Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 4

Sekmadienį turėjau labai daug išgąsčio, vos nesudegė mūsų mašina tai dabar iš paskutinių kovoju kad pienelio padaugėtų unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(*Širdelė* @ 2008 06 11, 08:25)
Sekmadienį turėjau labai daug išgąsčio, vos nesudegė mūsų mašina tai dabar iš paskutinių kovoju kad pienelio padaugėtų  unsure.gif

Laikykis, stenkis rasti nusiraminima kur tik gali, kadangi karšta, tai vandens 2L BŪTINAI ir leisk daug laiko su mažyliu. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(elele @ 2008 06 11, 00:00)
Na mano dukryte daznai zagsi, dazniausiai praeina savaime, jei uzsitesia duodu kruti. Man idomus klausimas: o kuo skiriasi zagsejimas viesoje vietoje nuo zagsejimo namie?  smile.gif
As manau kad vaikutis mazas zmogutis turintis teise i buvima viesoje vietoje. Mes viesoje vietoje ir pavalgom, ir atsirugstam, ir sauskelnes pasikeiciam, ir pazagsim, ir paverkiam, ir pakrykstaujam  ax.gif

Namie galima greitai arba nutraukto pienuko duoti, arba kruti, arba misinuko, jei paruostas tuo metu. As suprantu, kad galima ir ne namie zindyti, bet vis vien ant suoliuko atsisedusi nezindysi, reikia arba mamos ir vaiko kambario, arba masinoje, bent jau. Mes tai skubame namo visada, gal todel tas maitinimas toks nepatogus. unsure.gif
Pabandziau vakar tik is kruties maitinti, tai lyg ir pavyko, bet su didziausiais vargais. unsure.gif Tik pradedam muistytis, atkeliu atsirugti, panesioju, ir vel duodu kruti. Paskui stebiu, kaip jauciasi, nes nuspeti ar jis pavalges, beveik neimanoma. Na, jei sypsosi, tai bent jau i lauka iseiti pasivaikscioti galima, bet kur toliau doh.gif , tai rizikuot bijociau, nes gal jis tik "pamiegojo" prie kruties ir jis alkanas. g.gif Tiesa, vel prasidejo pilvuko skausmai. unsure.gif Aisku, nuo to, kad mano mityba jam netinka, emiau vel po truputi viska valgyti ir snipstas. Viskas blogai doh.gif Ar jus irgi taip vargstate? jei taip, tai nors as ne viena tokia tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IgLi: 11 birželio 2008 - 08:55
QUOTE(IgLi @ 2008 06 11, 09:49)
Namie galima greitai arba nutraukto pienuko duoti, arba kruti, arba misinuko, jei paruostas tuo metu. As suprantu, kad galima ir ne namie zindyti, bet vis vien ant suoliuko atsisedusi nezindysi, reikia arba mamos ir vaiko kambario, arba masinoje, bent jau. Mes tai skubame namo visada, gal todel tas maitinimas toks nepatogus. unsure.gif
Pabandziau vakar tik is kruties maitinti, tai lyg ir pavyko, bet su didziausiais vargais.  unsure.gif Tik pradedam muistytis, atkeliu atsirugti, panesioju, ir vel duodu kruti. Paskui stebiu, kaip jauciasi, nes nuspeti ar jis pavalges, beveik neimanoma. Na, jei sypsosi, tai bent jau i lauka iseiti pasivaikscioti galima, bet kur toliau  doh.gif , tai rizikuot bijociau, nes gal jis tik "pamiegojo" prie kruties ir jis alkanas. g.gif Tiesa, vel prasidejo pilvuko skausmai. unsure.gif Aisku, nuo to, kad mano mityba jam netinka, emiau vel po truputi viska valgyti ir snipstas. Viskas blogai  doh.gif Ar jus irgi taip vargstate? jei taip, tai nors as ne viena tokia  tongue.gif


Manau kad mamyte uzsiciklino mirksiukas.gif
Visos maitinancios tiek krutimi tiek misinuku negali buti tikros kad vaikelis po valandos vel nepaprasys valgyti... na bet nera tame nieko blogo. Paprasys tai ir duok. O kas blogo kad ir ant suoliuko pamaitinti? (svarbu skersvejo kad nebutu). Pilvuka paskausta ? Na taip ir mes dviratuka paminam, pilvuka paglostom, asarele nubraukiam. Bet juk tai mazas augantis organizmas, ne lele. Kitaip manau nebuna. Kodel tu pasijutai vargstanti kankine? Taip mazyliui reikia labai daug laiko ir jegu. Viskas pas tave tvarkoj, tiesiog pakeisk poziuri i reikala : turi nuostabia dievo dovana - maza zmoguti, kuriam taves labai reikia ir dziaugis tuo. Labai greitai jis isaugs. 4u.gif
Papildyta:
As ir pati buvau pirma men. sustresavus : vaikas pastoviai alkanas, nemiega, pilva skauda, atpilyneja, pati visai be miego, nevalgius na zodziu - viskas blogai. Bet pradejus bendrauti su kitom mamom supratau, vaikas normalus tik mamai panika doh.gif
Kantrybes 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ode @ 2008 06 09, 22:21)
Dėl mieguistumo. Mieguistas kūdikis tas, kuris per parą žinda mažiau kaip 8-12 kartų, kuris kelis kartus per parą daro ilgesnes nei 4-5 val pertraukas. Visiškai normalu, jei vienu paros metu kūdikis žinda dažniau, kitu - rečiau. Paprastai būtent vakarais kūdikiai nori žįsti dažniau. Šiek tiek keičiasi pienas, gal jo ir mažiau šiek tiek, nes mama per dieną pavargsta, kūdikis irgi pavargsta, įspūdžių per dieną susikaupia, pilvo pūtimai paūmėja į vakarą, tad jam reikia nusiraminimo. Taip kad tai, kad jūsų vaikelis nori žįsti dažniau po 18 val - nieko stebėtino. Ir mišinio jokių būdu nereikia!
Jei norit, kad ilgiau žįstų prie krūties, neužmigtų, kaip Širdelė rašė, kutenkit nosytę, ausytę, kojytę, švelniai masažuokit viršugalvį sukamais judesiais, maitinkit išrengtą, jei kambary šilta, kalbinkit jį, kai matot, kad jau nebežinda, apsnūsta, keiskit krūtį, pakelkit atraugint, pakeiskit sauskelnes ir tuomet duokit kitą krūtį. Labai svarbu, kad vaikelis gerai apžiotų krūtį - taip užtikrinamas geras pieno tekėjimas ir kūdikiui 'yra ką veikti'. biggrin.gif
Bet kokiu atveju, net jei jis ir toliau užmiginės trumpai pažindęs, o vėliau greitai vėl prašys krūties - tai nėra pieno kiekybės ar kokybės problema. Tai daugiau mažiaus amžiaus, brandumo, įsivažiavimo į režimą klausimas. Augsite, stiprėsite ir savaime viskas susitvarkys. O kol kas apsišarvuokite kantrybe, prigriebkite kokią knygą ir gulkitės pasivartyti į lovą su mažyliu. Ir būsite ne vieni tokie. wink.gif
Ir dar - tikėtina, kad pieno pasiūlos-paklausos santykis pas jus dar formuojasi, todėl jokių būdu negalima duoti mišinio: taip tik duodate klaidingą signalą pienui nesigaminti tada, kai vaikelis jo prašo. Duokite krūtį ir visi bus laimingi. smile.gif
O apie 6 savaitę kai kuriems vaikučiams pasireiškia augimo šuolis, tad jie pradeda dažniau prašyti valgyti. Taigi atsipalaiduokite, žindykite ir mėgaukites motinyste.  4u.gif



najau tikrai labai siauniai aprasyta ir isamiai, tik man kutenimai nepadedavo pazadint , as nuimdavau pampersa arba kojinytes numaudavau is kart pabusdavo biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(elele @ 2008 06 11, 10:34)
Manau kad mamyte uzsiciklino mirksiukas.gif
Visos maitinancios tiek krutimi tiek misinuku negali buti tikros kad vaikelis po valandos vel nepaprasys valgyti... na bet nera tame nieko blogo. Paprasys tai ir duok. O kas blogo kad ir ant suoliuko pamaitinti? (svarbu skersvejo kad nebutu). Pilvuka paskausta ? Na taip ir mes dviratuka paminam, pilvuka paglostom, asarele nubraukiam. Bet juk tai mazas augantis organizmas, ne lele. Kitaip manau nebuna. Kodel tu pasijutai vargstanti kankine? Taip mazyliui reikia labai daug laiko ir jegu. Viskas pas tave tvarkoj, tiesiog pakeisk poziuri i reikala : turi nuostabia dievo dovana - maza zmoguti, kuriam taves labai reikia ir dziaugis tuo. Labai greitai jis isaugs.  4u.gif
Papildyta:
As ir pati buvau pirma men. sustresavus : vaikas pastoviai alkanas, nemiega, pilva skauda, atpilyneja, pati visai be miego, nevalgius na zodziu - viskas blogai. Bet pradejus bendrauti su kitom mamom supratau, vaikas normalus tik mamai panika  doh.gif
Kantrybes  4u.gif

Tai jusiskis vaikas irgi valgydamas is kruties tamposi? As tai itampa jauciu jei kas stebi toki valgyma, kad ir mama ar anyta, nes labai nenormaliai viskas atrodo. Vaikas verkia, o as per prievarta kisu kruti. doh.gif O jis tuo metu nori ir valgyti, ir kakoti. tongue.gif Na, reiks pabandyti nebeplanuoti to laiko, nes is tikruju baisiai nusibodo tas valandu skaiciavimas kada grizti namo. Jei nevalgys is kruties, tai bus pats kaltas tongue.gif
Atsakyti
[quote=IgLi,2008 06 11, 12:19]
Tai jusiskis vaikas irgi valgydamas is kruties tamposi? As tai itampa jauciu jei kas stebi toki valgyma, kad ir mama ar anyta, nes labai nenormaliai viskas atrodo. Vaikas verkia, o as per prievarta kisu kruti. doh.gif O jis tuo metu nori ir valgyti, ir kakoti. tongue.gif Na, reiks pabandyti nebeplanuoti to laiko, nes is tikruju baisiai nusibodo tas valandu skaiciavimas kada grizti namo. Jei nevalgys is kruties, tai bus pats kaltas tongue.gif


Kai labai verkia, reikia is pradziu nuraminti, o tada kruti siulyti mirksiukas.gif Isterikuojanciam vaikui kruties niekaip neisiulysi... O anytoms ir pan reikia pasakyti, kad kiekvienas vaikas unikalus ir nereikia su niekuom lyginti cool.gif Ir apskritai reikia i tokius komentatorius maziau demesio kreipti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 06 11, 11:19)
Tai jusiskis vaikas irgi valgydamas is kruties tamposi? As tai itampa jauciu jei kas stebi toki valgyma, kad ir mama ar anyta, nes labai nenormaliai viskas atrodo. Vaikas verkia, o as per prievarta kisu kruti. doh.gif O jis tuo metu nori ir valgyti, ir kakoti.  tongue.gif Na, reiks pabandyti nebeplanuoti to laiko, nes is tikruju baisiai nusibodo tas valandu skaiciavimas kada grizti namo. Jei nevalgys is kruties, tai bus pats kaltas tongue.gif

Jau tos anytos doh.gif Mane pagulde sestadieni i ligonine, bet aciu Dievui paleido sekmadieni, tai anyta padejo vyrui maziuka priziuret ir kad skele tai skele: kad jau butu pats laikas nutraukt maitinima krutimi blink.gif Atseit, labai gera proga dabar. Tai suzinojus, man norejosi ja gun_bandana.gif gun_bandana.gif gun_bandana.gif
O jei rimtai, gal galit patart, ka daryt del kandziojimosi? Mano mazius jau turi du dantukus, tai moka pasinaudot jais doh.gif Literatura pataria svelniai aiktelti, taip parodant, kad skauda, na bet kartais taip sugriebia ir dar patempia, kad neimanoma svelniai unsure.gif
Atsakyti
Sveikutės,
senai aš jau čia nuebuvau su savo problemom smile.gif Bet kad jų jau ir nėra 4u.gif

Giedryte - daryk kaip aš - tiesiog duok krūtį ir gulėkit visą vakarą arba sėdėkit (jei paogu), skaityk knygas, žiūrėk TV ir pan. smile.gif Visa tai praeis, patikėk smile.gif Pačiai teko tai išgyventi. Tęsėsi taip kažkur 1-1,5 mėn. Po to net pasiilgau pagulėjimų su ja ir knygos skaitymo lotuliukas.gif

QUOTE(Giedryte77 @ 2008 06 09, 20:58)
Sveikos mamytes, noriu suzinoti jusu nuomone del maitinimo, sakau gal kas turi daaaug patirties ir gales patarti.Pati maitinu savo mazyli ir noriu kuoigiau tai daryti, bet va turiu tokia problema, ad labai jau didelis miegalis jis pas mane.Pvz.ryte pavalgeme, keleta kartu kas pora valandu, kaip ir pienelio pakako, po to reikejo valgyti apie pietus, tai truputi pavalge ir uzmigo, pramiegojo nemazai laiko, atsibudo visas piktas pavalge ir sakyciau daug(turiu svarstykles -pasisveriu), tada ir prasidejo, atrodo dar nori, nes kaisioja iezuvi, iesko krutines.Ir taip nuo kokios 18 val. patraukia ir uzmiega, as visaip budinu, bet be sansu, padedu i lovyte, tai po kokiu 15min.atsibunda piktas ir vel viskas nuo prazdiu iki tol kol jau nebeiskentusi duodu biski misinio.Tai kame problema ar as neturiu tuo metu pakankamai pieno ir taip vaikas gaminasi, ar dar kokia kita problema, nes taip vargina, kad nezinau net ka daryti, kartais net puolu i nevilti.Prasau patarkite kas galite 4u.gif


Kai maniškė žagsi - duodu krūtį, jei nori - ima, nenori - neima. Juk ir mes kai žagsime - arba sulaikome kvėpavimą arba mažais gurkšneliais geriame vandenuką.

QUOTE(IgLi @ 2008 06 10, 11:11)
O kaip elgiates kai kudikis ima zagseti viesoje vietoje? Kas maitina is buteliuko, tai galima pasiulyti atsigerti, o maitinancios krutimi? g.gif Siulote? Ar kazkaip kitaip sprendziate?
Papildyta:

As irgi sutinku su patarimais, jie tikrai galbut veiksmingi, tik kad praktiskai ne visada igyvendinami, uztat, mums ir kyla tokiu problemu. Juk buna atveju kai reikia kur iseiti, o vaikucio niekam negalima palikti, nes jis nori zysti kas pusvalandi. unsure.gif



Atsakyti
QUOTE(-->BLOOONDINKA<-- @ 2008 06 11, 10:55)
najau tikrai labai siauniai aprasyta ir isamiai, tik man kutenimai nepadedavo pazadint , as nuimdavau pampersa arba kojinytes numaudavau is kart pabusdavo  biggrin.gif

Tai tik parodo, kad kiekvienas vaikas, mama ir situacija individuali ir kad kiekviena mamytė turi pajungti visą savo vaizduotę, fantaziją ir išmonę, sukdamasi iš kiekvienos padėties. Tai - motinystės dalis, kuri man labai patinka: priimi kiekvieną tokią situaciją kaip iššūkį, išeini iš jos sklandžiai ir gali sau per petį pasiplekšnot. biggrin.gif

QUOTE(IgLi @ 2008 06 11, 11:19)
Tai jusiskis vaikas irgi valgydamas is kruties tamposi? As tai itampa jauciu jei kas stebi toki valgyma, kad ir mama ar anyta, nes labai nenormaliai viskas atrodo. Vaikas verkia, o as per prievarta kisu kruti. doh.gif O jis tuo metu nori ir valgyti, ir kakoti.  tongue.gif Na, reiks pabandyti nebeplanuoti to laiko, nes is tikruju baisiai nusibodo tas valandu skaiciavimas kada grizti namo. Jei nevalgys is kruties, tai bus pats kaltas tongue.gif

Mano sūnus pirmomis savaitėmis juokingai valgė: ieško ieško papuko, jau lyg ir burnytėj jis, bando traukt - vėl paleidžia. Ir taip iš šešto karto prisitaikydavo. doh.gif Viešų vietų niekada nevenkdavau, bet ir demostruotis nesidemonstruodavau, tad toks jo makalavimasis šiek tiek nepatogumų sukeldavo. Ale tomis savaitėmis tiesiog labiau padirbdavau laiko planavimo klausimais, eidavau į vietas, kuriose rinkdavosi mamos/šeimos su vaikais, ieškodavau tose vietose atokesnio/patogesnio kampo - ir tiek. Tokie epizodai laikini ir neperiodiški. Kai vaikutis paauga ir išmoksta ramiai paimti krūtį ir ramiai pasimaitinti - viskas paprasčiau. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ode: 11 birželio 2008 - 14:43
QUOTE(Spurgiucs @ 2008 06 11, 15:31)
Jau tos anytos  doh.gif Mane pagulde sestadieni i ligonine, bet aciu Dievui paleido sekmadieni, tai anyta padejo vyrui maziuka priziuret ir kad skele tai skele: kad jau butu pats laikas nutraukt maitinima krutimi  blink.gif  Atseit, labai gera proga dabar. Tai suzinojus, man norejosi ja  gun_bandana.gif  gun_bandana.gif  gun_bandana.gif
O jei rimtai, gal galit patart, ka daryt del kandziojimosi? Mano mazius jau turi du dantukus, tai moka pasinaudot jais  doh.gif Literatura pataria svelniai aiktelti, taip parodant, kad skauda, na bet kartais taip sugriebia ir dar patempia, kad neimanoma svelniai unsure.gif


Maniskiui kol isdygo apatiniai kanzdiai, tai ojojoi kaip patampydavo kruti. As aikteledavau, bet jam vienodai rode schmoll.gif Kaip suniukas zaisliuka tarsydavo doh.gif doh.gif doh.gif Dabar neseniai perskaiciau Vingro knygoj, kad galima svelniai vaikuti spustelti prie kruties, kad nosyte i ja isiremtu ir vaikuciui butu nepatogu kvepuoti blink.gif taip jis supras, kad kandant pradeda trukti oro g.gif
Atsakyti
QUOTE(xeditux @ 2008 06 11, 16:15)
Maniskiui kol isdygo apatiniai kanzdiai, tai ojojoi kaip patampydavo kruti. As aikteledavau, bet jam vienodai rode  schmoll.gif  Kaip suniukas zaisliuka tarsydavo  doh.gif  doh.gif  doh.gif  Dabar neseniai perskaiciau Vingro knygoj, kad galima svelniai vaikuti spustelti prie kruties, kad nosyte i ja isiremtu ir vaikuciui butu nepatogu kvepuoti  blink.gif  taip jis supras, kad kandant pradeda trukti oro  g.gif

Reiks pabandyt, tik, kad tas mano mazylis tikras vijurkas - ramiai valgo tik tada, kai stipriai nori miego.
Atsakyti