Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 4

QUOTE(Atėnė @ 2008 08 14, 12:11)
Mamytės, ką geraite nuo skausmo verysad.gif . Man vėl prasidėjo skausmingos mėnesinės. Na skausmas ne toks žiaurus kaip iki pastojimo, bet visgi šią naktį miegoti nedavė. Iškenčiau, o ryte vyras vaistinėje nupirko APAP. Vaistininkė sakė, kad žindančiai galima, o instrukcijoje juodu ant balto parašyta - negalima unsure.gif .


Mano žiniomis tikrai galima paracetamolį (konsultavausi su gydytojais).
Gal jau rečiau žindai? Tuomet ir APAP pravers prieš ilgesnę pertrauką (pvz. jei žindai tik naktį, tai išgerk ryte ir iki vakaro jau neturėtų likti to vaistuko).
O ant vaistų rašo kad negalima dažniausiai ir dėl tos priežasties, kad nedaryti tyrimai, kokia vaistų įtaką žindančioms ir nėščiosioms, nes kur tų rasi tokių, kurios sutiktų būti bandomais triušiais schmoll.gif
Atsakyti
Sveikos, uzkniso mane amzini daktaru klausimai ar uztenka maziukams pieno. Siandien sugalvojau pasverti kiek jie issysina ir iskaksina, taigi paros rezultatai - 860 gr ir 855 gr, cia jau atmetus tusciu pampersu svori. Nu kaip - uztenka mano leliams pieno, ka manot? (as tai manau kad uztenka, bet dar jusu noriu paklaust)
siaip idomu...kiek jiems "lieka" pienuko augimui, spardymuisi, kvepavimu, virskinimui ir kitai veiklai? ar suvalgo jie po 1 kg per diena? kaip galvojat?
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2008 08 14, 16:10)
Sveikos, uzkniso mane amzini daktaru klausimai ar uztenka maziukams pieno.


Oi kaip primena man mano daktarę, gi visai nereikia tikrinti, nei sverti nei panašiai.
Pirmiausia gi kitokie požymiai rodo, ar vaikui trūksta MP: tai šlapinasi mažiau nei 6 kartus, sausa oda, tokia susiraukšlėjus, vaikas vangus.O svorio priaugimas yra labai individualus dalykas, vienas vaikutis gali 1 kg per mėn. priaugti, kitas tik kelis šimtus gramų, ir viskas abiems gerai. Svarbu - žiūrėti požymius, ar trūksta skysčių, jei vaikas bendrauja, žinda, šlapinasi, neimk į galvą daktarų pasakymų. Suprask, gi jie nekalti, kad juos (dauguma) mokino pagal sovietišką sistemą, kad reikia pasitikrinti, ar užtenka pieno, t.y. sverti, ar tai nusitraukinėti. Todėl jie ir klausinėja... mirksiukas.gif
Pvz. Kauno klinikose tikriausiai neišgirstum tokio klausimo iš ten dirbančių pediatrų, nes tai - palanki naujagimiui ligoninė.

P.S. jei pagal tavo tyrimą vaikas suvalgo po 1 kg (beje, kaip tu žinai, kad tiek? nusitraukinėji?), tai gi dar energijos sudegina, skystis dar ir išgaruoti gali... Vėlgi, neaišku, iš kurio čia valgymo, gal iš vakar dienos...Žinia, vakarinis valgymas labiau eina į kūną lotuliukas.gif

Panašu, kad tavo vaikučiams viskas gerai, jeigu tau, kaip mamai, iki tol nerimo jokio nebuvo, tik daktarai "subalamutino" 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Sienna @ 2008 08 14, 18:15)
P.S. jei pagal tavo tyrimą vaikas suvalgo po 1 kg (beje, kaip tu žinai, kad tiek? nusitraukinėji?), tai gi dar energijos sudegina, skystis dar ir išgaruoti gali... Vėlgi, neaišku, iš kurio čia valgymo, gal iš vakar dienos...Žinia, vakarinis valgymas labiau eina į kūną lotuliukas.gif

Panašu, kad tavo vaikučiams viskas gerai, jeigu tau, kaip mamai, iki tol nerimo jokio nebuvo, tik daktarai "subalamutino" 4u.gif

tai mano tyrimas paremtas pampersu sverimu lotuliukas.gif gi sakau kad para rinkau pampersus ir sveriau, paskui atmeciau tusciu pampersu svori ir gavosi 855 gr vieno ir 860 kito, tai ir nuspredndziau kad apie 1 kg suvalgo, nes gi dar sudegina kiek kaloriju besispardydami smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Atėnė @ 2008 08 14, 14:11)
Mamytės, ką geraite nuo skausmo verysad.gif . Man vėl prasidėjo skausmingos mėnesinės. Na skausmas ne toks žiaurus kaip iki pastojimo, bet visgi šią naktį miegoti nedavė. Iškenčiau, o ryte vyras vaistinėje nupirko APAP. Vaistininkė sakė, kad žindančiai galima, o instrukcijoje juodu ant balto parašyta - negalima unsure.gif .


Zindancioms galima IBRUFENO thumbup.gif As ji ir nuo galvos skausmo geriu, ir gimdai traukiantis geriau thumbup.gif
Atsakyti
Gal Ibuprofen? g.gif
Atsakyti
Sakykit, esu girdejusi viena ausim, kad MP tinka kaip lasiukai i nosi kai sloga. Ar as kazka painioju? g.gif Man didele sloga, bijau, kad mano maziui neatsirastu. O jei atsirastu, ar galima jam pieno lasinti? Ar geriau Vibrocil? g.gif Jis nemazai ciaudi, bet jam nebega istisai, beje, yra energingas, neatrodo, kad sirgtu.
Papildyta:
QUOTE(Sienna @ 2008 08 14, 13:29)
Mano žiniomis tikrai galima paracetamolį (konsultavausi su gydytojais).


As irgi zinau, kad paracetamolis tinka, kaip tik geriau neseniai. Ar cia sutapimas, ar ne, bet jis ta nakti ismiegojo nesikeles ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Irmoškė @ 2008 08 15, 19:37)
Gal Ibuprofen?  g.gif


Ir tie, kir tie tinka mirksiukas.gif Ju gi dabar ivairiu pavadinimu yra, svarbu, kad sudetis ta pati butu...

Papildyta:
QUOTE(IgLi @ 2008 08 17, 12:43)
Sakykit, esu girdejusi viena ausim, kad MP tinka kaip lasiukai i nosi kai sloga. Ar as kazka painioju? g.gif Man didele sloga, bijau, kad mano maziui neatsirastu. O jei atsirastu, ar galima jam pieno lasinti? Ar geriau Vibrocil? g.gif Jis nemazai ciaudi, bet jam nebega istisai, beje, yra energingas, neatrodo, kad sirgtu.
Papildyta:

Taip, vaikuciui galima savo pienelio ilasinti i nosyte. O del Vibrocil, tai musu gydytoja geriau patare duoti geriamu Zyrteks, nes vibrocil labai gleivine "isdrasko". Siaip tai as naudojau juros vandens kapsules kai turejom siokia tokia sloga ir visada isplaudavau nosyte su aspiratorium. Padejo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 08 17, 11:43)
Sakykit, esu girdejusi viena ausim, kad MP tinka kaip lasiukai i nosi kai sloga. Ar as kazka painioju? g.gif Man didele sloga, bijau, kad mano maziui neatsirastu. O jei atsirastu, ar galima jam pieno lasinti? Ar geriau Vibrocil? g.gif Jis nemazai ciaudi, bet jam nebega istisai, beje, yra energingas, neatrodo, kad sirgtu.
Papildyta:

As irgi zinau, kad paracetamolis tinka, kaip tik geriau neseniai. Ar cia sutapimas, ar ne, bet jis ta nakti ismiegojo nesikeles ax.gif

Sveikute, zinai, jeigu tik prasidetu vaikeliui slogyte, taqi drasiai gali lasinti savo pienuko, ir vaistu jokiu nereikia, labai padeda, kaip sakoma mamos pienas vaistas nuo visu ligu, gerai padeda dar nuoi ausies uzdegimo ir jeigu akytes traiskanoja, tikrai negalvok ir tikrai padeda as net saviskiui lasinau kai buvo sloga. liuks thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(xeditux @ 2008 08 17, 14:49)
Ir tie, kir tie tinka  mirksiukas.gif  Ju gi dabar ivairiu pavadinimu yra, svarbu, kad sudetis ta pati butu...

Papildyta:

Taip, vaikuciui galima savo pienelio ilasinti i nosyte. O del Vibrocil, tai musu gydytoja geriau patare duoti geriamu Zyrteks, nes vibrocil labai gleivine "isdrasko". Siaip tai as naudojau juros vandens kapsules kai turejom siokia tokia sloga ir visada isplaudavau nosyte su aspiratorium. Padejo  smile.gif

Man paciai Vibrocil tai gerai padejo, tiek nestumo metu, tiek dabar, ypac kai nosis yra uzgulusi. thumbup.gif Su juros vandeniu as irgi ploviau ir su aspiratoriumi valiau nosyte, tik jam ta procedura laaabai nepatinka schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(supermegeja @ 2008 08 17, 20:41)
Sveikute, zinai, jeigu tik prasidetu vaikeliui slogyte, taqi drasiai gali lasinti savo pienuko, ir vaistu jokiu nereikia, labai padeda, kaip sakoma mamos pienas vaistas nuo visu ligu, gerai padeda dar nuoi ausies uzdegimo ir jeigu akytes traiskanoja, tikrai negalvok ir tikrai padeda as net saviskiui lasinau kai buvo sloga. liuks thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif

pienukas sausina gleivine, taigi per daug irgi negerai
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 08 17, 03:43)
Sakykit, esu girdejusi viena ausim, kad MP tinka kaip lasiukai i nosi kai sloga. Ar as kazka painioju? g.gif Man didele sloga, bijau, kad mano maziui neatsirastu. O jei atsirastu, ar galima jam pieno lasinti? Ar geriau Vibrocil? g.gif Jis nemazai ciaudi, bet jam nebega istisai, beje, yra energingas, neatrodo, kad sirgtu.
Papildyta:





QUOTE(Meina @ 2008 08 18, 06:19)
pienukas sausina gleivine, taigi per daug irgi negerai



Pritariu Meinai, pienukas turi antibakteriniu savybiu, bet jis slogos negydo, mamytes pienukas gali sutirstinti nosytes sekreta ar net pridziuti ir dar labiau uzkimsti nosi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rudaplauke: 19 rugpjūčio 2008 - 03:28