Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 4

pienuko gaminimuisi reikia skysciu - o arbata maitinancioms mamoms yra pats tas, as tai geriu ir paprasta arbata su pienu smile.gif Na gerti kibirais vandeni kazkaip nesinorejo, o va arbateles pagurksnoji -ir atsipalaiduoji ir pienuko buna... Pabandykite...
Atsakyti
QUOTE(werute007 @ 2008 05 27, 13:10)
o jei jum kuri mamyte minejo nieko nepadeda tai cia yra laktacijos sitrikimas ,tiesiog jum perdaug itemti nervai,gali ir nuo to baigtis puienukas,visada reikia ramei visokius sunkumus pernest

Cia labai su jumis sutinku. drinks_cheers.gif Buvo sokas pirma menesi nuo tokio kudikio elgesio. As nebuvau tam moraliskai pasiruosusi, galvojau, kad viskas bus paprasta ir naturalu. Tuo labiau, kad visi stebejosi, galvojo, kad as badu marinu, vaikas verke ir verke. Dabar as apsiraminusi, nes jau zinau, kaip ka daryti. ax.gif Jei turesiu dar viena vaikeli, manau, butu viskas jau kitaip. Zinociau kaip uzkirsti kelia zarnyno skausmams, duociau profilaktiskai gerti geruju bakteriju nuo pirmos gyvenimo savaites, maitinciau pagal jo poreikius ir pan.
Papildyta:
QUOTE(Kvakve @ 2008 05 27, 13:11)
pagrindinis dalykas ka visi rekomenduoja kai atsiranda pienuko trukumas -laikyti ant krutines nuolat kada tik verkia... as sitam visom keturiom pasiryzus, bet mano mergyte verkia iki pamelynavimo kai is krutines nebega pienukas...  frusty.gif bandziau as ja taip su paraminimais vistiek prie tos krutines grusti... bet situacija nesikeicia..net dusti pradejo is pykcio... baisu aip vaiko nervu sistema sugadonti...o jei miegancia deduosi tai nelabai ka traukia... tai turbut nuo tokio laikymo ant krutines nelabai padauges pienuko...sad.gif ir gaunasi uzburtas ratas... cia dar turbut ir maziuku charakteriai...ir taip nuo verysad.gif  pirmo sumazejimo...

Kaip as jus suprantu. 4u.gif As irgi pagalvojau, kad sugadinsiu vaiko nervus. Man jo pagailo, issigandau.
Papildyta:
QUOTE(werute007 @ 2008 05 27, 13:17)
smile.gif na pamirsau pasakyt jei jus  nusitraukinesit ranokm tai jom jos istys,ir taps negrazios ,o pienuka vaikas pasisavina kiek reikia ,ir tiek jo prisigamina .o jus nutraukinedama skatinat jo daugiau gamintis ,jum tiek daug  pienuko nereikia viena vaikuti augint
Papildyta:
sveika smile.gif  kvake  jus netaisiklingai gal i burnyte dedat spieneli  visas spienelis turi but apziotas burnyte, nesvarbu jei yra mazuciai spieneliai

Butu gerai, jei gamintusi pieno daugiau nei reikia smile.gif Daryciausi atsargas. smile.gif O dabar tik tam kartui ir tai ne pilnai.
Papildyta:
QUOTE(salvadore @ 2008 05 27, 13:23)
pienuko gaminimuisi  reikia skysciu - o arbata  maitinancioms mamoms yra pats tas, as tai geriu ir paprasta arbata su pienu  smile.gif Na gerti kibirais vandeni kazkaip nesinorejo, o va arbateles pagurksnoji -ir atsipalaiduoji ir pienuko buna... Pabandykite...

smile.gif
Papildyta:
QUOTE(werute007 @ 2008 05 27, 13:10)
smile.gif sveiki ,taip vaikelis valgo ir kita maista ,o savo pienuka duodu kada uzsimano per para paskaiciavau kad 8 kartus ,jis valgo mano pienuko ir uzmiega .

Oho, tai labai daug kartu, uztat ir nesibaigia. ax.gif
Jusu vaikiukas turi super kantria MAMA wub.gif
Papildyta:
QUOTE(werute007 @ 2008 05 27, 13:17)
smile.gif na pamirsau pasakyt jei jus  nusitraukinesit ranokm tai jom jos istys,

Ko gero, tai tiesa. Ir nusitraukinejant rankomis is tikruju galima jo viso neistraukti, nes per daug sunku, ir skaudeti turetu tiek bemaigant. Jau kas nusprendzia trauktis, tai jau pientraukio tikrai reikia.
Atsakyti
Mielos mamos, gal galite patarti - mano mazyle valgydavo mazdaug kas tris valandas, siandien viskas aukstyn kojom. Ryte isvalge abi krutis, to dar nera buve. Praejus valandai vel zinde viena kruti, man jau neramu ar spes gamintis pienelis, jei taip bus visa diena? unsure.gif
Atsakyti
IgLi,
skaiciau tavo postus, kilo kelios mintys.
1. del krutu dydzio: buna, kad vienoje krutyje yra daugiau pieno liauku negu kitoje, todel gaminantis pienui, ta krutis atrodo didesne. kai baigsi zindyti, ir pieno gamyba nutruks, krutu dydis vel supanases.
2. del berimu:
noriu atkreipti tavo demesi i tris svarbius dalykus.
pirma, rasei, kad kudikis turejo auksini stafilokoka. ar jam buvo skirti antibiotikai? pirmine alergijos priezastis gali buti susijusi tiek su pacia infekcija, tiek su jos gydymu.
antra, jei teisingai suprantu, papildomai duodi kudikui pieno misinio.
trecia, beveik tris menesius laikaisi hipoalergines dietos ("nieko nevalgai"), bet berimai nenyksta, tiesa?
manau, kad tau reiktu su pediatre ir alergologe pasitarti del kitu alergijos gydymo strategiju:
1. gal pediatre ar alergologe gali israsyti antialerginiu vaistu? jie sustabdytu alergijos plitima.
2. berimus gali kelti pieno misinys. alergija pienui labai dazna. tu pieno negeri, bet duodi misini tiesiai kudikiui? del sito punkto nesu tikra, nes nezinau, ar tikrai duodi misini.
3. dieta akivaizdziai neveiksminga kudikiui ir sekinanti tau. tavo vietoje, pasitarusi su alergologe, dieta keisciau arba jos visai atsisakyciau. ar alergologe zino, kad kudikis turejo auksini stafilokoka ir yra primaitinamas misiniu (jei primaitini)?



QUOTE(Egloja @ 2008 05 27, 14:00)
Mielos mamos, gal galite patarti - mano mazyle valgydavo mazdaug kas tris valandas, siandien viskas aukstyn kojom. Ryte isvalge abi krutis, to dar nera buve. Praejus valandai vel zinde viena kruti, man jau neramu ar spes gamintis pienelis, jei taip bus visa diena?  unsure.gif

spes, jei duosi kruti tiek, kiek vaikas prasys. pienas gaminasi nuolat (net ir tuo metu, kai kudikis zinda), bet ypac intensyviai is karto po maitinimo. vadinasi, kuo daugiau vaikas valgys, tuo daugiau pieno gaminsis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 27 gegužės 2008 - 13:17
QUOTE(ragnez @ 2008 05 27, 12:16)
spes, jei duosi kruti tiek, kiek vaikas prasys. pienas gaminasi nuolat (net ir tuo metu, kai kudikis zinda), bet ypac intensyviai is karto po maitinimo. vadinasi, kuo daugiau vaikas valgys, tuo daugiau pieno gaminsis.

Aciu, viskas aisku, tiesiog supanikavau siek tiek nuo tokio dukros apetito.
Atsakyti
QUOTE(Egloja @ 2008 05 27, 14:39)
Aciu, viskas aisku, tiesiog supanikavau siek tiek nuo tokio dukros apetito.

suprantu. 4u.gif
o apetitas geras dalykas, saunuole tavo mazoji 4u.gif
sekmes
Atsakyti
labutis ax.gif o gal kas girdejote apie toki dalyka kaip "nepraeina pienas" blink.gif .na cia man gydytoja tokia ideja ismete.kad pieno kaip ir daug bet jis negali praeiti.nieko nesuprantu
Atsakyti
QUOTE(miuse @ 2008 05 27, 14:46)
labutis  ax.gif  o gal kas girdejote apie toki dalyka kaip "nepraeina pienas"  blink.gif .na cia man gydytoja tokia ideja ismete.kad pieno  kaip ir daug bet jis negali praeiti.nieko nesuprantu

kartais buna anatomiskai susiaureje pieno latakai, tada pienas sunkiai isteka is krutu. padeda tik zindymas, maitinant latakai "prasitampo". cia Raideles turejo tokios patirties.

be to, pienas gali sunkiai teketi pirmom savaitem, kai jo gaminasi labai daug, krutys isburksta, "istinsta" ir uzspaudzia latakus. padeda atsipalaidavimas, sildymas pries zindyma, ir vesinimas po zindymo.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 05 27, 14:16)
IgLi,
skaiciau tavo postus, kilo kelios mintys.
1. del krutu dydzio: buna, kad vienoje krutyje yra daugiau pieno liauku negu kitoje, todel gaminantis pienui, ta krutis atrodo didesne. kai baigsi zindyti, ir pieno gamyba nutruks, krutu dydis vel supanases.
2. del berimu:
noriu atkreipti tavo demesi i tris svarbius dalykus.
pirma, rasei, kad kudikis turejo auksini stafilokoka. ar jam buvo skirti antibiotikai? pirmine alergijos priezastis gali buti susijusi tiek su pacia infekcija, tiek su jos gydymu.
antra, jei teisingai suprantu, papildomai duodi kudikui pieno misinio.
trecia, beveik tris menesius laikaisi hipoalergines dietos ("nieko nevalgai"), bet berimai nenyksta, tiesa?
manau, kad tau reiktu su pediatre ir alergologe pasitarti del kitu alergijos gydymo strategiju:
1. gal pediatre ar alergologe gali israsyti antialerginiu vaistu? jie sustabdytu alergijos plitima.
2. berimus gali kelti pieno misinys. alergija pienui labai dazna. tu pieno negeri, bet duodi misini tiesiai kudikiui? del sito punkto nesu tikra, nes nezinau, ar tikrai duodi misini.
3. dieta akivaizdziai neveiksminga kudikiui ir sekinanti tau. tavo vietoje, pasitarusi su alergologe, dieta keisciau arba jos visai atsisakyciau. ar alergologe zino, kad kudikis turejo auksini stafilokoka ir yra primaitinamas misiniu (jei primaitini)?
spes, jei duosi kruti tiek, kiek vaikas prasys. pienas gaminasi nuolat (net ir tuo metu, kai kudikis zinda), bet ypac intensyviai is karto po maitinimo. vadinasi, kuo daugiau vaikas valgys, tuo daugiau pieno gaminsis.

Dekui uz komentarus. 4u.gif
Geriau Tavegilio (nuo alergijos), bet nuo jo mane labai migde, jauciausi visai issekusi, o keltis nakti dar reikejo maitinti. doh.gif Misini duodu, bet jis hipoalerginis su probiotikais, gastereontologas ji patare duoti. Nuo jo neberia, nes buvau dariusi eksperimenta, daviau misinio du kart is eiles, o pieno nutraukto gavo po ilgesnes pertraukos, tai po misinuko truputi atslugdavo, paskui vel suintensyvedavo.
Antibiotiku negavo, gydomes probiotikais. O dieta neveiksminga, ta pastebejau, bet kad ir ka valgyciau, vis vien beria, tik, jau ne taip stipriai kaip pirma menesi. Manau, kai pereisiu prie misinio, tai viskas susitvarkys. O dabar duodu pieno, nes tikiu, kad jam jis turi naudos, bet tuo paciu, nerimauju, ar jis netaps alergiskas kai ims pats valgyti kita maista. Skaiciau, kad motinos pienas apsaugo nuo ligu, isskyrus alergija ir astma. Tai va, truputi bijau, kad ji, pradejus maitinti kitu maistu nebertu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IgLi: 27 gegužės 2008 - 14:25
QUOTE(IgLi @ 2008 05 27, 15:18)
Dekui uz komentarus. 4u.gif
Geriau Tavegilio (nuo alergijos), bet nuo jo mane labai migde, jauciausi visai issekusi, o keltis nakti dar reikejo maitinti. doh.gif Misini duodu, bet jis hipoalerginis, gastereontologas ji patare duoti. Nuo jo neberia, nes buvau dariusi eksperimenta, daviau misinio du kart is eiles, o pieno nutraukto gavo po ilgesnes pertraukos, tai po misinuko truputi atslugdavo, paskui vel suintensyvedavo.

puse paros - labai maza pertrauka. alergenas reakcija gali sukelti ir po ilgesnio laiko. arba maza doze alergeno reakcijos nesukelia, o didele arba daznai pasikartojanti - sukelia. todel, pvz., nuolatinis tu paciu produktu valgymas alergija gali apsunkinti.

vaistu galima duoti paciam kudikiui, tik butinai gydytojui paskyrus. mano maziui (jam tada buvo 2 men.) seimos gydytoja israse "zyrtec" lasiuku, berimai per savaite praejo. mazdaug po menesio ar panasiai, prireike dar vieno vaistu kurs, ir veliau jau berimai nebesikartojo. mintis ta, kad vaistai nueme sujautrinima. tuo tarpu kudikis labai greitai auga, jo zarnynas bresta ir darosi atsparesnis, todel maziau linkes vel susialergizuoti.

tuo tarpu mano vyresniji labai bere, as nieko nevalgiau, naudojau hormoninius ir nehormoninius tepalus, darem alergologinius tyrimus, bet visa tai pasirode neveiksminga - matyt, nepavyko laiku atspeti, koks produktas ar produktu derinys alergizuoja.

as ne gydytoja, visa tai, ka rasau - tik pamastymai is patirties. norejau tuo parodyti, kad skirtingi gydytojai gali siulyti kitas gydymo strategijas. visada yra daugiau negu vienas variantas.
Papildyta:
QUOTE(IgLi @ 2008 05 27, 15:18)
Manau, kai pereisiu prie misinio, tai viskas susitvarkys. O dabar duodu pieno, nes tikiu, kad jam jis turi naudos, bet tuo paciu, nerimauju, ar jis netaps alergiskas kai ims pats valgyti kita maista. Skaiciau, kad motinos pienas apsaugo nuo ligu, isskyrus alergija ir astma. Tai va, truputi bijau, kad ji, pradejus maitinti kitu maistu nebertu.


tu atsargiai su perejimu prie misinio.
dabar yra dvi nuomones: vieni teigia, kad zindymas nuo alergiju apsaugo, kiti - kad ne.
alergija maistui yra isaugama - bresta kudikio zarnynas, todel nebepraleidzia i krauja alergenu. o motinos pienas kaip tik ir brandina zarnyna, yra labai gerai isisavinamas. todel dar didelis klausimas, ar verta del tu berimu nutraukti maitinima.
Atsakyti
Prisijunksiu ir as 4u.gif ,.Po menesio ir as supsiu savo leliu,o vat kaip maitinti visada pravers patarimai,nes kiekviena karta kaip pirma karta buna,su krizem viokiom ir t.t... smile.gif
Atsakyti
O man mielos mamytes tai taip buvo.Gimdziau Airijoj tai ten visos aires mamytes net nemanė kruties duot savo maziukam (bent jau tos su kuriom gulejau palatoj) blink.gif As kaip tik sakiau tikrai misinuko neduosiu schmoll.gif O nutiko taip kad teko doh.gif Nu neeme mano vaikiukas kruties nors tu ka, su vyru visaip bandem ir sesutes bande.Mes ji arciau kruties- jis rekt doh.gif Patraukia pienuko ir rekia.Su pientraukiu nutraukdavo tai valgydavo.Sakykit kodel taip buvo?Vienu klausiu sako pieno mazai, nors jo pradzioj daug ir neturi but,kiti dar visokiu teoriju isvedziodavo.Tai kai tris dienas atsikankinom, tai ketvirta diena paprasiau ir as misinuko.O dabar taip norisi nors sita leliu savo pienuku maitint verysad.gif
Atsakyti