Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 4

QUOTE(J.E. Aistė&Julijonas @ 2008 07 19, 13:08)
Į pienuko trūkumą tikrai nepananšu  mirksiukas.gif .


4u.gif labai aciu uz tokius zodzius, visi aplinkiniai bando irodyti,kad mano pienas nemaistingas, ka isgeria- ta issisioja doh.gif doh.gif . Ir liepia nesikankint, o misinuka duot.

QUOTE(ragnez @ 2008 07 19, 13:17)

daktaras newmanas raso, kad dazniausiai pasitaikanti problema yra ta, kad ne pieno truksta, o kudikis del kokiu nors priezasciu negauna viso pieno, kuri mama pagamina. pirmoji ir svarbiausia priezastis, del kurios vaikutis negauna to pienuko - jis netaisyklingai apzioja kruti. jei vaikeliui tikrai reikia padeti, kol ismoks zysti taisyklingai ir efektyviai - pirmoji pagalba yra  papildomai pamaitinti NUTRAUKTU MOTINOS PIENU.

sekmes  4u.gif


neskaitau angliskai, bet puslapi varciau, na ir dar vartysiu- labai jau grazu man ten thumbup.gif .
As irgi galvoju kad maniske nemoka- pritingi traukt. Sakykit, o kaip nusitraukt reiketu pienuka?? Pientrauki nusipirkau, nes rankom bergzdzias reikalas, o po maitinimo is tos pacios kruties?? ar pienuko nemazeja nutraukinejant, nes perskaiciau kad lygtais mazeja g.gif g.gif .
Aciu dar karta wub.gif wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Sienna @ 2008 07 14, 12:48)
doh.gif  doh.gif  doh.gif O ar nėra kitokių priemonių? Mano vaikas naktį keliasi gal 8 kartus (tiek pamenu tik verysad.gif ), ir užmiega tik prie krūties. Bandėm ir nėšioti, supti, su migduku, rėkia lyg skerdžiama, jei neduodu. Jai dabar 10.5 mėn, ir toks jausmas, kuo tolyn, tuo labiau reikli tampa pienukui...O jus rašot, kad tai dar iki pusantrų metukų gali tęstis...O mamoms galvos vietoj lieka po tiek laiko nemiegojimo normalaus, nervai vietoj? Taip norėčiau imti ir pamiegoti...
Kyla minčių, gal visgi jei naktį nemaitinčiau, parėkautų ir pradėtų miegoti normaliai, na vieną kartą keltis leisčiau mirksiukas.gif

Kitokios priemones - misinukas ax.gif As jau esu pastebejusi, kad visgi ne visos pakankamai turi to pieno savo mazyliui, todel jie ir kapsi prie kruties, nes laukia kol dar pasigamins pienelio. Ir taip iki ryto, atrodo, kad niekada nepasisotins, bet is tikruju kazi ar ka pageria, bet prie kruties vis vien geriau nei lovyteje mirksiukas.gif Sianakt sunus iskrete poksta tongue.gif , atsibudo nakti ir verkia, ko nebuvo jau pora menesiu, tai pagirdziau is abieju krutu, atrodo, turejo uztekti, bet paguldytas i lovyte iskart atsibudo, tai daviau misinuko, vyras iskart uzmigo ir miegojo iki ryto. Tai as galejau dar keturias valandas pamiegoti, ir nereikejo per nakti ant ranku laikyti, ismiegojo lovyteje kaip iprates. Sitas atvejis byloja, kad tikrai jis norejo valgyti. O isvalgytos abi krutys... ax.gif O anksciau kankinausi, taip ant ranku isbudavo vos ne visa nakti. Argi tai normalu? g.gif Mama irgi zmogus. Dievas mato, as tikrai labai stengiuosi vaika maitinti savo pienu, ir tai darysiu iki sesiu men. maziausiai, nes maitinimas nera lengvas, balansuoju ant ribos kai vaikui tai uztenka, tai ne pienelio. O yra moteru kurios neturi kur deti pieno, tai sakyciau, joms zindymas turetu but tikras malonumas. Nors ir as spejau jau patirti, kaip faina kai mazylis nustoja zysti pats (t.y, pasisotina) ir ziuri laimingom akutemis i mama. wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IgLi: 19 liepos 2008 - 13:35
daug teisingos info ir nuorodu apie zindyma lietuviskai yra www.zindymas.lt

vakarop pabandysiu isversti, ka raso dr newmanas 4u.gif
Atsakyti
Sveikutes, mamytes,

mano dukryte viena kruti (ji didesne uz kita) nemoka apsizioti taip, kad valgydama neciapsetu. Visaip bandau, bet nesiseka.
Ar tai vienareiksmiskai blogai, ta prasme - netaisyklingai ji valgo? Siaip krutis visada pilnesne uz kita ir gan greitai pienukas bega, tai manau, gal todel ji ciapsi.
Ji niekad perdaug neissiziodavo, tai gal isties netaisyklingai paima. Bijau, kad pienuko nesumazetu.

Kaip manot, ar galiu taip palikt, ar reiketu kazkaip ja mokint kitaip kruti paimt?
Atsakyti
QUOTE(Sienna @ 2008 07 14, 12:48)
doh.gif  doh.gif  doh.gif O ar nėra kitokių priemonių? Mano vaikas naktį keliasi gal 8 kartus (tiek pamenu tik verysad.gif ), ir užmiega tik prie krūties. Bandėm ir nėšioti, supti, su migduku, rėkia lyg skerdžiama, jei neduodu. Jai dabar 10.5 mėn, ir toks jausmas, kuo tolyn, tuo labiau reikli tampa pienukui...O jus rašot, kad tai dar iki pusantrų metukų gali tęstis...O mamoms galvos vietoj lieka po tiek laiko nemiegojimo normalaus, nervai vietoj? Taip norėčiau imti ir pamiegoti...
Kyla minčių, gal visgi jei naktį nemaitinčiau, parėkautų ir pradėtų miegoti normaliai, na vieną kartą keltis leisčiau mirksiukas.gif


Sveika,
Sears (Attachment parenting propaguotojai) duoda tokius patarimus, kaip mažinti naktinius maitinimus -
daugiau maitinti dieną - ilgiau, dažniau,
taip pat pamaitinti gerai prieš pat užmiegant, net pažadinant, kad gerai pasimaitintų,.
išmokyti vaiką kitaip užmigti - pvz., nešiojant nešioklėje - užmigdyti nakčiai, o paskui, kai pabus, duoti tėčiui, kad panešiotų;
pamaitinus uždengti krūtis, nemiegoti nuogomis;
tiesiog pasakyti ne (čia gal jau vyresniems);
perleisti vaiką tėčiui, kad jis jį nešiotų, sūpuotų, - tėtis turi išlikti ramus, nors vaikas pavyzdžiui, pirmą kartą rėktų ir kokią valandą, turi ramiai nešioti, sūpuoti, arba priglausti stačiomis, liūliuoti ir panašiai,
paguldyti šalia tėčio, ne šalia mamos, arba į lovelę sujungtą su tėvų lova,
arba jei mama jau visai pavargus, kad mama išeitų miegoti į kitą kambarį, o tėtis jau kaip nors suktųsi su vaikiuku (Sears'ai rašo, kad nustebsite, kokių triukų tėčiai prigalvoja, kad vaikai miegotų smile.gif )
Tačiau jie perspėja, kad reiktų žiūrėti, ar nesikeičia vaiko elgesys dieną, ar jis nepasidaro irzlus, zyzlus, prilipęs prie mamos, tada reiktų šiek tiek lėčiau visus šiuos dalykus daryti.
Čia iš Sears Attachment parenting book smile.gif neseniai gavau iš JAV smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo letuciux: 20 liepos 2008 - 22:30
QUOTE(letuciux @ 2008 07 20, 23:24)
taip pat pamaitinti gerai prieš pat užmiegant, net pažadinant, kad gerai pasimaitintų,.

Sitas variantas paprasciausias. thumbup.gif Gerai veikia bent jau man. tongue.gif Ir kuris neuzmigtu kai skrandis pilnas bigsmile.gif O kai uzmiega sotus nakciai, maistas ne taip greitai virskinasi kaip diena. mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(letuciux @ 2008 07 20, 23:24)
išmokyti vaiką kitaip užmigti - pvz., nešiojant nešioklėje - užmigdyti nakčiai, o paskui, kai pabus, duoti tėčiui, kad panešiotų;

Nebandyciau tokio varianto, nes cia dar sudetingiau nei keltis nakti pasimaitinti. doh.gif Geriausia, kad vaikas ismoktu uzmigti be jokiu supimu, nes isivaizduokit jei reiktu kiekviena nakti nesioti didesni bambli doh.gif Nugara, nugarele doh.gif O jie labai greitai ipranta prie visko. rolleyes.gif
Papildyta:
QUOTE(letuciux @ 2008 07 20, 23:24)
Tačiau jie perspėja, kad reiktų žiūrėti, ar nesikeičia vaiko elgesys dieną, ar jis nepasidaro irzlus, zyzlus, prilipęs prie mamos, tada reiktų šiek tiek lėčiau visus šiuos dalykus daryti.
Čia iš Sears Attachment parenting book smile.gif neseniai gavau iš JAV smile.gif

Mano pastebejimas, kad visus tuos migdymus geriausia pradeti nuo labai ankstyvo amziaus, kad ir 2-3 men., tada kudikiui nebuna toks didelis diskomfortas. Nes vyresni jau ipranta ir paskui gali vadovautis ivairiom knygom - nepades. schmoll.gif As uz tai, kad kudikis turetu savo lovele ir ten miegotu nuo pat gimimo, nors ir maitinamas MP.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IgLi: 21 liepos 2008 - 13:31
Sveikutės,
Mano sūnui beveik 2 mėnesiai, nuo gimimo jis laaabai ilgai ir dažnai valgo. Svorio priauga normaliai mano manymu (800gr pirmą mėnesį nuo numesto svorio). Bet mane vistiek neramina, kad jis dažnai jaučiasi alkanas. Taip manau, nes pats niekada nepaleidžia krūties, tiesa, dieną užsnūsta kokiam pusvalandžiui, paskui vėl valgo. Kartais būna, kad išvalgo abi krūtis ir rėkia, tada vistiek kišu tuščią krūtį ( na aišku ten gaminasi po truputį nuolat pienas) ir nešioju, supu, kad šiek tiek aprimtų...Tokiais momentais pagalvoju, kas iš tiesų geriau būtų vaikui - ar laikyti jį ištisai ant krūties, kad jis ten po lašelį siurbtų nuolat, kartais net protestuodamas, kad nieks nebėga doh.gif Ar duoti mišinuko g.gif Manęs tas nuolatinis laikymas ant krūties labai nevargina, noriu būti tikra tik dėl vaikelio, ar elgiuosi teisingai. Nes aplinkiniai, aišku, įsitikinę, kad turėčiau primaitinti ir nerėkdinti vaiko bei leisti jam ilgiau ir ramiau pamiegoti.
Atsakyti
reiketu nepamirsti ir mamytei garai pasimaitinti,ir svarbiausia gerti daug arbateliu,mineralinio,pieno rekomenduojama daugiausiai 2 stiklines i diena ir tai atsargiai.sriubos daug valgyti. veliau pati pastebesi kai tik daugiau skyscio pageri ir pieno daugiau gaminasi,taip daug maz ir pasiregiliuoji,o nuo dazno maitinimo pienas irgi sparciai gaminasi vienu zodziu pagal poreikius.as jau ismaitinau iki metu,ir dabar duodu tik nakti.ir nekankinu su nesiojimais ir kitokiais migdymais nes kudikis prabunda ir pasijunta matyt alkanas.
Atsakyti
QUOTE(odelija1 @ 2008 07 21, 16:20)
reiketu nepamirsti ir mamytei garai pasimaitinti,ir svarbiausia gerti daug arbateliu,mineralinio,pieno rekomenduojama daugiausiai 2 stiklines i diena ir tai atsargiai.sriubos daug valgyti. veliau pati pastebesi kai tik daugiau skyscio pageri ir pieno daugiau gaminasi,taip daug maz ir pasiregiliuoji,o nuo dazno maitinimo pienas irgi sparciai gaminasi vienu zodziu pagal poreikius.as jau ismaitinau iki metu,ir dabar duodu tik nakti.ir nekankinu su nesiojimais ir kitokiais migdymais nes kudikis prabunda ir pasijunta matyt alkanas.

Vandens geriu daug, arbūzus valgau, maitinuosi gerai (per daug gerai, nes svoris nekrinta po gimdymo doh.gif ), bet nejaučiu, kad man pieno daugėtų. Bandžiau dar nusitraukinėti, kad gal padidinti pieno gamybą, bet irgi nieks nepasikeitė, o ir tas tampymas krūtinės kažkaip nepatiko, be to vaiks vistiek geriau ištraukia biggrin.gif Žodžiu, matyt, jau tiek to pieno pas mane yra ir viskas...O nešioju, nes kitaip nuraminti tiesiog neina. Kai krūtinė tuščia man atrodo, o jis nori valgyti, tai įduodu papuką ir nešioju, supu, kitaip nenuraminsi...O va po ilgesnio tarpo tarp maitinimų (lauke pamiega ilgiau vežime), kai prisikaupia pienuko, tada ramiai valgo pradžioj kol gerai bėga ir nešioti nereikia.
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 07 21, 13:38)
As uz tai, kad kudikis turetu savo lovele ir ten miegotu nuo pat gimimo, nors ir maitinamas MP.

Mamos artumo, silumos ne vienam vaikui per daug nebus ir tai tik i nauda. O ir vaikuciai skirtingi - vieni i savo lovytes issipraso jau iki metuku, kiti tuo tarpu nori jausti Mamytes sirdies plakima kurkas ilgeliau. Viskam savas laikas. mirksiukas.gif

QUOTE(egliuke @ 2008 07 21, 15:35)
Bet mane vistiek neramina, kad jis dažnai jaučiasi alkanas.

Nebandei svarstyti ne alkio, bet kitu priezasciu del ko vaikelis verkia ir jauciasi neramus?

QUOTE(egliuke @ 2008 07 21, 17:08)
Vandens geriu daug

Perdozuoti skysciu taipogi nereiketu, nes tai gali veikti priesingai,. t.y. mazinti pienelio gamyba!! Reikia gerti TIEK, KIEK NORISI!! Jokiu saves prievartavimu ax.gif

Mano manymu (pagal svorio priaugima) mazyliui tikrai pakanka pienelio (ir ne minties apie misinius neturetu buti) , o krutys nespeja stipriai sukieteti, nes maitini daznai. Jei taves tai nevargina - jokiu problemu. Paugesit ir ritmas kiek pasikeis. wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ast_alaus: 21 liepos 2008 - 18:40
QUOTE(egliuke @ 2008 07 21, 16:35)
Manęs tas nuolatinis laikymas ant krūties labai nevargina, noriu būti tikra tik dėl vaikelio, ar elgiuosi teisingai. Nes aplinkiniai, aišku, įsitikinę, kad turėčiau primaitinti ir nerėkdinti vaiko bei leisti jam ilgiau ir ramiau pamiegoti.

Nemanau, kad tas nevargina. tongue.gif Kam meluoti? g.gif Kazkaip visos ta motinyste taip suidealizuoja, kad jau ir miegoti mamai nebereikia ir nuovargio nebejauciama. MP maitinti yra labai gerai, bet pripazinkim, kad is musu, mamu, nemazai jegu pareikalauja, ir visos noretume, kad viskas butu daug paprasciau. Juk nera nieko nemaloniau kaip verkiantis kudikis, kurio nesugeba nuraminti jo paties mama. Todel visi budai, kuriuos sugalvoja mama, manau, yra tinkami. 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(ast_alaus @ 2008 07 21, 19:39)
Mamos artumo, silumos ne vienam vaikui per daug nebus ir tai tik i nauda. O ir vaikuciai skirtingi - vieni i savo lovytes issipraso jau iki metuku, kiti tuo tarpu nori jausti Mamytes sirdies plakima kurkas ilgeliau. Viskam savas laikas.  mirksiukas.gif

Sutinku drinks_cheers.gif , bet yra tam visa diena, kuria mama praleidzia su kudikiu, bemaitindama, zaizdama, nesiodama. Mama vis vien bus pati artimiausia kudikiui. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(egliuke @ 2008 07 21, 16:35)
Sveikutės,
Mano sūnui beveik 2 mėnesiai, nuo gimimo jis laaabai ilgai ir dažnai valgo. Svorio priauga normaliai mano manymu (800gr pirmą mėnesį nuo numesto svorio). Bet mane vistiek neramina, kad jis dažnai jaučiasi alkanas. Taip manau, nes pats niekada nepaleidžia krūties, tiesa, dieną užsnūsta kokiam pusvalandžiui, paskui vėl valgo. Kartais būna, kad išvalgo abi krūtis ir rėkia, tada vistiek kišu tuščią krūtį ( na aišku ten gaminasi po truputį nuolat pienas) ir nešioju, supu, kad šiek tiek aprimtų...Tokiais momentais pagalvoju, kas iš tiesų geriau būtų vaikui - ar laikyti jį ištisai ant krūties, kad jis ten po lašelį siurbtų nuolat, kartais net protestuodamas, kad nieks nebėga doh.gif  Ar duoti mišinuko g.gif Manęs tas nuolatinis laikymas ant krūties labai nevargina, noriu būti tikra tik dėl vaikelio, ar elgiuosi teisingai. Nes aplinkiniai, aišku, įsitikinę, kad turėčiau primaitinti ir nerėkdinti vaiko bei leisti jam ilgiau ir ramiau pamiegoti.


Mano nuomone, joks mišinukas vaikui gero neduos, jei jis yra prie krūties, ten jam gerai, mano nuomone. Jis jaučia mamos artumą, žįsdamas ir pailsi, ir jaučiasi mylimas smile.gif Mišinukas yra vaistas, kai tikrai trūksta pienuko (tikrai, ta prasme, neauga svoris, vaikas po gimdymo nepajėgus ištraukti ar pan.). Kitu atveju, manau, kad mišinuko nereikia duoti.
Atsakyti