Įkraunama...
Įkraunama...

Opeliukų mylėtojos:)))

maniškė irgi platokom važinėja padangikėm thumbup.gif dabu dydį tik man pasakyk kad gudras g.gif tuoj zvaną vyreliui duosiu....sakė 15-kiniai mirksiukas.gif tik gaila kad žiemai man nuima lietnykus verysad.gif tipo negadint jų su druskom ir sniegais blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Capricorn: 19 rugsėjo 2008 - 07:11
QUOTE(illiusion81 @ 2008 09 18, 21:44)
nu jau 14-ikiniai tikrai per mazi vectrutei ax.gif  man 14-tukai tik mazytem masinytem. mano astrute su 15 -ikinais, jei nebutu tokie grazus lietnykai, tai noreciau didesniu ax.gif  rezgu plana kitai vasarai nusipirkt naujus ratukus su naujais lietnykais- 16-ikinius, o situs penkioliktukus kitai ziemai aprengt ax.gif

O nebus per dideli? Mes vieną kartą taip išsidūrėm su piežu. Buvo per dideli ir drožėsi šlykščiu garsu, ypač jei kas į galą atsisėsdavo.
Atsakyti
QUOTE(vovere74 @ 2008 09 19, 09:29)
O nebus per dideli? Mes vieną kartą taip išsidūrėm su piežu. Buvo per dideli ir drožėsi šlykščiu garsu, ypač jei kas į galą atsisėsdavo.

mano tigriui tai pats tas 15 drinks_cheers.gif
Atsakyti
Truputį žiūriu " plaukiojam" apie ratų dydžius...Nebūtinai 15" ratas bus didesnis už 14"...

Padangų ir ratlankių žymėjimo sistema biskį painoka yra....Ratlankiių diametras žymimas coliais...12,13,14,15,...ir t.t. Tai padangos vidinis skersmuo turi būti atitinkamas, jie irgi žymimas coliais. O toliau prasideda...Ratlankio plotis - coliais...Padangos plotis - milimetrais...Padangos aukštis - PROCENTAIS nuo pločio...
Ant to paties ratlankio galima dėti ir viena išmiera siauresnę, ir viena išmiera platesnę padangą nei priklauso....

Trumpai kalbant, RATO diametras neturi stipriai skirtis nuo gamintojo numatyto, nes meluos spidometras, keisis važiuoklės geometrija,stabilumas, gali ratas kur nors kliūti...
O jei ratlankiai gali būti įvairūs, o rato dydis pastovus...Vansi reikia teisingai parinkti padangas. Kuo didesnis ratlankis - tuo žemesnė padanga...Daugiau "geležies", mažiau gumos...
Kuo mažiau gumos, tuo:
1. kietesnė mašina, mažesnis komfortas.
2. lengviau pažeidžiamos padangos per aštrias duobes

3. " paklusnesnė" mašina ekstremaliuose režimuose, jautresnis vairas, mažesni posvyriai posūkiuose
4. "krūčiau" atrodo... biggrin.gif

5. Ratlankiai , o ypač padangos - daaaaug brangesni...

Vat daugmaž visi pliusai ir minusai, renkantis didesnius nei priklauso ratlankius....Reiktų žiūrėt, kas kam svarbiau, tačiau dažniausiai renkasi liaudis dėl gražesnio vajzdelio... smile.gif

O žiemines padangas vertėtų rinktis viena išmiera siauresnes nei vasarines....Mažesnis kontakto plotas - didesnė prispaudimo jėga - geresnis pravažumas...
Atsakyti
QUOTE(Capricorn @ 2008 09 19, 10:40)
mano tigriui tai pats tas 15 drinks_cheers.gif


Nu,jei jau tigriui 15... blink.gif Vazineju su caravanu ir dedu tik 14-kines (175/65R14-mano masinikei universalu ir ziemai,ir vasarai),norint pataupyti kura galima ir 13-kines uzsideti,bet tada jau masina labai zema bus,o 15-nes tai...pakrausi daugiau normos ir trinsis i arkas,be to,brangesni gerokai,ir kuro daugiau es schmoll.gif O ir ratlankius tik paprastus skardinius dedu-maziau problemu ir duobes nelabai baisios mirksiukas.gif
na,Oxen viska paaiskino apie ratu dydzius 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(vovere74 @ 2008 09 19, 10:29)
O nebus per dideli? Mes vieną kartą taip išsidūrėm su piežu. Buvo per dideli ir drožėsi šlykščiu garsu, ypač jei kas į galą atsisėsdavo.




tikrai nebus ax.gif tas pats opelis ant sportiniu variantu savo deda net septyniolikinius- bet vat sitie tai kartais jau tikrai i sparnus braukia, jei masina neparuosta tokiems ratams- o penkiolikiniai tai cia praktiskai standartas mirksiukas.gif
ir taip- sitie skaiciai zymi ratlankio dydi, bet taigi ant ratlankio ir dedi ratus ax.gif kuo didesnis ratlankis, tuo paprastai plonesne(ne siauresne) padanga dedas- kad diametras islieka praktiskai toks pats.
Papildyta:
QUOTE(denaxa @ 2008 09 19, 14:43)
Nu,jei jau tigriui 15... blink.gif Vazineju su caravanu ir dedu tik 14-kines (175/65R14-mano masinikei universalu ir ziemai,ir vasarai),norint pataupyti kura galima ir 13-kines uzsideti,bet tada jau masina labai zema bus,o 15-nes tai...pakrausi daugiau normos ir trinsis i arkas,be to,brangesni gerokai,ir kuro daugiau es schmoll.gif O ir ratlankius tik paprastus skardinius dedu-maziau problemu ir duobes nelabai baisios mirksiukas.gif
na,Oxen viska paaiskino apie ratu dydzius 4u.gif




kazkaip nenoreciau sutikt ax.gif apie ekonomiskuma nieko negaliu pasakyt- bet kad penkioliktukas niekur nesiliecia tai garantuot galiu smile.gif mano astra 99metu, dvidure, tai ant jos orginalus lietnykai su padangom 195/60R15- atsimenu nes ryte nurasinejau padangu uzsakymui ax.gif - taigi pas mane padangos aukstis 60mm o skersmuo 15 coliu, o pas Denaxa storenes padanga- 65mm, bet mazesnis ratlankis- o galutinis variantas tas pats gaunas biggrin.gif nu ir mano 20mm platesnes ax.gif ziemai tai dar nezinau kokias prigriebs, bet sakiau kad tokias pat pirktu kad tiktu ant lietnyku, jei sumastysiu kitamet vasarai didesnius ratus pirkt. o sia ziema tai teks su skardiniais varinet tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(illiusion81 @ 2008 09 19, 13:54)
195/60R15-  - taigi pas mane padangos aukstis 60mm


kažkaip niekas neskaito mano raštų... unsure.gif 60 yra aukštis, bet ne mm, o procentais nuo pločio...186/60 ir 195/60 nebus vienodo aukščio...
Atsakyti
QUOTE(Oxen @ 2008 09 19, 15:24)
kažkaip niekas neskaito mano raštų... unsure.gif 60 yra aukštis, bet ne mm, o procentais nuo pločio...186/60 ir 195/60 nebus vienodo aukščio...



skaiciau bet neuzfiksavau ax.gif visad maniau kad cia rimtai raso mm skaiciu blush2.gif
o tiesa- tai kokios skaitos viena ismiera siaresnes uz 195 ax.gif ? 185 ? o tai ratlankiai irgi tada netiktu tie kur dabar uzdeti 195 g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo illiusion81: 19 rugsėjo 2008 - 13:45
Ratlankiai greičiausiai tiks...tik vat dabar nepamenu, jų plotis kažkokiais dar čiudnesniais vienetais žymimas su J raide...J5 ir viena antroji kaip pvz.....

Jei jis skirtas padangai pločio 195 , tai pagal viską, galima dėti ir 185 ir 205....
Bet atkreipk dėmesį į aukštį - pavyzdžiui 185/65R14 ir 175/70/R14 bus to paties aukščio...Nu tiksliai paskaičiavus procentais visai tiksliai nesigauna, bet čia matyt pora mm paklaida nudilimui
Atsakyti
QUOTE(illiusion81 @ 2008 09 19, 13:54)
tikrai nebus ax.gif  tas pats opelis ant sportiniu variantu savo deda net septyniolikinius- bet vat sitie tai kartais jau tikrai i sparnus braukia, jei masina neparuosta tokiems ratams- o penkiolikiniai tai cia praktiskai standartas mirksiukas.gif
ir taip- sitie skaiciai zymi ratlankio dydi, bet taigi ant ratlankio ir dedi ratus ax.gif  kuo didesnis ratlankis, tuo paprastai plonesne(ne siauresne) padanga dedas- kad diametras islieka praktiskai toks pats.
Papildyta:
kazkaip nenoreciau sutikt ax.gif  apie ekonomiskuma nieko negaliu pasakyt- bet kad penkioliktukas niekur nesiliecia tai garantuot galiu smile.gif  mano astra 99metu, dvidure, tai ant jos orginalus lietnykai su padangom 195/60R15- atsimenu nes ryte nurasinejau padangu uzsakymui ax.gif - taigi pas mane padangos aukstis 60mm o skersmuo 15 coliu, o pas Denaxa storenes padanga- 65mm, bet mazesnis ratlankis- o galutinis variantas tas pats gaunas biggrin.gif  nu ir mano 20mm platesnes ax.gif  ziemai tai dar nezinau kokias prigriebs, bet sakiau kad tokias pat pirktu kad tiktu ant lietnyku, jei sumastysiu kitamet vasarai didesnius ratus pirkt. o sia ziema tai teks su skardiniais varinet tongue.gif

Na,jei uzkrautum krovinio kokia puse tonos tai kazin ar taip jau nesiliestu ax.gif posukiuose ne pyragai butu doh.gif Su skardiniais ratlankiais gerai tai kad jei pilsi kur nors susilankstys ratlankis greiciau, o guma sveika liks,su lietnykais kiek kitaip,labiau pasisaugot reikia.O kadangi as megeja visokiais neaiskiais keliais bastytis tai rinkausi skardinius-maziau problemu ir geriau masiniukui,ir remontas ju pigesnis jei ka.
O ziemai reiketu siauresniu padangu,kodel-Oxen jau rase smile.gif

P.s.vakar besiruosdama ziemai nusipirkau devetas vasarines padangas po 52lt uz vnt.Superiniai ratukai,mesos daug turi,porai sezonu tikrai uzteks ir pavasari galvos skausmo nebus thumbup.gif Prieky michelinai,gale bridgestonai ,masiniukas ant kelio dabar super laikosi:super
O kad galutinai pasiruosti ziemai tai vat gal siandien gal ryt lipsiu rusin dygliu krapstyt is zieminiu ratu lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2008 09 19, 12:43)
Nu,jei jau tigriui 15... blink.gif Vazineju su caravanu ir dedu tik 14-kines (175/65R14-mano masinikei universalu ir ziemai,ir vasarai

Maniškės padangos ir 15-kinės ir važinėju su Tigra mirksiukas.gif
Atsakyti
Mano opeliuką sutvarkė clap.gif Jau važiavau šiandien. Vai kaip keista po visureigio persėst į tokią žemą doh.gif Atrodo važiuoju ant žemės sėdėdama. O juk vectra nėra tokia jau žema.
Tiesa, kai nuvažiavau pasiimti savo Opelio, pabrėžiu - Opelio, man stalčius atsidarė ir akys ant kaktos išlipo blink.gif Stovi kažkoks piktasnukis Vauxhall'as blink.gif Vietoj opel ženklo, na to žaibo rate, tas piktas erelis doh.gif Vo blyn, tai dabar atrodo, kad priekis angliškas, o galas normalus, vokiškas opelio.
Chebra nusprendė, kad grotelės gražesnės, tiuninguotos.
Atsakyti