Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 4

QUOTE(geltoniausia @ 2008 05 23, 13:21)
Nereikia į AŽ, geriau jau būtų čia įdėti, nes tai daug kam aktualu  mirksiukas.gif
Iš anksto dėkoju  4u.gif

bigsmile.gif  O čia kaip suprasti  lotuliukas.gif



mato taı norı biggrin.gif pasırodo dekolte ne tık vyrus gundo doh.gif
kazkaıp vaıscıojau namuose su atvıresne blıuzkute, taı mazojı vıs rodo, kad norı valgytı, o kaı uzdarıau apsırengıau taı tıe daznı valgymaı dıngo bigsmile.gif ır vel tık atvırıau apsırengıu ıskart daznıau valgyt praso g.gif


standartai
Atsakyti
QUOTE(piene78 @ 2008 05 23, 14:49)
mato taı norı biggrin.gif pasırodo dekolte ne tık vyrus gundo doh.gif
kazkaıp vaıscıojau namuose su atvıresne blıuzkute, taı mazojı vıs rodo, kad norı valgytı, o kaı uzdarıau apsırengıau taı tıe daznı valgymaı dıngo bigsmile.gif  ır vel tık atvırıau apsırengıu ıskart daznıau valgyt praso g.gif
standartai

Būtų vaikinas, tai suprantama, bet, pasirodo, ir merginos taip pat reaguoja lotuliukas.gif

Dėkui už standartus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Kvakve @ 2008 05 23, 12:27)
aciuks uz paguoda, nes tas ir yra baisu, kad daugelio tas priesiskas nusistatymas pries tuos misinukus zudo...


misinys yra kaip vaistas: jei yra liga (pienu trukumas), diagnozuota pagal objektyvius pozymius, tai imi vartoti vaistus (misini). lygiai kaip susirgus, pirmiausiai diagnozuoji liga, tuomet vartoji gydytojo paskirtus vaistus, kol pasveiksti. juk neisgyveni, jei tenka gerti paracetamoli, nes sergant gripu pakilo temperatura, bet budama sveika paracetamolio profilaktiskai negeri. be to, daugelio ligu simptomai gali buti panasus - pvz., ir "gripuodama" ir sirgdama plauciu uzdegimu karsciuoju ir kosciu, bet plauciu uzdegimo vien paracetamoliu neisgydysiu, o sergant gripu antibiotikai nepadeda.

didziausia beda yra ta, kad misiniu "gydoma" per daznai, tiksliau, bet koks "neiprastas" kudikio elgesys diagnozuojamas kaip "truksta pieno" ir griebiamasi misinio. naturalu, kad tuomet pieno is tiesu ima mazeti. todel cia mamos kartoja ir kartoja, kad lygiai kaip gripo negydom antibiotikais, taip ir kudikiu vakarinio irzlumo, skaudanciu pilvuku, neramumo prie kruties, dazno zindimo ir kelimos nakti nereikia gydyti misiniu, nes sie simptomai nera susije su "truksta pieno". tai nera priesiskas nusistatymas pries misini, kaip negali buti priesisko nusistatymo pries pagrystai vartojama paracetamoli ar penicilina. tiesiog kaip bet kuris vaistas, nepagrystai, netinkamai ar "profilaktiskai" vartojamas misinys sukelia pasaliniu reiskiniu - siuo atveju, tai neretai reiskia zindymo pabaiga. bet lygiai taip pat, kaip tinkamai parinkti ir tinkamai vartojami vaistai padeda isgyti, taip ir tinkamai vartojamas misinys, papildo kudikio kalorijas, jei pieno is tiesu nepakanka, bet padeda issaugoti laktacija, jei to nori mama. apie tai ir kalba zindymo konsultantes.

linkiu visoms mamos sekmes, kantrybes ir blaivaus poziurio i kudikio auginima 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 24 gegužės 2008 - 11:15
QUOTE(Angelux @ 2008 05 23, 08:36)
Oi kaip man jau tai pabodo,  doh.gif , mano mažylė neima čiulptuko, tai užmiega tik su papuku, tai turiu ilgai gulinėt su ja, kol paleidžia, o kas bus toliau? Nieks be manęs negali jos užmigdyti, niekam nesu jau 9 mėn. jos palikus ilgam, tik jei reikia pačiai pas gydytoja pasitikrint ar į parduotuvę. Ir baisu daros , kaip pagalvoju, kaip gi reiks atpratint nuo papo? Iš prandžiu atrodė, kaip faina, kad neima čiulptuko, nereikės atpratinėt  biggrin.gif , o dabar siaubas- gi kažkada reiks nuo krūties atpratint?  g.gif


zinau, angelux, jauciausi ir as panasiai, bet paskui prisitaikem. pvz. as sedziu ziuriu koki gera filma sau, o maze bevalgydama uzmiega... tai va ir suderini malonuma su pareiga mirksiukas.gif o palakstyt suspesi. pamatysi, kai nustosi maitinti, pasiilgsi to mielo laiko kai vaikiukas prie taves prilipes budavo...
as visoms draugems siulau neduoti jokiu papuku pakaitalu, nes tik tai uztikrina 100 proc. gera zindyma.
o del atpratinimo, po metuku isejau i darba. automatiskai sumazejo zindymu iki 2 k. per diena. veliau jau ir rytines dozes nebeduodavau. o paskui kas antra diena, kas dvi... zodziu pienelio mes atsisakem per dvi savaites. ir nei as ka vartojau, nei verziau nei... o maze pora savaiciu dar glostydavo papuka ir sakydavo jam myliu.. bet ir tiek. niekad nelindo, neplese... darykit viska taip, kaip darytumet jei gyventumet pries 100 metu ir viskas bus gerai wub.gif . beje, buciau maitinus iki 2 metuku min., bet turejau nutraukti del ligos verysad.gif
Papildyta:
didziausia beda yra ta, kad misiniu "gydoma" per daznai, tiksliau, bet koks "neiprastas" kudikio elgesys diagnozuojamas kaip "truksta pieno" ir griebiamasi misinio. naturalu, kad tuomet pieno is tiesu ima mazeti.

100 proc. tiesa drinks_cheers.gif
ir gydytojams daug legviau ''paskirti'' misinuka, nei ilgai sekti ir is tiesu issiaiskinti ar tikrai truksta pieno. as perejau dvi tokias krizes, kai atrode kad nieko ten nebera, bet mane labai palaike vyras, neleido man jokiais pientraukiais ir misiniais zaisti, praejau krizes (o jos tikrai buvo nepagristos) ir puikiai ismaitinau tiek kiek norejau. aciu mano geriausiam MB wub.gif
Atsakyti
QUOTE(lavista @ 2008 05 24, 22:25)
ir gydytojams daug legviau ''paskirti'' misinuka, nei ilgai sekti ir is tiesu issiaiskinti ar tikrai truksta pieno. as perejau dvi tokias krizes, kai atrode kad nieko ten nebera, bet mane labai palaike vyras, neleido man jokiais pientraukiais ir misiniais zaisti, praejau krizes (o jos tikrai buvo nepagristos) ir puikiai ismaitinau tiek kiek norejau. aciu mano geriausiam MB  wub.gif

Daug kantrybes turejai 4u.gif
As to nebegalejau pakelti. Menesi kantriai maitinau ir nieko nedaviau, bet buvo taip sunku psichologiskai, nes vaikas verkdavo, jausdavosi neprivalges, o as vis vien laikiausi savo, svorio priaugdavo pakankamai. Bet jau antra menesi pavargau, pradejau duoti misinuko ir piena nusitraukineju, vaikas tapo prognozuojamas, viskas aisku pasidare kada jis pavalges, kada miegoti nori. Man tapo lengviau nors ir tenka zaisti su pientraukiais ir misinuku. ax.gif

Klausimas: ar kam buvo, kad nuo zindymo viena krutis pasidare didesne uz kita? Kaip padaryti, kad jos suvienodetu? Gal dar imanoma kol maitinu? Atrodo, maitindavau ir nusitraukinedavau is abieju krutu vienodai. g.gif
Papildyta:
QUOTE(ragnez @ 2008 05 24, 12:10)
misinys yra kaip vaistas: jei yra liga (pienu trukumas), diagnozuota pagal

O as asmeniskai misini laikau maistu, o savo piena vaistu, nes jis didina vaiko imuniteta. Ir galima sakyti, del to ir duodu savo pienuko, nes zinau, kad vaikui tai sveika, o jei nori daugiau, o pas mane nera, tada pavalgo misinuko.
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 05 26, 10:35)
O as asmeniskai misini laikau maistu, o savo piena vaistu, nes jis didina vaiko imuniteta. Ir galima sakyti, del to ir duodu savo pienuko, nes zinau, kad vaikui tai sveika, o jei nori daugiau, o pas mane nera, tada pavalgo misinuko.


cool.gif Reiskiasi mes esam vaiksciojancios vaistineles lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 05 26, 09:35)
Klausimas: ar kam buvo, kad nuo zindymo viena krutis pasidare didesne uz kita? Kaip padaryti, kad jos suvienodetu? Gal dar imanoma kol maitinu? Atrodo, maitindavau ir nusitraukinedavau is abieju krutu vienodai. g.gif


Na zmogus ir taip yra asimetriska asmenybe mirksiukas.gif paprastai viena krutis buna didesne, ir tai dazniausiai buna kairioji, nes sakoma, kad arciau manos sirdies ir vaikiukas labiau megsta is kairiosios kruties valgyti, nes girdi mamos sirdies plakima, kuri girdedavo ir budamas mamos pilvelyje ax.gif Man asmeniskai ir kairioji didesne, ir is jos greiciau pavalgo, pienelis lengviau bega, ir daugiau isvalgo (turim namie svarstykles, tai zinau mirksiukas.gif ). Bet mano kairioji krutis ir pries maitinima buvo didesne smile.gif Manau, jei maitintumei tik is vienos kruties, gal tuomet akivaizdziai matytusi ir skirtumas, o maitinant is dvieju, vargu ... neneigsiu as ir bijau, kad po maitinimo netaptu viena akivaizdziai didesne, o kita mazesne, bet nuojauta sako, kad viskas bus gerai wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Persika: 26 gegužės 2008 - 09:06
QUOTE(Persika @ 2008 05 26, 10:03)
Na zmogus ir taip yra asimetriska asmenybe  mirksiukas.gif  paprastai viena  krutis buna didesne, ir tai dazniausiai buna kairioji, nes sakoma, kad arciau manos sirdies ir vaikiukas labiau megsta is kairiosios kruties valgyti, nes girdi mamos sirdies plakima, kuri girdedavo ir budamas mamos pilvelyje  ax.gif  Man asmeniskai ir kairioji didesne, ir is jos greiciau pavalgo, pienelis lengviau bega, ir daugiau isvalgo (turim namie svarstykles, tai zinau  mirksiukas.gif ). Bet mano kairioji krutis ir pries maitinima buvo didesne smile.gif Manau, jei maitintumei tik is vienos kruties, gal tuomet akivaizdziai matytusi ir skirtumas, o maitinant is dvieju, vargu ... neneigsiu as ir bijau, kad po maitinimo netaptu viena akivaizdziai didesne, o kita mazesne, bet nuojauta sako, kad viskas bus  gerai  wub.gif

Tai vadinasi, baigus maitinti turetu vel tapti daug maz vienodos krutys, nes as jauciu pagal liemenuka, vienai pusei tinka, kitai, per mazas doh.gif Tiesa, pas mane irgi kairioji didesne. ax.gif O pries zindyma, abi buvo vienodos, t.y, taip kaip mazesnioji.
Papildyta:
QUOTE(lavista @ 2008 05 22, 21:50)
o ilgo zindymo paslaptis ESU ISITIKINUSI - jokiu ciulptuku, jokiu pientraukiu, jokiu matavimu kiek pieno yra, jokiu buteliuku, nutraukimu, palikinejimu, jokiu grafiku. jei vaikutis nepatenkins savo ciulpimo reflekso su visokiais dirbtiniais ciulpalais ir gaus kruti kada tik panorejes, pienelis neturetu dingti. kaip sakoma paklausa skatina pasiula  thumbup.gif

Bet tada mama, kol maitins, niekada negales pasitraukti nuo vaiko nei valandai, nes gali uzsimanyti valgyti bet kada. ax.gif Tada as irgi sutinku, kad budamas istisai prie papo, vaikas, jei ir neprivalgo, tai nors nusiramina, nors maniskis, jei papas tuscias, jis ji spjauna.
Dar del berimu. As jau baigiu i nevilti pulti, kaip nuotaika sugadina isbertas vaiko veidas, ir ypac tada kai super riboju maista ir valgau ant vienos rankos pirstu suskaiciuojama maista ir nekeiciu jau beveik 3 men. doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IgLi: 26 gegužės 2008 - 10:38
QUOTE(IgLi @ 2008 05 26, 12:36)
Dar del berimu. As jau baigiu i nevilti pulti, kaip nuotaika sugadina isbertas vaiko veidas, ir ypac tada kai super riboju maista ir valgau ant vienos rankos pirstu suskaiciuojama maista ir nekeiciu jau beveik 3 men.  doh.gif

Berimas berimui nelygus smile.gif maniski pvz berdavo kai valgydavau pieniskus produktus. Dazniausiai alerginis berimas atsiranda ant veiduko. Jeigu is pradziu atsirado ant kaklo ar nugarytes, tai gali buti visai nuo ne maisto, o nuo to, kad vaikuciui buvo per karsta g.gif
Atsakyti
QUOTE(xeditux @ 2008 05 26, 11:52)
Berimas berimui nelygus  smile.gif  maniski pvz berdavo kai valgydavau pieniskus produktus. Dazniausiai alerginis berimas atsiranda ant veiduko. Jeigu is pradziu atsirado ant kaklo ar nugarytes, tai gali buti visai nuo ne maisto, o nuo to, kad vaikuciui buvo per karsta  g.gif

Jam beria veiduka. Pienisku produktu nevalgau nuo sunaus 3-ios gyvenimo savaites iki dabar, beveik, 3 men. Vietoj to, geriu kalcio tablete, kad paskui dantu nesusigadinciau. Nevalgau ir kiausiniu, kvietiniu produktu, zaliu darzoviu, tik virtas morkas, bulves, kalafijorus. Nera mano racione ir zuvies, bei jautienos, ar vistienos, tik kiauliena ir kalakutiena, jokiu miltiniu produktu. Taip, kad vis tiek, beria doh.gif

O del krutu, tai nusitraukiau is didziosios 85 ml., o is mazosios tik 40 ml. Bendro kiekio mano sunui pakanka, bet nepatinka, kad taip nevienodai gaminasi. Vis galvoju, gal mazesniaja dazniau nusitraukineti, arba kaip tik ja ilgiau palikti nenutraukta... g.gif
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 05 26, 13:07)
Jam beria veiduka. Pienisku produktu nevalgau nuo sunaus 3-ios gyvenimo savaites iki dabar, beveik, 3 men. Vietoj to, geriu kalcio tablete, kad paskui dantu nesusigadinciau. Nevalgau ir kiausiniu, kvietiniu produktu, zaliu darzoviu, tik virtas morkas, bulves, kalafijorus. Nera mano racione ir zuvies, bei jautienos, ar vistienos, tik kiauliena ir kalakutiena, jokiu miltiniu produktu. Taip, kad vis tiek, beria  doh.gif

O del krutu, tai nusitraukiau is didziosios 85 ml., o is mazosios tik 40 ml. Bendro kiekio mano sunui pakanka, bet nepatinka, kad taip nevienodai gaminasi. Vis galvoju, gal mazesniaja dazniau nusitraukineti, arba kaip tik ja ilgiau palikti nenutraukta... g.gif


Pabandyk atsisakyti morku. O dar gali pvz valgyti miltinius visokius produktus, makaronus ir pan.
Apskritai tai patarciau nenusitraukineti ir palikti taip kaip yra. Tokia fiziologija ir viskas. Nieko cia baisaus. Kai baigsi maitinti, tada susitatys viskas i savo vietas. O dabar matink krutimi, nes niekada neistrauksi tiek, kiek vaikas suvalgo... mirksiukas.gif
Dar norejau pridurti del to, kad manai, jog MP yra tik vaistas, o misinelis - maistas... MP yra pats geriausias MAISTAS tavo vaikui. Ir jokie misineliai nera geriau. Kodel visi zinduoliai, pvz teliukai is pradziu zinda, o tik tada pradeda valgyti zole? Tai ka - karves pienas jiems vaistai? blink.gif
Atsakyti
QUOTE(xeditux @ 2008 05 26, 13:16)
Pabandyk atsisakyti morku. O dar gali pvz valgyti miltinius visokius produktus, makaronus ir pan.
Apskritai tai patarciau nenusitraukineti ir palikti taip kaip yra. Tokia fiziologija ir viskas. Nieko cia baisaus. Kai baigsi maitinti, tada susitatys viskas i savo vietas. O dabar matink krutimi, nes niekada neistrauksi tiek, kiek vaikas suvalgo... mirksiukas.gif
Dar norejau pridurti del to, kad manai, jog MP yra tik vaistas, o misinelis - maistas... MP yra pats geriausias MAISTAS tavo vaikui. Ir jokie misineliai nera geriau. Kodel visi zinduoliai, pvz teliukai is pradziu zinda, o tik tada pradeda valgyti zole? Tai ka - karves pienas jiems vaistai?  blink.gif

Miltiniai produktai sukelia pilvo putima, man liepe alergologe ju atsisakyti.
O jei netureciau savos patirties, tai irgi galvociau, kad nusitraukineti nereikia. Grizusi is ligonines uzejau i si skyreli, kad pasiskaityti kitu patirties, ir buvau labai ikvepta, taciau mano atvejis buvo truputi kitoks, todel visko pritaikyti negalejau. Sunui buvo didziuliai pilvo skausmai ir jis kruti pakriebdavo ir mesdavo, tampydavo kaip noredavo, ir kruties tikrai neistraukdavo taip gerai, kaip as su pientraukiu, tuo isitikinau, nes paspaudus po jo gerimo, dar likdavo pieno, o kai as nusitraukdavau, tai ne laselio neisspausdavau. Beje, kai suzinojau kiek turiu pieno, pradejau pasitiketi tuo, ka darau. Nes kai sunelis pats reguliavosi maitinima, tai pasimete buvome ir as, ir jis. Nes po jo valgymo, krutis budavo dar neistustinta, o jis vis vien verke is alkio. O man pradejo guziukai formuotis. Keleta kartu per men. buvo susiformave, kad galvojau, kad bus uzdegimas. Taigi, va, vaikas sakoma geriausias pientraukis, bet kad matyt, ne visada. ax.gif
Atsakyti