Įkraunama...
Įkraunama...

natūralus gimdymas

QUOTE(Leticija @ 2008 06 26, 21:03)
natuke, man rodos tu truputeli hiperbolizuoji viska, tikrai nera taip, kad paima vaika ir tik po keliu valandu tau ji atiduoda atgal  schmoll.gif

ir ka pagal tave reiskia, skausmas turi prasme?  as tame nematau jokios prasmes, o priimu tik kaip busena, kuria turiu iskest ir nieko cia nepadarysi.

pvz., antakalnio klinikoje vaikelis neretai naujagimiu skyriuje laukia neonatologo apziuros. na, bent pries metus, kai rinkausi, kur gimdyti, man taip sake. ir tai gali is tiesu trukti kelias valandas, nes gimdymu daug ir gydytojai uzimti.

del skausmo visai neisiskaitei. skausmas, jo pasikeitimas tiksliai signalizuoja apie tai, kas vyksta ir padeda geriau orientuotis - pvz., pasirinkti tinkamesne padeti per saremi ar stumima. o tinkamesne padetis reiskia ir sklandesni gimdyma, maziau traumu motinai ir vaikui. be to, esu linkusi tiketi teorija, teigiancia, kad motinos organizmo gaminami naturalus endorfinai (skausma malsinancios medziagos), per placenta patenkantys i naujagimio kraujotaka, padeda jam istverti gimdyma.
Atsakyti
Leticijai-
"Banga KULIKAUSKAITĖ:
„Gimdymas gali tapti pačiu sakrališkiausiu išgyvenimu“

Pradėkime nuo normalaus natūralaus gimdymo fiziologijos. Tai, kas tuo metu vyksta moters organizme, turėtų žinoti kiekviena moteris. Tad pirmiausia apie hormonus. Visais lytinio gyvenimo momentais, pradedant malonia pažintimi, flirtu ir baigiant lytine sueitimi, moters organizme gaminasi vadinamasis meilės hormonas – oksitocinas. Šis hormonas gaminamas ir prasidėjus gimdymui, būtent jis ir sukelia gimdos susitraukimus. Su kiekvienu sąrėmiu moters organizme jo daugėja, o tiksliau, kuo labiau skauda, tuo daugiau jo gaminasi ir tuo stipresni būna sąrėmiai bei aktyvesnė gimdos veikla. Kai gimsta kūdikis, oksitocino moters organizme koncentracija, kelis kartus viršija tą kiekį, kuris būna, pavyzdžiui, lytinio akto metu. Taigi šis hormonas padeda ne tik pagimdyti kūdikį, bet ir patiriamas palaimos jausmas, hormoniniu lygmeniu. Kartu su palaimos jausmu, atsiranda ir fiziologiškai nulemtas prieraišumas ir meilė savo kūdikiui. O tai irgi be galo svarbu.


Kitas gimdymo metu morfininės – endorfininės sistemos gaminamas hormonas endorfinas veikia kaip nuskausminamoji medžiaga, panaši į narkotikus. Kuo skausmas būna didesnis, tuo šio hormono gaminasi daugiau. Negali žinoti, kiek šis hormonas sumažina skausmą, juolab kad skausmai vis dėlto juntami, tačiau jis taip pat turi įtakos prieraišumo jausmui atsirasti. Kad gamintųsi reikiami oksitocino ir endorfino kiekiai, pirmiausia, moteris turi būti pasirengusi gimdyti psichologiškai: į gimdymo namus ji turėtų važiuoti drąsiai nusiteikusi, išsivadavusi iš įvairių baimių ir mitų. Be to, būtinas ir fizinis moters pasirengimas. Jai reikia teorinių žinių apie gimdymą. Gimdyvė turi pasitikėti medicinos personalu, gimdyti kiek įmanoma jaukesnėje aplinkoje. Viso to galima išmokti lankant „Mamos mokyklą“, skaitant literatūrą.


Šių hormonų dėka gimdymas – tai ne vien skausmas, tai ir visa gama šiltų, gilių, nepakartojamų išgyvenimų, patiriama net ekstazė. Atėmus viena, dingsta ir kita. Kas gi su hormonu gamyba atsitinka tuomet, kai naudojamas spinalinis arba epiduralinis nuskausminimas? Iš karto po nuskausminimo nustoja didėti oksitocino koncentracija, sąrėmiai nestiprėja. Tuomet, dažniausiai tenka papildomai lašinti oksitociną, aišku, kad tai nenatūralūs moters hormonai. Moteris tarsi nušalinama nuo viso proceso. Ji nejaučia sąrėmių stiprėjimo, tai prietaisais mato tik gydytojai. Natūralus refleksas stangintis taip pat dingsta – moteris tai turi daryti sąmoningai, ir ne kiekvienai tai sekasi.
.....................
........ negaliu neužsiminti ir apie dvasinius natūralaus gimdymo privalumus. Žinoma, kiek naivu tikėtis, kad šiais laikais, kai pasiaukojimas ir skausmas beveik visai nuvertinti, kai niekas neįžiūri dvasinės transformacijos galimybės kančioje, ar daug moterų susimąstys apie tai, tačiau sunku ir paprieštarauti, kad natūralus, nemedikamentinis gimdymas – didžiausia dovana savo kūdikiui, kurią tik gali dovanoti motina. Natūraliai pagimdžiusi moteris dovanoja sau žinojimą, kad yra labai stipri, daug galinti, ji įgyja pasitikėjimo ir jėgos. Kartais gimdymo skausmai dovanoja moteriai pačius sakrališkiausius išgyvenimus, kokius ji tik gali patirti gyvenime.

Atsakyti
Alabama, ačiū už sveikinimus 4u.gif

Leticija, man atrodo mergaites tau jau atsakė smile.gif
O galimą gimdymą aprašiau pagal savo patirtį ir kitų mamyčių pasakojimus. Gimdžiau su skatinimu pirmą kartą. Vaiką davė sekundei, po to jau už pusvalandžio suvistytą davė palaikyt valandelę, o po to išnešė visai nakčiai - veiksmas vyko vakare. Palyginti - kai pagimdžiau kauno kgn, visas dvi valandas po gimdymo laikiau vaiką nuogutį pas save ant krutinės. Nuogą vaika prie nuogo kūno. Ant manęs sutvarkė virkšelę, laikiau kol tvarkė manę. Ir dar valandą po to. Per tą laiką spėjom ir pavalgyti ir susipažinti... Po to vaikelį įvertino, aprengė ir vėl padavė man. Juokavau, kad jo neįmanoma buvo vaiką pakeisti, nes visą laiką buvo su manim smile.gifsmile.gif


Ta patirtis yra svarbi ir mamai ir kūdikiui. Pradėdant nuo fiziologinių dalykų - gera žindymo pradžia, baigiant psichologiniu priraišumu. 4u.gif

Bet iš tikrųjų net JAV vaikas ant pilvo buvo padėtas tik simboliškai porai minučių. Po to kai sutvarkė manę, jį išmaudė ir padėjo ant šildomo staliuko. O mums liepė ilsietis. Aplamai pasiulė vaiką išnešti. doh.gif bet neleidžiau. Nedavė man laikyti, kol pati nepareikalavau. Tada pasiemiau pas savę ant krutinės, bet jis taip ir nežindė, nes po sukaus gimdymo buvo gan ilgam atskirtas nuo mamos. Verkė kas dešimti minučių...

Atsakyti
Svekinimai Natukei. Bet ta gimdymo istorija blink.gif . Man tai skambejo kaip mega kosmaras palyginus su mano paskutiniu epiduriniu lengvuciu gimdymu. Na, svajones zmoniu skirtingos... rolleyes.gif
Atsakyti
Atsiprašau, kad netikėtai įlendu, bet man pasidarė įdomu, o kaip natūralaus "naminio" gimdymo atveju elgiasi pribuvėja, jei gimdyvei neatsidalina placenta ir pvz. yra "peraugusi" gimdą g.gif
Mechaniškai, atidalinti ranka ne visada gaunasi, o jei ir gaunasi, tai be jokios nejautros doh.gif pojūčiai - nerealūs turėtų būti ir su didele kraujavimo rizika susiduriama.
Tiesiog gal kas žinote, labai įdomu kaip sprendžia šią problemą ? g.gif
Atsakyti
Na taip, kiekvienam savo. smile.gif As gimdziau irgi ten pat kur ir Natuke, tik su kita gydytoja, bet mano gimdymas buvo kitoks ir as juo likau patenkinta. Gimdziau su epiduru ir tikrai to nesigailiu, nes nebuvo jokiu drastisku veiksmu, kaip cia aprasinejot. Vaikelis buvo su manim nuo pirmos minutes.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2008 06 27, 14:11)
Atsiprašau, kad netikėtai įlendu, bet man pasidarė įdomu, o kaip natūralaus "naminio" gimdymo atveju elgiasi pribuvėja, jei gimdyvei neatsidalina placenta ir pvz. yra "peraugusi" gimdą g.gif
Mechaniškai, atidalinti ranka ne visada gaunasi, o jei ir gaunasi, tai be jokios nejautros  doh.gif pojūčiai - nerealūs turėtų būti ir su didele kraujavimo rizika susiduriama.
Tiesiog gal kas žinote, labai įdomu kaip sprendžia šią problemą ? g.gif

aš manau važiuojama į ligoninę g.gif

alfa, sveikinimai ir tau 4u.gif Kažkaip labai rietai dabar būnu birželinukų temoje, tai ir nežinau kas kaip kam vyko 4u.gif
aš manau, kad rašydama vis gi kažką kažkur praleidžiau arba nesugebėjau perduot g.gif Žinai, net tos skausmingas stangos (nors jau rašiau, tikras skausmas buvo labai neilgai), jos buvo kaip ... gal kaip tos dideles bangos, kai eini į jūra pašokinėt. Gali tavę apversti, gali nukristi ir prisiryti vandens, bet vis tiek atsistojus ant kojų jieškai didesnės bangos g.gif

Gal dar tas jaudulis, kai pati jaučiau galvutę, pati reguliavau savo stangas kad nesuplišau, iš karto ją turėjau g.gif nežinau, visai kita patirtys, o skausmas yra nedidelė tos patirties dalis g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natuke: 27 birželio 2008 - 13:44
Skausmas skausmu... nuo skausmo nemirstama. Is tiesu vienintelis gimdymo ne ligonineje trukumas man atrodo tai, kad ekstra skubiais atvejais gali ir nesuspeti nuvaziuoti i ligonine, pvz.: iskritus virkstelei, prasidejus tikrai smarkiam kraujavimui del gimdos plysimo arba nepilnai atsidalijus placentai, embolijos vaisiaus vandenimis sindromui ar jei vaikelis gimsta su kokiu nors defektu, kuri reiktu skubiai koreguot ar stipriai priduses...
O skausmas yra tik pojutis.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2008 06 27, 14:11)
Tiesiog gal kas žinote, labai įdomu kaip sprendžia šią problemą ? g.gif


Šiaip tema ne apie namų gimdymus wink.gif , bet ir man būtų labai įdomu sužinoti, ar kada nors kam nors iš naminių gimdymų buvo kilę panašių situacijų (ir, jei kilo - kaip su jomis tvarkėsi)...
Atsakyti
QUOTE(Arven @ 2008 06 27, 15:29)
Skausmas skausmu... nuo skausmo nemirstama. Is tiesu vienintelis gimdymo ne ligonineje trukumas man atrodo tai, kad ekstra skubiais atvejais gali ir nesuspeti nuvaziuoti i ligonine, pvz.: iskritus virkstelei, prasidejus tikrai smarkiam kraujavimui del gimdos plysimo arba nepilnai atsidalijus placentai, embolijos vaisiaus vandenimis sindromui ar jei vaikelis gimsta su kokiu nors defektu, kuri reiktu skubiai koreguot ar stipriai priduses...
O skausmas yra tik pojutis.

Aš manau, kad gimdantys namuose gal būt vis gi yra didesni fatalistai, jie tiki, kad bus taip, kaip turi būt ir nuo visko gyvenime neapsidrausi. Nors... žinai kai galvojau apie gimdymus namuose, pagal visas knygas turėjau susitarti su artimiausia ligonine, kad galėtų manę priimti komplikacijų atveju. Bet iš tikrųjų neišdrįsčiau eiti į Šilutės ligoninė ir skelbti ten, kad planuoju gimdyt namuose blink.gif lotuliukas.gif

Dar vienas dalykas... placentos iškritimas dažniausiai būna būtent kai gydytojai per anksti nuleidžia vandenys, kol galvutė dar nespėjo nusileisti ax.gif Gimda paprastai taip pat nesusipleša pati - dažniausiai tai lemia nenaturalios stangos, sukeltos oksitocino... Na gal aš apsiskaičiau naturalistų literatūros lotuliukas.gif g.gif Bet vaizdas toks, kad dažnai ligoninėje yra gydoma nuo tų pačių medicinos progreso sukeltų komplikacijų unsure.gif
Kaip sakoma rusishkai - xotel kak luchshe, poluchilos kak vsegda mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2008 06 27, 22:55)
Aš manau, kad gimdantys namuose gal būt vis gi yra didesni fatalistai, jie tiki, kad bus taip, kaip turi būt ir nuo visko gyvenime neapsidrausi. Bet iš tikrųjų neišdrįsčiau eiti į Šilutės ligoninė ir skelbti ten, kad planuoju gimdyt namuose blink.gif  lotuliukas.gif

Nesijaučiu fatalistė. Jaučiuos prisiimanti atsakomybę. Bus taip, kaip turi būti, ir jei bus taip, kad "nebegalėsiu" - važiuosiu į VGN, kurie man už penkių minučių kelio mašina. Tikrai nelauksiu, "kas bus"...
O tavo sprendimas vis gi nesiskelbt Šilutės ligoninėj apie naminį gimdymą, aišku, nesuteikė galimybės tenykščiam personalui praplėst savo suvokimą apie gimdymo galimybes ir tokiu būdu tobulėt, bet, aišku, rodo, kad nesi praradus blaivaus mąstymo lotuliukas.gif Či dar ne Olandija, deja... Ir toks mano pareiškimas VGN, jaučiu, sukeltų visai ne noro padėt "jeigu ką" reakciją. Greičiau jau pasakytų - patys prisivirsit, patys ir srėbkit.

QUOTE(Natuke @ 2008 06 27, 22:55)
Na gal aš apsiskaičiau naturalistų literatūros  lotuliukas.gif  g.gif Bet vaizdas toks, kad dažnai ligoninėje yra gydoma nuo tų pačių medicinos progreso sukeltų komplikacijų unsure.gif

Na, tai ir yra esminė problema... Ir man smegenys praplautos. lotuliukas.gif Įdomiausias tai tose situacijose "išgelbėtų" žmonių dėkingumo jausmas...
Atsakyti
Natuke, ne placentos, o VIRKSTELES iskritimas. Iskritus virsktelei isgyvena nedaug...Butent del tokios gresmes man teko paguleti ligonineje savaite iki gimdymo. Mat mergina jau buvo tvarklingai apsivertusi, pasiruosusi gimimui. Nuejau eilinei apziurai termino diena. Ji vel skersa blink.gif . Pries vezant mane i operacine nulekiam prie echoskopo, nespeja aparato ijungti, gydytoja uzmeta aki i mano pilva- gi galvyte vel apacioj. blink.gif Per 15 min. pasikeite padetis.

Tada mane ir pagule i patalogini. Sake, kad tokiu atveju, kai vaikas nera tvirtai isistates (o daznai isistato tik gimdymo eigoje) ir linkes keisti padeti, labai pavojinga apskritai laukti gimdymo pradzios namuose. Reikia guleti ligoninje, o nubegus vandenims, nesikelti is lovos ir sauktis sesuciu ir gydytoju- kad paziuretu vaisiaus padeti. Nes stotis su skersuojanciu vaiku labai rizikinga.

Sakau, tas gimdymas- kaip loterija. O gimdymas namuose- tikra rusiska rulete. O gimdymas be nuskausminimo- loterija su Kalasnikovu prie smilkinio. doh.gif
Atsakyti