Įkraunama...
Įkraunama...

Raganės

na nėra raganės kažkaip ypatingai jautrios gėlės, tik aišku nelabai laikas joms šaknis drastiškai kapot ax.gif aš prieš porą savaičių vieną saviškę iš laikinos vietos perkėliau į nuolatinę, bet kasiau su dideliu žemės gumulu, tai manau to vietos pakeitimo ji nelabai ir pajus thumbup.gif

bet kokiu atveju yra kaip yra ir nieko pakeist nebeįmanoma. Dabar tik lieka pridengt šalčiams atėjus, užmulčiuot ir laukt pavasario, o tada jau bus matyt.

...................

o raganėms prie "kojų" galima sodint bet kokias aukštesnes gėles (turiu omeny ne aukštas, kad iki pusės raganės būtų, bet ir ne pusės sprindžio "kilimėlį"). Pas mane šiemet trys raganės buvo apsodintos medetkomis (tsakant ir nauda tuo pačiu), kitos apačioj didelis snaputis auga, dar dviejų apačioj augo serenčiai. Kadangi nesu vienmečių mylėtoja, tai kitais metais raganių apačioj pasodinsiu jau daugiamečių gėlių mirksiukas.gif Svarbu kad jų lapija saugotų raganių šaknis nuo perkaitimo, kad mestų tikrą, o ne ažūrinį pavėsį 4u.gif
Atsakyti
O man įdomu kur tiek daug raganių susodinat?Joms gi reikia atramų ar kokių tai kopetėlių g.gif .Gal nuotrauką kokią turit?
Atsakyti
QUOTE(chasmina13 @ 2011 10 26, 23:47)
O man įdomu kur tiek daug raganių susodinat?Joms gi reikia atramų ar kokių tai kopetėlių g.gif .Gal nuotrauką kokią turit?


Dvi raganės auga prie pavėsinės atraminių konstrukcijų (pavėsinės kuolai, į kuriuos atremtos vijokliams skirtos atramos).

user posted image

dešinėj pusėj

user posted image

O visos kitos auga prie tvoros, kuri pas mus kai kur 1,5 - 1,8m. Jos dar mažiukės, šiais metais pirktos, tai užteko nedidelių bambukinių atramėlių, kurios man iš esmės yra negražios, nes labai atkreipia dėmesį ir pirma matai jas, o ne augalą blush2.gif Kitais metais viršuje ir apačioje tvoros bus įsukti juodi medvarščiai ir nuo jų aukštyn žemyn išraizgyta ruda tvoros spalvos virvutė mirksiukas.gif Ja raganės ir kops aukštyn mirksiukas.gif Jei bus stiebai ilgesni nei tvora teks joms keliaut arba į šonus, arba kažkiek krist į priekį - žaisiu ir žiūrėsiu kaip bus gražiau.

Viena didžiažiedė labai gražiai šiemet pati per tvoros tarpus vijosi, į šonus keliavo - jei nepamiršiu galėsiu nupaparacint mirksiukas.gif

Atsakyti
Labai gražiai atrodo thumbup.gif .O ir prie tvoros sodinti gera idėja,gaila,pas mane jos nėra.Todėl vis pasižiūriu į raganes ir neperku,nes nesugalvoju kur pasodinti doh.gif
Atsakyti
tai kad jas galima sodint bet kur, tik svarbu atramos. Pas mano uošvius pora raganių pasodinta prie obelų, tiesiog virvutės nuo žemės (apačioj prismeigtos metaliniais smaigais iš vielos) kyla į viršų.

Raganes galima augint ir dideliuose vazonuose kad ir terasoj, tik svarbu parinkt tam tinkamas veisles, pakankamai didelius vazonus ir aišku žiūrėt kad juose neperkaistų. Aš audžiu mintį kaip tik terasoj dvi augint, tik eksperimentui turimų labai gaila, tai bandysiu po keletą šakelių pavasarį nuo didžiausių kelmų atskirt, kad bėdos atveju turėčiau likusius motininius augalus 4u.gif
Atsakyti
Sakot prie obelų..Kaip tik yra pora,kur manau tiktų bigsmile.gif .Ačiū už paprotinimą 4u.gif
Pačiai niekada nebūtų daėję
Atsakyti
QUOTE(chasmina13 @ 2011 10 27, 08:02)
Sakot prie obelų..Kaip tik yra pora,kur manau tiktų bigsmile.gif .Ačiū už paprotinimą 4u.gif
Pačiai niekada nebūtų daėję


Tik aišku sodint tolėliau nuo jų, nes bent per pusmetrį gylio reikia supurent gan giliai dirvą, nes raganių šaknys gal giliai eina. O beliai aišku kad nieko nenutiks, nes jai raganės šaknys kaip kokios žolės biggrin.gif Galima tiesiog į medį atremt kelias kokio karklo ilgesnes šakas ir pliusas tas, kad galima pasodint net ne vieną raganę mirksiukas.gif

.................

aš su virvutėm ėmiau žaist dėl to, kad specialios atramos raganėms gan prastos kokybės ir brangios - ta kuri nuotraukoje kainavo virš 50Lt, buvo ryškiai žalios spalvos, tai dar persidažiau rudai ir jau tokia netvirta, iš plonų metaliukų suvirinta (pirkau Senukuose). Skersinukai per reti, reikėtų bent dvigubai tankesnių doh.gif Vienu žodžiu bent jau tokia atrama tikrai nusivyliau. Kol raganė mažiukė dar dar, bet kai taps rimtu augalu bus ta atrama aiškiai per maža.

tada buvau sugalvojusi gabalais karpyt tvoros tinklą (toks kur būna ne vyniojamas, o tvirtas, gabalais parduodamas). Bet vėl, kaina pagerinta, vienas gabalas virš šimto litukų kainuoja (aišku jį galima perkirpt į dvi ar tris dalis) ir man yra per žemas - tvora aukštesnė doh.gif

Vat čia matosi kairėj pusėj mano raganė būtent į tokį tvoros tinklą lipa - su kaimynu iškeitėm jam atlikusį gabaliuką biggrin.gif

user posted image


tai sugalvojau, kad su virvutėm ir medvaržtukais bus ir gerai, ir gražu, ir labai pigu biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mumrikas: 27 spalio 2011 - 07:20
Sveikutės, seniai besilankiau, mumrikai neišpasakytas grožis pas Jus, labai labai thumbup.gif chasmina13 raganes galima sodinti tiesiog pievoje, ir joms sukalti atramas, skėčio pavidalo, taip pora ir aš auginu, ir prie tvoros aišku dar 3, labai myliu, tik va klausimas, ar jos mėgsta perpuvusį mėšlą arklinį? norėčiau pamulčiuoti juo?
Atsakyti
QUOTE(Medeilė @ 2011 10 27, 08:31)
Sveikutės, seniai besilankiau, mumrikai neišpasakytas grožis pas Jus, labai labai  thumbup.gif chasmina13 raganes galima sodinti tiesiog pievoje, ir joms  sukalti atramas, skėčio pavidalo,  taip pora ir aš auginu, ir prie tvoros aišku dar 3, labai myliu, tik va klausimas, ar jos mėgsta perpuvusį mėšlą arklinį? norėčiau pamulčiuoti juo?


dėkui wub.gif kad mėšlą mėgsta tai tikrai, nes mano seneliai augino kelias milžiniškas raganes, tai visad mėšlo paraugindavo ir tuo užpilu palaistydavo. pagrindinė bėda ta, kad su mėšlu galima visokių grambuolių ir kurklių pas raganes prisikviest - jos tokią pagerintą dirvą laaaaaaaaaaaaaaabai mėgsta doh.gif

Tai vat aš laistau žolių užpilu ax.gif Turiu ir arklio shh... prisirinkus, tai kitais metais bandysiu užpilt ir tuo skysčiu palaistyt. Tik noriu kad mano raganaitės ugtelėtų, rimtas šaknis suformuotų - jei koks blogietis ir įsikurtų bei imtų šaknim skanaut, kad nenumyriotų augaliukas - kad kokią vieną kitą šaknytę nugrauš dar daug kitų rimtų liks ax.gif
Atsakyti
Dėkui už atsakymą, tuomet mulčiuosiu ir aš, nes gavau šio Gėrio labai daug doh.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2011 09 03, 13:24)
Žydinti  smile.gif

user posted image

Laba, Jediara, tavo raganėpas mane šiemet taip išbujojo, kad metras į viršų ir metras į plotį. O jau žydėjo gausiai thumbup.gif Dėkinga 4u.gif O kaip ją žiemai reikia pridengt, ar ne? Ir ar reikės karpyt ar ne? Dabar man tokia jau parudavusi ji.
Atsakyti
QUOTE(Laima.g @ 2011 10 28, 16:09)
Laba, Jediara, tavo raganėpas mane šiemet taip išbujojo, kad metras į viršų ir metras į plotį. O jau žydėjo gausiai thumbup.gif  Dėkinga 4u.gif  O kaip ją žiemai reikia pridengt, ar ne? Ir ar reikės karpyt ar ne? Dabar man tokia jau parudavusi ji.

Džiaugiuosi, kad auga thumbup.gif Niekada jų nedengiu - atsparios šalčiui. Šiemet nekirpkite, pavasarį vėl sužaliuos šakelės ir augs į viršų, o jei nenorite aukštesnio augaliuko, galite nukirpti palikdama apie 20 cm (aš niekada nekerpu, tik kartais pavasarį apgeniu).
Atsakyti