Įkraunama...
Įkraunama...

Policistinių kiaušidžių sindromas

QUOTE(Daiva @ 2005 04 29, 08:35)
Mia, tai Miglužei man rodos "badė" ir dar kažkas buvo, bet nepamenu kas ir man rodos nebesilanko forume. Gal pabandyk 1-ą variantą ax.gif Laparaskopuotis spėsi, jei nepavyks...Aš kažkada buvau įmetus linkų apie kiaušidžių prabadymus - jei neklystu tai vadinasi kylinė kiaušidžių rezekcija.


Ačiū, Daivute, pažiūrėjau, šią procedūrą darėsi anoli, Miglužė, Lincė. Ir nė vienai ovuliaciniai ciklai neatsistatė...

Aš linkusi pagerti KT ir tada stimuliuotis Gonaliu, bet dar žiūrėsim ką pasiūlys gydytoja.
Atsakyti
QUOTE(Mia @ 2005 04 29, 08:36)
Pasižiūrėjau internete, radau šiek tiek apie tą trijodtironiną, gana suprantama, kodėl jis galėtų būti skiriamas policistukėms:

Trijodtironino poveikis moterų androgenų pokyčiams.

...buvo tirtos moterys, kurios dėl hipotirozės buvo gydomos tiroksinu. Dalį tiroksino pakeitus 12,5 µg trijodtironino (T3), nustatytas lytinius hormonus jungiančio globulino (SHBG) padidėjimas. Stebėdami šį T3 poveikį, nutarėme ištirti jo įtaką į hiperandrogenizmą, kadangi SHBG tiesiogiai sąlygoja laisvų androgenų indekso (LAI) dydį. Tirtos 8 moterys turėjusios padidėjusį laisvų androgenų indeksą. Keturioms iš jų buvo padidėjęs testosterono bendras kiekis, kitoms keturioms LAI buvo didesnis dėl santykinai mažesnio SHBG kiekio, esant normaliai testosterono koncentracijai. Moterims buvo skirta 12,5 µg trijodtironino. Tirta testosteronas, SHBG, LAI prieš gydymą ir po vieno mėnesio. Po gydymo trijodtironinu SHBG moterims padidėjo nuo 44,13 ± 8,3 nmol/l iki 92,83 ± 17,7 nmol/l (p<0,02). Testosterono kiekis sumažėjo nuo 3,22 ± 0,58 nmol/l iki 1,8 ± 0,35 nmol/l (p<0,06). LAI sumažėjo nuo 8,02 ± 1,2 iki 2,36 ± 0,47 (p<0,001). Duomenys rodo, kad trijodtironinas yra veiksmingas LAI mažinantis preparatas

-



Mia, tai gal cia bus tavo vaistas? juk pas tave testosterono lyg per daug? ir vaistukus geri nuo jo? g.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
Mia, man taip pat ši procedūra buvo atlikta. Prieš laparoskopiją buvo mmm nereguliarios, bet dar buvo galima kentėti...o po laparoskopijos - be vaistų jokių mmm. Aš net gailiuosi, kad ją dariau...o gal ir turėjo taip būti, net nežinau. Bet stimuliuotis, tai kelis ciklus išsistimuliavo, bet be vaistų ovuliacija natūraliai tai tikrai nevyko. Manau, kad tavo sprendimas būtų tikrai geras, gerti KT ir stimuliuotis Gonaliu. O laparoskopiją atliksi vėliau, kaip ir Daiva tau rašė. O gydytojai savo sprendimą taip pat turi pasiūlyti, nepasikliauk tik gydytoja.
Atsakyti
QUOTE(gintarija @ 2005 04 29, 09:07)
Mia, man taip pat ši procedūra buvo atlikta. Prieš laparoskopiją buvo mmm nereguliarios, bet dar buvo  galima kentėti...o po laparoskopijos - be vaistų jokių mmm. Aš net gailiuosi, kad ją dariau...o gal ir turėjo taip būti, net nežinau. Bet stimuliuotis, tai kelis ciklus išsistimuliavo, bet be vaistų ovuliacija natūraliai tai tikrai nevyko. Manau, kad tavo sprendimas būtų tikrai geras, gerti KT ir stimuliuotis Gonaliu. O laparoskopiją atliksi vėliau, kaip ir Daiva tau rašė. O gydytojai savo sprendimą taip pat turi pasiūlyti, nepasikliauk tik gydytoja.

Gintarija, ačiū labai, tai ir pas tave policistinės? Lyg kitų bėdų turėjai? g.gif. Tikriausiai kiekviena iš mūsų visų pirma nori išbandyti medikamentinius būdus, ir tik po to - chirurginius įsikišimus doh.gif .

Bonda, man dexamethazonas jau sumažino testosteroną beveik perpus, dabar jis telpa į normą. Gal trijodtironinas daro ir kokį kitokį poveikį, gal reiks užsiregistruot pas Kazanavičių konsultacijai g.gif. Kokia tu miela, vis pasidomi mumis ax.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mia: 29 balandžio 2005 - 09:19
QUOTE(Mia @ 2005 04 29, 09:18)


Bonda, man dexamethazonas jau sumažino testosteroną beveik perpus, dabar jis telpa į normą. Gal trijodtironinas daro ir kokį kitokį poveikį, gal reiks užsiregistruot pas Kazanavičių konsultacijai  g.gif. Kokia tu miela, vis pasidomi mumis  ax.gif  4u.gif

wub.gif mia, wub.gif negaliu as be jusu wub.gif zinai, as turbut ir pklausciau bent savo daktares del to metodo - o gal pades? 4u.gif kaip va man "Metforminas". O vilciu vis daugiau ir daugiau siuose skyreliuose thumbup.gif skaitau ir vis vos ne kas diena po nauja nestuke.gif , kuri ilgai to sieke thumbup.gif .Dabar dar tas superjautrumas, tai darbe kas ryta apsizliumbiu is dziaugsmo paskaicius smile.gif
Atsakyti
Sveikute Mia. Atsimeni sakiau, kad man buvo prabadytos kiaušidės, bet ciklas irgi neatsistatė verysad.gif . Aš irgi manau kad laparoskopiją spėsi dar (jei bereikės ax.gif ) pasidaryti.
Reiks man savo gydytojos paklausti apie Trijodtironiną.Gal ką žinos g.gif .
Atsakyti
Mia, man tos bėdos ir atsirado nuo policistinių kiaušidžių ( aš taip manau ), nes jos nebedirba ir negamina reikiamų hormonų. Kadangi per laporoskopiją matė, kad jos jau pablogėję ir nustatė policistines. Ir matyt su metais ( dar naudojau vaistus stimuliacijai ) vis blogėjo ir dabar jau nekokie rezultatai.
Tačiau ne visoms vienodai būna, kaip man nutiko, galbūt vienetai, kažkaip tokių atvejų nesigirdi per daug...
Atsakyti
o kažin internetinio puslapio ar el. pašto Kazanavičius neturi? g.gif Norėčiau savo situaciją nusiųsti jam...ką jis pasakytų įdomu blush2.gif Ar dar darytų iš manęs bandomąjį triušį, ar jau ne... smile.gif Man jo straipsnis laikinoje sostinėje taip pat labai įdomus pasirodė...Lietuvoje išras vaistus gydymui nuo nevaisingumo, argi ne puiku 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(bonda @ 2005 04 29, 10:23)
Dabar dar tas superjautrumas, tai darbe kas ryta apsizliumbiu is dziaugsmo paskaicius smile.gif



heart.gif

Metgaitės, čia apie metmorfiną įdomiai rašo (jei suprantat rusšiškai), duomenys švieži:

Пациенткам с ожирением, гирсутизмом, гиперинсулинемией, нарушением толерантности к глюкозе проводится коррекция метаболических и эндокринных нарушений путем назначения соответствующих препаратов (например, метформин, сиафор и т.д.).

Клинически на фоне терапии метформином у пациенток с СПКЯ наблюдается снижение уровня андрогенов нормализуется менструальный цикл, в ряде случаев самостоятельно восстанавливается овуляторная функция.

Предварительный курс терапии метформином перед индукцией овуляции сказывается на снижении частоты раннего прерывания беременности у пациенток с СПКЯ.

Кроме того, снижение уровня инсулина во время проведения индукции овуляции положительным образом сказывается на состоянии эндометрия.
Эффективность терапии метформином у женщин с нормальной массой тела выше, чем у больных СПКЯ на фоне ожирения.

Ten rašo ir daugiau apie PKS, nors straipsnis daugiau skirtas PKS ir IVF http://www.probirka...._polikistoz.htm
Atsakyti
QUOTE(Daiva @ 2005 04 29, 10:08)
heart.gif


Клинически на фоне терапии метформином у пациенток с СПКЯ наблюдается снижение уровня андрогенов нормализуется менструальный цикл, в ряде случаев самостоятельно восстанавливается овуляторная функция.


na, man manyciau nuo metformino taip ir buvo - 2 ciklus ovuliavau be papildomu vaistu 4u.gif antram ir uzkibom wub.gif aiksu, galejo itakoti ir pries tuos 2 ciklus stimuliacjios...nors paskutinej niekas neaugo... schmoll.gif bet vis tiek - visko gali buti 4u.gif
Atsakyti
Gintarija, aš iš gydytojos supratau, kad mano kiaušidžių vaizdas vis prastėja nuo tada kai nutraukiau prieš metus kontraceptikus. Todėl ir siūlo pagerti kontraceptikus, pailsinti truputį mano begėdes. Tik va manau kad 1 mėn. nepakaks..

Daiva, ot pasiskaičiau apie IVF'us esant policistinėms, tai tik susinervinau - pasirodo mums jį darytis sudėtingiau ir kokybiškų kiaušialąsčių bei embrionų mažiau būna verysad.gif


Nežinau, nesu tvirtai apsisprendusi ką darysiu. Jei laparoskopija visiškai niekuo negalėtų pakenkti - neabejočiau. Paiduke, o tau K. nesiūlė "prabadymų"?
4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Mia @ 2005 04 29, 12:53)
Daiva, ot pasiskaičiau apie IVF'us esant policistinėms, tai tik susinervinau - pasirodo mums jį darytis sudėtingiau ir kokybiškų kiaušialąsčių bei embrionų mažiau būna  verysad.gif



Taip, bet IVF rezultatyvumas nuo to kažkodėl nesikeičia. Jau ne vienoj vietoj mačiau parašyta, kad su policistinėm IVF sėkmė ne mažesnė nei kitų. O kad sudėtingiau - tai koks gi skirtumas, svarbu, kad rezultatas būtų. Sudėtingiau matyt dėl to, kad labai daug hormonų reikia sureguliuoti. Ir didelė hiperstimuliacijos rizika.
Atsakyti