Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 4

Na, o aš pagaliau radau būdą, kai užmigdyti dieną savo mažę - pasirodo, reikia kaip ir nakčiai - duoti krūtį... Tik kol kas palieku ant lovos, nes po kokio pusvalandžio prabunda, tai vėl turiu duoti... Tik po to niekaip nesuprantu, kada ji nori valgyti... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 06 19, 21:58)
O kaip suprasti kada dantukai dygsta? 4 men. kaip ir ankstokai  g.gif

Ai, suprast tai aš niekad nesupratau. Tik suprasdavau 'post factum', kai išlįsdavo: "Aaa va kodėl jis irzlus buvo pastaruoju metu". biggrin.gif
Tačiau teoriškai visai gali būti, kad dantukai - net ir taip anksti - yra bėdų priežastis, todėl kad jie formuojasi, ruošiasi lindimui ir vaikui tai nėra malonu. Nemoku tik mediciniškai paaiškinti - stomatologas paaiškintų geriau. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2008 06 19, 22:46)
Na, o aš pagaliau radau būdą, kai užmigdyti dieną savo mažę - pasirodo, reikia kaip ir nakčiai - duoti krūtį... Tik kol kas palieku ant lovos, nes po kokio pusvalandžio prabunda, tai vėl turiu duoti... Tik po to niekaip nesuprantu, kada ji nori valgyti...  doh.gif

O tai kaip kitaip galima uzmigdyti, tik pamaitinus. ax.gif Mano sunus jau kai skrandukas pilnas, tik tada pasineria i sapnu karalyste, bet dienomis jis irgi tik po pusvalandi pamiega namie, o lauke gali ir ilgiau.

Nezinau, gal kam tiks toks patarimas, kuriu maziai naktimis daznai prabunda. Duoti nakciai nutraukto pienuko, paskaiciavus kieki pagal kuno mase. Is kruties gaves atsigerti prabunda po 2 val., o isgeres reikiama kieki pieno ismiega visa nakti, t.y, nuo 00.00 iki 6-7.30 val. ax.gif Pas mane rytais buna daugokai pieno, tai as ji nutraukiu, dedu i saldytuva, ir perkeliu i vakarini maitinima, plius gauna dar ir kruti, nors ten jau buna tikrai mazoka pieno. Kazkaip i vakara pieno gamyba pas mane labai menka.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IgLi: 20 birželio 2008 - 08:08
QUOTE(IgLi @ 2008 06 20, 10:02)
Kazkaip i vakara pieno gamyba pas mane labai menka.

Del to ir menka, kad neskatini maitindama mirksiukas.gif O ryte pilnos krutys bus neilgai, jeigu taip nei vakare, nei namkti nemaitinsi. Jos prisitaikys ir rytais bus tokios pat kaip diena....


O as siandien ispyliau i kriaukle 5L savo pienelio, kuris buvo sukauptas ir uzsaldytas kosems essen.gif mano mazius niekaip nevalgo pieniskos kosytes, o mes griztame i Lietuva gyventi ir negaliu jo veztis verysad.gif verysad.gif verysad.gif kaip gaila buvo. .....
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 06 19, 21:58)
Na, nesigincysiu su patyrusiom mamytem 4u.gif Kiekviena jaucia savo vaika savaip.

O kaip suprasti kada dantukai dygsta? 4 men. kaip ir ankstokai  g.gif

Lyg ir ankstoka, bet jau likę tik pačiam viršuj pratrūkti mirksiukas.gif galim bele kurią dieną būti nebe bedančiai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(xeditux @ 2008 06 20, 11:36)
Del to ir menka, kad neskatini maitindama  mirksiukas.gif  O ryte pilnos krutys bus neilgai, jeigu taip nei vakare, nei namkti nemaitinsi. Jos prisitaikys ir rytais bus tokios pat kaip diena....
O as siandien ispyliau i kriaukle 5L savo pienelio, kuris buvo sukauptas ir uzsaldytas kosems essen.gif  mano mazius niekaip nevalgo pieniskos kosytes, o mes griztame i Lietuva gyventi ir negaliu jo veztis  verysad.gif  verysad.gif  verysad.gif  kaip gaila buvo. .....

Tokia gamyba budavo visada, ir kai pirma menesi maitindavau nakti. Tiesiog tas pienas nespedavo prisikaupti taip daznai maitinant. O vakare apie 23.30 maitinu, tik dar papildomai ir nutraukto gauna. O ryte apie 5-6 val. nutraukiu pertekliuka, kol vaikutis dar miega, kai atsibunda jau buna vel pasigamine.
Bet gi juk buna kudikiu, kurie maitinami tik MP ismiega visa nakti, juk nezadinsi vaiko, kad pamaitinti, kaip as dariau pirma menesi. doh.gif Gal vaikas butu miegojes, o as jo ritma trikdziau.

Tikrai gaila sitiek pieno ispilti. ax.gif Pirkciausi jauciu koki mini saldikli, aisku, ziurint kiek laiko ta kelione i LT truks. Arba bet kuri mamyte apsidziaugtu gavusi tiek pienuko tongue.gif Tik nezinau kokia dabar nuomone apie pienuko donoryste... g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IgLi: 20 birželio 2008 - 11:29
Na, tikrai nežinau, kaip jūs apskaičiuojat, kad to pieno trūksta ar jo yra perteklius g.gif visada maitinau ir nesukau galvos, tuščios krūtys ar pilnos... suprantu, akivaizdu, kai prisikaupia, kai papilnėja, bet tuščiose krūtyse irgi yra pieno cool.gif pienas labiausiai gaminasi, kai vaikas būna prie krūties 4u.gif

šioks toks pavyzdys: pas mus būna dienų/vakarų, kai vizualiai atrodo, kad MP nėra, bet vaikas kažkaip juo pasisotina, nes kito maisto nevalgo
Atsakyti
Kad vakare būna mažiau pienuko - normalu. Taip įvyksta dėl hormoninių pokyčių, dėl mamos nuovargio per dieną. Tačiau tai nereiškia, kad vaikelis badauja, nes pienelio sudėtis irgi keičiasi ir vakare būna riebesnis. Taigi, jei vaikutis dažnai žindomas, tai maisto tikrai nepritrūks.
Kitas dalykas - vaikai labai dažnai būna neramūs būtent vakare. Dėl nuovargio, įspūdžių pertekliaus, dėl tų pienuko pasikeitimų. Dar viena teorija - kad prašydami dažniau pažįst jie sukaupia atsargų ilgesniam miegeliui naktį.
Bet kokiu atveju, vienintelis vaistas tokiais atvejais - dažnas žindymas. Tiesiog nusiteikt, kad taip yra ir kurį laiką bus, ir kad taip yra normalu, ir kad ne pirmi ir ne paskutiniai taip darot. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ode @ 2008 06 20, 14:11)
Dar viena teorija - kad prašydami dažniau pažįst jie sukaupia atsargų ilgesniam miegeliui naktį.

Bet ar is tikruju, jusu kudikis visa nakti ismiega pazindes vakarinio pienelio? Mano tai ne. Ir kodel? g.gif Nesotu? Per mazai? O isgeres rytinio - ismiega..
Papildyta:
QUOTE(Ode @ 2008 06 20, 14:11)

Bet kokiu atveju, vienintelis vaistas tokiais atvejais - dažnas žindymas. Tiesiog nusiteikt, kad taip yra ir kurį laiką bus, ir kad taip yra normalu, ir kad ne pirmi ir ne paskutiniai taip darot.  4u.gif

Na, tas tiesa del dazno zindymo, bet nesuprantu, ar as ne visa tiesa zinau, bet kelios mano pazistamos maitina MP - viena 6-ta men., kita 8-ta men., ir naktim nezinda, nes ju vaikai miega, ir dar kiek doh.gif - nuo 22-6 val., tai kaip joms pienas nedingsta? g.gif
Papildyta:
QUOTE(Ode @ 2008 06 20, 14:11)
Kitas dalykas - vaikai labai dažnai būna neramūs būtent vakare. Dėl nuovargio, įspūdžių pertekliaus, dėl tų pienuko pasikeitimų.

O maniskis is nuovargio ir ispudziu vakare tiesiog luzta, jam is kruties net sunku pasisotinti, nes nebeturi jegu, todel is buteliuko jam kur kas geriau. ax.gif Nes uzmiges prie kruties po pusvalandzio atsibustu tikrai piktas, - nepailsejes ir alkanas. Ech...kokie tie vaikai skirtingi, vieniems vienaip, kitiems kitaip. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 06 20, 12:26)
Tiesiog tas pienas nespedavo prisikaupti taip daznai maitinant. 

pienas ir neturi prisikaupti. krutys ne cisternos - nera taip, kad prikapsejo, istustinai ir turi laukt, kol vel prikapses. pienas gaminasi nuolat, o ypac aktyviai tada, kai krutys "tuscios" - ty maitinant ir kuri laika po maitinimo. paskui, kai jau "prisikaupia", gamyba suleteja, nes "susikaupes" pienas pradeda rezorbuotis, ty gryzta atgal i tavo kraujotaka ir duoda zenkla, kad daugiau gaminti nereikia.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 06 20, 14:50)
pienas ir neturi prisikaupti. krutys ne cisternos - nera taip, kad prikapsejo, istustinai ir turi laukt, kol vel prikapses. pienas gaminasi nuolat, o ypac aktyviai tada, kai krutys "tuscios" - ty maitinant ir kuri laika po maitinimo. paskui, kai jau "prisikaupia", gamyba suleteja, nes "susikaupes" pienas pradeda rezorbuotis, ty gryzta atgal i tavo kraujotaka ir duoda zenkla, kad daugiau gaminti nereikia.

Logiska mintis 4u.gif Uztat, dabar dienos metu, niekaip nepavyktu nutraukti reikiamo kiekio pieno, kad galeciau palikti, kaip kazkas patare daryti kai nori isbegti kur, nes jo tiek nera, jis gaminasi vaikui bevalgant.
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 06 20, 14:46)
Bet ar is tikruju, jusu kudikis visa nakti ismiega pazindes vakarinio pienelio? Mano tai ne. Ir kodel? g.gif Nesotu? Per mazai? O isgeres rytinio - ismiega..

visi zmones nakti kelis kartus pabunda ir vel uzmiega. naujagimis atsibunda is alkio, nes i jo skranduka telpa mazai maisto, todel jam butina daznai valgyti. didesnis kudikis atsibunda ne tiek del maisto, kiek "pasitikrinti", ar viskas gerai, ar mama yra. krutis tampa jam zenklu, kad viskas gerai, galima miegoti toliau.

zindomi kudikiai, kurie miega visa nakti, yra daugiau isimtis, negu taisykle, arba yra motinu specialiai "treniruojami", kad miegotu nakti.

be to, kudikiu miego rezimas daznai keiciasi - vienais menesiais jie ismiega ilgiau (pastebejau, kad daznai taip buna 2-3 gyvenimo menesi), kitais - keliasi labai daznai (pvz 5-6 men, paskui apie 8-9 men ir tt). tai nesusije su "pieno riebumu", o labiau - su kudikio fizine ir psichine raida. daznai, kai vaikas mokosi ko nors naujo, pvz., sedeti, ropoti, stotis, savarankiskai vaikscioti, pazinti naujus zmones ir tt, jo miegas suprasteja, jam dazniau nakti prireikia mamos. tokios "nemigos naktys" uzeina ir praeina bangom.
Atsakyti