Įkraunama...
Įkraunama...

natūralus gimdymas

QUOTE(flight @ 2008 07 19, 14:37)
Nu joo..vargšai tie medikai, tikrai. Įsivaizduokit,  jiems reikia gelbėti! Vietoje to, kad sėdėtų sau, kavutę gurkšnotų - tam jie ir rinkosi šią profesiją, kad darbo metu galėtų sėdėti ir plepsėti - tenka užsiimti visokiais ten reanimavimais, kirpimais, skatinimais, siuvimais...Fui...žmonės, o ypač gimdančios visokios, su komplikacijom,  nei sąžinės, nei gėdos neturi...

Ligoninės, kaip žinia, skirtos  sveikiems žmonėms.  Ir idealiems gimdymams. Ir pasitaiko gi nesusipratusių  doh.gif



Nemanau... Zmonijai vystantis akuseriai atsirado kaip naturali civilacijos isdava, mazinanti rizika. Taip, suprantu tas mamas, kurios nori gimdyti naturaliai, bet rizika, pripazinkim, yra didesne...
Netikiu, jog medikams pikta, jog yra sekmingai naturaliai gimdanciu moteru, bet koks damoklo kardas pakimba virs ju galvos traukiant tiek mama, tiek mazyli nuo bandymu kompikaciju. Jie zmones, kurie maximaliai gali padeti, o ju neklausoma ir netgi purkstaujama pries ju darba...
Linkiu, kad visos gimdytu lengvai ir saugiai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(alfa159 @ 2008 07 19, 18:26)
Kazkokie prasti tie gydytojai tamstai pasitaike.  blink.gif Maniskiai sugebedavo gimdyma sekti pagal kitus pozymius.O pirmaji gimdziau be nuskausminimo tai irgi gimdziau tyliai, bo man rekti is principo gyvenime nepriimtina.  biggrin.gif Tai ka darytu Jusu gydytojai tokiu atveju?  biggrin.gif Pasimestu muset.



Alfa, Jus savo atsakymuose linkusi pazeminti kita zmogu, sumenkinti ji. Nepastebejote?

Ir, deja, bet komentuodama apie branda, neatsizvelgete i pradinius klausimus - kodel moterys PACIOS renkasi CP ir kodel jos PACIOS nemaitina MP.
Atsakyti
QUOTE(Puccha @ 2008 07 19, 21:35)
Flight, man atrodo ne tame esmė. Moteris nesirenka gimdyti ligoninėj. Ne todėl, kad atsitinka taip, kad ekstra atvejis, gimdymas prasideda namie visu smarkumu, bet todėl, kad jai čia nepatinka. Nemaloni aplinka, mėsininkai gydytojai ir t.t. Ir po to staiga - ajajai - ką daryt??? Ir tada jau skuba į ligoninę(kurioj dar prieš porą dienų gimdyti buvo nelygis) - gelbėkit, padėkit. Manau, kad gydytojo pyktis šiuo atveju visiškai sveikas ir natūralus dalykas. Ir visai ne todėl, kad jis tuo metu gėrė kavą. Pikta, kai reikia gelbėti tuos, kuriems neįtinki.


Taip, būtent apie tokį požiūrį rašiau dar kiek anksčiau. Jūs labai puikiai jį perteikėt, ir tai patvirtina mano nuostatą, kad tai - ne išimtis, o taisyklė. Toks požiūris parodo, kad : moteris neturi teisės rinktis gimdymo ne ligoninėje (gimdymas namuose - ne dar viena alternatyva, o tikra medikų išdavystė, kuri priimama labai asmeniškai.); medikai turi teisę diferencijuoti savo pacientus į tuos, kurie tos pagalbos verti, ir tuos, kurie neverti remdamiesi vien savo asmeninėmis, nieko benbdra su profesionalumu neturinčiomis nusotatomis;

Po tokių diskusijų dar kartelį nuoširdžiai pasidžiaugiu savo pasirinkimu abu vaikus gimdyti namuose smile.gif wub.gif
Atsakyti
Nesmerkit taip to epiduro - man pirma gimdyma be jo kaklelis neatsidarinejo net su skatinamaisiais smile.gif

Antras gimdymas buvo labai naturalus ligoninej. Atvaziavau su nemazu atsidarymu (8cm), bet nenubegusiais vandenimis ir neisistaciusia vaikucio galvyte. Gimdykloj praleidau pora valandu ir visa ta laika nei karto niekas neliepe atsigulti, ar daryti kazko ko nenoriu. Kakleli tikrindavo man tupint per saremius, aparatas tonusiukams rasyti irgi buvo pajungtas visa laika. Tik pasiule kaip elgtis kad greiciau viskas vyktu. Per pilna atsidaryma nubego patys vandenys ir prasidejo stangos.

Trecia dukryte velgi gimdysiu tik ligoninej, niekad neisdrisciau to daryti namie. Nors labai noriu kaip ir antra karta i ja atvaziuoti jau praktiskai pries gala. Namie daug lengviau istverti saremius.

Kas man nepatinka, tai laikas praleistas ligoninej po gimdymo. Buciau visai nieko pries jei po keliu valandu isleistu namo rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(vija23 @ 2008 07 20, 08:58)

Kas man nepatinka, tai laikas praleistas ligoninej po gimdymo. Buciau visai nieko pries jei po keliu valandu isleistu namo rolleyes.gif

taip, man taip pat.
per visus gimdymus "istaigoj" praleidau tik paskutines valandas. namuose saremiauti tikrai daug lengviau.
taip, pogimdymines salygos sunkios ir norisi kuo greiciau mauti namo ir pagaliau issimiegoti savo lovoje. po pirmo gimdymo pragulejom 7 paras - nes buvo skirtas antibiotiku kursas man ir vaikui, po antro gimdymo namuose buvom po 1 paros, po trecio - planavau vaziuoti namo is karto, bet apsigalvojau blush2.gif kadangi gimdziau privaciai, gyvenimo salygos buvo labai geros - atskiras dusas, geras maistas, viena akusere dviems gimdyvems. tylu, ramu.... kai namo paskambinau, isgirdau savo banditukus wub.gif ir isivaizdavau, kaip pareisiu namo ir jie sulips man ant galvos wub.gif tai nusprendziau dar paguleti lotuliukas.gif bet jei butu reikeje gyventi dvivietej palatoj su dusu kitam koridoriaus gale - buciau skubejus kuo greiciau namo.
Papildyta:
QUOTE(ilgakojuke @ 2008 07 20, 00:10)
Nemanau... Zmonijai vystantis akuseriai atsirado kaip naturali civilacijos isdava, mazinanti rizika.

europietiska gimdyma ant stalo isrado vienas prancuzijos karalius, kuriam buvo labai idomu, kaip gimdo jo meiluze lotuliukas.gif

ir dar nelabai seniai ligoninese gresdavo labai realus infekcijos pavojus. ne veltui musu mamas ligoninese visaip kaip "sterilizuodavo" ir neleisdavo lankytoju - juk visos moterys ir naujagimiai kaip kokiam kolukyje budavo guldomi bendrai....
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 07 20, 08:11)
bet jei butu reikeje gyventi dvivietej palatoj su dusu kitam koridoriaus gale - buciau skubejus kuo greiciau namo.

Na salygos pas mus visai neblogos ligoninese. Maista renkiesi is vakaro is pateikto saraso, guli dvivietese su dusu ir wc. Bet nepatiko elgesys su vaiku. Pirma nakti is vis neatnese, nes taip reikia, paskui jau su manim buvo, bet kas ryta seseles issivezdavo apziurai...
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2008 07 20, 07:53)
Taip, būtent apie tokį požiūrį rašiau dar kiek anksčiau. 1.Jūs labai puikiai jį perteikėt, ir tai patvirtina mano nuostatą, kad tai - ne išimtis, o taisyklė. Toks požiūris parodo, kad : moteris neturi teisės rinktis gimdymo ne ligoninėje (gimdymas namuose - ne dar viena alternatyva, o tikra medikų išdavystė, kuri priimama labai asmeniškai.); 2.medikai turi teisę diferencijuoti savo pacientus į tuos, kurie tos pagalbos verti, ir tuos, kurie neverti remdamiesi [b]vien savo asmeninėmis, nieko benbdra su profesionalumu neturinčiomis nusotatomis;[/B]

Po tokių diskusijų dar kartelį nuoširdžiai pasidžiaugiu savo pasirinkimu abu vaikus gimdyti namuose smile.gif  wub.gif

Flight doh.gif
1. Ankstesnysis pasisakymas yra Puccha nuomonė ir požiūris, na nebent ji prisipažintų esanti akušerė- ginekologė, atstovaujanti daugumos šios srities medikų nuomonę, tada būtų galima kalbėti apie išimtis ir taisykles. mirksiukas.gif
2. Ir kaip jie realizuoja šią ,anot tavęs prisiskirtą, teisę- atsisako priimti į ligoninę, neapžiūri, nepriima gimdymo? Kaip realiai vyksta ta diferenciacija?Galbūt Sazha galėtų(jei norėtų) daugiau papasakoti apie tas nepagarbos ir diferencijavimo apraiškas g.gif
Atsakyti
QUOTE(prabegom @ 2008 07 20, 07:12)
Alfa, Jus savo atsakymuose linkusi pazeminti kita zmogu, sumenkinti ji. Nepastebejote?

Ir, deja, bet komentuodama apie branda, neatsizvelgete i pradinius klausimus - kodel moterys PACIOS renkasi CP ir kodel jos PACIOS nemaitina MP.


Ne, nepastebejau. Ir to niekad nesiekiu. Manau, cia isizeidziacio beda- nesugeba skaityti inetrenetiniu komentaru neisijausdamas.

As irgi labai norejau Cezario treciam gimdymui- nes jau buvau didele, protinga, su patirtim ir supratimu, kad gimdymas- ne zaidimas. Norejau kuo didesnes apsaugos vaikui. Bet gydytojai nepasirase- nes jau trecias gimdymas, geri klubai (nu paaiskinkit man, kur anie, kai daugiau 88 cm niekad gyvenime nera buve doh.gif , nu gal kokie vidinio dubend kaulai...). Na, o sakykim, kad buciau issiprasius CP- ir ka, trecias mano vaikas butu gimdomas "nebrandzios motinos"? Niekalai tokios kalbos. Sakau- palaukim, uzaugs maniskiai, uzaugs jusiskiai, tada ir pamatysim.
Papildyta:
QUOTE(flight @ 2008 07 20, 07:53)
(gimdymas namuose - ne dar viena alternatyva, o tikra medikų išdavystė, kuri priimama labai asmeniškai.);


oi ne, klystat, patikekit gydytojos seserim. biggrin.gif Medikai pyksta, kad jiems numetami sulievinti gimdymai, sukuriamos ekstra situacijos lygioj vietoj. Ju darbas ir taip pilnas streso, kovos del gyvybes, o cia kazkas sumane pazaisti pribuvejas-gimdyves. Jiems tenka srebti viska, ka tos pribuvejos prizaide. O pribuvejos tokios- is gatves, su siuvinetais naktinukais ir zvakutem. Slapstosi, kai kas ju zaidimu partnerei nutinka (geda i akis profams ziureti, del chalturos geda?).


Papildyta:
QUOTE(ragnez @ 2008 07 20, 09:11)

europietiska gimdyma ant stalo isrado vienas prancuzijos karalius, kuriam buvo labai idomu, kaip gimdo jo meiluze  lotuliukas.gif




A vel internetiniu Marijanu prisiskaitei? lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(vija23 @ 2008 07 20, 08:19)
Na salygos pas mus visai neblogos ligoninese. Maista renkiesi is vakaro is pateikto saraso, guli dvivietese su dusu ir wc. Bet nepatiko elgesys su vaiku. Pirma nakti is vis neatnese, nes taip reikia, paskui jau su manim buvo, bet kas ryta seseles issivezdavo apziurai...



Man regis, labai priklauso nuo ligonines. Kai kuriose jau dabar galima uzsisakyti personaline palata, uz atskira mokesti. Siaip man irgi budavo smalsu, nu kodel negalima uz papildoma uzmokesti uzsisakyti normalaus maisto ligoninese?

Ir su vaikais skiriasi elgesys - II ir KGN vaikas visada salia, ateina, atsiklausia, ar galima paimti tyrimams ir pan. KMUK - be ceremoniju ir zaidimu. Is kitos puses - mes ten gulejom patologiniam, nu tai tie visi cackinimaisi gal tikrai ne vietoj, kai vyksta kovos del kudykiu gyvybes...
Papildyta:
QUOTE(ragnez @ 2008 07 20, 08:11)

europietiska gimdyma ant stalo isrado vienas prancuzijos karalius, kuriam buvo labai idomu, kaip gimdo jo meiluze  lotuliukas.gif

ir dar nelabai seniai ligoninese gresdavo labai realus infekcijos pavojus. ne veltui musu mamas ligoninese visaip kaip "sterilizuodavo" ir neleisdavo lankytoju - juk visos moterys ir naujagimiai kaip kokiam kolukyje budavo guldomi bendrai....



Manau, kad karaliaus isradimas tikrai yra legendos. Nereiketu nuvertinti to, kad medicina vis tik yra ir mokslas. Juk tie patys naminiu gimdymu propaguotojai pretenduoja i mokslinius tyrimus ir pateikia a la mokslinius argumentus.


O del infekciju - tai juk ir dabar ju gresme islikusi. Yra tos hospitalines infekcijos (viena ir man teko vyti lauk super duper antibiotikais). LIaudiskai tariant - vos ne sienose isigere, labai sunku jas isvyt.
Papildyta:
QUOTE(alfa159 @ 2008 07 20, 09:34)

As irgi labai norejau Cezario treciam gimdymui- nes jau buvau didele, protinga, su patirtim ir supratimu, kad gimdymas- ne zaidimas. Norejau kuo didesnes apsaugos vaikui. Bet gydytojai nepasirase- nes jau trecias gimdymas, geri klubai (nu paaiskinkit man, kur anie, kai daugiau 88 cm niekad gyvenime nera buve  doh.gif , nu gal kokie vidinio dubend kaulai...). Na, o sakykim, kad buciau issiprasius CP- ir ka, trecias mano vaikas butu gimdomas "nebrandzios motinos"? Niekalai tokios kalbos. Sakau- palaukim, uzaugs maniskiai, uzaugs jusiskiai, tada ir pamatysim.
Papildyta:



Juk ne gimdymu ar metu skaicius duoda ta branduma/pasiruosima....
Jei gydytojai butu buve maziau atsakingi (tarkim, kaip Brazijoje - ten apie 80 turtingu moteru darosi CP), butum gimdziusi su ta operacija.
Atsakyti
QUOTE(prabegom @ 2008 07 20, 11:03)

Juk ne gimdymu ar metu skaicius duoda ta branduma/pasiruosima....
Jei gydytojai butu buve maziau atsakingi (tarkim, kaip Brazijoje - ten apie 80 turtingu moteru darosi CP), butum gimdziusi su ta operacija.


Tikrai buciau. Ir ka?
Atsakyti
QUOTE(alfa159 @ 2008 07 20, 10:34)
oi ne, klystat, patikekit gydytojos seserim.  biggrin.gif


Na ir dėkuidie, jei klystu smile.gif
Mano sąžinė šiuo klausimu visiškai rami, nes savo gimdymų ligoninėms neprimetinėjau tongue.gif Beje, turėjau ir labai šaunią gydytoją, kuri mane viso nėštumo metu labai palaikė ir mano pasirinkimą gimdyti namuose priėmė be jokių asmeninių reakcijų (arba jas pasilakė sau).
Atsakyti
Na nežinau, trys gimdžiau klasiškai, paklusdama gydytojoms, vieną - savaip, natūraliai, gana stichiškai tupint ir ant grindų. Mano stichinis (tikras rusiškas.. ) gimdymas, kai atsidarymą paskutinį kartą tikrino kada jis buvo 5cm (taip jau atsitiko), o stumimo padėtį aš radau pati, pasirodė pats saugiausias ir turėjo mažiausias pasekmes man ax.gif Ne tik nesuplišau, bet ir hemorojaus iš karto po gimdymo neturėjau doh.gif Laisvai užlipauį antrą aukštą, o juk anksčiau praejus 2 val po gimdymo iš karto alpstau ir negalėjau paeit g.gif Tai va gal kažkur mūsų tradicine medicina gimdymo praseme nuejo ne ta linkme ax.gif , gerai, kad atsiranda saugių alternatyvų.

Nors... pajutau, kad vis gi Banga kgn turi ir šalininkų ir priešininkų, labai skeptiškai nusiteikusių gydytojų - akušerių. Kai pradėjau stumti, mano gydytoja buvo trumpam išlekusi, nes niekas nežinojo, kad po pusvalandžio atsivers paskutini 5cm. Pajutau, kad akušerė labai jaudinosi, nes ji liko su manim VIENA - budinti gydytoja net nenorėjo įeit į gimdyklą.... net nesutiko patikrinti atidarimo - o akušerė neįprato imtis tokios inciativos... gerai, kad tuo metų jaučiausi pakankamai drąsiai ir nereikėjo man tos gydytojų pagalbos, na bet prisiminus nemalonu. O kai po kiek laiko užsiminiau skyriaus akušerei, kad iš taip toli (Šilutės) važiavau dėl Bangos, taip pat sutikau tokia... pauzę.. atseit aš taip pat iš tų keistolių doh.gif
Atsakyti