Įkraunama...
Įkraunama...

natūralus gimdymas

Oi, Rossiya - ščedraya duša... Natuke, Tu drąsi, nepažįstamą studentę į gimdymą kviestis. Tokios dovanos, manau, ne keikvienas vertas. Respect. 4u.gif
Vis gi manau, kad žmogus savarankiškai turėtų labiau gilintis, o ne forume trafaretiškais argumentais gint sistemą.
Ten tokia frazė buvo: Kaip jau ir sakiau - lengviau kaltinti gydytoja, kodel nepasake, nei save, kodel nepaklausei.
Tai iš vienos moters teko girdėt apie tokią situaciją: atvyksta šeima į VGN, registruojasi, pasitinka budintis gydytojas ir sako: "nuveskit į palatą tokią ir tokią ir pajunkit lašelinę". Mama klausia "O ką jūs ten jungsit?" Gydytojas atsako: "Ai, tada nereikia, nereikia"... doh.gif NormAliai?
Beje, kertam, kad 98 procentai moterų nieko neklausinėja gydytojų, nes pasitiki. Ir tas pats tiek Lietuvoj, tiek Amerikoj. Ir nesupranta, kad gimdymas - visai kita situacija - ne liga, kad savim ir vaiku pasitikėt reikia labiausiai. O gydytojas tėra tas apdovanotasis, kurį pasikvietei patalkint į patį pirmą savo vaiko gimtadienį...
Atsakyti
naturalus gimdymas g.gif mano manymu ta galima tureti ir ligoninej(jeigu pasiseka labai),ir namuose.
pirmas gimdymas pas mane buvo labai nenaturalus sakyciau,nes buvo plesiami vandenys,statoma laseline skatinamuju(nors as nenorejau),o po to visi vaistai leidziami kokie tik buvo.pastoviai turejau guleti ant nugaros doh.gif

antra priskirciau prie naturalesnio,be vaistu,be jokiu skatinamuju ir pagimdziau atsiklaupus,bet velgi turejau guleti puse laiko prijungtai prie monitoriaus.
trecio noriu naturalaus,kuris mano manymu butu namuose,be vaistu,kad galeciau vaikscioti visa laika,kad nebuciau prijungta prie monitoriaus,ir,kad akuseres(butinai buna dvi per gimdyma namuose pas mus) padetu tik tada kada man reikes.ir jokiu nereikalingu dalyku.
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2008 06 01, 13:05)
Labuka smile.gif
Nieks ir nepuola biggrin.gif

Dėl kitų dalykų - o kaip tu, kaip medecinos studentė matai gydytojo vaidmenį gimdymose? Ką reiškią - atlikti procedurą g.gif atrodo, kad gimdymas yra suvedamas į "gimdymo proceduros atlikymą ant gimdvybes".

Ir dar dėl kirpimų - ar žinai, kad kirptas randas gali plišti toliau ir baisiausi plyšimai būna būtent kaip kirpimo tęsinys. Tada tikrai gali būti ilgiausias randas... Aplamai... turiu didžiulį randą nuo pirmo kirpimo - prieš 9 metus, jis iki šiol apie savę primena blink.gif ypatingai dabar, kai esu neščia ir sutinusi. Būtent dėl to vakaruose daug kas jau atsisako kirpimo.


Aciu uz draugiska ir nepikta atsakyma. rolleyes.gif

Klausei, kodel gimdymo pagalba pavadinau procedura. Na, todel kad ten is esmes citavau akuserio-ginekologo darbo aprasyma.
As is esmes pritariu nuomonei, kad gydytojas turetu tik padeti. Nepatologiniam gimdyme gydytojas is viso turetu buti nereikalingas - uztenka akuseres. Gydytojas turetu atsirasti tada, kai jau reikia didesnio isikisimo.
Karta paklausiau gydytojos budejimo metu, kodel ji lasina oksitocina, kai gimdymo veikla is esmes gera. Man atsake: "va todel mes ir nemegstam, kad studentai uz nugaros stovetu". Taigi pritariu - sioj sistemoj ne viskas gerai.
Bet man skauda sirdi, kai beatodairiskai puolami ir kaltinami vien gydytojai. Nes as siuo metu patiriu, kiek visko - laiko, sveikatos, bemiegiu naktu, emociju - kainuoja tapimas gydytoju ir zinau, kad tiek as, tiek dauguma kitu pasirinko sia sriti del idealistisku nuostatu, noro padeti. Matau, kaip is tikruju gydytojai pergyvena del savo pacientu, kaip perdega...
Na, bet tema ne apie tai.
O del tu kirpimu - skaiciau ir tai tokiu ir tokiu nuomoniu. Kai kerpa, bent jau nepazeidzia iseinamosios angos ar slaples rauku. Aisku, geriausia butu isvengti ir kirpimo ir plysimo.
Atsakyti
QUOTE(Sazha @ 2008 06 01, 11:55)

Ten tokia frazė buvo: Kaip jau ir sakiau - lengviau kaltinti gydytoja, kodel nepasake, nei save, kodel nepaklausei.


Sveikutes!
...man irgi truputeli sita fraze uzkliuvo... As is tu "ligoniu" (gal musu atveju ir nelebai tinkantis zodelis) kurie akylai pasitiki mediku. Esu kantri ir vykdau visus gyd. nurodymus. Kam geriau zinoti, jeigu ne jam??? Jeigu man stato lasine, tai manau, kad taip reikia ir pries prakerpant vandenu pusle ar pries tarpvietes kirpima, neikas neperspeja ir niekas tau nieko neaiskina. Kerpa ir viskas....Neturiu as gi tam nei ziniu, nei pasiruosimo ir, galiausiai, po 16 valandu saremiu, nelabai besupranti ka tau ir daro. Gal tokiais atvejais gerai kai salia yra vyras, turintis truputeli ziniu ir nebijantis supykdyti gydytoja...
Atsakyti
QUOTE(EleNina @ 2008 06 11, 00:39)
Sveikutes!
...man irgi truputeli sita fraze uzkliuvo... As is tu "ligoniu" (gal musu atveju ir nelebai tinkantis zodelis) kurie akylai pasitiki mediku. Esu kantri ir vykdau visus gyd. nurodymus. Kam geriau zinoti, jeigu ne jam??? Jeigu man stato lasine, tai manau, kad taip reikia ir pries prakerpant vandenu pusle ar pries tarpvietes kirpima, neikas neperspeja ir niekas tau nieko neaiskina. Kerpa ir viskas....Neturiu as gi tam nei ziniu, nei pasiruosimo ir, galiausiai, po 16 valandu saremiu, nelabai besupranti ka tau ir daro. Gal tokiais atvejais gerai kai salia yra vyras, turintis truputeli ziniu ir nebijantis supykdyti gydytoja...

O ką tu dabar galvoji, ar galėtum iškentėti, jeigu gimdymai vyktų toliau, be gydytojų isikišimo? Ką pakeistum?

Aš tau pritariu dėl to, kad gydytojai mums yra ekspertai ir iki paskutinio gimdymo (ir per jį) šventai tikėjau, kad turiu paklusti, o jeigu neišeina, reiškia esu nedisciplinuota, nepaklusni, nevalinga blink.gif dėl to po kiekvieno gimdymo buvo gieda prieš gydytojus ir vyra doh.gif
Atsakyti
QUOTE(EleNina @ 2008 06 11, 00:39)
Kam geriau zinoti, jeigu ne jam???

TAU. wub.gif
nera ne vieno gydytojo pasaulyje, kuris uz tave galetu pagimdyti tavo vaika.

ir jei jau tau stato lasine, kerpa ar pjauna, turi zinoti kam to reikia ir kokias turi alternatyvas. juk pasirasai dokumentus, kad sutinki su atliekamomis proceduromis doh.gif o viskam pritarti nepasidomejus, tai kaip pirkti nama su banko paskola nemacius namo ir nezinant palukanu normos:rolleyes:

be abejo, savo gimdymo pagalbininkais turi pasitiketi, tai butina sekmingo gimdymo salyga, taciau tai reiskia, kad ruosdamasi gimdyti, turi padaryti "namu darbus" ir susirinkti prieinama informacija apie gimdyma, apmastyti savo norus ir poreikius, pasirinkti gimdymo pagalbininkus ir gimdymo vieta, kuri geriausiai atitiktu tavo poziuri ir poreikius bei vaikelio gerove.
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2008 06 01, 12:05)
Labuka smile.gif
Nieks ir nepuola biggrin.gif

Dėl atsakomybės - aš žinau, kad vgn gimdvybe turi pasirašyt tokį lapą, kad ji supranta, gimdymai yra rizikingi ir gydytojai negali atsakyti už gimdymo eigą ir rezultatus g.gif


Natuke, toks popierius teisiniu poziuriu yra niekinis (jau patvirtinta teisines praktikos). Ramiai gali tokius pasirasineti, nesisklaidyti, o po to ramiai nepatikusi gydytoja i teisma paduoti. doh.gif
Papildyta:
QUOTE(ragnez @ 2008 06 12, 16:53)

wacko.gif
Atsakyti
labas, alfa wub.gif
sakyk, o kas gimdys tavo treciaji 2.gif ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 12 birželio 2008 - 17:07
QUOTE(ragnez @ 2008 06 12, 18:06)
labas, alfa  wub.gif
sakyk, o kas gimdys tavo treciaji 2.gif ?


Tai jau tikrai ne Tu, nesusireiksmink. lotuliukas.gif Priims KVALIFIKUOTA IR PATYRUSI GYDYTOJA. Kaip tik rytoj einu jos klausti, kas ir kaip. smile.gif Devynis menesius ne tam nesiojau ir sveikai auginau, kad sumauciau visa reikala gimdymo metu del frykisko apsipatenkinimo savimi, kad ir kaip gerai apie save begalvociau. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(alfa159 @ 2008 06 12, 18:33)
Tai jau tikrai ne Tu, nesusireiksmink.  lotuliukas.gif Priims KVALIFIKUOTA IR PATYRUSI GYDYTOJA.

oj, neisgyvenk, nepretenduoju i tavo gimdyma, savu uztenka tongue.gif

Atsakyti
QUOTE(alfa159 @ 2008 06 12, 18:33)
Tai jau tikrai ne Tu, nesusireiksmink.  lotuliukas.gif Priims KVALIFIKUOTA IR PATYRUSI GYDYTOJA.  Kaip tik rytoj einu jos klausti, kas ir kaip.  smile.gif Devynis menesius ne tam nesiojau ir sveikai auginau, kad sumauciau visa reikala gimdymo metu del frykisko apsipatenkinimo savimi, kad ir kaip gerai apie save begalvociau.  rolleyes.gif

Alfa, labas 4u.gif

Nemanau, kad kada nors paduočiau į teismą, net jeigu gydytojas ir būtų suklydęs g.gif

Aš taip pat noriu gimdyt su kvalifikuota ir patyrusi gydytoja (kvalifikuota ir patyrusi akušerė-pribuvėja taip pat tiktų mirksiukas.gif )

Aplamai pažįstu tik porą šeimų ir tai ne LT kurie išdrįso gimdyt patys
Atsakyti
Oi, kas čia? "Razborkės"?? blink.gif

O aš pažįstu porą šeimų, pas kurias pribuvėja truputį nespėjo ax.gif Iš dalies todėl, kad jie truputį susivėlino pranešt. Abiem atvejais tai buvo antras vaikas. Viskas gerai ir lengvai įvyko...
Atsakyti