Įkraunama...
Įkraunama...

natūralus gimdymas

QUOTE(prabegom @ 2008 07 20, 10:03)
Man regis, labai priklauso nuo ligonines. Kai kuriose jau dabar galima uzsisakyti personaline palata, uz atskira mokesti. Siaip man irgi budavo smalsu, nu kodel negalima uz papildoma uzmokesti uzsisakyti normalaus maisto ligoninese?

As antra gimdziau Italijoj valstybinej ligoninej, ne LT smile.gif

QUOTE(Natuke @ 2008 07 20, 11:56)
Nors... pajutau, kad vis gi Banga kgn turi ir šalininkų ir priešininkų, labai skeptiškai nusiteikusių gydytojų - akušerių.

Pirma dukryte gime su sios gydytojos pagalba. Geresnes dar neesu sutikusi thumbup.gif Tik tiek kad mano gimdymas buvo skatintas, su epiduru ir is vis ne trupucio nenaturalus.
Atsakyti
QUOTE(vija23 @ 2008 07 20, 13:30)
Pirma dukryte gime su sios gydytojos pagalba. Geresnes dar neesu sutikusi thumbup.gif Tik tiek kad mano gimdymas buvo skatintas, su epiduru ir is vis ne trupucio nenaturalus.

Keista.... Kiek zinau si gydytoja pries visokius skatnimus, o tuo labiau epidurus. Tik uz naturalu gimdyma. g.gif
Atsakyti
QUOTE(nivėja @ 2008 07 20, 15:12)
Keista.... Kiek zinau si gydytoja pries visokius skatnimus, o tuo labiau epidurus. Tik uz naturalu gimdyma. g.gif

nieko keisto. butu keista, jei gydytoja esant reikalui (iskilus komplikacijoms) nepanaudotu med. priemoniu. 4u.gif


QUOTE(alfa159 @ 2008 07 20, 12:04)
Tikrai buciau. Ir ka?

siuo metu toje pacioje minetoje brazilijoje siekiant sumazinti naujagimiu ir gimdyviu mirtinguma imtasi "vertikalaus gimdymo" iniciatyvos, kai gimdyves skatinamos gimdyti naturaliai ir rinktis vertikalia gimdymo poza (sedint, tupint ar stovint). 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 20 liepos 2008 - 16:49
QUOTE(vija23 @ 2008 07 20, 13:30)
Pirma dukryte gime su sios gydytojos pagalba. Geresnes dar neesu sutikusi thumbup.gif Tik tiek kad mano gimdymas buvo skatintas, su epiduru ir is vis ne trupucio nenaturalus.

Na kiek as zinau, tai irgi si gydytoja, ir dar dvi kitos pribuvejos tik uz naturalu gimdyma, ir per kursus tik apie tai kalba...Tai gal tada nereikia taip kategoriskai peikti ligoniniu ir gydytoju, kurie skatina, daro epidurus, cezarius. " butu keista, jei gydytoja esant reikalui (iskilus komplikacijoms) nepanaudotu med. priemoniu" cituoju Ragnez. Tai gal ir kiti gydytojai tai daro iskilus komplikacijoms.
Atsakyti
QUOTE(vija23 @ 2008 07 20, 13:30)
Tik tiek kad mano gimdymas buvo skatintas, su epiduru ir is vis ne trupucio nenaturalus.

O taip beveik kiekviena mamyte sako kursuose, kuri gimde ligonineje... O isvada - -uztai tau taip atsitiko, kad tu gimdei ligonineje. Namuose tau taip nebutu atsitike.... Nieks taves neskatintu, islauktu kol kaklelis pats atsivers. Labai graziai kalbama, o pasirodo ligonineje tos pacios pribuvejos ir skatina, ir epidurus daro...taip kad visi cia daro, ir visiems reikia ....
Atsakyti
QUOTE(rūtelė.ramunėlė @ 2008 07 20, 18:11)
Tai gal ir kiti gydytojai tai daro iskilus komplikacijoms.

manau, kad medicinoje yra labai daug paribiniu atveju, kurie balansuoja ant normos ir patologijos ribos. ir tokiose situacijose labai daug kas priklauso nuo gydytojo - jo kompetencijos, patirties, jam iprastu strategiju, poziurio, galiausiai - ligonines politikos ir tt. vienas istengs isbalansuoti ir apsieis be intervenciju, kitas nieko nelaukdamas imsis veiksmu.

deja, jau pagimdziusi, negali zinoti, "kaip butu buve, jei". pvz., koks butu buves mano pirmasis gimdymas, jei prie 8 cm atsidarymo anesteziologe nebutu manes itikinusi darytis epidurines nejautros? g.gif koks butu buves mano antrasis gimdymas, jei pirmaji vaika buciau pagimdziusi naturaliai? ir tt. g.gif i tokius klausimus nera atsakymu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 20 liepos 2008 - 17:59
QUOTE(ragnez @ 2008 07 20, 17:48)
nieko keisto. butu keista, jei gydytoja esant reikalui (iskilus komplikacijoms) nepanaudotu med. priemoniu.  4u.gif
siuo metu toje pacioje minetoje brazilijoje siekiant sumazinti naujagimiu ir gimdyviu mirtinguma imtasi "vertikalaus gimdymo" iniciatyvos, kai gimdyves skatinamos gimdyti naturaliai ir rinktis vertikalia gimdymo poza (sedint, tupint ar stovint).  4u.gif

Ragnez, jei matei Brazilijos perinatalinio mirtingumo statistiką, tai turėjai matyti ir priežastis bei atsakymą į klausimą, kodėl turtingos brazilės absoliučia dauguma renkasi planinį CP mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 07 20, 16:48)
nieko keisto. butu keista, jei gydytoja esant reikalui (iskilus komplikacijoms) nepanaudotu med. priemoniu.  4u.gif

drinks_cheers.gif Ji is vis nezinojo ar leisti man paciai gimdyti, ar siusti i klinikas,kad ten nusprestu. Vis pakildavo spaudimas, per sirdies echoskopija kazka neaiskaus rado, bet del uzspaustos diafragmos gerai nesugebejo iziureti, uzeidavo kasdien tachikardija... Epidura ji pati man ir pasiule del situ priezasciu, nors pries tai pasake, kad yra pries jei viskas gerai. O skatininancius vaistus leido jau beveik prie pilno atsidarymo, kai nustojo nuskausminti ir tuo paciu nustojo atsidarineti gimdos kaklelis unsure.gif
Esu be galo dekinga tai gydytojai uz visa rupesti kuri gavau pries gimdyma ir gimdymo metu wub.gif

QUOTE(adele 33 @ 2008 07 20, 17:33)
O taip beveik kiekviena mamyte sako kursuose, kuri gimde ligonineje... O isvada - -uztai tau taip atsitiko, kad tu gimdei ligonineje. Namuose tau taip nebutu atsitike.... Nieks taves neskatintu, islauktu kol kaklelis pats atsivers. Labai graziai kalbama, o pasirodo ligonineje tos pacios pribuvejos ir skatina, ir epidurus daro...taip kad visi cia daro, ir visiems reikia ....

Paaiskinau kodel taip buvo. Antra irgi gimdziau ligoninej, bet be jokiu gydytoju isikisimo mirksiukas.gif
Atsakyti
Vija23, matau, kad gimdymas pas Banga vyko pries ketverius metus. Daug laiko praejo. Gal spejo gydytoja itiketi i naturalistini gimdyma. g.gif Zmones keiciasi.
Atsakyti
Praeita savaite perskaiciau labai gera knygele Jennifer Weiner "Mazieji zemes drebejimai". Mielos ekologiskai naturalios ir dar negimdziusios busimos mamos, nepatingekit perskaitykit sios knygos 165-170 psl. Labai graziai parasyta apie nora naturaliai gimdyti ir kas is to isejo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2008 07 20, 07:53)
Taip, būtent apie tokį požiūrį rašiau dar kiek anksčiau. Jūs labai puikiai jį perteikėt, ir tai patvirtina mano nuostatą, kad tai - ne išimtis, o taisyklė.  Toks požiūris parodo, kad : moteris neturi teisės rinktis gimdymo ne ligoninėje (gimdymas namuose - ne dar viena alternatyva, o tikra medikų išdavystė, kuri priimama labai asmeniškai.); medikai turi teisę diferencijuoti savo pacientus į tuos, kurie tos pagalbos verti, ir tuos, kurie neverti remdamiesi vien savo asmeninėmis, nieko benbdra su profesionalumu neturinčiomis nusotatomis;

Po tokių diskusijų dar kartelį nuoširdžiai pasidžiaugiu savo pasirinkimu abu vaikus gimdyti namuose smile.gif  wub.gif



QUOTE(dange @ 2008 07 20, 09:21)
Flight  doh.gif
1. Ankstesnysis pasisakymas yra Puccha nuomonė ir požiūris, na nebent ji prisipažintų esanti akušerė- ginekologė, atstovaujanti daugumos šios srities medikų nuomonę, tada būtų galima kalbėti apie išimtis ir taisykles.  mirksiukas.gif
2. Ir kaip jie realizuoja šią ,anot tavęs prisiskirtą, teisę- atsisako priimti į ligoninę, neapžiūri, nepriima gimdymo? Kaip realiai vyksta ta diferenciacija?Galbūt Sazha galėtų(jei norėtų) daugiau papasakoti apie tas nepagarbos ir diferencijavimo apraiškas  g.gif


QUOTE(alfa159 @ 2008 07 20, 10:34)
Medikai pyksta, kad jiems numetami sulievinti gimdymai, sukuriamos ekstra situacijos lygioj vietoj. Ju darbas ir taip pilnas streso, kovos del gyvybes, o cia kazkas sumane pazaisti pribuvejas-gimdyves. Jiems tenka srebti viska, ka tos pribuvejos prizaide.

Flight, manau, kad dange ir alfa159 teisios. Lietuvoje moteris turi skurdų pasirinkimą. Arba gimdo namuose susikurdama jaukią aplinką, bet rizikuodama savo ir vaikučio sveikata, o kartais ir gyvybe arba tenkinasi ligoninės aptarnavimu ir aplinka, bet yra šiek tiek ramesnė, nes šalia profesionali pagalba ir įranga. Alfa159 labai taikliai atsakė, kodėl gydytojai būna nepatenkinti, nes atsakomybė, jei buvo prisižaista tenka jiems.
Man labai patiko ragnezaprašytas skandinaviškas modelis thumbup.gif Aš vis pasvajoju, kad galėtų ir pas mus būti palankesnės sąlygos natūraliam gimdymui ir moteris turėtų daugiau galimybių rinktis ir visada gimdyti saugiai

QUOTE(alfa159 @ 2008 07 21, 12:12)
Vija23, matau, kad gimdymas pas Banga vyko pries ketverius metus. Daug laiko praejo. Gal spejo gydytoja itiketi i naturalistini gimdyma.  g.gif Zmones keiciasi.

O man atrodo, kad ši gydytoja yra tiesiog profesionali. Skaitydama šią diskusiją supratau, kad nėra svarbu ar gimdymas natūralus ar nenatūralus, ligoninėj jis vyksta ar namie. Svarbiausia, kad būtų daroma viskas, kad gimstančiui mažyliui ir jo mamytei viskas būtų gerai: palankus psichologinis klimatas, ramybė, visa reikiama pagalba šalia, naudojamos reikiamos priemonės. Jeigu mamytei dėl jos būklės reikėjo skatinimo ar epidūro, ir nuo to viskas vyko slandžiau, juk viskas gerai 4u.gif Tačiau visai kitas reikalas, kai statoma lašalinė su skatinamaisiais todėl, kad gydytojai ar akušerei baigiasi pamaina doh.gif
Atsakyti
[quote=Puccha,2008 07 19, 18:35]

Šauniausia būtų jei, nereiktų rinkis arba-arba. Manau, kad geriausia, jei mamytės galėtų natūraliai gimdyti ligoninėse - jauki aplinka, psichologinis nusiteikimas, bendrumas su komanda, dalyvaujančia čia vykstančiame stebukle, o jei kas - visa įranga ir pagalba šalia.
[/quote

Tai visiškai įmanoma..Abu vaikus gimdžiau tuose pačiuose gimdymo namuose-atmosfera ten tikrai buvo nuostabi..Abu kartus teko pagulėti gimdymo namuose prieš gimdymą dėl visokių negalavimų..Pamenu prieš pirmą gimdymą susipažinau su beveik visu personalu, su kitom mamytėm susidraugavom-apsižiūrėjom visas gimdyklas, eidavom sveikint pagimdžiusių mamyčių ir apžiūrėt leliukų wub.gif Nueidavom į čia pat organizuojamus kursus gimdyvėm..Iki šiol pamenu, kad patyriau labai gerą jausmą-tarsi atsidūrus kažkokioj gimdyvių bendruomenėj..Buvo geras maistas, neperkimštos palatos, fojė daug foteliukų prisėst su lankytojais ir visur ramybė..
Prieš antrą gimdymą visa atmosfera ta pati, bet dar labiau viskas sutvarkyta-juokiausi, kad gimdykla ne tik, kad moderniai įrengta, bet net su nuostabiausiu vaizdu pro langą..
Po gimdymo net neprašyta gavau vienvietę palatą su dušu..
O ir gimdymo eigoj jaučiausi tarp savų-vyras, mane prižiūrinti gydytoja, akušerė, kadangi gimdymo eiga buvo komplikuota, tai atlėkė ir kitų gydytojų-bet juos visus jau žinojau bent iš matymo..Kiek buvo įmanoma, buvo atsižvelgiama į mano pageidavimus dėl nuskausminimo, pozų ir kt..
Jei nebūtų mano rizikų, tai neabejoju, kad būčiau pagimdžius visiškai natūraliai-visi gydytojai ten palaiko ir skatina tokį norą..
Mamytėms rekomenduoju nesigąsdinti dėl "baisių" ligoninių, o pasižvalgyti, apsižiūrėti-visi gimdymo namai šiais laikais tai leidžia.. rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svetima: 22 liepos 2008 - 12:11