Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 4

Sakykit, mamytės, ar galima, maitinant leliuką savo pienuku, eiti prasimankštinti į sporto klubą? Kadangi labai norėčiau sustiprinti raumenis po gimdymo, todėl noriu lankyti kokią aerobiką, ir šiaip prasiblaškyčiau, nes jaučiu kad jau užsisėdėjau namie. Tik bijau, ar tai nepakenks pieno gamybai? g.gif Kol kas nieko papildomai mažiukui neduodu, valgo tik pienuką 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ritukasx @ 2008 08 05, 11:24)
Sakykit, mamytės, ar galima, maitinant leliuką savo pienuku, eiti prasimankštinti į sporto klubą? Kadangi labai norėčiau sustiprinti raumenis po gimdymo, todėl noriu lankyti kokią aerobiką, ir šiaip prasiblaškyčiau, nes jaučiu kad jau užsisėdėjau namie. Tik bijau, ar tai nepakenks pieno gamybai?  g.gif Kol kas nieko papildomai mažiukui neduodu, valgo tik pienuką  4u.gif


Aisku, kad galima mirksiukas.gif Tik reikia ispeti trenere, kad maitini, nes negali daryti pratimu krutines raumenu stiprinimui ax.gif

Papildyta:
QUOTE(IgLi @ 2008 08 05, 10:50)
Ko gero, pas tave daugiau pieno gaminasi nei pas mane, nes mano viena krutis visada maziau pagamina, nei kita, todel daznai is mazesnes jis nebuna visai pasisotines, nors kartais ir didesniosios neuztenka. Vargas buna, kai kur isvaziuojam, tai paleidzia kakaryne kai isvalgytos abi krutys, tada nebezinau ka ir daryti. Duodu tada vandens, nurimsta. ax.gif
O gal kas zino, koks kakutis yra normalus?Ka reiskia zalios ismatos?Arba geltonos su grudeliais?


Vaikucio, kuris valgo tik MP, ismatos gali buti visokios, svarbu kad be gleiviu. Siaip, norma - geltonos su grudeliais. Jei zalios buna gan daznai, gerai butu pagerti geruju bakteriju (gali su svirkstu sugirdyti).

Skiepintis negalima, o vitaminus gert netgi patartina. Tinka visi tie patys kaip ir nescioms mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 08 05, 09:50)
O gal kas zino, koks kakutis yra normalus?Ka reiskia zalios ismatos?Arba geltonos su grudeliais?

Užjaučiu ir palaikau tave - nėr lengva tau. Daug stngiesi, aukojiesi - stipri ir šauni mama esi 4u.gif
(galiu suprasti iš patirties, aš su dvynukėm irgi 4 mėn juodai ariau, akd galėčiau žindyti. Man tie mėnesiai buvo juodas darba, daug pastangų ir pasiaukojimo. Bet vėliau vsikas susitvarkė 4u.gif Ir tau linkiu to paties)

Geltonos su grūdeliais yra normalios. Grūdeliai yra MP riebalai, kurių nepajėgė iki galo suvirškinti (liaudiškai tariant, nuo riebaus pieno tongue.gif ).
Normali spalva būna įvairi - ir šviesiai geltona, garstyčių spalvos, šiek tiek palaikyta - oksiduojasi ir žalėja.
Tai greičiausiai - viskas norma.
negeros išmatos - jei blogo kvapo, putotos, su gleivėmis, kraujo priemaišomis. Jei kietos kaip spiros.

QUOTE(ritukasx @ 2008 08 05, 10:24)
Sakykit, mamytės, ar galima, maitinant leliuką savo pienuku, eiti prasimankštinti į sporto klubą? Kadangi labai norėčiau sustiprinti raumenis po gimdymo, todėl noriu lankyti kokią aerobiką, ir šiaip prasiblaškyčiau, nes jaučiu kad jau užsisėdėjau namie. Tik bijau, ar tai nepakenks pieno gamybai?  g.gif Kol kas nieko papildomai mažiukui neduodu, valgo tik pienuką  4u.gif

Galima.
tik nepersistenk labai, nesportuok iki nukritimo ar per jėgą.
Žinai tą jausmą, kai nuo krūvio maudžia raumenis? tai nuo išsiskiriančios tam tikros rūgšties į raumenis (pamiršau tikslų pavadinimą rolleyes.gif blush2.gif ).
Tai tos medžiagos išsiskiria ir į MP - todėl svarbu nepervargti, nes juk nesinori 'pavaišinti' savo mažylio.
O lengvas judėjimas , prasiblaškymas- puiki ir laaabai naudinga pramoga mamytei 4u.gif
sėkmės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(xeditux @ 2008 08 05, 11:56)
Vaikucio, kuris valgo tik MP, ismatos gali buti visokios, svarbu kad be gleiviu. Siaip, norma - geltonos su grudeliais. Jei zalios buna gan daznai, gerai butu pagerti geruju bakteriju (gali su svirkstu sugirdyti).

Skiepintis negalima, o vitaminus gert netgi patartina. Tinka visi tie patys kaip ir nescioms  mirksiukas.gif

Mes bakterijas geriame jau 4 men, ir is saukstelio mirksiukas.gif Mazylis net laukia saukstuko, issizioja pamates biggrin.gif
As kazkaip nesuprantu kada ismatos su gleivemis, kada be ju. Kai bandau suglausti kakuti, tai atrodo susiklijuoja. g.gif Bet gal taip turi buti. g.gif
Papildyta:
QUOTE(J.E. Aistė&Julijonas @ 2008 08 05, 12:06)
Daug stngiesi, aukojiesi - stipri ir šauni mama esi 4u.gif
(galiu suprasti iš patirties, aš su dvynukėm irgi 4 mėn juodai ariau, akd galėčiau žindyti. Man tie mėnesiai buvo juodas darba, daug pastangų ir pasiaukojimo. Bet vėliau vsikas susitvarkė 4u.gif Ir tau linkiu to paties)


Kaip gera skaityti tokius komentarus smile.gif blush2.gif Dekui 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 08 05, 13:28)
Mes bakterijas geriame jau 4 men, ir is saukstelio mirksiukas.gif Mazylis net laukia saukstuko, issizioja pamates biggrin.gif
As kazkaip nesuprantu kada ismatos su gleivemis, kada be ju. Kai bandau suglausti kakuti, tai atrodo susiklijuoja. g.gif Bet gal taip turi buti. g.gif


Gleives tai ne tada kai susiklijuoja, o kai tokiu permatomu kaip "snargliu" (atsiprasau uz toki negrazu issireiskima) yra...
Atsakyti
QUOTE(xeditux @ 2008 08 05, 12:31)
Gleives tai ne tada kai susiklijuoja, o kai tokiu permatomu kaip "snargliu" (atsiprasau uz toki negrazu issireiskima) yra...

Na, tada lyg ir nera... ax.gif Dekui 4u.gif
Atsakyti
Mes irgi nuo gimymo geriam visokias bakterijas, nes kakutis skystas labai doh.gif Daktare vis kartoja kad taip neturi buti, kad vaikui disbakterioze... Augam gerai, jauciames puikiai, tai gal jokia disbakterijoize, o tiesiog mano pienas toks, todel taip skystai vaikutis ir kakoja g.gif Ar pas ka nors yra panasi problema?
Atsakyti
QUOTE(noraxxx @ 2008 08 05, 17:34)
Mes irgi nuo gimymo geriam visokias bakterijas, nes kakutis skystas labai doh.gif Daktare vis kartoja kad taip neturi buti, kad vaikui disbakterioze... Augam gerai, jauciames puikiai, tai gal jokia disbakterijoize, o tiesiog mano pienas toks, todel taip skystai vaikutis ir kakoja g.gif  Ar pas ka nors yra panasi problema?

ka as zinau mano leliuku tai irgi skystas kakutis, bet niekas nieko nesake. As tai kiek zinau tok s ir turi but smile.gif
Atsakyti
QUOTE(noraxxx @ 2008 08 05, 17:34)
Mes irgi nuo gimymo geriam visokias bakterijas, nes kakutis skystas labai doh.gif Daktare vis kartoja kad taip neturi buti, kad vaikui disbakterioze... Augam gerai, jauciames puikiai, tai gal jokia disbakterijoize, o tiesiog mano pienas toks, todel taip skystai vaikutis ir kakoja g.gif  Ar pas ka nors yra panasi problema?

Mano sunus irgi kakoja taip, lyg viduriuotu. Bet mums stafilokoka rado, uztat ir tas bakterijas geriam. Pradzioje vaikas raitydavosi is skausmo, o dabar be problemu pakakoja, bet jau visi zino, nes laaabai girdisi. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 08 05, 09:41)
Bet kaltinti ju tikrai nereiketu, ir pasaipiai apie jas kalbeti, nes pati zinau, kad tai labai sunku ir ne kiekvienas zmogus gali tureti tiek kantrybes.

Nepastebejau pieno antpludzio kai taip daznai maitinau, tik faktas tas, kad vaiko verksma girdejau reciau, nes jis beveik visada zindo tongue.gif
O ar maitinant galima vartoti kokius vitaminus?
ar galima leist vaistus? g.gif [color=red]
Jei dar maitinsiu, kad paskui nebutu visuotine epidemija musu namuose. unsure.gif


ir nekaltina 4u.gif
Nepastebesi ryškiai to antplūdžio, tiesiog papuliai greičiau prisipildys, o vaikui žindant daugiau tekės į burnytę.

Būna gi trijų mėnesių, šešių, aštuonių, devynių mėnesių pieno krizės, kai vaikai tiesiog kabo ant papo. Vaikui augant ir jo suvalgomo pieno kiekis didėja, todėl ir būna dienų, kai traukia ir traukia - skatina MP gamybą, kad po dienos ar dvijų turėtų mama pienelio tiek, kiek vaikui reikės. Augant dantukams irgi daugiau reikia pienelio, arba bent jau žindymo veiksmo, kad pasimasažuotų dantenos.

Vitaminus galima ir reikia gerti, kad nenusilptum, gelezies gautum ir kt. medžiagų pakankamai. Aš pati gimdydama netekau daug kraujo, skyre ferumglobulino - geriau menesį, po to tik tuos vitaminus, kuriu nėščia budama.

Žindant net antibiotikų galima grti, nes juk geriau MP nors ir su antibais, negu nieko. Tik reikia visus vaistus ir viską ką gri - gerti ar valgyti po žindymo, ne prieš. 4u.gif
Esu kelis kartus teraflu isgerusi, nuo kosulio visokiu vaistu.. Ir visą laika zindau Nieko, vaikas sveikas, gyvas, aš pati - irgi smile.gif

QUOTE(ritukasx @ 2008 08 05, 10:24)
Sakykit, mamytės, ar galima, maitinant leliuką savo pienuku, eiti prasimankštinti į sporto klubą?
Kol kas nieko papildomai mažiukui neduodu, valgo tik pienuką  4u.gif


gali eiti, tik pasisakyk, kad maitini, tegul parenka pratimus tinkamus.

QUOTE(xeditux @ 2008 08 05, 12:31)
Gleives tai ne tada kai susiklijuoja, o kai tokiu permatomu kaip "snargliu" (atsiprasau uz toki negrazu issireiskima) yra...

gleiviu kažkiek gali būti, nieko tokio. O spalva kakucio glai priklausyti ir nuo to, ką tu gėrei - žalioji arbata nudažo viako kakutį žaliai smile.gif doh.gif Tik MP valgantis vaikas glai tuštintis nuo geltonos iki zalsvos spalvos, jeigu priauga svorio, nėra vangus ir t.t. - vadinasi viskas gerai.

QUOTE(noraxxx @ 2008 08 05, 17:34)
Mes irgi nuo gimymo geriam visokias bakterijas, nes kakutis skystas labai doh.gif Daktare vis kartoja kad taip neturi buti, kad vaikui disbakterioze... Augam gerai, jauciames puikiai, tai gal jokia disbakterijoize, o tiesiog mano pienas toks, todel taip skystai vaikutis ir kakoja g.gif  Ar pas ka nors yra panasi problema?

Skystas ir turi būti, nes taip jau vaikas surėdytas, kad iki 6 mėn. tuštintųsi skystai. Kai pradeda sėdėti, gali ir kiečiau daryti, tuomet kakis sukietėja.
Ir pienas tikrai nkaltas wink.gif Jis toks, kokio reikai tavo vaikui, nei skystas, nei riebus wink.gif

Atsakyti
QUOTE(noraxxx @ 2008 08 05, 17:34)
Mes irgi nuo gimymo geriam visokias bakterijas, nes kakutis skystas labai doh.gif Daktare vis kartoja kad taip neturi buti, kad vaikui disbakterioze... Augam gerai, jauciames puikiai, tai gal jokia disbakterijoize, o tiesiog mano pienas toks, todel taip skystai vaikutis ir kakoja g.gif  Ar pas ka nors yra panasi problema?


Mums ir iki 5men buvo skysti viduriukai, kai gulejom ligonineje net pati gydytoja ziurejo kaip tas kakis atrode ir sake normalus MP maitinamo kudikio kakis. Kadangi kakio tyrimai buvo geri, vaikas svorio priaugdavo gerai tai ir gydytojai sake taip turi buti. Bet patare primaitinima pradeti nuo ryziu kosytes.

Apie sportavima ir zindyma- tikrai suderinama. Ta pieno rugstis kuri issiskiria intensyviai sportuojant gali kazkiek pakeisti pienuko skoni todel persistengti nereikia. mirksiukas.gif Bet su saiku viskas imanoma- patarciau neuzsidaryti kokiam sporto klube juk sviezias gaivus dar vasariskas oras kviecia iseiti i lauka- gali gi begioti, vazinetis dviraciu ir pan mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rence25: 05 rugpjūčio 2008 - 22:36
Sveikutes, ir as klausimuka turiu blush2.gif mum ryt bus 1,5 metu, liko tik vakarinis ir naktiniai maitinimai. Zinau, kad negalima dietu, sunkiu pratimu, bet ka galima, pvz., namie pasportuoti, kad niekam nekenktu? blush2.gif
Atsakyti