Įkraunama...
Įkraunama...

Kreta

Kas plauksite į Santorini iš Rethymno, rekomenduoju kelionę su greitaeigiu laivu "SuperJet". Kaina 100 Eur (jei imsite kelionių paketą vienoje ganetūroje, dar gausite nuolaidą), duoda lengvus pusryčius, gidai kalba visomis kalbomis (pageidaujamą reikia nurodyti užsakant kelionę), be to, kelionės po Santorini pabaigoje, laivu plukdo iki kraterio ir apie pusvalandį laiko galima pasimaudyti šiltose versmėse (šitos pramogos su "mūsiškiais" smile.gif negausite).
Kas liečia supimą - tai užsupa tikrai neblogai, daug žmonių aplink žiaugčiojo į maišelius. Kam bus labai blogai, pabandykite tokią gudrybę - atsisėskite taip, kad matytumėte horizonto liniją ir ją visą laiką stebėkite, turėtų motorika susireguliuoti, venkite uždarų patalpų ir ilgo buvimo jose, bent man padeda daug audringesnėje Baltijos jūroje smile.gif

Auto nuoma C kategorijos VW Polo su F.D.W. draudimu (full damage waiver, no excess), 3 dienom kainavo 90 EUR, A kategorijos siūlė ir po 20 EUR/dienai.
Benzino kaina 1.30-1.35 EUR/l.
Senos teisės tinka, mano tokios jau gerokai padėvėtos, plastikas atsilupęs nuo nešiojimo piniginėje, nuotraukoje irgi aš nelabai į dabartinį save panašus, tačiau dar niekur nebuvo su jomis problemų smile.gif

Apsipirkinėjom SPAR prekybos centre, ten kainos šiek tiek žemesnės nei kitų smulkių krautuvėlių. Dar vieną neblogą prekybos centrą su "teisingomis" kainomis suradome Chanijoje, kur nupirkome didžiąją dalį lauktuvių, bet pavadinimo, deja, nepamenu sad.gif

Kas ruošiatės pirkti lauktuvėm vietinių gėrimų (Metaxa, Ouzo), tai verta apsipirkti išskrendant Duty Free/Travel Value parduotuvėse. Nors mes jau buvome viską nupirkę, tačiau nesusilaikiau neprigriebęs dar poros butelių smile.gif Tuo labiau, kai jie jau nebeįsiskaičiuoja į bendrą svorį ir tikimybė sudaužyti minimali smile.gif

Kadangi mačiau buvo užvirę diskusijos dėl skyrdžio laiko, tai aš gan tiksliai nuėmiau skrydžių laikus nuo lėktuvo išriedėjimo į pakilimo taką iki visiško sustojimo nusileidus - Vilnius-Heraklionas - 3:10, Heraklionas-Vilnius - 2:50 smile.gif

Gyvenome Lefkoniko Beach viešbutyje, labai geras kainos ir kokybės santykis. Tik su mažais vaikais ten nebus ką veikti ir bus gan triukšminga.
Kas liečia prekes vaikams, tai užmetėm akį į kainas - Aptamil mišinys apie 20 Eur, Pampers sauskelnės (didelis pokas) šiek tiek mažiau nei 20 Eur.

Tiesa, kam aktualu - Rethymno begalė nemokamų wi-fi taškų, kas labai nudžiugino smile.gif

Bendri Kretos įspūdžiai - gerai pailsėjome (nors dar iki šiol kojas skauda nuo pasivaikščiojimo Samarijos tarpekliu), daug pamatėme, skaniai pavalgėme - antrą kartą nebegrįšime smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Doncia: 09 birželio 2008 - 14:34
As rinkausi Rethimno sriti, nes ten arciau pasiekti balos ilanka, Elafonisi, samarija ir aplamai gamta vaizdingesne. Be to visai patiko viesbutis is aprasymu Begeti bay. Be to Malia ir Hersonisos atkrito del girtu britu. Dar norejau kreiptis i Luke ir paklausti kaip ta Skaleta? Ar atgijo kiek beisibegant vasaros sezonui, ar taip ir liko gilus kaimas. Gal dar turit viesbucio ar plezo nuotrauku? Taip nekantru iki rugsejo, o dar visa seimyna ikalbinau varyt i si viesbuti, tai darosi neramu ax.gif Finale vietoj 2-ju dabar vaziuojam 6-sise. manau, kad turetu viskas but ok thumbup.gif
Atsakyti
Bent jau HorizonTravelis į Santorinį pradėjo plukdyti greituoju laivu.
Atsakyti
Kalimera biggrin.gif Mes parlėkėm šiąnakt nail.gif Nu ką galiu pasakyt... Nerealu wub.gif Aišku, iš poilsinės, kelionė patapo pažintinė. Tik vieną dieną tebuvom grynai pasikepint. Gyvenom Malijoj, aplankėm visą rytinę dalį beveik, buvom Vai paplūdimyje (ten benardydama vos nepaskendau blush2.gif ), Prevelio paplūdimyje (ten mačiau juodą gyvatę geltonais taškiukais blink.gif taikiausi nufotkint, ale paskui primečiau, kad stoviu vienu kupalniku, o žmonių aplink nėra doh.gif ), Elundą, pietinius laukinius paplūdimius, Matalą. Dvi dienas buvom Santorini. Ten aplakstėm visą salą, Raudonąjį paplūdimį, o galiausiai plaukėm laivu į vulkano salą, matėm kraterius ir maudėmės raudonose šiltose sieros versmėse (tam pačiam kupalnikui amen... )... Vienžo, faina buvo wub.gif Norėčiau dar kartelį ten nuvažiuot, nes matėm dar liko daug nepamatyta rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Agotukas @ 2008 06 09, 17:28)
o galiausiai plaukėm laivu į vulkano salą, matėm kraterius ir maudėmės raudonose šiltose sieros versmėse (tam pačiam kupalnikui amen... )... Vienžo, faina buvo  wub.gif Norėčiau dar kartelį ten nuvažiuot, nes matėm dar liko daug nepamatyta  rolleyes.gif

gal galite papasakoti apie ta sala placiau mirksiukas.gif kaip ji vadinasi,kiek kainavo kelione ar idomu mirksiukas.gif (aisku viskas idomu,bet ar verta)...kas ten per sieros versmes ax.gif
Atsakyti
Apie supimus laivuose plaukiant į Santorini. Plaukėm greituoju. Į priekį buvo didelis bangavimas. Iš pradžių visi džiaugėsi. Mano diedas dar vaidino kaip Bynas, kad bviau... Vaidinimas baigėsi po keliolikos minučių hah.gif Tokia juki prancūzė kaip išėjo tualetan, taip negrįžo. Vėmėm gal kas penkioliktas, kiti gulėjo pasliki. Tik man nieko nail.gif O atgal jūra buvo daug ramesnė, nurimo vėjas, tai beveik kaip su trūliku irnesakyk.gif

Kas nuomositės mašinas, tai verta apsipirkti supermarketuose Lidl (būna nuorodos keliuose), čempion. Lidlas kaip mūsų norfa panašiai. Vynas ir ouzas už pigutį. 5 eurai, tai jau labai brangus, čempion kaip maxima. Kainų palyginimui: saldainių banbonkių stiklainiukas kažkurioj vietinėj paminėtoj pardėj 0,95 centai, o tax free - 3,85 euro. Su gėrimais tas pats. Nepasakyčiau, kad apsimoka tax free schmoll.gif
Papildyta:
QUOTE(jolita.martyna @ 2008 06 09, 19:41)
gal galite papasakoti apie ta sala placiau mirksiukas.gif kaip ji vadinasi,kiek kainavo kelione ar idomu mirksiukas.gif (aisku viskas idomu,bet ar verta)...kas ten per sieros versmes ax.gif

Tą ekskursiją pirkom vietinėj agentūroj Santorini. Su laivu (atseit buriniu) nuplukdo į vulkano salą prieš Santorini. Kelionė iš Fyros senojo uosto. Tą vulkano salą galima visą išvaikščioti, apžiūrėti kraterius, daug laipiojimo, karšta, nes viskas juoda, bet vaizdai atperka sunkumus smile.gif Vulkanas gyvas, paskutinis išsiveržimas buvo 1950 m. Iš vieno kraterio eina garai su siera biggrin.gif Čia gyvena velnias, kaip sakė mano diedas hihihi.gif Įėjimas į salą 2 Eu. Plius 13 Eu ekskursija. Mes ėmėm kelionę su maudynėm . Tai po vulkano salos, nuplukdė į už jos esančią salytę. Ten laivas sustojo gan tolokai nuo kranto ir reikėjo nuplaukt kokį 300 m g.gif iki pakarantės, o iš ten šiltų versmių raudona įlanka. Būtina moėti plaukti. Buvo daug poniučių pasipuošusių maudomukais, bet pasirodė, kad jom per toli. Tai iš šimto keleivių, ten plaukėm gal 15 g.gif Šita ekskursija mums kainavo 18+2 už įėjimą. Ten buos ir kitokių variantų - plaukti su permatomu dugnu laivu, aplankyti dar vieną salą, Ią ir pan. Bet mums ši pasirodė geriausia, o ir laiko nelabai buvo...
Atsakyti
QUOTE(Agotukas @ 2008 06 09, 18:53)
Vynas ir ouzas už pigutį. 5 eurai, tai jau labai brangus, čempion kaip maxima. Kainų palyginimui:

Ouzas ouzui nelygu cool.gif Visokio velnio pilna, o pavadinimas vienas, tikras Ouzo yra is Mitilini salos, pats geriausias - Plomariou
user posted image
Atsakyti
Merginos, kadangi esu nepatyrusi keliautoja, visai nezinau ko tiketis viesbutyje.. mane domina, ar buna viesbucio kambariuose virduliai.. vaziuosim i kelione su vaiku, tai jo tikrai gali prireikti (arbatos ir pan.) Mes apsistosime 4* viesbutyje: elounda blue bay aprasyme tokio daikto nera..
labai nenoreciau veztis tokio griozdo doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Agotukas @ 2008 06 09, 17:53)

Tą ekskursiją pirkom vietinėj agentūroj Santorini. Su laivu (atseit buriniu) nuplukdo į vulkano salą prieš Santorini. Kelionė iš Fyros senojo uosto. Tą vulkano salą galima visą išvaikščioti, apžiūrėti kraterius, daug laipiojimo, karšta, nes viskas juoda, bet vaizdai atperka sunkumus  smile.gif Vulkanas gyvas, paskutinis išsiveržimas buvo 1950 m. Iš vieno kraterio eina garai su siera  biggrin.gif Čia gyvena velnias, kaip sakė mano diedas hihihi.gif Įėjimas į salą 2 Eu. Plius 13 Eu ekskursija. Mes ėmėm kelionę su maudynėm . Tai po vulkano salos, nuplukdė į už jos esančią salytę. Ten laivas sustojo gan tolokai nuo kranto ir reikėjo nuplaukt kokį 300 m  g.gif iki pakarantės, o iš ten šiltų versmių raudona įlanka. Būtina moėti plaukti. Buvo daug poniučių pasipuošusių maudomukais, bet pasirodė, kad jom per toli. Tai iš šimto keleivių, ten plaukėm gal 15  g.gif Šita ekskursija mums kainavo 18+2 už įėjimą. Ten buos ir kitokių variantų - plaukti su permatomu dugnu laivu, aplankyti dar vieną salą, Ią ir pan. Bet mums ši pasirodė geriausia, o ir laiko nelabai buvo...

Tai cia tik is Santorinio plukdo unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(*Retro* @ 2008 06 09, 18:09)
Merginos, kadangi esu nepatyrusi keliautoja, visai nezinau ko tiketis viesbutyje.. mane domina, ar buna viesbucio kambariuose virduliai.. vaziuosim i kelione su vaiku, tai jo tikrai gali prireikti (arbatos ir pan.) Mes apsistosime 4* viesbutyje: elounda blue bay aprasyme tokio daikto nera..
labai nenoreciau veztis tokio griozdo  doh.gif

tai kam vestis virduli,nusipirk spirale ir patogu,svorio mazia ir vietos mazia uzima mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Shalimar @ 2008 06 09, 20:02)
Ouzas ouzui nelygu cool.gif Visokio velnio pilna, o pavadinimas vienas, tikras Ouzo yra is Mitilini salos, pats geriausias - Plomariou
user posted image

Taip, nesiginčysiu. Nu bet jei permoki už tokią pat etiketę (t.y. produktą, kur parašyta, kad uozas), tai jau geriau tuos pačius eurus kažkur kitur padėt irnesakyk.gif
Atsakyti
QUOTE(Shalimar @ 2008 06 09, 18:02)
Ouzas ouzui nelygu cool.gif Visokio velnio pilna, o pavadinimas vienas, tikras Ouzo yra is Mitilini salos, pats geriausias - Plomariou
user posted image

etiketej turi buti parasyta,kad is Mitilos salos arba Plomariou ax.gif
Atsakyti
QUOTE(*Retro* @ 2008 06 09, 20:09)
Merginos, kadangi esu nepatyrusi keliautoja, visai nezinau ko tiketis viesbutyje.. mane domina, ar buna viesbucio kambariuose virduliai.. vaziuosim i kelione su vaiku, tai jo tikrai gali prireikti (arbatos ir pan.) Mes apsistosime 4* viesbutyje: elounda blue bay aprasyme tokio daikto nera..
labai nenoreciau veztis tokio griozdo  doh.gif

Aš, kaip truputį keliavusi su visai mažu vaiku, paklausiu, kam tau toks daiktas??? blink.gif Keturių žvaigždžių viešbutyje tikrai bus restoranas, kur tau tikrai maloniai tiek maistelį pašildys, tiek arbatėlę PATYS padarys. Nejuokinkit pasaulio su savo virduliais ir spiralėm cool.gif

QUOTE(jolita.martyna @ 2008 06 09, 20:13)
Tai cia tik is Santorinio plukdo unsure.gif


Taip. Kelionė trunka apie 3 valandas, todėl vien per ekskursiją tik į Santorinį iš Kretos vienai dienai, tikrai nespėsit. Kiek teko girdėti iš kartu gyvenusių viešbutyje lietuvių, tai kai kuriems Santorinis visai nepatiko. Mums patiko labai! Bet tam reikia Santorinyje pabūti ilgiau. Saulėlydis ten nerealus. Tiksai labai romantiška viskas. Nu bet ir brangu labai blush2.gif
Atsakyti