Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 4

QUOTE(letuciux @ 2008 07 22, 10:02)
Mano nuomone, joks mišinukas vaikui gero neduos, jei jis yra prie krūties, ten jam gerai, mano nuomone. Jis jaučia mamos artumą, žįsdamas ir pailsi, ir jaučiasi mylimas smile.gif Mišinukas yra vaistas, kai tikrai trūksta pienuko (tikrai, ta prasme, neauga svoris, vaikas po gimdymo nepajėgus ištraukti ar pan.). Kitu atveju, manau, kad mišinuko nereikia duoti.

Jei retkarciais mama pamaitins misinuku (ypatingai kai niekas nebegelbeja), tai tikrai nieko blogo neatsitiks. mirksiukas.gif Vaikas apsiramins ir mama pailses mirksiukas.gif O tarkim, daznas isteriskas verkimas irgi toks ne prie sveikatos, as manau. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 07 22, 08:24)
Nemanau, kad tas nevargina. tongue.gif Kam meluoti?

Tikrai nesijauciau pavargusi ir juolabiau dabar nesijauciu, maitinimas man - didelis malonumas, ne tik vaiko alkio jausmo numalsinimas. mirksiukas.gif
Bet velgi - ne visoms vienodai poilsio reikia, vienai pakanka vos keletai valandziukiu galva padejus ant pagalves pailseti (kad ir 'budinciame rezime'), o kitoms ir puse paros miego per mazai... biggrin.gif

QUOTE(letuciux @ 2008 07 22, 09:02)
Mišinukas yra vaistas, kai tikrai trūksta pienuko (tikrai, ta prasme, neauga svoris, vaikas po gimdymo nepajėgus ištraukti ar pan.). Kitu atveju, manau, kad mišinuko nereikia duoti.

drinks_cheers.gif O jei pienelio jau yra, jo ir bus!! Gal tik reikia rasti budu jo kiekio padidinimui + saves prieziurai.

QUOTE(IgLi @ 2008 07 22, 11:50)
Jei retkarciais mama pamaitins misinuku (ypatingai kai niekas nebegelbeja), tai tikrai nieko blogo neatsitiks. mirksiukas.gif Vaikas apsiramins ir mama pailses mirksiukas.gif

Misinukas gali 'gelbeti' tik tokiu atveju, jei Mama del kazkokiu priezasciu neturi pieno (realiai tai buna 1 is 200000 moteru). Kokie dar gali buti kiti budai (kai niekas negelbeja??) g.gif
Kas liecia 'apsiramins'...na, jei vaikas gauna didesne doze misinio, kuris, kaip zinia, virskinamas bent 4 kartus sunkiau nei MP , be abejo 'uzlus' ir tikrai ilgesniam laikui. ax.gif
Cia tiesiog mano pasvarstymai. 4u.gif
Atsakyti
sveikos mamytės, nzn jau ką bedaryti, mums tik 4 dienelės , bet papulis ne burnytėj vos keliolika min ir vėl blogai, spenelius pagraužė, bet dar ligoninėj, kai nesupratau, kas blogai... pienuko yra net jam valgant 2-3 val aišku pamiegant tuo pačiu, bet krūties nepaleidžia. tuštinasi 3 kartus , sisiuko irgi pakankamai, bet tik pavalgo praeina 15 min ir vėl verkia ir ieško krūties ar tai normalu? neturiu laiko ieškot info ir skaityt visos temos su lelium, palaikykit mane jei tai normalu arba parašykit, ką daryt, nes bijau, kad vaikutis nusilps, vos spėju pamperiuką pakeist jau klyia ir ieško krūties... labai noriu maitint savo pienuku, ką ne taip darau? labai ačū už pagalbą iš anksto...
Atsakyti
coliukasv, greiciauisia viska darai teisingai. Tiesiog jus dar labai mazuliukai, tokio Mazucio skranduke mazai pienelio telpa, tad ir norisi daznai valgyti. Kita vertus budamas prie kruties Mazylis ne tik pasisotina, bet ir nusiramina, jauciasi saugiau mirksiukas.gif
Jei vis dar 'nukramto' spenelius, isitikink ar tikrai gerai paduodi kruti, galbut dar ir del to Mazasis nepatenkintas. g.gif
Atsakyti
QUOTE(coliukasv @ 2008 07 23, 11:05)
sveikos mamytės, nzn jau ką bedaryti, mums tik 4 dienelės , bet papulis ne burnytėj vos keliolika min ir vėl blogai, spenelius pagraužė, bet dar ligoninėj, kai nesupratau, kas blogai... pienuko yra net jam valgant 2-3 val aišku pamiegant tuo pačiu, bet krūties nepaleidžia. tuštinasi 3 kartus , sisiuko irgi pakankamai, bet tik pavalgo praeina 15 min ir vėl verkia ir ieško krūties ar tai normalu? neturiu laiko ieškot info ir skaityt visos temos su lelium, palaikykit mane jei tai normalu arba parašykit, ką daryt, nes bijau, kad vaikutis nusilps, vos spėju pamperiuką pakeist jau klyia ir ieško krūties... labai noriu maitint savo pienuku, ką ne taip darau? labai ačū už pagalbą iš anksto...


Man irgi panasiai buvo, net gryzus namo is ligonines liepiau draugui lekti pientraukio pirkti, nes jau nebegalejau skausmo iskesti, bet tai tik pirmaja savaite taip buvo, kol apsipratau su viskuo. Bet cia normalu, kad maziukas daznai nori buti prie kruties, be to tai skatina pieno gamyba, kas labai svarbu pirmosiomis dienomis. Bet veliau viskas susitvarke, ir pienas pradejo gamintis pagal poreiki, ir speneliai nebeskaudejo. Ir dabar jauciu tik malonuma, maitindama maziuka savo pienuku thumbup.gif
Nepergyvenk, viskas cia gerai, veliau bus dar geriau mirksiukas.gif
Atsakyti
Ar normalu, kad 4,5 men. kudikis nemiega dienomis ne valandos? g.gif Zirzia, vezime neguli, keduteje irgi, paimtas ant ranku stebi aplinka. Kai kada guli ant nugaros, ar pilvo. Vyras jau masto, kad jis alkanas, todel negali uzmigti. g.gif As per diena nuvargstu iki negalejimo, aciu dievui, nakti miega.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IgLi: 23 liepos 2008 - 12:19
QUOTE(ast_alaus @ 2008 07 22, 15:14)
Tikrai nesijauciau pavargusi ir juolabiau dabar nesijauciu, maitinimas man - didelis malonumas, ne tik vaiko alkio jausmo numalsinimas.  mirksiukas.gif
Bet velgi - ne visoms vienodai poilsio reikia, vienai pakanka vos keletai valandziukiu galva padejus ant pagalves pailseti (kad ir 'budinciame rezime'), o kitoms ir puse paros miego per mazai... biggrin.gif

Gal ir nuo vaiko priklauso tas nuovargis... g.gif Dar, beje, tavasis jau didelis, savarankiskas bigsmile.gif As tai neturiu diena ne min. sau kol negrizta vyras, o kai grizta, tai abu vis vien uzsiimam toliau, net neturime laiko su vyru pasisneketi kokia nors kita tema, arba ramiai apie ka nors pamastyti. Ir kompa isijungiu tik tada kai maitinu. O mums jau beveik 5 men. ax.gif
Papildyta:
QUOTE(ast_alaus @ 2008 07 22, 15:14)
Kas liecia 'apsiramins'...na, jei vaikas gauna didesne doze misinio, kuris, kaip zinia, virskinamas bent 4 kartus sunkiau  nei MP , be abejo 'uzlus' ir tikrai ilgesniam laikui.  ax.gif
Cia tiesiog mano pasvarstymai.  4u.gif

Del ilgesnio virskinimo kazkaip nesu tuo isitikinusi, nes esu davusi ir valgyti norejo beveik panasiai kaip ir atsigeres pienuko, tik skirtumas tas, kad tada zinojau, kad jis pasisotino. O bent jau dabar, buna, kad rekia tik isejus i lauka, na, apskritai pats nebepabuna, reikia butinai ji kalbinti, juokinti, o jei salia sedziu ramiai, pradeda verkti. Vyras galvoja, kad kol juokini, uzmirsta skrandi, o ramybes busenoje - prisimena. g.gif
Papildyta:
QUOTE(coliukasv @ 2008 07 23, 11:05)
sveikos mamytės, nzn jau ką bedaryti, mums tik 4 dienelės , bet papulis ne burnytėj vos keliolika min ir vėl blogai, spenelius pagraužė, bet dar ligoninėj, kai nesupratau, kas blogai... pienuko yra net jam valgant 2-3 val aišku pamiegant tuo pačiu, bet krūties nepaleidžia. tuštinasi 3 kartus , sisiuko irgi pakankamai, bet tik pavalgo praeina 15 min ir vėl verkia ir ieško krūties ar tai normalu? neturiu laiko ieškot info ir skaityt visos temos su lelium, palaikykit mane jei tai normalu arba parašykit, ką daryt, nes bijau, kad vaikutis nusilps, vos spėju pamperiuką pakeist jau klyia ir ieško krūties... labai noriu maitint savo pienuku, ką ne taip darau? labai ačū už pagalbą iš anksto...

Man buvo lygiai taip pat. ax.gif Nors ir toliau maitinimas nebuvo labai sklandus, teko ir nusitraukineti, ir misinuko kartais pasiulyti, bet iki siol vis vien dar maitinu, bet pastangos nemazos. Linkiu daug stiprybes 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IgLi: 23 liepos 2008 - 12:35
QUOTE(IgLi @ 2008 07 23, 14:44)
O bent jau dabar, buna, kad rekia tik isejus i lauka, na, apskritai pats nebepabuna, reikia butinai ji kalbinti, juokinti, o jei salia sedziu ramiai, pradeda verkti. Vyras galvoja, kad kol juokini, uzmirsta skrandi, o ramybes busenoje - prisimena. g.gif


Vaikas zirzia nebutinai todel, kad valgyti nori ir nereikia kaskart suzirzus pieno siulyti. Alkis cia ne prie ko mirksiukas.gif Tokio amziaus vaikui jau norisi stebeti aplinka, bendrauti, todel ir megsta buti ant ranku. Na cia toks pereinamasis laikotarpis, kol galima bus sodinti. Nes pvz maniskis tai labai pykdavo, kad nesodinu jo, jau pats kele galva, kaip idomu viskas budavo. Labai geras dalykas pusiau gulimos supynes, man jos labai praverte thumbup.gif
O del miegojimo, tai tokio amziaus gali taip miegoti. Buna vaikai po 30min nusnaudzia, bet dazniau. Skaiciuok kiek bendrai ismiega. Turetu miegoti 14-16h kazkur per para.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo xeditux: 23 liepos 2008 - 13:01
QUOTE(xeditux @ 2008 07 23, 13:58)
O del miegojimo, tai tokio amziaus gali taip miegoti. Buna vaikai po 30min nusnaudzia, bet dazniau. Skaiciuok kiek bendrai ismiega. Turetu miegoti 14-16h kazkur per para.

Kazi ar i ta skaiciu ieina '' miegojimas'' valgio metu, nes jis megsta ilgai valgyti. Na, bet toks miegojimas vis vien nera gilus kaip nakti, nes jam dar zisti reikia. tongue.gif Nakti iseitu, kad miega 5-6 val. Man kartais atrodo, kad jis nori miego, bet nezino kaip uzmigti, kazkas jam trukdo ir viskas, todel nerealiai piktas.
Papildyta:
QUOTE(xeditux @ 2008 07 23, 13:58)
Vaikas zirzia nebutinai todel, kad valgyti nori ir nereikia kaskart suzirzus pieno siulyti. Alkis cia ne prie ko  mirksiukas.gif

Bet buna dienu, kad as nebeismanau, ka daryti doh.gif Ir tada zinda ilgai ir nuobodziai, net spenelius ima persteti. doh.gif Po 1-2 val.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IgLi: 23 liepos 2008 - 13:22
QUOTE(IgLi @ 2008 07 23, 14:20)
Bet buna dienu, kad as nebeismanau, ka daryti doh.gif Ir tada zinda ilgai ir nuobodziai, net spenelius ima persteti. doh.gif Po 1-2 val.


O gal tavo leliukui dantukai kalasi? Mano lėlytei išlindo pirmasis lygiai 5 mėnesių. Beje, lygiai taip pat zirzė ir tik prie papulio norėdavo būti. Miegoti neidavo, tik naktį. Bijojau, kad serga, ar ką. doh.gif Dabar tik juokas ima mirksiukas.gif

Sėkmės 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(coliukasv @ 2008 07 23, 11:05)
sveikos mamytės, nzn jau ką bedaryti, mums tik 4 dienelės , bet papulis ne burnytėj vos keliolika min ir vėl blogai, spenelius pagraužė, bet dar ligoninėj, kai nesupratau, kas blogai... pienuko yra net jam valgant 2-3 val aišku pamiegant tuo pačiu, bet krūties nepaleidžia. tuštinasi 3 kartus , sisiuko irgi pakankamai, bet tik pavalgo praeina 15 min ir vėl verkia ir ieško krūties ar tai normalu? neturiu laiko ieškot info ir skaityt visos temos su lelium, palaikykit mane jei tai normalu arba parašykit, ką daryt, nes bijau, kad vaikutis nusilps, vos spėju pamperiuką pakeist jau klyia ir ieško krūties... labai noriu maitint savo pienuku, ką ne taip darau? labai ačū už pagalbą iš anksto...



O kaip suprantu šitą mamytę rolleyes.gif !
Aš lygiai taip pat sėdėjau su leliuku ant rankų, net į tuliką nebuvo kada nubėgti.
Panika ir nuovargis buvo totalus. Bet žinok, TAI normalu thumbup.gif
Kantrybės, kantrybės ir kantrybės.
Susireguliuos, bus viskas gerai. Leliukas paaugs, nebebijos naujos aplinkos ir ims žįsti vis mažiau. DAbar tu esi jam paguoda, ramybės garantas ir, žinoma, maisto šaltinis. Tavo pilvuke jis gaudavo maisto nuolatos, taip kad nenorėk, jog iš karto šio malonumo atsisakytų biggrin.gif Leliukas nenusilps, nes juk tu jam duodi krūtį, kai tik jis to nori. Pamatysi, bus stiprus ir sveikas vaikutis po metų 4u.gif Būk rami, nes tik taip ir tavo mažiukas bus ramus

Jei dar labai neramu, parašyk man į az, galėsim susiskambinti ir, jei tik norėsi, pakalbėti ta tema telefonu. bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo debesija: 23 liepos 2008 - 14:28
QUOTE(coliukasv @ 2008 07 23, 11:05)
sveikos mamytės, nzn jau ką bedaryti, mums tik 4 dienelės , bet papulis ne burnytėj vos keliolika min ir vėl blogai, spenelius pagraužė, bet dar ligoninėj, kai nesupratau, kas blogai... pienuko yra net jam valgant 2-3 val aišku pamiegant tuo pačiu, bet krūties nepaleidžia. tuštinasi 3 kartus , sisiuko irgi pakankamai, bet tik pavalgo praeina 15 min ir vėl verkia ir ieško krūties ar tai normalu? neturiu laiko ieškot info ir skaityt visos temos su lelium, palaikykit mane jei tai normalu arba parašykit, ką daryt, nes bijau, kad vaikutis nusilps, vos spėju pamperiuką pakeist jau klyia ir ieško krūties... labai noriu maitint savo pienuku, ką ne taip darau? labai ačū už pagalbą iš anksto...


Sveikinu susilaukus wub.gif
reiškia nebadauja ax.gif ne nusimink, kūdikiui krūtys - ne tik maistas 4u.gif Kad neapgriaužtų spenelių stebek apžiojimą, spenelis turi būti gyliai burnoje.
pavartyk dar čia http://www.supermama...howtopic=131803
Atsakyti
QUOTE(coliukasv @ 2008 07 23, 11:05)
sveikos mamytės, nzn jau ką bedaryti, mums tik 4 dienelės , bet papulis ne burnytėj vos keliolika min ir vėl blogai, spenelius pagraužė, bet dar ligoninėj, kai nesupratau, kas blogai... pienuko yra net jam valgant 2-3 val aišku pamiegant tuo pačiu, bet krūties nepaleidžia. tuštinasi 3 kartus , sisiuko irgi pakankamai, bet tik pavalgo praeina 15 min ir vėl verkia ir ieško krūties ar tai normalu? neturiu laiko ieškot info ir skaityt visos temos su lelium, palaikykit mane jei tai normalu arba parašykit, ką daryt, nes bijau, kad vaikutis nusilps, vos spėju pamperiuką pakeist jau klyia ir ieško krūties... labai noriu maitint savo pienuku, ką ne taip darau? labai ačū už pagalbą iš anksto...

Pritariu, kad apie pieno trūkumą mažiausiai reikėtų galvoti.
Kadangi nugraužti speneliai, įtariu, kad jis gali neefektyviai žįsti - tai yra, daugiau čiulpia, negu geria, gal net ir riebiojo pienelio dėl to mažiau gauna. Būtinai pavartykite literatūrą, internetinius puslapius, kur rodoma, kaip teisingai kūdikis turi apžioti krūtį, pabandykite pakaitalioti maitinimo pozas. Labai teisingai, beje, vaikelis apžioja, kai guli mamai ant pilvo - iš viršaus. smile.gif

QUOTE(IgLi @ 2008 07 23, 13:18)
Ar normalu, kad 4,5 men. kudikis nemiega dienomis ne valandos? g.gif Zirzia, vezime neguli, keduteje irgi, paimtas ant ranku stebi aplinka. Kai kada guli ant nugaros, ar pilvo. Vyras jau masto, kad jis alkanas, todel negali uzmigti. g.gif As per diena nuvargstu iki negalejimo, aciu dievui, nakti miega.

Mano vyresnioji miegodavo po 15 min. pažindusi. Laaabai žingeidi mergička buvo. biggrin.gif
Atsakyti