Įkraunama...
Įkraunama...

Kreta

QUOTE(Šaltmėtė @ 2008 05 28, 16:16)
taip, galaktoboureko, tai su kremu viduj, saldus. Su špinatais ir sūriu - spanakotyropita, tik su špinatais - spanakopita. Man šiaip irgi su špinatais ir sūriu mėgstamiausias.
Visus šituos galima gatvėj užkandžiui nusipirkt. Ir šiaip saldumynus ne tik kavinukėj galima užsisakyt, bet ir tose jų saldumynų/duonos parduotuvėlėse, kur tada supakuoja į gražias mažas dėžutes. wub.gif
nui tai pasakysi pavadinimą, ir atneš, taip ir išragausi viską, pati nuspręsi, kas labiausiai patinka... biggrin.gif 
tai čia dėl to, kad tu saldumynų nemėgėja tongue.gif  aš galiu 3 kalitsounia pyragėlius per kartą sukapot ir dar baklavos gabalą ant viršaus cool.gif
frappe mirksiukas.gif


aha, del pyragu, tai jie man labai patiko... o saldumynus tai as tik prie kavos valgau:)

tiesa, kas is jusu yra buve turkijoje... saldumynai yra beveik tie patys, ta pati baklava ivairiu rusiu, loukoumia ir t.t. taip kad atpazinsite.

O del uzkandziu.. tai gyros, kad ir nesveika, bet man visai patinka, siulau isalkus suvalgyti, nebrangu ir sotu:) o realiai Lietuvoje parduodami kebabai is tiesu nera kebabai turkiski, o savo isvaizda labiau primena graikiskus.. prancuzijoje jie ir vadinami graikiskais uzkandziais.. nes turkiskas kebabas net is tolo nepanasus i cia parduodamus...
Atsakyti
Neseniai grįžom iš Kretos, įspūdžiai patys geriausi.
Gyvenome vakarinėje dalyje netoli Chanijos. Šiaip vakarinė dalis turi daugiau augmenijos nei rytinė.
Išsinuomavę automobiliuka trim parom aplankėm Elefonisi, Palm Beach, ir Balą. Tai labiausiai patiko Elefonisi, visiem rekomenduočiau.
Patiko ir Chanijos prieplauka, ypač gražiai atrodo vakare sutemus.
Taip pat įspūdį paliko Samarijos tarpeklis, antrą kartą tai tikrai neičiau lotuliukas.gif nes žygis tai tikrai ne iš lengvųjų, bet verta išbandyti savo jėgas.
Patiko saldumynai iš medaus, pas juos tokių labai gausu.
Atsakyti
Visa tiesa apie maisto kultura, receptai, nuotraukos ir seip daug naudingos info skaitantiems anglu kalba: http://organicallycooked.blogspot.com/

Kalo orexi, tobish gero apetito, kaip sakant smile.gif


~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kphth ine stin kardia mou...




Atsakyti
Sveikos Kretos mylėtojos. Aš jau parskridau iš Kretos viskas šaunu tik pasidalinsiu kur man nepasisekė:nepamačiau Santorinio. Nusipirkom ekskursiją Retimne iš vietinės agentūros lyg turėjo būti viskas ir gerai- paėmė iš viešbučio įsodino į autobusą ir ... pakeliui pranešė , kad keltas neplauks ar banguota ar sugedo niekas nežino. Atidėjo kelionę kitai dienai(po dviejų dienų) - iš Herakliono: paėmė iš viešbučio nuvežė į Heraklioną paliko prie kelto. Laukiam kada įsodins-išeina kapitonas iš kelto ir pareiškia, kad jei laivas praeis apžiūrą tai plauks, jei nepraeis tai neplauks... Po kiek laiko pareiškia apžiūros nepraėjo keiskit bilietus kitai dienai.O mums jau buvo laikas namo... Nepalikit Santorinio paskutinėm dienom- gidė sakė buna kad ir iš Santorinio kartais atgal neišplaukia...Sėkmės visom.
Atsakyti
QUOTE(Šaltmėtė @ 2008 05 29, 23:25)
nu nerealiai patiko.. thumbup.gif  galėčiau skaityt visą naktį... ax.gif  žvengiau iš sūrio, pavadinimu malaka.. lotuliukas.gif  nežinojau, kad jie ten vakaruose tokį turi... aš tai tik tuos kitus malakas žinau... lotuliukas.gif


o tu zinai, kad netoli Oropos miestelio (graikijos zemyne) yra miestelis, pavadinimu Malakasas?smile.gif as aisku sukirciuodavau kaip pridera, o ne taip, kaip reikia, tai visi ir juokdavosi smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Ledas @ 2008 05 29, 16:05)
Patiko saldumynai iš medaus, pas juos tokių labai gausu.


ten dauguma saldumynu ne su medum, o su cukraus sirupu (pvz baklava, vieni daro su medaus sirupu, bet dauguma atveju uzpilamas cukraus sirupas), dazniausiai saldu ne nuo medaus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(dianita @ 2008 05 30, 10:44)
ten dauguma saldumynu ne su medum, o su cukraus sirupu (pvz baklava, vieni daro su medaus sirupu, bet dauguma atveju uzpilamas cukraus sirupas), dazniausiai saldu ne nuo medaus smile.gif

nu žinok va čia tu neteisi... arba mes skirtingus ragavom. nes juk pagal skonį lengva atskirti kur su medum, o kur su cukrum. aš, pvz., visad baklava tik su medum darau. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Šaltmėtė @ 2008 05 30, 11:54)
nu žinok va čia tu neteisi... arba mes skirtingus ragavom. nes juk pagal skonį lengva atskirti kur su medum, o kur su cukrum. aš, pvz., visad baklava tik su medum darau. ax.gif



na as pirkau keliose kepyklose Graikijoje saldumynu, tai nei vienas nebuvo su medumi schmoll.gif na namie ir as darau su medum:)
Atsakyti
ikišiu ir aš savo nosį ax.gif planuojam į Kroatiją arba į Kretą šiemet,kol dar nestuke.gif nedidelis.
sakykit,iš Vilniaus kokia skrydžio trukmė? iš Kauno oro uosto kažin neskrenda?
nereikia jokių skiepų suaugusiems ar vaikams?
Atsakyti
QUOTE(Olaiva @ 2008 05 30, 13:58)
ikišiu ir aš savo nosį ax.gif  planuojam į Kroatiją arba į Kretą šiemet,kol dar  nestuke.gif nedidelis.
sakykit,iš Vilniaus kokia skrydžio trukmė? iš Kauno oro uosto kažin neskrenda?
nereikia jokių skiepų suaugusiems ar vaikams?

Į Kretą pats skrydis trunka maždaug 3 valandas 4u.gif
Atsakyti
Siek tiek apie baklava.. ka tik kalbejausi su vienu graiku is kipro ir jis pavadino baklava kaip libanieciu saldumyna, o ne graiku.. nutariau pasiknisti izymiajame google ir stai ka radau:

Daugelis saliu savinasi Baklava, lyg tai butu ju isradimas. Deja, is tiesu pirmieji baklava pradejo ruosti Asirai mazdaug 8 amziuje pries Kristu. Tarp plonu teslos lakstu jie dedavo riesutus ir pildavo medu. Baklava budavo kepama tik esant ypatingams atvejams, dazniausiai pasiturinciai gyvenanciu namuose.

Migruojant civilizacijoms, baklavos receptas buvo ispopuliarintas ir kitose salyse. Pirmiausiai artimuju rytu salyse, Armenijoje (vadina paklava) ir Turkijoje. Veliau atejus graikiskai imperijai, baklava paplito ir Graikijoje.

φύλλο tesla (filo) graikiskai reiskia lapas, plonas kaip lapas, tokia tesla suteike ypatinga skoni baklavai. Daugeliui zmoniu baklava asocijuojasi su Graikija. Taciau is tiesu, baklava atejo is tolimujų rytu. Bet kuriuo atveju, daugelyje saliu baklavos skonis turi savo ypatumu. Dazniausiai girdima nuomone apie baklava:

Graikai visada sakys: "Libanieciai pavoge baklavos recepta is musu."
Libanieciai sakys: "Graikai pavoge musu recepta."
Turkai sakys: "Baklavos receptas priklause musu pasoms ir viziriams"
Armenai sakys: "Mes sukurem ir patobulinom baklavos receptura" (prieskoniais)

Ir visos sios salys sakys kad ju baklava pati geriausia:)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dianita: 30 gegužės 2008 - 13:40
QUOTE(Olaiva @ 2008 05 30, 13:58)
ikišiu ir aš savo nosį ax.gif  planuojam į Kroatiją arba į Kretą šiemet,kol dar  nestuke.gif nedidelis.
sakykit,iš Vilniaus kokia skrydžio trukmė? iš Kauno oro uosto kažin neskrenda?
nereikia jokių skiepų suaugusiems ar vaikams?

Skrenda tik iš Vilniaus oro uosto, mes skridome 2:50 maždaug.... labai neilgai, palyginus su pvz Tunisu ar Maljorka doh.gif biggrin.gif

Ir tas skrydis neprailgsta, ypač leidžiantis thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Olaiva @ 2008 05 30, 13:58)
ikišiu ir aš savo nosį ax.gif  planuojam į Kroatiją arba į Kretą šiemet,kol dar  nestuke.gif nedidelis.
sakykit,iš Vilniaus kokia skrydžio trukmė? iš Kauno oro uosto kažin neskrenda?
nereikia jokių skiepų suaugusiems ar vaikams?


Skrenda apie 3,5 val.tik atgal skrendant jos ilgiau eina atrodo doh.gif biggrin.gif , bagazo valanda laukem ir lagamina sugadino viena mad.gif

skiepu nereikia. vaisius plovem po kranu (vanduo chloruotas siaip ir negeriamas pasitaike), o perplaudavom vandeniu is buteliu (kainuoja 1,5 l apie 0,30-0,50 eurocentu).
Daug labai turistu su vaikuciais ir nestuke.gif .
tad drasiau ir viskas bus gerai 4u.gif va ekskursijose gal ir pykint gali serpantinuose. unsure.gif bet jei iki viesbucio greitkeliu, tai nieko baisaus mirksiukas.gif

beje benzas 1,32 EUR. kam idomu. masiniuku aplakstem vakarine salos dali, tik va mieste tai jau siaubas ne eismas, bet tik pirmom dienom, paskui kazkaip graikiskai patys vaziavom biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo 2SIA: 30 gegužės 2008 - 16:41