Įkraunama...
Įkraunama...

natūralus gimdymas

[quote=svetima,2008 07 22, 13:10]
[quote=Puccha,2008 07 19, 18:35]

Šauniausia būtų jei, nereiktų rinkis arba-arba. Manau, kad geriausia, jei mamytės galėtų natūraliai gimdyti ligoninėse - jauki aplinka, psichologinis nusiteikimas, bendrumas su komanda, dalyvaujančia čia vykstančiame stebukle, o jei kas - visa įranga ir pagalba šalia.
[/quote

Tai visiškai įmanoma..Abu vaikus gimdžiau tuose pačiuose gimdymo namuose-atmosfera ten tikrai buvo nuostabi..Abu kartus teko pagulėti gimdymo namuose prieš gimdymą dėl visokių negalavimų..Pamenu prieš pirmą gimdymą susipažinau su beveik visu personalu, su kitom mamytėm susidraugavom-apsižiūrėjom visas gimdyklas, eidavom sveikint pagimdžiusių mamyčių ir apžiūrėt leliukų wub.gif Nueidavom į čia pat organizuojamus kursus gimdyvėm..Iki šiol pamenu, kad patyriau labai gerą jausmą-tarsi atsidūrus kažkokioj gimdyvių bendruomenėj..Buvo geras maistas, neperkimštos palatos, fojė daug foteliukų prisėst su lankytojais ir visur ramybė..
Prieš antrą gimdymą visa atmosfera ta pati, bet dar labiau viskas sutvarkyta-juokiausi, kad gimdykla ne tik, kad moderniai įrengta, bet net su nuostabiausiu vaizdu pro langą..
Po gimdymo net neprašyta gavau vienvietę palatą su dušu..
O ir gimdymo eigoj jaučiausi tarp savų-vyras, mane prižiūrinti gydytoja, akušerė, kadangi gimdymo eiga buvo komplikuota, tai atlėkė ir kitų gydytojų-bet juos visus jau žinojau bent iš matymo..Kiek buvo įmanoma, buvo atsižvelgiama į mano pageidavimus dėl nuskausminimo, pozų ir kt..
Jei nebūtų mano rizikų, tai neabejoju, kad būčiau pagimdžius visiškai natūraliai-visi gydytojai ten palaiko ir skatina tokį norą..
Mamytėms rekomenduoju nesigąsdinti dėl "baisių" ligoninių, o pasižvalgyti, apsižiūrėti-visi gimdymo namai šiais laikais tai leidžia.. rolleyes.gif
[/quote]


Skamba kaip is pasakaites... lotuliukas.gif Kur cia tas "rojus" yra?
Atsakyti
QUOTE(svetima @ 2008 07 22, 13:10)

..Kiek buvo įmanoma, buvo atsižvelgiama į mano pageidavimus dėl nuskausminimo, pozų ir kt..
Jei nebūtų mano rizikų, tai neabejoju, kad būčiau pagimdžius visiškai natūraliai-visi gydytojai ten palaiko ir skatina tokį norą..

Pasirodo ne as viena is menulio nukritau bigsmile.gif
Nezinau, kur jus gimdete, bet manau , kad visose ligoninese panasi situacija. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo shantal: 22 liepos 2008 - 14:28
QUOTE(alfa159 @ 2008 07 21, 12:12)
Vija23, matau, kad gimdymas pas Banga vyko pries ketverius metus. Daug laiko praejo. Gal spejo gydytoja itiketi i naturalistini gimdyma.  g.gif Zmones keiciasi.

ne, ši gydytoja natūralistė buvo nuo studentavimo laikų ax.gif

na gerai, o ar daug gydytojų gali leisti gimdvybei pasirinkti gimdymo pozą. Kol saremauji (ir gimdymas eina pakankamai greitai ir sklandžiai), tai taip, gimdai kaip nori, o kai reikia stumti - tada jau pasirinkimo kaip ir nera ax.gif Ar daug gydytojų lt leistų man pagimdyti taip, kaip aš gimdžiau kgn?
Papildyta:
QUOTE(Akva @ 2008 07 21, 12:37)
Praeita savaite perskaiciau labai gera knygele  Jennifer Weiner "Mazieji zemes drebejimai". Mielos ekologiskai naturalios ir dar negimdziusios busimos mamos, nepatingekit perskaitykit sios knygos 165-170 psl. Labai graziai parasyta apie nora naturaliai gimdyti ir kas is to isejo  4u.gif

tai man dabar bėgti į knygyną ar į biblioteką? Nors tada parašyk kur knygą gavai, kiek kainuoja, o dar geriau, nuskanuok tos puslapius lotuliukas.gif lotuliukas.gif būtinai paskaitysiu
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2008 07 22, 20:21)
tai man dabar bėgti į knygyną ar į biblioteką? Nors tada parašyk kur knygą gavai, kiek kainuoja, o dar geriau, nuskanuok tos puslapius lotuliukas.gif  lotuliukas.gif būtinai paskaitysiu

Tau jau vėlu biggrin.gif Jau gimdžiusi-nebus jokios naudos hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2008 07 22, 20:21)
tai man dabar bėgti į knygyną ar į biblioteką? Nors tada parašyk kur knygą gavai, kiek kainuoja, o dar geriau, nuskanuok tos puslapius lotuliukas.gif  lotuliukas.gif būtinai paskaitysiu

yra pavyzdziui cia weiner ... kaina 35.90 lt idomu butu ir man perskaityti... bet nemanau, kad del tokio pavyzdzio reiketu atsisakyti savo noru, nuleisti rankas ir net nesvajoti pagimdyti taip kaip nori 4u.gif verciau reiketu skaityti tinkama literatura... jei zinotumet kaip yra istikruju, kodel susilpneja saremiai ar kodel sustoja gimdymo veikla, kodel buna komplikaciju, kodel gimsta neisnesioti ir t.t. ar jums taip jau reiketu daktoro pagalbos, kuris zino tik savo darbo puse ir taip kaip noreciau man padeti negali...? ir kad viskas priklauso tik nuo pacios gimdyves, o daktarai ir aparatura gali padeti (bet nevisada) tik kai moteris pati negali nieko padaryti, o sutrukdyti jai dar ir kaip gali verysad.gif man tiesiog idomu kodel jus taip itikinejat moteris, kad jos be ligonines nepagimdys?... kad pacios nezino, nemoka ir yra praktiskai bejeges? doh.gif negi jums nuo tuo geriau ?blink.gif
Atsakyti
Įšoku trumpam - neperskaičiau visko, ką prirašėt...
Apie gydytojų darbą ir kavą. Kaip jums tokia situacija: gimdymui susikomplikavus man į pagalbą atėjo skyriaus vedėjas. Ir tikrai, žmogus bandė padėt, labai jam ačiū. O štai mus priėmusiai ir globojusiai daktarytei vienu metu neapsikentęs pasakė: "dirbk, vaikeli, dirbk, va, žmonės, jiem reikalinga pagalba - pagelbėk, o ne rankas į kišenes susikišus vaikščiok"... mirksiukas.gif Kas geriau pakomentuotų jos darbą?..
Apie priėmimą... Na, mes ten buvom kaip durneliai - didelė, "krūta" gimdykla - net vonia ten buvo, kažkoks čiužinys, kuriais mums taip ir nepasiūlė pasinaudot, o patys paprašyt nesusipratom. Aš kurį laiką net nesupratau, kad ČIA ir yra ta vieta, kur turi gimt mano vaikas - nieks nepaaiškino, o mes juk pirmą kartą. Vis atrodė, kad kažkur dar eisim - tuo labiau, kad į gimdyklą buvom atvesti su visais krepšiais... Ko nebuvo - elementarios minkštos lovos, su pagalvėm ir antklodėm, kur būtų galima susiriest pagulėt... Matyt, nuo to pojūčio, kad "dar kažkur reiks eit", nuo nesaugumo ir nejaukumo didelėj šaltoj gimdykloj, man net gimdos kaklelio atsidarymas atvykus į ligoninę nuo 7 sumažėjo iki 5, situacija, kurios medicina, keik žinau, nepripažįsta.
Ir šiaip, visą laiką ligoninėj lyg slėgė "blogos pacientės" kaltė, ir tai nebuvo tik išsigalvojimas - ties tuo nuolat dirbo personalas: nenoriu lašinės - tinstu nuo tų skysčių košmariškai, geriau gersiu - jau aš bloga; neskiepysim vaiko - jau mes nesuvokiam pasekmių; domiuosi, ką man leidžia - vadinas, galvoju, kad gydytojai nežino, ką leist, kritikuoju juos; nusiėmiau rankos linky įvestą kateterį, dėl kurio net vaiko normaliai negalėjau paimt - jau aš "savivaliautoja, ir kas būtų, jei visos taip elgtųsi", ir t.t. ir pan...
Atsakyti
QUOTE(Sazha @ 2008 07 23, 13:25)
man net gimdos kaklelio atsidarymas atvykus į ligoninę nuo 7 sumažėjo iki 5, situacija, kurios medicina, keik žinau, nepripažįsta.



O kas tuos 7 pamatavo???? blink.gif Greiciau suabejociau tuo, kas "rado" 7, nei ligonines itaka gimdos kaklelio stebuklingam uzsidarymui. rolleyes.gif
Atsakyti
Namie gimdžiau su pribuvėja, o ne viena.
Ir stebuklo užsidaryme jokio nėra - instinktai. Gimdos kaklelio veikimo principas yra tas pat kaip, pavyzdžiui, šlapimtakio ar tiesiosios žarnos - atlikti "savo reikalą" kam nors stebint visiems yra sunkiau, nei jaukiai intymiai vienumoj. Taip pat ir su gimdymu, su kaklelio atsivėrimu. Ina May Gaskin knygoj "Guide to childbirth" apie tai daug rašoma. Dėl streso stoja gimdymo veikla - tiek pas gyvūnus, tiek pas žmones, bet tingiu tai kažkaip įrodinėt - tau tai vis vien - tik internetinės marianos...
Atsakyti
Ir aš apie tai skaičiau, tikrai dėl streso taip galėjo įvykti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Sazha @ 2008 07 23, 13:51)
Namie gimdžiau su pribuvėja, o ne viena.
Ir stebuklo užsidaryme jokio nėra - instinktai. Gimdos kaklelio veikimo principas yra tas pat kaip, pavyzdžiui, šlapimtakio ar tiesiosios žarnos - atlikti "savo reikalą" kam nors stebint visiems yra sunkiau, nei jaukiai intymiai vienumoj. Taip pat ir su gimdymu, su kaklelio atsivėrimu. Ina May Gaskin knygoj "Guide to childbirth" apie tai daug rašoma. Dėl streso stoja gimdymo veikla - tiek pas gyvūnus, tiek pas žmones, bet tingiu tai kažkaip įrodinėt - tau tai vis vien - tik internetinės marianos...

Ne visai ax.gif Tiek šlaplės, tiek tiesiosios žarnos atsidarymas/užsidarymas yra realizuojamas per skersaruožius raumenis, tuo tarpu gimdos kaklelyje yra lygieji raumenys.Galėčiau sutikti, kad stresas turi įtakos gimdymo veiklai, tačiau stebuklingame užsidaryme greičiausiai buvo ne stebuklas, o matavimo klaidos mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Sazha @ 2008 07 23, 13:25)
Apie priėmimą... Na, mes ten buvom kaip durneliai - didelė, "krūta" gimdykla - net vonia ten buvo, kažkoks čiužinys, kuriais mums taip ir nepasiūlė pasinaudot, o patys paprašyt nesusipratom. Aš kurį laiką net nesupratau, kad ČIA ir yra ta vieta, kur turi gimt mano vaikas - nieks nepaaiškino, o mes juk pirmą kartą. Vis atrodė, kad kažkur dar eisim - tuo labiau, kad į gimdyklą buvom atvesti su visais krepšiais... Ko nebuvo - elementarios minkštos lovos, su pagalvėm ir antklodėm, kur būtų galima susiriest pagulėt... Matyt, nuo to pojūčio, kad "dar kažkur reiks eit", nuo nesaugumo ir nejaukumo didelėj šaltoj gimdykloj, man net gimdos kaklelio atsidarymas atvykus į ligoninę nuo 7 sumažėjo iki 5, situacija, kurios medicina, keik žinau, nepripažįsta.

Gaila, Sazha, del jusu tokios patirties...Blogai, man atrodo, kai viskas va taip paskutine minute vyksta...ir dar su neigiamu isankstiniu nusistatymu ligoninei...As tai pries gimstant pirmam vaikui, apvaziavau visas ir issirinkau, kur man jaukiausia. O kai gimdziau antra ir papuolem i ta kaip raset "nesaugumo ir nejaukumo didelėj šaltoj gimdykloj". o mums jinai buvo jauki ir prisildyta, net vyrui juokavau - -va namo sugrizom. Grynai psichologiniai dalykai. Beje, Natukei mazoj gimdykloj vietos per maza. Kitiems didele nejauki. Del skonio nesigincijama. Ir del lovos minkstos - -tai aisku jei pries tai butumet ligoninej apsilankiusi - -tai ir zinotumet kas yra ko nera ir ko reikia tiketis. Tada nera ir tokiu dideliu nusivylimu. O kai apie ligonines per kursus prikalbama kaip apie kokia skerdykls, tai taip ir nusiteiki, kad i panasia vieta vaziuoji. Kaip pvz. mums pribuveja eilini karta per kursus pasakojo, kaip ji buvo pakraupusi, kad ligonineje reikia savo saukstus ir sakutes tureti. Kur tai matyta. Na ir kas cia tokio. Geriau manau is savu valgyti, negu is ligonines. Bet faktas, kad visa laika yra neigiamai nuteikinejama. Tai kaip paskui tai vargsei gimdyvei jaustis, kai jau isankstine nuomone suformuota.
Atsakyti
QUOTE(Jura_j @ 2008 07 22, 11:10)
Skamba kaip is pasakaites...  lotuliukas.gif  Kur cia tas "rojus" yra?



QUOTE(shantal @ 2008 07 22, 12:27)
Pasirodo ne as viena is menulio nukritau bigsmile.gif
Nezinau, kur jus gimdete, bet manau , kad visose ligoninese panasi situacija. mirksiukas.gif


Nenoriu, kad tai skambėtų, kaip reklama, nes tikrai ten nedirbu ir niekuom nesu susįjusi...
Bet galiu šiaip jokia paslaptis-gimdžiau Kauno Mažylio GN rolleyes.gif

Gal tikrai atrodys sentimentalu ir nuskambės kaip pasakaitė, bet dažnai tenka pro ten pravažiuot-visada apima šiltas jausmas ir vaikams visada parodau-čia jūs gimėte wub.gif
Dabar jau jos pačios iš tolo šaukia-mama čia mūsų gimdymo namai lotuliukas.gif
Atsakyti