Įkraunama...
Įkraunama...

Policistinių kiaušidžių sindromas

Sveikutes, gal galetumete man pasakyti, as policistiniu kiausidziu sindromas yra liga, kuri gali atsirasti seip bet kada ar cia jau kaip ir igimta?
Man itaria policistines, bet dar tiklsiai niekas neaisku. Ir kokius tiksliius tyrimus daro, norint nustatyti ar tai tikrai sis sindromas?
Atsakyti
QUOTE(EGLaite @ 2005 04 29, 14:02)
Sveikutes, gal galetumete man pasakyti, as policistiniu kiausidziu sindromas yra liga, kuri gali atsirasti seip bet kada ar cia jau kaip ir igimta?
Man itaria policistines, bet dar tiklsiai niekas neaisku. Ir kokius tiksliius tyrimus daro, norint nustatyti ar tai tikrai sis sindromas?


Jei neklystu, tai įgimta (genai). Paveldima iš motinos arba iš tėvo. Tokie tėvai dažniausiai būna praplikę, stambūs, kartais gali sirgti cukriniu diabetu.
Diagnozuojama padarius hormonų tyrimus (LH, FSH, tostesteroną etc.), taip pat iš vizualių požymių - padidėjęs plaukuotumas, nutukimas...
Atsakyti
As ir galvoju, ar galima vien paziurejus echoskopu itarineti. g.gif sad.gif Nes is visu isvardintu pozymiu man nei vieno nera.
Atsakyti
QUOTE(EGLaite @ 2005 04 29, 13:02)
Sveikutes, gal galetumete man pasakyti, as policistiniu kiausidziu sindromas yra liga, kuri gali atsirasti seip bet kada ar cia jau kaip ir igimta?
Man itaria policistines, bet dar tiklsiai niekas neaisku. Ir kokius tiksliius tyrimus daro, norint nustatyti ar tai tikrai sis sindromas?


Pirmiausia tai nesigąsdink be reikalo, gerai ? mirksiukas.gif . Juk tik įtaria smile.gif

Sindromai negydomi, jie visam gyvenimui verysad.gif . Taip, manoma, kad policist. kiaušidžių sindromas yra įgimtas.

Pas policistukes paprastai hormonų FSH ir LH santykis labai padidėjęs (pvz. pas mane LH yra beveik triskart daugiau nei FSH, o turi būti apylygiai). Tai vieni iš pagrindinių tyrimų diagnozuojant PKS.
Dar būna padidėjęs Testosteronas, kartais Prolaktinas, mažas Progesteronas ir t.t.

Echoskopuojant ne pas visas, bet dažnai matomas tipiškas policistinių kiaušidžių vaizdas (daug folikuliukų kiaušidėje).

Bet jei tau įtaria tik pagal kiaušidžių išvaizdą - nebūtinai bus policistinės.

Nepergyvenk, viskas bus gerai 4u.gif 4u.gif 4u.gif





Atsakyti
QUOTE(EGLaite @ 2005 04 29, 14:10)
As ir galvoju, ar galima vien paziurejus echoskopu itarineti.  g.gif  sad.gif Nes is visu isvardintu pozymiu man nei vieno nera.


Nepaminėjau, kad nebūtinai turi būti tie požymiai. Bet tikrai nesigąsdink anksčiau laiko ir neieškok ligų 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(EGLaite @ 2005 04 29, 13:02)
Sveikutes, gal galetumete man pasakyti, as policistiniu kiausidziu sindromas yra liga, kuri gali atsirasti seip bet kada ar cia jau kaip ir igimta?
Man itaria policistines, bet dar tiklsiai niekas neaisku. Ir kokius tiksliius tyrimus daro, norint nustatyti ar tai tikrai sis sindromas?

va pasiskaityk cia lietuviskai
angliskai yra daug daugiau... ir tikslaiu... 4u.gif cia tik vienas is daugelio mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bonda: 29 balandžio 2005 - 13:25
Dekui uz atsakyma 4u.gif
Dar labai nepergyvenu, tikiu, kad viskas bus gerai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mia @ 2005 04 29, 09:13)
Migluže, ką manai?  unsure.gif.
Gal pas mus dar kas nors turi kiaušidžių "prabadymo" patirties?  unsure.gif


Aš manau, kad operuotis visada suspėsi. Po operacijos duoda 50 proc. per metus laiko nestuke.gif natūraliai. Geriau jau per susitikimą pakalbėkim apie tai, čia daug šnekėti.
Atsakyti
As ka tik is laparoskopijos, kiek visko man atrado ko nemate nei viena daktare.Atrado policistines kiausides, del to nevyko ovuliacija. Nevyko ovuliacija, sutrike menesines, prasidejo endometrioze nuo negydimo, zodziu echoskopu dare man kiausintakiu praputima ir atrado visus tuos dalykus, kuriuos patvarke per laparoskopija.
Atsakyti
QUOTE(philipuks @ 2005 05 01, 13:33)
As ka tik is laparoskopijos, kiek visko man atrado ko nemate nei viena daktare.Atrado policistines kiausides, del to nevyko ovuliacija. Nevyko ovuliacija, sutrike menesines, prasidejo endometrioze nuo negydimo, zodziu echoskopu dare man kiausintakiu praputima ir atrado visus tuos dalykus, kuriuos patvarke per laparoskopija.


tai philipuk gerai ,kad darei laparoskopija 4u.gif , džiugu, dabar žinosi ko imtis ir kaip gyditis thumbup.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(dolė @ 2005 05 01, 15:40)
tai philipuk gerai ,kad darei laparoskopija  4u.gif , džiugu, dabar žinosi ko imtis ir kaip gyditis  thumbup.gif  mirksiukas.gif

Aciu, labai tikiuosi tapti:nestuke Del to ir laparoskopijai ryzausi. Tiesa po jos galvojau, kad nieko nebereikia, bet dabar......................
Atsakyti
QUOTE(Miglužė @ 2005 04 29, 16:22)
Aš manau, kad operuotis visada suspėsi. Po operacijos duoda 50 proc. per metus laiko nestuke.gif natūraliai. Geriau jau per susitikimą pakalbėkim apie tai, čia daug šnekėti.


Ačiū, Migluže 4u.gif

Beveik apsisprendžiau ilsėtis su KT ax.gif. Netgi kažkoks geras jausmas kad nedarysiu vaikų porą mėnesių, nežinau kodėl.
Įdomu, ką rytoj gydytoja patars g.gif
Atsakyti