Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 4

Kai mamytes sako kad nebeturi pieno, man pirmiausia iskyla klausimas ka mama daro kad jo turetu, ar maitinasi pakankamai, ar geria daug skysciu, nes manau , kad tai yra svarbiausia norint maitinti vaikuti. Turiu kelias drauges kuriom nesiseke ilgai maitinti savo leliuku, bet kai paklausiu ju ka suvalgydavo per diena, tai net akys issprogdavo, pasirodo mamytes pamirsta pavalgyti arba nenori ir panasiai. As kol kas sekmingai maitinu savo maziuka jau beveik 6 menesiai, dicki maitinau irgi iki 6 menesiu, paskui netiketai pats viena diena atsisake imti kruti (idomu ar kam nors dar taip yra buve? g.gif ) Tik noriu pasakyt, jei reguliariai nesimaitinciau, pieno kiekis tikrai zymiai sumazetu, ir aisku su laiku visai dingtu.
Atsakyti
Man labai padaugeja pieno, kai tadien samoningai isgeriu dideli skysciu kieki - nenoriu gasdinti, kad 2-3 litrus, bet netoli to thumbup.gif Kad neapkrauti inkstu dideliu smugiu iskart, tai kas pusvalandi ar valanda po puodeli arbatos su pienu.
Atsakyti
QUOTE(Akropolina @ 2008 04 10, 18:30)
Man labai padaugeja pieno, kai tadien samoningai isgeriu dideli skysciu kieki - nenoriu gasdinti, kad 2-3 litrus, bet netoli to  thumbup.gif Kad neapkrauti inkstu dideliu smugiu iskart,  tai kas pusvalandi ar valanda po puodeli arbatos su pienu.

Kai gimdžiau JAV, tai ligoninėj visoms gimdyvėms duodavo 1L talpos indus ir 'prigrąsindavo' po du tokius kasdien išgert. Pirmais mėnesiais gerdavau sąžiningai dieną naktį. pioneer.gif biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos, mamytės 4u.gif
Skaitau aš, skaitau ir man kilo klausimas: kodėl pavyzdžiui, moterų konsultacijose ar gimdymo skyriuose negalėtų būti nemokamai dalinamos nors brošiūrėlės su informacija apie maitinimą krūtimi?? Aišku, yra žindymo kursai, bet gal ne visos būsimos mamos apie juos žino ar gali nueiti. Mano dvi draugės nustojo maitinti krūtimi dėl informacijos trūkumo. Aš pati tik čia esančių mamyčių dėka atsilaikiau smile.gif Plius, savo seseriai perdaviau čia gautą informaciją ir ji nebeprimaitina mišinuku. O gal tokia literatūra dalinama? Nes aš lankiausi privačiai, tad gal nežinau.
Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2008 04 10, 22:18)
Sveikos, mamytės  4u.gif
Skaitau aš, skaitau ir man kilo klausimas: kodėl pavyzdžiui, moterų konsultacijose ar gimdymo skyriuose negalėtų būti nemokamai dalinamos nors brošiūrėlės su informacija apie maitinimą krūtimi?? Aišku, yra žindymo kursai, bet gal ne visos būsimos mamos apie juos žino ar gali nueiti. Mano dvi draugės nustojo maitinti krūtimi dėl informacijos trūkumo. Aš pati tik čia esančių mamyčių dėka atsilaikiau smile.gif Plius, savo seseriai perdaviau čia gautą informaciją ir ji nebeprimaitina mišinuku. O gal tokia literatūra dalinama? Nes aš lankiausi privačiai, tad gal nežinau.

Nėra turbūt todėl, kad niekas už tai nemoka. Va, mišinukų gamintojai reklamą sau darosi, o kas pareklamuos MP?..
Pas mūsų šeimos gydytoją tai yra brošiūrėlių apie maitinimą MP. Pagrindinė informacija pateikta, teisingai, bet labai glaustai. Bet jos irgi kažkokių papildų gamintojų - pabaigoj keletas paragrafų apie kitus maitinimo būdus.
Atsakyti
QUOTE(Ode @ 2008 04 10, 17:24)

ramink vaiką krūtimi
pagulinėkit su vaikučiu nuogi - odos kontaktas labai teigiamai veikia visus reikalingus hormonus ir refleksus
daug ilsėkis, gerk daug skysčių ir sveikai maitinkis
nesinervuok ir nepergyvenk, jei kol kas nesigauna. gerai, kad supranti MP naudą ir nori pabandyti - tai svarbiausia. reikės laiko ir kantrybės. sėkmės  4u.gif

drinks_cheers.gif man tai skatina gamyba miegas ir ramybe, o jei dar pokaiti miegu su vaku tai is vis thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Peleda_ @ 2008 04 10, 17:34)
Sveikos, mamytes     
Mes pagaliau po ligoniniu namuose - taip taip, po ligoniniu... Mano mazius gime sveikut sveikutelis, o as sugebejau ji rimtai susargdinti - dingo pienukas, ty sumazejo beveik iki 0, o as nepastebejau - toliau "maitinau" krutimi.. Menesio laiko pasisverem - ogi nepasiekem net gimimo svorio.... Atsidurem santariskiu ligoninej (((( Man - sokas, vaikui - laseline..... verysad.gif
Dabar, laimei, jau esam namuose, svoris po truputi auga, maitinames lasu savo pieno ir misinukais. Tikiuosi, kad nei vienai is jusu taip nebuvo, bet jei kam sumazejo pienuko ir sekmingai issprendet ta problema - bukit geros, parasykit, kaip susigrazinti pienuka! 
Busiu labai dekinga uz bet koki patarima - taip noriu maitinti pati, o neturiu kuo.....    verysad.gif    angel_sadangel.gif

Panašiai ir man buvo, tik mano mažiukas per pirmą mėnesį priauga 300 gramų. Na aišku, šokas tai buvo nerealus, teko susitaikyt su tuo, kad reikėjo primaitint mišinėliais. Tikriausiai netinkamai laikė apžiojęs krūtį, ar tingėdavo traukti, kad taip mažai priaugo, nors kabėdavo pastoviai. Nežinau. Bet po beveik pusantro mėnesio balagano tarp mišinėlio ir maitinimo krūtimi (beje, kasdien dar ir nusitraukinėdavau), nes mano mažiukas neturėjo absoliučiai jokio ritmo ir režimo, vaikutis priaugo pusantro kilogramo. O tada aš pradėjau mažint mišinėlio kiekį, laikyt vaiką prie krūtinės, ir šiandien sėkmingai maitinu mirksiukas.gif
Sunku, bet verta taip "žaisti" thumbup.gif
Kantrybės 4u.gif
Atsakyti
žinai, svarbiausia apsišarvuok kantrybe, nes vaikelis labai jaučia kai nerimauji ir jam anaiptol ne į naudą. tai. Man irgi pieno buvo pradėja trukinėti antrą mėnesį. Padėjo dažnas glaudimas prie krūties, pientraukis (po valgio vis dar bandydavau nutraukti, nors nieko beveik nepritraukdavau) ir kmynų arbata su trupučiu pieno. Pabandyj pakeisti žindymo padėti, gal labiau apžios spenelį. biggrin.gif Manau viskas bus gerai, labai svarbu kad nori pati maitinti.
Atsakyti
QUOTE(Ode @ 2008 04 10, 22:32)
Nėra turbūt todėl, kad niekas už tai nemoka. Va, mišinukų gamintojai reklamą sau darosi, o kas pareklamuos MP?..
Pas mūsų šeimos gydytoją tai yra brošiūrėlių apie maitinimą MP. Pagrindinė informacija pateikta, teisingai, bet labai glaustai. Bet jos irgi kažkokių papildų gamintojų - pabaigoj keletas paragrafų apie kitus maitinimo būdus.

Pampersų reklaminėje knygelėje yra labai teisinga informacija apie žindymą. O šiaip iš tiesų tokios info spausdinimą ir apskritai reklamavimą kviesčiau remti mamas, kurios žindo savo vaikučius. Dabar kaip tik metas 2 procentus kam nors paskirti (savo, ar vyro) - galima "Pradžių pradžiai", kad veiklą vystytų, interneto svetainę atnaujintų, knygelių, brošiūrėlių išleistų. Žodžiu, žindyvės, paremkim info apie žindymą platinimą smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2008 04 10, 23:18)
Sveikos, mamytės  4u.gif
Skaitau aš, skaitau ir man kilo klausimas: kodėl pavyzdžiui, moterų konsultacijose ar gimdymo skyriuose negalėtų būti nemokamai dalinamos nors brošiūrėlės su informacija apie maitinimą krūtimi?? Aišku, yra žindymo kursai, bet gal ne visos būsimos mamos apie juos žino ar gali nueiti. Mano dvi draugės nustojo maitinti krūtimi dėl informacijos trūkumo. Aš pati tik čia esančių mamyčių dėka atsilaikiau smile.gif Plius, savo seseriai perdaviau čia gautą informaciją ir ji nebeprimaitina mišinuku. O gal tokia literatūra dalinama? Nes aš lankiausi privačiai, tad gal nežinau.

Beveik jau turiu tokią brošiurą - planuoju atsispausdinti ir Šilutėje dalinti. Galiu pakabinti kur nors čia - gal mamos aktivystes paredaguotų, arba šiaip sau atsispausdintų.

Peleda
Jeigu vaikutis nepriaugo svorio, gal neefektyviai zindo? Netaip apžioja krutį? Arba čiulpia per silpnai - jug pradžioje turbūt buvo laikas, kai pieno upeliais tekėjo unsure.gif O kai iščiulpdavo daug, pienuko sumažėjo g.gif Kaip pati manai? Ar ligoninėje tikrino, kaip vaikiukas apžioja krutį? Ką tau sakė? O gal yra miegalis, visą laiką miegojo po 4-5-6val ir nepabūsdavo valgyt? Dėl to taip pat galėjo nepriaugti svorio g.gif Viską galima sutvarkyt, ypatingai jeigu lelius vis dar čiulpia krutį, o ne tik buteliuką. Parašyk daugiau, gali į a/z
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2008 04 11, 20:14)
Beveik jau turiu tokią brošiurą - planuoju atsispausdinti ir Šilutėje dalinti. Galiu pakabinti kur nors čia - gal mamos aktivystes paredaguotų, arba šiaip sau atsispausdintų.

Gera idėja. Parašysiu emailą į AŽ - atsiusk, pažiūrėsim, atspausdinsim, paplatinsim. 4u.gif
Atsakyti
Tikrai, svarbiausia noras maitinti paciai. Reikia nepervargti, gerai maitintis, gerti - butinai - daug skysciu, o dar geriau silto. Jus dar tik 1 men amziaus, todel paciai dar viskas nauja, esu pavargusi - miegok kartu su maziuku - namai palauks. Ir tik nesinervuok, jei kas nesigauna ir viskas bus gerai.
Kaip tik siandien manoji atsisake jau ir vakarinio maitinimo verysad.gif , tai gal tik nakti dar prabudus pazis rolleyes.gif . Pilnai maitinau iki 5.5 men, paskui pradejau primaitinti, nes svoris buvo pristojes augti (dabar zinau kodel, pienuko buvo sumazeje, nes nustojau gerti daug skysciu, tai susigriebiau). Kai jau pradejo valgyti kita maistuka tris kartus per diena, pati atsisake kruties dienos metu blink.gif . Bet kai liko tik vakarinis ir kartais nakti, kiek nesistengiau jau pienuko beveik nebera ir kitaip nebus, nes mazoji nebezinda verysad.gif
O kol vaikelis zindzia, tikrai galima pienuka sureguliuoti. Kai mazajai buvo 4 men, man operavo apendicita, tai daugiau nei para nebuvo galima maitinti. Nusitraukti nemoku, nes niekada to nedariau, tai kiek isejo kiek ne.... O po paros mazoji isvalge ir pienas nebesigamino, tuscia doh.gif Tai oi kiek skysciu geriau, vaika vos ne visa diena prie kruties laikiau ir taip per para atsistate.
Ot prirasiau, zodziu maitinti MP yra jega ir norejau iki metuku, bet ....
Atsakyti