Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 4

QUOTE(jurgaMac @ 2008 07 09, 10:17)
nezinau ar galiu labai kvalifikuotai patarti, maitinu 2 menesius, bet man spenelius skaudejo apie 1.5 menesio. ypac kol vaikiukas paimdavo speneli. zaizdeliu irgi nebudavo. dabar viskas susitvarke ir speneliai priprato smile.gif
seniau net nuo ranksluoscio sluostantis baisiai skaudedavo. siaip as su pienuku pasitepu ir pailaikau nuogus po maitinimo. man atrodo padeda.
o antspeniai kiek zinau negerai. vaikas ne taip gerai istraukia piena. tai geriau ju nebenaudoti wink.gif


Tai gal čia adaptacinis periodas g.gif O antspenių mes jau nebenaudojame, bet šiaip pradžioje, kai gijo speneliai, tai jie man labai padėjo, o va būtent kai jų nebenaudojam, tai ir prasidėjo tie skausmeliai. Tikriausiai vaikiukas stipriau traukia, o krūtys taikosi prie naujų funkcijų biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 07 09, 09:06)
O kaip jus elgiates, kai vaikas zirzia, paimtas ant ranku lyg ir nurimsta, padetas i lovyte klykia nesavu balsu. As itariu, kad jis bando mama, nori but ant ranku. Bet jei as ji taip laikysiu, tai nei i tualeta negalesiu nueiti ir nuo jo atsitraukti, o vyras jau virs 4 men., reikia jam mokytis ir vienam buti.


Aš tai tampau tongue.gif
Nes jei nuoširdžiai, tai netikiu, akd 4mėn kūdikiukas gali kažką daryti' tyčia', yra priežastis, kodėl negali būti vienas (beje, maniškė per savo 8mėn savo lovytėje viską sudėjus gal pora valandų ir praleido rolleyes.gif - nu nepatinka jai būti lovytėje, tiesiog nepatinka).
Juk tokio amžiaus kūdikėlis jau labai domisi aplinka, rūpi pamatyti, pačiupinėti. Lovytėje gulėt nuobodu, sėdėt dar negalima, o kryptingai nusivartyt iki norimo daikto nesigauna. Tai ir lieka tik mamytės/tėčio rankos, nešiojančios po pasaulį.
O ateis laikas- pats išlįs iš po sijono ir nubėgs žaisti.

O į Wc einu, kai VISOS miega lotuliukas.gif ir net kelis kartus per parą išeina lotuliukas.gif
Jei labai reikia kelių min - galima suorganizuoti kokią nors veiklą - sakykim pasodinti autokėdutėje prieš žaislų lanką, akvariumą. Maniškei būdavo nerealiai smagu stebėti, akip sesės krykštauja ar šokinėja, knygas skaito - tarsi nemokamas multikas tongue.gif
galima prie kojytės ar rankytės pririšti balioną - vis užsiėmimas.
Atsakyti
QUOTE(J.E. Aistė&Julijonas @ 2008 07 09, 12:02)
Aš tai tampau tongue.gif
Nes jei nuoširdžiai, tai netikiu, akd 4mėn kūdikiukas gali kažką daryti' tyčia', yra priežastis, kodėl negali būti vienas (beje, maniškė per savo 8mėn savo lovytėje viską sudėjus gal pora valandų ir praleido rolleyes.gif - nu nepatinka jai būti lovytėje, tiesiog nepatinka).
Juk tokio amžiaus kūdikėlis jau labai domisi aplinka, rūpi pamatyti, pačiupinėti. Lovytėje gulėt nuobodu, sėdėt dar negalima, o kryptingai nusivartyt iki norimo daikto  nesigauna. Tai ir lieka tik mamytės/tėčio rankos, nešiojančios po pasaulį.
O ateis laikas- pats išlįs iš po sijono ir nubėgs žaisti.

O į Wc einu, kai VISOS miega  lotuliukas.gif ir net kelis kartus per parą išeina  lotuliukas.gif
Jei labai reikia kelių min - galima suorganizuoti kokią nors veiklą - sakykim pasodinti autokėdutėje prieš žaislų lanką, akvariumą. Maniškei būdavo nerealiai smagu stebėti, akip sesės krykštauja ar šokinėja, knygas skaito - tarsi nemokamas multikas  tongue.gif
galima prie kojytės ar rankytės pririšti balioną - vis užsiėmimas.



drinks_cheers.gif Maniskis ir budavo toks rankinukas- visi sake neimk ant ranku nes pripras ir po to bus labai sunku. O mano sirdies neleido jo palikti vieno verkiancio- nesiojau blush2.gif kai ismoko sedeti tas poreikis buvo mazesnis o kai pradejo stoveti, ropoti- ant ranku buna labai nedaug, jam idomiau kiti uzsiemimai. wub.gif
Atsakyti
QUOTE(rence25 @ 2008 07 09, 12:56)
drinks_cheers.gif  Maniskis ir budavo toks rankinukas- visi sake neimk ant ranku nes pripras ir po to bus labai sunku. O mano sirdies neleido jo palikti vieno verkiancio- nesiojau blush2.gif  kai ismoko sedeti tas poreikis buvo mazesnis o kai pradejo stoveti, ropoti- ant ranku buna labai nedaug, jam idomiau kiti uzsiemimai.  wub.gif

Vat vat, dabar pa mus tokia situacija, jau MB ant manęs pyksta, nes aš niekur nueiti negaliu. Kartais net juokas ima, jis gali nešioti supti, čiūčiuoti, vistiek mažius verkia, o man užtenka ant kelių pasisodinti jis ramiai sau žaidžia lotuliukas.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(rence25 @ 2008 07 09, 12:56)
drinks_cheers.gif  Maniskis ir budavo toks rankinukas- visi sake neimk ant ranku nes pripras ir po to bus labai sunku. O mano sirdies neleido jo palikti vieno verkiancio- nesiojau blush2.gif  kai ismoko sedeti tas poreikis buvo mazesnis o kai pradejo stoveti, ropoti- ant ranku buna labai nedaug, jam idomiau kiti uzsiemimai.  wub.gif

Tikiuosi, kad pradejus ropoti/vaikscioti tikrai tas nesiojimo periodas gal baigsis, nes jam tiesiog gal bus nebeidomu g.gif Atrodo kas cia yra panesioti, bet svoris gi auga, vaikas sunkeja, o dar tam tikros pareigos namie, kaip maisto ruosa, apsitvarkymas...kaip ir ner kada, namai apversti, nesinori net kas i svecius uzsuktu. blush2.gif tenka maista i namus uzsisakyti kai matau, kad visai neleidzia atsitraukti. doh.gif O man net nebekyla noro paskubomis kazka gaminti... Paskaicius jusu atsakymus, jauciuosi, lyg buciau viena tokia nesusitvarkanti ir del to nepatenkinta blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(rence25 @ 2008 07 09, 12:56)
drinks_cheers.gif  Maniskis ir budavo toks rankinukas- visi sake neimk ant ranku nes pripras ir po to bus labai sunku. O mano sirdies neleido jo palikti vieno verkiancio- nesiojau blush2.gif  kai ismoko sedeti tas poreikis buvo mazesnis o kai pradejo stoveti, ropoti- ant ranku buna labai nedaug, jam idomiau kiti uzsiemimai.  wub.gif

Is dalies tas pripratimas yra tiesa, nes yra pazistamu, kurios specialiai neima bet kada ant ranku, ir tie vaikiukai is tikruju zaidzia lovyteje ir jiems gerai, o as per tuos pilvelio dieglius daug nesiojau, tai dabar jis kitaip ir neisivaizduoja savo gyvenimo tongue.gif
Papildyta:
QUOTE(*saulė* @ 2008 07 09, 10:27)
Bet kita problemėlė yra ta, kad kai pradeda vaikas žįsti, tai pradžioje toks skausmas būna, kad net žalia akyse. Spenelius apžiūriu kas kartą, taijokių žaizdų, ar pan.  nėra, tai net nebeįsivaizduoju, iš kur tas skausmas. Galvoju, gal kartais perpūtė mane, gal koks uždegimas, net nežinau, kas dar gali būti  g.gif O gal čia visoms taip būna, kol krūtys prisitaiko prie maitinimo  unsure.gif Nežinau, ar kentėti, ar ieškoti priežasčių.

Man bent jau iki dabar buna sioks toks skausmas, kai is vienos vaikas zinda, o is kitos ima begti pienas, arba jei neteisingai apzioja, tada ohoho kaip skauda unsure.gif , bet aciu dievui, nuo pat pradziu gerai apziodavo, tai speneliu nenugrauze, bet pasitaiko kartais atveju kai nenori placiai issizioti, tada neleidziu zysti, liepiu meginti is naujo tongue.gif Dar vienas atvejas buvo kai skaudejo, tai kai buvo pieno sastovis, bet tada reikia daznai zindyt is tos kruties, susitvarke, buvo keleta kartu per 4 men.
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 07 09, 13:03)
Tikiuosi, kad pradejus ropoti/vaikscioti tikrai tas nesiojimo periodas gal baigsis, nes jam tiesiog gal bus nebeidomu g.gif Atrodo kas cia yra panesioti, bet svoris gi auga, vaikas sunkeja,
o dar tam tikros pareigos namie, kaip maisto ruosa, apsitvarkymas...kaip ir ner kada, namai apversti, nesinori net kas i svecius uzsuktu. blush2.gif tenka maista i namus uzsisakyti kai matau, kad visai neleidzia atsitraukti. doh.gif O man net nebekyla noro paskubomis kazka gaminti... Paskaicius jusu atsakymus, jauciuosi, lyg buciau viena tokia nesusitvarkanti ir del to nepatenkinta blush2.gif
.........


žinoma, kad baigsis drinks_cheers.gif 4u.gif

aha, o kitos nesusitvarkę ir dėl to kaifuoja hihihi.gif
Visko būna, tik nesigiri tuo žmogus:)

dėl maitinimo - tai kaip iš abc surašei thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 07 09, 14:03)
O man net nebekyla noro paskubomis kazka gaminti... Paskaicius jusu atsakymus, jauciuosi, lyg buciau viena tokia nesusitvarkanti ir del to nepatenkinta blush2.gif

console.gif
patikėk, ne tu viena nesusitvarkanti - aš gal 2m parinausi dėl netvarkos, nemaisto ir šiaip.
dabar nustojau lotuliukas.gif tvarkos ne daugiau, bet irnesakyk.gif požiūrį pakeičiau. Kam nepatinka, galiu duot šluotą - prasivalys mirksiukas.gif
(o jei rimtai, esu tiek nedamiegojus, akd nuovargis keičia prioritetus - jei turėčiau laiko, eičiau gult. Kai pailsėsiu, gal ir dulkės bei skalbinių krūvos pasimatys blush2.gif )
Atsakyti
Kaı laukıausı, taı prısımenu prısıskaıcıau, kad kudıkıo aplınka turı butı labaı svarı du kartus per dıena reıkıa valytı dulkes ır plautı grındys, o kaı realıaı teko susıdurtı taı doh.gif vaıkas vos ne ıstısaı ant ranku, taı tık dzıaugıesı pavalgıusı ır ı wc uzsukusı. ax.gif O augant vaıkas naturalıaı nuo tu ranku nulıpa, nors manojı jau buvo vos ne 24val paroj rankınuke, bet pradejus ropotı, o ypac vaıkscıotı taı dabar net pyksta jeı ant ranku pasıemu ja biggrin.gif
Atsakyti
va va...ir as tampau savo amzius kai verkia...o ka daryt...uztai ir ieskau aukles, kad kai abu verks butu kam paimt ant ranku smile.gif
o as pasidziaugsiu - mano mazius per savaite priaugo 300 gr smile.gif dickio tai nesverem, nes miegojo, siaip maziuko vyriskus reikalus vezem parodyt, tai tuo paciu ir pasverem smile.gif
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 07 09, 14:03)
Tikiuosi, kad pradejus ropoti/vaikscioti tikrai tas nesiojimo periodas gal baigsis, nes jam tiesiog gal bus nebeidomu g.gif Atrodo kas cia yra panesioti, bet svoris gi auga, vaikas sunkeja, o dar tam tikros pareigos namie, kaip maisto ruosa, apsitvarkymas...kaip ir ner kada, namai apversti, nesinori net kas i svecius uzsuktu. blush2.gif tenka maista i namus uzsisakyti kai matau, kad visai neleidzia atsitraukti. doh.gif O man net nebekyla noro paskubomis kazka gaminti... Paskaicius jusu atsakymus, jauciuosi, lyg buciau viena tokia nesusitvarkanti ir del to nepatenkinta blush2.gif
Papildyta:

Is dalies tas pripratimas yra tiesa, nes yra pazistamu, kurios specialiai neima bet kada ant ranku, ir tie vaikiukai is tikruju zaidzia lovyteje ir jiems gerai, o as per tuos pilvelio dieglius daug nesiojau, tai dabar jis kitaip ir neisivaizduoja savo gyvenimo  tongue.gif



Nešiojimui ir apsitvarkymui galima pasinaudoti nešioklėmis smile.gif Labai geras daiktas smile.gif Yra įvairių nešioklių tema prie vaikų prekių smile.gif
Reiktų skirti vaikų poreikius ir pomėgius - bent jau aš manau (ir nemaža dalis tėvelių, kurie tiki, kad reikia atsiliepti į vaikučių poreikius iš karto, kad reikia juos nešioti, nepalikti verkiančių ir pan., vadinamasis attachment parenting), kad būti arti mamos, jos nešiojamam yra poreikis, toks,kaip valgyti ar miegoti, galima ne pripratinti, o atpratinti nuo mamos rankų. Paliekant vaikutį vieną galima pakenkti, o perdaug panešiojus, manau, kad žala negali būti didelė, jie tikrai nuo rankų nulipa ir kartais net norėdamas nepaimsi, jei ką įdomaus veikia. Kaip sakyčiau mamytėms, naudokitės proga, kol galit glausti tokį mažiuką prie savęs wink.gif Aš jau matyt pasiilgau... Bet sorry už off topic... Čia šiek tiek susiję vis vien..

O dėl nesusitvarkymo - pas mane dar dabar bardakas - vienam kambary... pagarba toms mamytėms, kuriossusitvarko... Bet yra svarbesnių dalykų, man atrodo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo letuciux: 09 liepos 2008 - 23:16
Sveikutės dar kartelį,
kai ką radau iš Dr. Sears, kas skaitot angliškai, http://askdrsears.com/faq/bf6.asp . Atsiprašau,kad dedu tiesiai, dirbu su Mozilla, nesusitariu... smile.gif
Informacija apie tai, kaip kūdikiai nebeima krūties kelias dienas, rašo, kad paprastai praeina, ir gali tekti nusitraukti pienuką ir pvz. sugirdyti iš puoduko ar buteliuko. Arba tiesiog nusitraukti, kad nebūtų pieno sąstovio.
Atsakyti
QUOTE(letuciux @ 2008 07 10, 00:14)
Nešiojimui ir apsitvarkymui galima pasinaudoti nešioklėmis smile.gif Labai geras daiktas smile.gif Yra įvairių nešioklių tema prie vaikų prekių smile.gif

Tiuriu, kaip tik uzsidejau, bet patogumas ne toks ir didelis, nes nei pasilankstyti, nei pajudeti, nebent tik panesioti vaika gerai, rankas pailsinti. mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(piene78 @ 2008 07 09, 15:41)
Kaı laukıausı, taı prısımenu prısıskaıcıau, kad kudıkıo aplınka turı butı labaı svarı du kartus per dıena reıkıa valytı dulkes ır plautı grındys, o kaı realıaı teko susıdurtı taı doh.gif  vaıkas vos ne ıstısaı ant ranku, taı tık dzıaugıesı pavalgıusı ır ı wc uzsukusı. ax.gif O augant vaıkas naturalıaı nuo tu ranku nulıpa, nors manojı jau buvo vos ne 24val paroj rankınuke, bet pradejus ropotı, o ypac vaıkscıotı taı dabar net pyksta jeı ant ranku pasıemu ja biggrin.gif

Cia jau "zemiskesnes" mintys bigsmile.gif Man buvo keista kai mama man pareiske pastabu, kad pas mane betvarke, kad reikia kasryt dulkes, grindis valyti. As tik nelabai supratau kada man ta daryti, nebent keltis nakti kol vaikas miega doh.gif O beje, jei ir diena atsiranda laiko, tai jau norisi nieko neveikti. smile.gif Atrodo pati pora vaiku uzaugino, nejau viska spedavo, arba dabar jai viskas kitaip atrodo. g.gif
Atsakyti