Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 4

O man taı kazkaıp stresas neturı ıtakos pıenuko buvımuı ar tekejımuı, galıu nervuotıs kıek norıu biggrin.gif tık tıek kad kaı mama nervuojası taı ır mazojı nervuojası...
Mano vıenaı pazıstamaı, taı nuo ısgascıo dıngo pıenukas, po to jau ır neatsırado, kazkas nevykusı poksta ıskrete unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(piene78 @ 2008 06 06, 10:00)
O man taı kazkaıp stresas neturı ıtakos pıenuko buvımuı ar tekejımuı, galıu nervuotıs kıek norıu biggrin.gif  tık tıek kad kaı mama nervuojası taı ır mazojı nervuojası...
Mano vıenaı pazıstamaı, taı nuo ısgascıo dıngo pıenukas, po to jau ır neatsırado, kazkas nevykusı poksta ıskrete unsure.gif

Ir šiaip jei esu pati nervinga, tai ir mano vaikutis nervuotas unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 05 29, 20:38)
IgLi, juk pati rasei, kad tavo vaikui buvo nustatytas auksinis stafilokokas - butent del tos bakterijos jis klyke, matyt, pilvuka diegliukai kamavo. ir berimas, ypac, jei su puliais, nuo tos pacios bakterijos buvo...  unsure.gif
o tavo pienukas ir tavo mityba su jo bedomis nieko bendra neturi.

Oi, kad viskas cia labai susije... ax.gif Ir geruju bakteriju gerimas, ir mano mityba, ir begantis laikas, ir masazai, ir baseinas- viskas turejo itakos, kad nors kazkiek imtu tvarkytis reikalai. Dabar vel berimas atsluges, tik vaikinas gerus "karolius" ant kaklo uzsidejes, matyt, prakaitiniai, bet tokie gan gausus. g.gif

Papildyta:
QUOTE(Žuvelė @ 2008 06 01, 23:36)
Oi kaip man tai pažįstama  doh.gif 
Tik iš savo patirties galiu pasakyti, kad verkimas prie krūties ir ką tik pavalgius - tikrai vargiai dėl pienelio trūkumo.

Nezinau, bet as dabar duodu tik nutraukta pieneli, o is kruties, nebent is ryto, kai pirma karta atsibunda, tai tada jis kol mieguistas, tai is kruties pagerti tinka, bet kai pabandziau dienos metu duoti is kruties tai pasimuiste ir liko nevalges. Kai nusitraukiau, tai nebuvo iki galo tiek kiek jis suvalgo, bet jis galetu nors tiek kiek yra suvalgyti, bet matyt, jam nebepatinka pats valgymas is kruties.
Esu pastebejusi, jei praeina 3 val. nuo paskutinio nutraukimo, tai nutraukiu siek tiek maziau, nei traukdama kas 1,5-2 val. Taip as daznai surenku reikiama kieki pieno. Vadinasi, jei manasis pats valgytu is kruties, jis tiek negautu, kiek as jam paduodu is buteliuko. O dabar vyrukas jau ismiega dienos metu ir 3 val. ir daugiau, tai pienas krutyse stovetu. g.gif Ir siaip gan nemalonus jausmas, kai taip ima verzti. O is po nakties, tai pieno yra daugiau nei jam reikia. Tai tenka paciai paskirstyti porcijas tongue.gif
Papildyta:
QUOTE(xeditux @ 2008 05 31, 19:48)
Jeigu paleidzia kruti pati ir kai dar pasiulai daugiau neima, vadinasi pavalge ir yra soti  mirksiukas.gif  Kai valgo trumpai, tai gal tiesiog nori atsigerti. Svarbiausia siulyti, o atsisakys ar ne pati matysi  ax.gif

Kai valge is kruties, as nesuprasdavau kada sotus, kada dar ne, ar siaip kazkas del ko kazkas negerai, ir is vis, jis tada nepaleisdavo kruties, ir valanda ir dvi galejo but. O kai bandydavau atitraukti ir paziureti, tada "dudu orkestras" doh.gif Bet juk nekabos visa diena doh.gif Kazkaip man visai neisejo maitinti, taip, kad buciau tikra del jo pavalgymo. doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IgLi: 06 birželio 2008 - 12:36
Maitinu pati ir tuo džiaugiuosi, vaikas gal ir dažniau valgo negu kad mišinukais maitinamas, bet žinau kad tai geriausia ką galiu duoti sūnui biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes, noriu suzinoti jusu nuomone del maitinimo, sakau gal kas turi daaaug patirties ir gales patarti.Pati maitinu savo mazyli ir noriu kuoigiau tai daryti, bet va turiu tokia problema, ad labai jau didelis miegalis jis pas mane.Pvz.ryte pavalgeme, keleta kartu kas pora valandu, kaip ir pienelio pakako, po to reikejo valgyti apie pietus, tai truputi pavalge ir uzmigo, pramiegojo nemazai laiko, atsibudo visas piktas pavalge ir sakyciau daug(turiu svarstykles -pasisveriu), tada ir prasidejo, atrodo dar nori, nes kaisioja iezuvi, iesko krutines.Ir taip nuo kokios 18 val. patraukia ir uzmiega, as visaip budinu, bet be sansu, padedu i lovyte, tai po kokiu 15min.atsibunda piktas ir vel viskas nuo prazdiu iki tol kol jau nebeiskentusi duodu biski misinio.Tai kame problema ar as neturiu tuo metu pakankamai pieno ir taip vaikas gaminasi, ar dar kokia kita problema, nes taip vargina, kad nezinau net ka daryti, kartais net puolu i nevilti.Prasau patarkite kas galite 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Giedryte77 @ 2008 06 09, 20:58)
Sveikos mamytes, noriu suzinoti jusu nuomone del maitinimo, sakau gal kas turi daaaug patirties ir gales patarti.Pati maitinu savo mazyli ir noriu kuoigiau tai daryti, bet va turiu tokia problema, ad labai jau didelis miegalis jis pas mane.Pvz.ryte pavalgeme, keleta kartu kas pora valandu, kaip ir pienelio pakako, po to reikejo valgyti apie pietus, tai truputi pavalge ir uzmigo, pramiegojo nemazai laiko, atsibudo visas piktas pavalge ir sakyciau daug(turiu svarstykles -pasisveriu), tada ir prasidejo, atrodo dar nori, nes kaisioja iezuvi, iesko krutines.Ir taip nuo kokios 18 val. patraukia ir uzmiega, as visaip budinu, bet be sansu, padedu i lovyte, tai po kokiu 15min.atsibunda piktas ir vel viskas nuo prazdiu iki tol kol jau nebeiskentusi duodu biski misinio.Tai kame problema ar as neturiu tuo metu pakankamai pieno ir taip vaikas gaminasi, ar dar kokia kita problema, nes taip vargina, kad nezinau net ka daryti, kartais net puolu i nevilti.Prasau patarkite kas galite 4u.gif

Kai prabundapiktas po 15 min ir prašosi krūtuko, tai pabandyk leisti jam daugiau išalkti. Kai maitini ir matai kad užmiega tai arba ausies spenelį, arba arba po žandikauliu pakišk pirštuką ir pamasažuok švelniai tai paskatins jį žysti. O kiek per dieną skysčių išgeri? Tik jokiu būdu neduok mišinuko 4u.gif
Atsakyti
Dėl mieguistumo. Mieguistas kūdikis tas, kuris per parą žinda mažiau kaip 8-12 kartų, kuris kelis kartus per parą daro ilgesnes nei 4-5 val pertraukas. Visiškai normalu, jei vienu paros metu kūdikis žinda dažniau, kitu - rečiau. Paprastai būtent vakarais kūdikiai nori žįsti dažniau. Šiek tiek keičiasi pienas, gal jo ir mažiau šiek tiek, nes mama per dieną pavargsta, kūdikis irgi pavargsta, įspūdžių per dieną susikaupia, pilvo pūtimai paūmėja į vakarą, tad jam reikia nusiraminimo. Taip kad tai, kad jūsų vaikelis nori žįsti dažniau po 18 val - nieko stebėtino. Ir mišinio jokių būdu nereikia!
Jei norit, kad ilgiau žįstų prie krūties, neužmigtų, kaip Širdelė rašė, kutenkit nosytę, ausytę, kojytę, švelniai masažuokit viršugalvį sukamais judesiais, maitinkit išrengtą, jei kambary šilta, kalbinkit jį, kai matot, kad jau nebežinda, apsnūsta, keiskit krūtį, pakelkit atraugint, pakeiskit sauskelnes ir tuomet duokit kitą krūtį. Labai svarbu, kad vaikelis gerai apžiotų krūtį - taip užtikrinamas geras pieno tekėjimas ir kūdikiui 'yra ką veikti'. biggrin.gif
Bet kokiu atveju, net jei jis ir toliau užmiginės trumpai pažindęs, o vėliau greitai vėl prašys krūties - tai nėra pieno kiekybės ar kokybės problema. Tai daugiau mažiaus amžiaus, brandumo, įsivažiavimo į režimą klausimas. Augsite, stiprėsite ir savaime viskas susitvarkys. O kol kas apsišarvuokite kantrybe, prigriebkite kokią knygą ir gulkitės pasivartyti į lovą su mažyliu. Ir būsite ne vieni tokie. wink.gif
Ir dar - tikėtina, kad pieno pasiūlos-paklausos santykis pas jus dar formuojasi, todėl jokių būdu negalima duoti mišinio: taip tik duodate klaidingą signalą pienui nesigaminti tada, kai vaikelis jo prašo. Duokite krūtį ir visi bus laimingi. smile.gif
O apie 6 savaitę kai kuriems vaikučiams pasireiškia augimo šuolis, tad jie pradeda dažniau prašyti valgyti. Taigi atsipalaiduokite, žindykite ir mėgaukites motinyste. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ode @ 2008 06 09, 22:21)
Dėl mieguistumo. Mieguistas kūdikis tas, kuris per parą žinda mažiau kaip 8-12 kartų, kuris kelis kartus per parą daro ilgesnes nei 4-5 val pertraukas. Visiškai normalu, jei vienu paros metu kūdikis žinda dažniau, kitu - rečiau. Paprastai būtent vakarais kūdikiai nori žįsti dažniau. Šiek tiek keičiasi pienas, gal jo ir mažiau šiek tiek, nes mama per dieną pavargsta, kūdikis irgi pavargsta, įspūdžių per dieną susikaupia, pilvo pūtimai paūmėja į vakarą, tad jam reikia nusiraminimo. Taip kad tai, kad jūsų vaikelis nori žįsti dažniau po 18 val - nieko stebėtino. Ir mišinio jokių būdu nereikia!
Jei norit, kad ilgiau žįstų prie krūties, neužmigtų, kaip Širdelė rašė, kutenkit nosytę, ausytę, kojytę, švelniai masažuokit viršugalvį sukamais judesiais, maitinkit išrengtą, jei kambary šilta, kalbinkit jį, kai matot, kad jau nebežinda, apsnūsta, keiskit krūtį, pakelkit atraugint, pakeiskit sauskelnes ir tuomet duokit kitą krūtį. Labai svarbu, kad vaikelis gerai apžiotų krūtį - taip užtikrinamas geras pieno tekėjimas ir kūdikiui 'yra ką veikti'. biggrin.gif
Bet kokiu atveju, net jei jis ir toliau užmiginės trumpai pažindęs, o vėliau greitai vėl prašys krūties - tai nėra pieno kiekybės ar kokybės problema. Tai daugiau mažiaus amžiaus, brandumo, įsivažiavimo į režimą klausimas. Augsite, stiprėsite ir savaime viskas susitvarkys. O kol kas apsišarvuokite kantrybe, prigriebkite kokią knygą ir gulkitės pasivartyti į lovą su mažyliu. Ir būsite ne vieni tokie. wink.gif
Ir dar - tikėtina, kad pieno pasiūlos-paklausos santykis pas jus dar formuojasi, todėl jokių būdu negalima duoti mišinio: taip tik duodate klaidingą signalą pienui nesigaminti tada, kai vaikelis jo prašo. Duokite krūtį ir visi bus laimingi. smile.gif
O apie 6 savaitę kai kuriems vaikučiams pasireiškia augimo šuolis, tad jie pradeda dažniau prašyti valgyti. Taigi atsipalaiduokite, žindykite ir mėgaukites motinyste.  4u.gif

na labai graziai ir issamiai paaiskinta, nera ka ir pridurt wub.gif dar tik parasysiu: reikia kantrybes ir viskas susitvarkys wub.gif
Atsakyti
O kaip elgiates kai kudikis ima zagseti viesoje vietoje? Kas maitina is buteliuko, tai galima pasiulyti atsigerti, o maitinancios krutimi? g.gif Siulote? Ar kazkaip kitaip sprendziate?
Papildyta:
QUOTE(Ode @ 2008 06 09, 22:21)
Duokite krūtį ir visi bus laimingi. smile.gif
O apie 6 savaitę kai kuriems vaikučiams pasireiškia augimo šuolis, tad jie pradeda dažniau prašyti valgyti. Taigi atsipalaiduokite, žindykite ir mėgaukites motinyste.  4u.gif

As irgi sutinku su patarimais, jie tikrai galbut veiksmingi, tik kad praktiskai ne visada igyvendinami, uztat, mums ir kyla tokiu problemu. Juk buna atveju kai reikia kur iseiti, o vaikucio niekam negalima palikti, nes jis nori zysti kas pusvalandi. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 06 10, 11:11)
O kaip elgiates kai kudikis ima zagseti viesoje vietoje? Kas maitina is buteliuko, tai galima pasiulyti atsigerti, o maitinancios krutimi? g.gif Siulote? Ar kazkaip kitaip sprendziate?
Papildyta:

As irgi sutinku su patarimais, jie tikrai galbut veiksmingi, tik kad praktiskai ne visada igyvendinami, uztat, mums ir kyla tokiu problemu. Juk buna atveju kai reikia kur iseiti, o vaikucio niekam negalima palikti, nes jis nori zysti kas pusvalandi. unsure.gif

Na, tai yra prioritetų klausimas. Galima maitinti viešoje vietoje, planuoti laiką taip, kad nereiktų dažno maitinimo valandomis kur nors eiti, arba išeiti trumpam (manau, valandą drąsiai galima ištempti, jei maitinamasi kas pusvalandį), pamaitinus prieš ir iš karto grįžus, palikti nutraukto pieno... Bet kokiu atveju, tas ypač dažnas maitinimas vyksta tik pirmomis savaitėmis, pirmus porą mėnesių ir tėvai turėtų tai numatyti dar prieš gimstant vaikeliui, ypač, jei yra stiprus noras 'ilgai ir sėkmingai žindyti'. 4u.gif
Aš asmeniškai esu palikusi abu vaikus pirmais mėnesiais po porą valandų: pamaitinu prieš pat išeinant ir iš karto po to. Mišinukų niekada namie neturėjau, o nutraukinėt pradėjau tik vėliau, guzam traukt ir košėms daryt. Kažkaip prasisukom. smile.gif

O dėl žagsėjimo - kažkaip niekada apie tai negalvojau: lyg ir žagsėjo vaikai, bet nepuldavau žindyt. g.gif
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 06 10, 11:11)
O kaip elgiates kai kudikis ima zagseti viesoje vietoje? Kas maitina is buteliuko, tai galima pasiulyti atsigerti, o maitinancios krutimi? g.gif Siulote? Ar kazkaip kitaip sprendziate?
Papildyta:

As irgi sutinku su patarimais, jie tikrai galbut veiksmingi, tik kad praktiskai ne visada igyvendinami, uztat, mums ir kyla tokiu problemu. Juk buna atveju kai reikia kur iseiti, o vaikucio niekam negalima palikti, nes jis nori zysti kas pusvalandi. unsure.gif


Na mano dukryte daznai zagsi, dazniausiai praeina savaime, jei uzsitesia duodu kruti. Man idomus klausimas: o kuo skiriasi zagsejimas viesoje vietoje nuo zagsejimo namie? smile.gif
As manau kad vaikutis mazas zmogutis turintis teise i buvima viesoje vietoje. Mes viesoje vietoje ir pavalgom, ir atsirugstam, ir sauskelnes pasikeiciam, ir pazagsim, ir paverkiam, ir pakrykstaujam ax.gif
Atsakyti
O man gydytoja jokiu būdu neleido žindyti vaikučio, jeigu pradeda žagsėti. Juk žagsulys eina iš skranduko, tai gaunasi, kad dar blogiau - susimaišo su įeinančiu pienuku doh.gif
Aš pabandžiau savo mažylei duoti MP žagsėjimo metu, tai jai nepatiko...
Atsakyti