit duoti krūtį, prieš tai truputį nusitraukus, kad nebūtų tokia kieta, kad mažylei butų lengviau ją paimti 4u.gif
Tikiuosi viskas susitvarkys mirksiukas.gif
Atsakyti
mamytės, vėl man reikia jūsų patarimo... dėl tam tikrų stresų namie dingo pienukas( išspausdavau vos kelis lašus, bet vis duodavau vaikučiui), pati labai nusilpau, na tiesiog susiklostė tokia situacija... daviau mišinėlio tiksliau jau ne aš o tėtis, aišku buteliuku, nes vaikutis pradėjo klykti vos pamatęs krūtį ir dabar tas pats, bet pamažu pienukas pradeda tekėt aišku jo visai nedaug bet lygtais daugėja:)tikiuos, kad susitvarkys, bet vaikas krūties visiškai neima, klykia vos pamatęs, kad išsitraukiu.. kažkas panašaus išeina, kai gulim dar pagriebia kartais, bet mano krūtinė maža, nelabai ta poza patogi ir nelabai gal gerai žinau kaip ten kur ką padėt, o ant rankų net nelabai išlaikau(tikrai sunkus gyvenimo tarpas) bent jau ilgai... aišku, kažkiek duodu mišinuko, daugiau nebeišmanau, ką daryt... bijau, kad jau nebeatlaikysiu.. jo poreikiai po mėnesiuko dideli.. 130g mišinuko išvalgo ir net neužmiega nori dar... gal nusilpo ir nebeištraukia to pienuko dėl to erzinasi... bet pradedu galvot kad nebeišeina man pajust to maitinimo džiaugsmo, kai mano mažylis nuo to tik klykia, plyšta širdis ir nežinau ką daryt, bandau pientrauki traukt... gal taip išmaitinsiu..jau turbūt ir minčių logiškai išdėliot negaliu.. o dar ir viena likau šią savaitę.. nebežinau ką daryt..

man labai reikia teisingai aprašytos (detalios) žindymo pozos gulint.. bandysim.

aš nenoriu būt bloga mama. cray.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo coliukasv: 19 rugpjūčio 2008 - 18:07
coliukasv,

nagi nesijaudink taip console.gif - tau jau padarei daug dėl savo vaikelio.
Visko tam gyvenime būna, iš kiekvienos situacijos iškapstom, kas joje įmanoma geriausio.

O nebendei miegančio vaikučio maitinti?????
visiškai miegančio naktį arba dieną, paparastai miegodami žinda net dideli užsispyrėliai. ir dažniausiai teisingai apžioja, teisingai traukia.

O pati poza: - na tu guliesi ant šono, vaikutį pasiguldai šalia irgi ant šonuko, veiduku įkrūtį, taip, akd jo nosytė būtų ties speneliu.
Tu gali pasidėti pagalvę po galva ar ties nugara, akd Tau būtų patogu.
Ir galvok apie tai, akip puikiai sekasi maitinti, kiek daug pienelio turi, koks sotus ir laimingas auga tavo mažylis wub.gif
yra tokia paslaptis, jog pienelis gaminas galvoje, tad labai daug priklauso nuo Tavo nusiteikimo, emocijų - pati esi įsitempusi, sunerimusi, neramus ir kūdikėlis 4u.gif
Papildyta:
O kokiam mieste tu? gal verta išsikviesti žindymo konsultnatę kokią? g.gif
va, bandau paieškot foto gulimoj pozoj:
user posted image
user posted image
Atsakyti
keletas video, kur mamytės mokosi teisingų ir patogių žindymo pozų:

http://www.breastfee...neral_info.html

http://www.breastfee...annel_info.html

Tik priminsiu, jog maži maži kūdikėliai spėja pamiršti viską, kas nebesikartojo 3d. Tiek tetrunka jų atmintis, tad bent 3d neduok vaikučiui buteliuko ir čiulptuko- jei reikia, gali maitinti šaukšteliu, taurele ar švirkštu.
mažylis pamirš neteisingą žindymo techniką ir kartu mokysitės žįsti iš naujo wub.gif
Sėkmės 4u.gif
Atsakyti
mamytes, gal galetumet pakonsultuoti mane stai tokiu klausimu: mano suneliui 2,5menesiuko, anksciau krutine pati prisipildydavo artejant mitinimo laikui, taciau dabar ji vienoda, tik padavus kruti po kokios 0,5 ar 1 minutes jauciasi tokia banga - ateina pienukas, taciau toliau valgant tokiu bangu nebebuna - ar tai reiskia, kad nuo tos bangos atejimo jau pastoviai gaminasi pienuko tiek, kiek reikia? nes mano vaikas taip daznai nori valgyt, kad jau kartais net uzciulpia - atsistojus silpna daros, tai damaitinu misinuko karta i diena koki 100ml. maitinu su antspneiu, nes mano speneliai labai mazi ir tokie jautrus, kad po 1 maitinimo kruvini lieka... todel mazius nejaucia skirtumo, ar buteliukas, ar papas (tfu 3kartus, tikiuos ir toliau nejaus)..

maitinimas baigia mane uzdepresuot, kosmaras, o ne gyvenimas atrodo, nes tik maitinu ir maitinu, o vaikas vis zviegia ir zviegia is alkio.... prasikankinus po gera pusvalandi prie kiekvienos kruties dar pasiulau misinuko, tai akrtais net iki 80ml sukemsa... aisku buna, kad ir visai atsisako...

taip sakant issiliejau, atejau pas jus moralinio palaikymo blush2.gif unsure.gif
Atsakyti
jepsiuk, suprantu tave labai...man irgi buvo visko, ir depresiju ir asaru, na tikspeneliai aciu dievui mano jautrus buvo gal tik pirma savaite ir sutrukineje nebuvo, tai skausmu maitinant nejauciau.
galiu tk paguost, kad mano vaikiukai du ir zinda abu kartais visa diena pasikeisdami. visa diena tai reiskia VISA DIENA, ne patraukeles kazkur po 15-20 min buna....bet dabar jau lyg geriau...manau kad pilvukus jiems nustojo skaudet, tai ramesni ir todel papulio nereik taip daznai. nors va dabar turim auklyte nauja, tai vel vaikai neramus....kazkaip nesigauna jai bendraut su jais....tada as daugiau bendrauj, daugiau pavargstu...siandien ryte irgi issigandus buvau nes taip silpna buvo ir taip galva sukosi...net sugalvojau bendra raujo tyrima pasidaryt ar viskas ok pasitikrint.
taigi del tavo silpnumo - stenkis valgyt kuo daugiau!
vsio, vel atsikele...na einu patikrinsiu ar uztenka pienuko...duosiu vaikui atsildyto pienelio...
Atsakyti
kad kai ir sotus buna tik rankytę čiulpia nieko neišeina... ant šonelio gulėdamas pyksta ir verčiasi ant nugaros, klykia... krūtį pasiima ir apžioja gerai patraukia kartą du ir rankom įsiremia atsistumia ir klykia... net kumštukais kumščiuoja nebenulaikau jau.. pati tik 48 kg po gimdymo likau jau bijau ir svertis dabar... ką daryt? tik ką sudaviau mišinuko, suvalgė beveik 150 ir dar nori.. o pienuko nutraukiau per visą dieną 50 g nors anksčiau 100 buvo kaskart... panašu, kad nebeišeis man nieko... jaučiu ir vaikučio svoris krenta... sėdžiu prie kompo ir verkiu kartu su lelium... ir net atsiremt nėra į ką.. riečiasi atgal ir viskas... šiandien visą dieną taip nei kiek nemiegojo beveik vos porą val..
dar pagalvojau, gal liežuviukas ne taip pasideda jam, nes apžioja man rodos teisingai...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo coliukasv: 19 rugpjūčio 2008 - 21:08
QUOTE(AusraR @ 2008 08 19, 21:45)
visa diena tai reiskia VISA DIENA, ne patraukeles kazkur po 15-20 min buna....

taigi del tavo silpnumo - stenkis valgyt kuo daugiau!


kad visa diena buna, tai zinau, pima menesi net i wc neturedavau kada nulekt, visa laika ant papo kabedavo... vat as ir mastau, jei du kliackus gali ismaitint, tureciau ir as viena kazkaip sugebet...

o del valgymo - as vel pradejau storet - nes jei nepavalgau, trukumas pienuko, silpna, o kai valgau, vel puciuosi... nu bet dabar maista pradesiu labiau ziuretis, nes ir darzoviu is mamos darziuko prisiveziau, bus lengviau keist maisto raciona...
Papildyta:
QUOTE(coliukasv @ 2008 08 19, 22:05)
kad kai ir sotus buna tik rankytę čiulpia nieko neišeina... ant šonelio gulėdamas pyksta ir verčiasi ant nugaros, klykia... krūtį pasiima ir apžioja gerai patraukia kartą du ir rankom įsiremia atsistumia ir klykia... net kumštukais kumščiuoja nebenulaikau jau.. pati tik 48 kg po gimdymo likau jau bijau ir svertis dabar... ką daryt? tik ką sudaviau mišinuko, suvalgė beveik 150 ir dar nori.. o pienuko nutraukiau per visą dieną 50 g nors anksčiau 100 buvo kaskart... panašu, kad nebeišeis man nieko... jaučiu ir vaikučio svoris krenta... sėdžiu prie kompo ir verkiu kartu su lelium... ir net atsiremt nėra į ką.. riečiasi atgal ir viskas... šiandien visą dieną taip nei kiek nemiegojo beveik vos porą val..
dar pagalvojau, gal liežuviukas ne taip pasideda jam, nes apžioja man rodos teisingai...

oij kaip as tave suprantu... vargsiuke console.gif maniskis irgi taip elgiasi, bet dazniausiai tam randu priezasti - tai sotus, tai pilveli skauda, tai siaip pyksta is nuovargio. o tu tikrai pabandyk mieganti maitint. man nakti geriau sekas mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(jepsius @ 2008 08 19, 22:28)
o tu tikrai pabandyk mieganti maitint. man nakti geriau sekas  mirksiukas.gif

as ir pastebejau, kad beveik mieganti maitint yra tikras malonumas. jokiu muistymuisi, mastymu noriu - nenoriu, springstu - nespringstu ir pan. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(coliukasv @ 2008 08 19, 22:05)
ant šonelio gulėdamas pyksta ir verčiasi ant nugaros, klykia...
krūtį pasiima ir apžioja gerai patraukia kartą du ir rankom įsiremia atsistumia ir klykia...
o pienuko nutraukiau per visą dieną 50 g nors anksčiau 100 buvo kaskart...
šiandien visą dieną taip nei kiek nemiegojo beveik vos porą val..

jeigu paguosiu - tai visą šitą, ką išrinkau, daro ir mano mažoji.
Buvo ir jai tokių periodų - tik aš tuomet tikrai žinojau, kad tai praeis ir susitvarkys.

Panašu, jog esi labai labai pavargusi ir todėl sunku Jums abiems friends.gif
pailsėk, jei gali. Jei yra galimybė - leisk vyrui ar močiutei trumpai pabūti su kūdikėliu ir pamiegok.
Jeigu tikrai nori dar maitinti krūtimi - gali čia arsti ir patarimų, ir paskatinimą; tikrai galiu pasakyti akd nėra beviltiška padėtis - po truputį, po truputį galima didinti pienuko kiekį, mokyti vaikutį žįsti ir pan. Bet tai bus darbas, reikia stengtis, reikia kad ir artimieji Tau padėtų, palaikytų, pasirūpintų.
Ar norėsi? ar galėsi pasinaudoti pagalba?

Jepsiau,
friends.gif
jei tikrai dėl maisto taip jautriai reaguoja MP kiekis - teks kurį laiką pasiaukoti. Aš rimtai sakau - negalvok apie dietas ir kiekius, numesi kas likusio bus kai baigsi maitiinti arba bent nuo kokių 6-12mėn mirksiukas.gif

O seniai tęsiasi šitas 'alkanumo' periodas?
man asmeniškai panašu į MP krizę, kuri turėtų išsipresti labai paparastai - 3-7d ištisinio (tikrąją ta žodžio prasme group.gif: ) žindymo, o paskui susireguliuoja pasiūla/paklausa ir vėl ramu.
Iki kitos krizės tongue.gif
O vat kai gauna mišinio ar kitų skysčių - tas reikiamas pienelio kiekis 'nuvagiamas' iš ateinančių žindymų ir ta situacija tęsiasi.
Aš Tavo vietoje užsisakyčiau krūvą maisto/vandens tiesiai į lovą, užsimerkčiau prieš nevalytas dulkes ir bent 3d tik žindyčiau, žindyčiau kiek tam vaikeliui norisi.
Turėtų praeiti mirksiukas.gif
Atsakyti