Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 4

QUOTE(IgLi @ 2008 07 10, 10:51)
Cia jau "zemiskesnes" mintys  bigsmile.gif Man buvo keista kai mama man pareiske pastabu, kad pas mane betvarke, kad reikia kasryt dulkes, grindis valyti. As tik nelabai supratau kada man ta daryti, nebent keltis nakti kol vaikas miega doh.gif O beje, jei ir diena atsiranda laiko, tai jau norisi nieko neveikti. smile.gif Atrodo pati pora vaiku uzaugino, nejau viska spedavo, arba dabar jai viskas kitaip atrodo. g.gif

Pas mano mamą, kai mane (pirmagimę) augino, neatrodė, kad kūdikis yra - viskas sterilu buvo. Gyveno kaip užsisukusi: vaiką pamaitint, perrengt, užmigdyt, dulkes iššluostyt, grindis išplaut, vakarienę padaryt... Pripažįsta, kad nelabai motina ir jautėsi. Apie motinystės džiaugsmus iš viso nėra ką šnekėt. Kol vieną dieną draugė (augino panašaus amžiaus kūdikį) atvėrė akis: tu pažiūrėk - ji šypsoji, guguoja, juokiasi... Kas tos dulkės, kai šalia toks stebukliukas auga. Ir pirmoji šypsena visada ir liks pirmoji - nepastebėsi jos, reiškias ir nebepamatysi niekada.
Jei labai netvarka nervuoja, pasirinkit laiką savaitėj, kai vyras / mama / draugė išveš į lauką vaikelį pamiegot, o jūs per tą laiką susitvarkysit. Bet šiaip tai tikrai apsimoka metams-dviems įsijungt 'ignoro dulkėms' režimą. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 07 10, 10:51)
Cia jau "zemiskesnes" mintys  bigsmile.gif Man buvo keista kai mama man pareiske pastabu, kad pas mane betvarke, kad reikia kasryt dulkes, grindis valyti. As tik nelabai supratau kada man ta daryti, nebent keltis nakti kol vaikas miega doh.gif O beje, jei ir diena atsiranda laiko, tai jau norisi nieko neveikti. smile.gif Atrodo pati pora vaiku uzaugino, nejau viska spedavo, arba dabar jai viskas kitaip atrodo. g.gif

aha, man mama ir uosviene vis lepteli ka nors i ta tema kaip anksciau moterys stiprios budavo, lauko darbus nudirbdavo ir dar vaikus apiuredavo, kokia ji pati buvo kaip viska tvarkydavosi ir visu drabuzelius vaiko lygindavo smile.gif man dar pasiule kol namie sedziu gal kokia veikla sugalvoti, kad pinigeliu uzsidirbt smile.gif bet nieko, uzteko jai pabut su mumis ilgaji savaitgali - baigesi tokios mintys lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Ode @ 2008 07 10, 11:10)
Pas mano mamą, kai mane (pirmagimę) augino, neatrodė, kad kūdikis yra - viskas sterilu buvo. Gyveno kaip užsisukusi: vaiką pamaitint, perrengt, užmigdyt, dulkes iššluostyt, grindis išplaut, vakarienę padaryt... Pripažįsta, kad nelabai motina ir jautėsi. Apie motinystės džiaugsmus iš viso nėra ką šnekėt. Kol vieną dieną draugė (augino panašaus amžiaus kūdikį) atvėrė akis: tu pažiūrėk - ji šypsoji, guguoja, juokiasi... Kas tos dulkės, kai šalia toks stebukliukas auga. Ir pirmoji šypsena visada ir liks pirmoji - nepastebėsi jos, reiškias ir nebepamatysi niekada.
Jei labai netvarka nervuoja, pasirinkit laiką savaitėj, kai vyras / mama / draugė išveš į lauką vaikelį pamiegot, o jūs per tą laiką susitvarkysit. Bet šiaip tai tikrai apsimoka metams-dviems įsijungt 'ignoro dulkėms' režimą. biggrin.gif

As ta "ignora dulkems" isijungiau jau seniai, tik va, bande sugedinti mama. As irgi tikiu, kad neimanoma viska idealiai padaryti. Jei augini vaika, tai reikia pamirsti kasdieni namu ruosos darba, arba ji dirbti kartu su vyru. Mama man vis sako, kad mokyciau ji but viena lovyteje, kad tureciau laiko apsitvarkyti smile.gif Matyt, ji irgi kaip uzsisukusi dirbo doh.gif
O kai pabuvo su anuku, pamate, kad vaikis turi savo principus, nemiegos ir negules, kada mums norisi. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IgLi: 10 liepos 2008 - 11:28
QUOTE(Ode @ 2008 07 10, 11:10)
Jei labai netvarka nervuoja, pasirinkit laiką savaitėj, kai vyras / mama / draugė išveš į lauką vaikelį pamiegot, o jūs per tą laiką susitvarkysit. Bet šiaip tai tikrai apsimoka metams-dviems įsijungt 'ignoro dulkėms' režimą. biggrin.gif

mes tai valytoja pasisamdem - ateina du kart i menesi, is pagrindu viska sutvarko ir ramu smile.gif kainuoja tai kainuoja, bet mano poilsis ir gera nuotaika - brangiau!
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2008 07 10, 12:26)
aha, man mama ir uosviene vis lepteli ka nors i ta tema kaip anksciau moterys stiprios budavo, lauko darbus nudirbdavo ir dar vaikus apiuredavo, kokia ji pati buvo kaip viska tvarkydavosi ir visu drabuzelius vaiko lygindavo smile.gif man dar pasiule kol namie sedziu gal kokia veikla sugalvoti, kad pinigeliu uzsidirbt smile.gif bet nieko, uzteko jai pabut su mumis ilgaji savaitgali - baigesi tokios mintys  lotuliukas.gif

Na, taip, kai pagalvoji, yra ko girtis. doh.gif Tada vaikus ir kitaip augino, tikrai nesicackindavo ir nenesiodavo kaip mes, maziau demesio kreipdavo i ju poreikius, ne veltui ir maitino kas 4 val., o ne kada vaikas isalksta ir pan. Ir dabar siulo maziau vargintis, kad tik laiko liktu maisto ruosai ir kitiems reikalams namuose. O mus laiko nemokancias planuoti laiko ir tinginem. smile.gif
Papildyta:
Sakykit, ar normalu jei 4 men. kudikis visada valgo po valanda laiko. Per ta laika pamiega.. g.gif Trumpiau nesigauna, jei istraukiu, buna nepatenkintas. Nors dabar vel tapo labai verksmingas. Gal turejo itakos, kad dabar grizau namo ir vel rupinuosi viena, pries tai turejau daugiau pagalbos. O pries tai buves guvus berniukas, eme daznai verkti, ir taip gan isteriskai, lyg butu kas atsitike. g.gif Mane jau ima tas varginti. doh.gif Mano pacios nuotaika irgi prasteja, vis galvoju, kad reikia vel vaziuoti ten, kur galetu man daugiau padeti, bet gal tadavaikas ipras gauti demesi kai tik jis suniurna, o paskui as is vis nebesusitvarkysiu? g.gif Kaip manot?
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 07 10, 12:26)
As ta "ignora dulkems" isijungiau jau seniai, tik va, bande sugedinti mama. As irgi tikiu, kad neimanoma viska idealiai padaryti. Jei augini vaika, tai reikia pamirsti kasdieni namu ruosos darba, arba ji dirbti kartu su vyru. Mama man vis sako, kad mokyciau ji but viena lovyteje, kad tureciau laiko apsitvarkyti smile.gif Matyt, ji irgi kaip uzsisukusi dirbo doh.gif
O kai pabuvo su anuku, pamate, kad vaikis turi savo principus, nemiegos ir negules, kada mums norisi. smile.gif

Mano anyta visą gyvenimą kaip voverė su batareike sukasi, bet kai atvažiavo į svečius, kuomet dukrai buvo 6 mėn. sako: kaip tu spėji viską pasidaryt? Tai čia prie ramiojo vaiko taip. O dabar tik žegnojas mūsų mažyli pamačius. Sako: jei paliktumėt mudu, aš tiesiai į kapus. lotuliukas.gif Mano tėvai vaikus 3 sav. turėjo, kol mes keliavom, tai mama pripažįsta, kad jei ne tėtis, tai ji viena sunkiai susitvarkytų. Aišku, amžius ne tas, taip pat visai kas kita, kai gauni tą vaiką 'iš niekur' - mamom paprasčiau, kuomet augini pati nuo gimimo 24/7, žinai kada, kur ir kaip viskas vyksta. Bet reziume tokia - nėra ko persiplėšinėt. Tuo labiau, kad kūdikiškas laikas taip greit prabėga...

O dėl tavo aktualiojo klausimo, tai manau, kad gali būti dėl situacijos pasikeitimo. Gali ir koks augimo šuolis būt. Ar yra, kas jį domina, ramina: buvimas lauke, kažkokia veikla (mankšelės pvz), daiktai - gal pavyktų kartais nukreipti dėmesį? Stenkis neimt į galvą, priimt tai kaip natūralų augimo dalyką - jis gi dar toks mažas kliackas... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 07 10, 12:47)
Na, taip, kai pagalvoji, yra ko girtis.  doh.gif Tada vaikus ir kitaip augino, tikrai nesicackindavo ir nenesiodavo kaip mes, maziau demesio kreipdavo i ju poreikius, ne veltui ir maitino kas 4 val., o ne kada vaikas isalksta ir pan. Ir dabar siulo maziau vargintis, kad tik laiko liktu maisto ruosai ir kitiems reikalams namuose. O mus laiko nemokancias planuoti laiko ir tinginem. smile.gif
Papildyta:
Sakykit, ar normalu jei 4 men. kudikis visada valgo po valanda laiko. Per ta laika pamiega.. g.gif Trumpiau nesigauna, jei istraukiu, buna nepatenkintas. Nors dabar vel tapo labai verksmingas. Gal turejo itakos, kad dabar grizau namo ir vel rupinuosi viena, pries tai turejau daugiau pagalbos. O pries tai buves guvus berniukas, eme  daznai verkti, ir taip gan isteriskai, lyg butu kas atsitike. g.gif Mane jau ima tas varginti. doh.gif Mano pacios nuotaika irgi prasteja, vis galvoju, kad reikia vel vaziuoti ten, kur galetu man daugiau padeti, bet gal tadavaikas ipras gauti demesi kai tik jis suniurna, o paskui as is vis nebesusitvarkysiu? g.gif Kaip manot?


mano taı dukrele budama apıe 4 menesıus ırgı panasıaı elgesı, po to praejo kazkur ıkı 6 menesıu taı tesesı
Atsakyti
pasigirsiu - mano vaikai sianakt miegojimo rekordus sumuse - miegojo nuo 12 iki 4, po to nuo 6 iki 7 pazurke ir vel visi miegojom iki 11 val ryto!!! o kad taip jie visada tokie supratingi butu....5 val net ejau pieno nusitraukt nes kazkaip neisvalge jie man 4 atsikele tai man toks jau nemalonus pilnumas atsirado krutyse smile.gif
o mazius beje, priaugo 300 gr per savaite smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ode @ 2008 07 10, 13:57)
Mano anyta visą gyvenimą kaip voverė su batareike sukasi, bet kai atvažiavo į svečius, kuomet dukrai buvo 6 mėn. sako: kaip tu spėji viską pasidaryt? Tai čia prie ramiojo vaiko taip.

Nu, tai ir maniske mama augino daug ramesnius vaikus. Ji dabar vis stebisi anukeliu kaip jis nemiega, daznai verkia tongue.gif O man vos ne norma, nes taip nuo gimimo.
Gal kas galetu patarti kaip reikia darytis pieno atsargas? T.y, saldyti nutraukta pienuka? I koki indeli geriausia? g.gif Sunelis nesuvalgo viso nutraukto pienuko, kuri duodu jam vakare, tai tenka ispilti, nes jis buna jau pasildytas..gaila kazkaip blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 07 10, 18:31)
Nu, tai ir maniske mama augino daug ramesnius vaikus. Ji dabar vis stebisi anukeliu kaip jis nemiega, daznai verkia  tongue.gif O man vos ne norma, nes taip nuo gimimo.
Gal kas galetu patarti kaip reikia darytis pieno atsargas? T.y, saldyti nutraukta pienuka? I koki indeli geriausia? g.gif Sunelis nesuvalgo viso nutraukto pienuko, kuri duodu jam vakare, tai tenka ispilti, nes jis buna jau pasildytas..gaila kazkaip blush2.gif

as tai i avent indelius sudedu, tik nepatogu nes jie dideli... o as saldau maz po 100 ml i viena indeli, tai ten ant galo indelio tik buna tas 100 ml smile.gif
as tai i mamos komentarus atsoviau - bet tu dvynuku ir neauginai wink.gif bet sakau, kai pabuvo kartu ir paciucino vakus tris dienas, tai daugiau klausimu nekyla smile.gif
Atsakyti
QUOTE(J.E. Aistė&Julijonas @ 2008 07 09, 12:02)
Aš tai tampau tongue.gif
Nes jei nuoširdžiai, tai netikiu, akd 4mėn kūdikiukas gali kažką daryti' tyčia', yra priežastis, kodėl negali būti vienas (beje, maniškė per savo 8mėn savo lovytėje viską sudėjus gal pora valandų ir praleido rolleyes.gif - nu nepatinka jai būti lovytėje, tiesiog nepatinka).
Juk tokio amžiaus kūdikėlis jau labai domisi aplinka, rūpi pamatyti, pačiupinėti. Lovytėje gulėt nuobodu, sėdėt dar negalima, o kryptingai nusivartyt iki norimo daikto  nesigauna. Tai ir lieka tik mamytės/tėčio rankos, nešiojančios po pasaulį.
O ateis laikas- pats išlįs iš po sijono ir nubėgs žaisti.

O į Wc einu, kai VISOS miega  lotuliukas.gif ir net kelis kartus per parą išeina  lotuliukas.gif
Jei labai reikia kelių min - galima suorganizuoti kokią nors veiklą - sakykim pasodinti autokėdutėje prieš žaislų lanką, akvariumą. Maniškei būdavo nerealiai smagu stebėti, akip sesės krykštauja ar šokinėja, knygas skaito - tarsi nemokamas multikas  tongue.gif
galima prie kojytės ar rankytės pririšti balioną - vis užsiėmimas.

Labai jums pritariu, ir tampykit, nešiokit, būkit kartu, nors kartais tai visai nelengva. Kai auginau pirmąjį savo zuikutį ir buvau pavargus nuo nešiojimo ir tampimo, sutikau tokią draugę , kuri sakė nešik tol kol kojos vilksis žeme - na iki 14metų, nes po to labai norėsi nešioti , o arba nepajėgsi arba vaikas sakys soske.gif, ar tau viskas gerai? Džiaukimės šiuo momentu, nes jis nepakartojamas thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
va va...as tai viena abieju nepritampysiu kai vyras iseis dirbt, samdysiu zmogu kad tampyt padetu smile.gif
Atsakyti