Įkraunama...
Įkraunama...

Kreta

QUOTE(bala_nemate @ 2008 05 20, 15:21)
O man tai įdomu filologiškai pažiūrėt... blush2.gif Lietuviškai (Kreta yra mano širdyje) - 4 žodžiai, o graikiškai (Kphth ine stin kardia mou) - 5.
Šaltmėte, tu graikų moki, paaiškink - čia dar papildomas prielinksnis? g.gif Maždaug kaip angliškai būtų: 'Crete is IN my heart', tas IN, ane?


Tep tep, Kreta mano sirdyje.

Kphth - Kreta
ine -yra
stin - viduje/ten arba "in" angliskai
kardia - sirdis
mou -mano

~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kphth ine stina kardia mou...
Atsakyti
Kas esate buve Kretoje rugpjucio gale?? Mane domina temperatura oro:) Nesu buvusi veliau nei birzelio menesi ir nezinau, ar "isgyvensiu" jei bus +40 ir daugiau blink.gif
Kaip tik gavau pora savaiciu atostogu rugpjucio gale, tai jei nepavyks pietu italija, skrisiu kur nors paskutine minute i Kreta, seniai ten buvau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(dianita @ 2008 05 21, 11:16)
Kas esate buve Kretoje rugpjucio gale?? Mane domina temperatura oro:) Nesu buvusi veliau nei birzelio menesi ir nezinau, ar "isgyvensiu" jei bus +40 ir daugiau blink.gif
Kaip tik gavau pora savaiciu atostogu rugpjucio gale, tai jei nepavyks pietu italija, skrisiu kur nors paskutine minute i Kreta, seniai ten buvau  ax.gif

Mes buvome rugsėjo vidury, tai galima palyginti. Tai man buvo šilta apie 25 šilumos dieną, tiesa, porą kart nulijo, bet lietus neilgai tęsėsi. Keliaujant kalnuose būdavo ir vėsiau. Vakare labai greit temo. Apie 18-19 val. jau tamsu. Vakare nežinau kokia temperatūra, bet prisirengti tikrai nereikėjo, užteko šalio ar plono megztuko.
Atsakyti
QUOTE(dianita @ 2008 05 21, 10:16)
Kas esate buve Kretoje rugpjucio gale?? Mane domina temperatura oro:) Nesu buvusi veliau nei birzelio menesi ir nezinau, ar "isgyvensiu" jei bus +40 ir daugiau blink.gif
Kaip tik gavau pora savaiciu atostogu rugpjucio gale, tai jei nepavyks pietu italija, skrisiu kur nors paskutine minute i Kreta, seniai ten buvau  ax.gif


Viskas gerai, diena apie 30 laipsniu, vakare zinoma atsala, jie taip galima pasakyti iki 22-25. Nakti plono megztuko gali prirekti. Nebent ivyktu kokie kataklizmai, arba staiga is pietu pradetu pusti stiprus vejas. Dar priklauso kurioj salos pusej busite - siaureje ar pietuose.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kphth ine stin kardia mou...
Atsakyti
QUOTE(Jurgitaite @ 2008 05 21, 14:05)
Viskas gerai, diena apie 30 laipsniu, vakare zinoma atsala, jie taip galima pasakyti iki 22-25. Nakti plono megztuko gali prirekti. Nebent ivyktu kokie kataklizmai, arba staiga is pietu pradetu pusti stiprus vejas. Dar priklauso kurioj salos pusej busite -  siaureje ar pietuose.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kphth ine stin kardia mou...


aisku, tai +40 nebus thumbup.gif as planuoju siek tiek pabuti prie herakliono, po to pakeliauti siek tiek siaurineje dalyje, jei liks laiko,gal nusileisiu iki ierapetra ir ten kazkiek pavazinesiu.. tiesiog praeitais metais liepos viduryje graikijos zemyne buvo +46, tai pagalvojau, kad Kretoje, kuri pieciau yra, rugpjuti gali is viso beprotiski karsciai buti..
Atsakyti
Zyliuk, ar galiu biskiuka paslaugos prasyt. matau i hersonissos traukiat. Ar gali paziuret pardese, kas is vaikisko maisto yra. kad tyreliu mesisku nera, tai jau zinau, bet ar yra uzpilamu kokiu kosiu?
bandau iki minimumo lagaminu turini sumazint. sauskelnes tikrai vietoj gausim pirkt, o vat del kosiu nezinau. maziaus nujunkyt negaliu anksciau vien del keliones, kad tik maziau daiktu daikciuku butu.
Atsakyti
Tinka, kiek as skaiciau, tai tyreliu lyg yra. Tik kainos tokios ne lietuviskos.Toli tas rupestis, tai nesuku galvos dar. Sakiau per vasara maze reiks prie normalaus tinto maisto pripratinti.Kazkiek tyreliu, koseliu pasiimti.
Atsakyti
QUOTE(Tinka @ 2008 05 22, 12:32)
Zyliuk, ar galiu biskiuka paslaugos prasyt. matau i hersonissos traukiat. Ar gali paziuret pardese, kas is vaikisko maisto yra. kad tyreliu mesisku nera, tai jau zinau, bet ar yra uzpilamu kokiu kosiu?
bandau iki minimumo lagaminu turini sumazint. sauskelnes tikrai vietoj gausim pirkt, o vat del kosiu nezinau. maziaus nujunkyt negaliu anksciau vien del keliones, kad tik maziau daiktu daikciuku butu.



aha kai grisu butinmai parasysiu, bet mano draugai buvo tai vezesi kosytes su mesa visokias, o del kosiu tai sake pritruko pirko vietine, tai kazkokios tik kramtoskiu skonio, vaikas nevalge. tai as pasiimsiu , keliu rusiu ir viskas. paprasem virdulio kambari tai gal viskas bus ok. o mesiskas vesiuosi, ka zinau ka as ten rasiu. nenoriu rizikuot, o dar is bendros lekstes nenoriu maitint ypac svetimoj saly. kd kokiu viduriuku nesusuktu. tai va.
Atsakyti
QUOTE(Tinka @ 2008 05 22, 12:32)
Zyliuk, ar galiu biskiuka paslaugos prasyt. matau i hersonissos traukiat. Ar gali paziuret pardese, kas is vaikisko maisto yra. kad tyreliu mesisku nera, tai jau zinau, bet ar yra uzpilamu kokiu kosiu?
bandau iki minimumo lagaminu turini sumazint. sauskelnes tikrai vietoj gausim pirkt, o vat del kosiu nezinau. maziaus nujunkyt negaliu anksciau vien del keliones, kad tik maziau daiktu daikciuku butu.


Vaikisko maisto buvo, bet nedidelis pasirinkimas (bent Stalidoje). Kaina apie 2-3 eu. Kosiu neatkreipiau demesio, nes pati veziaus tas uzpilamas pakeliuose. Juk jokio skirtumo, kiek vesi i Kreta, svarbu griztant, kad vietos-svorio suvenyrams uztektu biggrin.gif
Beje as veziau ir pamperius... isvaziuojant praktiskai neliko smile.gif Tai kam moket uz juos ten? Nebent daug bagazo turesit...
Atsakyti
Udriau, ar tavo issiusta kompanija dar nesiskundzia Eliros beach? Kai gris, parasyk ka gero ar blogo apie ta viesbuti suzinosi biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Dovis @ 2008 05 22, 12:42)
Tinka, kiek as skaiciau, tai tyreliu lyg yra. Tik kainos tokios ne lietuviskos.Toli tas rupestis, tai nesuku galvos dar. Sakiau per vasara maze reiks prie normalaus tinto maisto pripratinti.Kazkiek tyreliu, koseliu pasiimti.

mesisku, ypac hipp ar milupos ner ten. su vyresneliu kai vaziavom, tai plojau delnais, kad uzteko smegenu pasiimt. nes tik vaisines. o su normaliu maistu kol kas rizikuot nedrisiu. nes maza to, kad alergiskas visiems galams, tai dar ir nezinia kaip vaiko pilbvukas sureaguot gali. teks po to atostogas ligoninej praleist del maisto netoleravimo.

QUOTE(Ninin @ 2008 05 22, 13:48)
Beje as veziau ir pamperius... isvaziuojant praktiskai neliko smile.gif Tai kam moket uz juos ten? Nebent daug bagazo turesit...

as pamperiu si karta neimsiu, nes vieta labai taupom. lagaminai liko tie patys du, o vaiku vienu padaugejo. tiksliai zinau, kad Libero ten pirkt yra, tai imsiu tik porai dienu.
papludimio ranksluosciu planuojam neimt, tik dar svarstom, ar ten pirksim, ar bandysiu a la paklodes pasisiut, kurios vistiek vietos maziau uzima, o pasitiesimui bei sluostymuisi pats tas.
Atsakyti
Tyreles atkreipiau demesi, kad yra varskes, vaisines, ir maciau visai kudikiskas (4 men.)... kazkaip del mesiniu neatkreipiau demesio... Libero pampersai buvo, kaina 12 eu kazkur, bet cia tas ne didziausias kiekis...

Beje kiek laiko leliui, gal ir ne tyreles valgytu? Maniskis 1,3 m. tyreles valge tik pirmas 2-3 dienas biggrin.gif paskui tik pora saukstu (vis kita tekdavo mesti lauk), o visa kita is musu leksciu... ax.gif
Atsakyti