Įkraunama...
Įkraunama...

natūralus gimdymas

QUOTE(brashke77 @ 2008 07 19, 19:21)
drinks_cheers.gif  jei trumpai, tai jau istikruju- kaip gali gimdymo budas itakoti motinystes jausma, meile vaikui ir tt.
ta, kur NATURALIAI pagimde prie konteinerio ir ismete vaika, ko gero, apdovanota isskirtiniu motinystes jausmu, ar ne?
o as va vaziuosiu CO pirmadieni... tai as jau bloga? nemylesiu vaiko? baikit nesamones  doh.gif


palyginimas labai geras.

o tu būsi iš tų laimingų, kurioms neteks atsikankinus keliolika valandų sąrėmiavimo, ir paskui visgi esant baisiems skausmams rašytis ant popieriuko, jog sutinki cezario operacijai. va šitas man buvo didelė staigmena ir šokas..

geros nuotaikos 1dienį 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(prabegom @ 2008 07 19, 18:58)

O mano gydytoja, kai as jos paklausiau - gal patartu rinktis epidura - atsake taip: jei nori palengvinti gimdyma sau - rinkti. Jei vaikeliui - nesirink. Nes mes, medikai, is gimdyves treliu suprantame, kada vaikelis ateina.


Kazkokie prasti tie gydytojai tamstai pasitaike. blink.gif Maniskiai sugebedavo gimdyma sekti pagal kitus pozymius.O pirmaji gimdziau be nuskausminimo tai irgi gimdziau tyliai, bo man rekti is principo gyvenime nepriimtina. biggrin.gif Tai ka darytu Jusu gydytojai tokiu atveju? biggrin.gif Pasimestu muset.
Atsakyti
QUOTE(vataipva @ 2008 07 19, 20:25)
palyginimas labai geras.

o tu būsi iš tų laimingų, kurioms neteks atsikankinus keliolika valandų sąrėmiavimo, ir paskui visgi esant baisiems skausmams rašytis ant popieriuko, jog sutinki cezario operacijai. va šitas man buvo didelė staigmena ir šokas..

geros nuotaikos 1dienį  4u.gif

aciu wub.gif Ir labai laukiu as to pirmadienio, nes yra toks naturalus noras priglausti ta maza kamuoleli prie sirdies kuo greiciau wub.gif Na, as cia ne i tema biski blush2.gif
Sekmes besilaukiancioms, sveiku leliuku, kad ir kokiu budu ateis jie i si pasauli 4u.gif
Atsakyti

Trecia gimdziau naturaliai ir esu labai patenkinta,gal,kad lengvai....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gagrate: 19 liepos 2008 - 18:55
QUOTE(flight @ 2008 07 19, 18:12)
O kodėl pribuvėjos ? O kur ligoninių akušerės? Kodėl jos negalėtų legaliai priiminėti gimdymus namuose?

Galėtų, jei tai būtų teisiškai reglamentuota, bet ar norėtų. g.gif Ilgametė nusistovėjusi praktika ir akušerių mokymas organizuotas taip, jog gimdymo eigoje jos visuomet turi galimybę kviesti į pagalbą gydytoją ir perduoti jam atsakomybę už tolimesnę veiksmų eigą. Taigi klausimas, ar atsirastų daug licencijuotų akušerių, kurios norėtų atsidurti "priešakinėse linijose" priimant sprendimus ir už juos atsakant.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dange: 19 liepos 2008 - 19:03
QUOTE(alfa159 @ 2008 07 19, 19:20)
Ar cia tos su zvakutem ir siuvinetais naktinukais gimdyvei?  lotuliukas.gif

Alfa, na negalima is tokiu dalyku juoktis. Kam tai padeda, tai ir labai gerai, kam muzika, kam sventuju paveikslai...Psichologine busena,, o ja aplinka labai veikia, nieks nepaneigs, turi didele itaka gimdymu... Bet kaip teisingai pastebejo Prabegom, kai " siuvineti marskiniai gimdyvei yra geriau nei 10 metu universiteto mokslus krimtusi ginekologe" - -tai nezinau....
Atsakyti
QUOTE(adele 33 @ 2008 07 19, 14:25)
Zinai, galima ir juos suprasti...Jie nesitycioja, bet issako savo pasipiktinima tokiais gimdymais namuose, kai paskui jiems reikia gelbeti mama ir vaika...As ne konkreciai apie sios mamytes, kuri cia gimde, atveji. Turiu skaudzios patirties su gimdymais namuose, kai tik gydytoju deka pavyko laiku vaikuti nuo cerebrinio paralyziaus isgelbeti... Tai as visai nesistebiu, kad jie ir piktinasi. Cia kaip ejimas peilio asmenimis - -gali slystelti i viena puse, gali i kita. Aisku nemalonu klausytis tu priekaistu(svelniai pasakyta), bet jei jau ryztiesi namu gimdymui, tai reikia but pasirengus ir visoms situacijoms, kurios gali atsitikt.



QUOTE(flight @ 2008 07 19, 14:37)
Nu joo..vargšai tie medikai, tikrai. Įsivaizduokit,  jiems reikia gelbėti! Vietoje to, kad sėdėtų sau, kavutę gurkšnotų - tam jie ir rinkosi šią profesiją, kad darbo metu galėtų sėdėti ir plepsėti - tenka užsiimti visokiais ten reanimavimais, kirpimais, skatinimais, siuvimais...Fui...žmonės, o ypač gimdančios visokios, su komplikacijom,  nei sąžinės, nei gėdos neturi...

Ligoninės, kaip žinia, skirtos  sveikiems žmonėms.  Ir idealiems gimdymams. Ir pasitaiko gi nesusipratusių  doh.gif


Flight, man atrodo ne tame esmė. Moteris nesirenka gimdyti ligoninėj. Ne todėl, kad atsitinka taip, kad ekstra atvejis, gimdymas prasideda namie visu smarkumu, bet todėl, kad jai čia nepatinka. Nemaloni aplinka, mėsininkai gydytojai ir t.t. Ir po to staiga - ajajai - ką daryt??? Ir tada jau skuba į ligoninę(kurioj dar prieš porą dienų gimdyti buvo nelygis) - gelbėkit, padėkit. Manau, kad gydytojo pyktis šiuo atveju visiškai sveikas ir natūralus dalykas. Ir visai ne todėl, kad jis tuo metu gėrė kavą. Pikta, kai reikia gelbėti tuos, kuriems neįtinki.

QUOTE(ragnez @ 2008 07 19, 16:27)
manau, kad gimdymas namuose turi buti organizuotas oficialiai, o ne butu tokia "partizanine" veikla, kaip dabar yra lietuvoje.

tai reikstu, kad pribuvejos/akuseres turetu specialu issilavinima ir ju veikla butu licencijuojama. nescioji visa nestuma lankytusi moteru konsultacijoje, kartu su nestuma priziurinciu gydytoju/akusere sprestu, ar gimdyti namuose saugu - ar nera kokiu nors medicininiu indikaciju, del kuriu gimdymas namuose butu nerekomenduojamas.

prasidejus gimdymui, pas gimdyve atvyktu nestuma priziurejusi akusere, apie prasidejusi gimdyma butu informuojama ligonine/gimdymo namai. gimdymo eigoje, akusere sprestu, ar reikia specializuotos pagalbos - jei reikia, siulytu persikelti i gydymo istaiga.

be abejo, nescioji turi buti pasiruosusi gimdymui: turetu ziniu apie gimdymo fiziologija ir psichologija, naturalius nuskausminimo budus, naujagimio prieziura, butu kartu su akusere/gydytoju pasiruosusi ir aptarusi "plana B" - kaip elgtis, jei kiltu komplikaciju.

drinks_cheers.gif va šitaip man labai patiktų - moteris turi galimybę pasirinkti clap.gif


QUOTE(prabegom @ 2008 07 19, 18:18)
Ligoniniu akuseres - o kam joms bristi toki varga? Juk ligonineje jos gauna si bei ta i kisene, darba padare (iki siol esu dekinga tai grieztajai akuserei - trumpai drutai "nori plyst, stanginkis, nenori - klausai manes"  smile.gif , o atsakomybe juk lieka gydytojai - pastaroji priima sprendimus del CP, kitu priemoniu.

O namuose akuserei dirbti savo noru turetu buti labai brangi paslauga (ligoniu kasoms arba gimdyvems). Juk medikai pas mus mokinami ne plaukus glostyti ar dainuoti (reikia, sutinku), bet iveikti kritines situacijas. Tai kada zinai, koks biesas gali nutikti, tai ir tikiesi to bieso, o ji iveikineti namu aplinkoje - nu dar koks desimt metu gal praeis.

Drisciau daryti prielaida, kad tas trecias - tarpinis variantas - yra toks - susitari su gydytoja, kad atsiras ligoninje kartu su tavim, su akusere, sudarai gimdymo plana (nu jei norisi  zvakiu ir t.t.), viska aptari (epidurus, vonias, CP), issinuomoji gimdykla ir palata ir atsiduodi tam procesui ligonines aplinkoje.

drinks_cheers.gif
Papildyta:
QUOTE(rūtelė.ramunėlė @ 2008 07 19, 20:05)
Alfa, na negalima is tokiu dalyku juoktis. Kam tai padeda, tai ir labai gerai, kam muzika, kam sventuju paveikslai...Psichologine busena,, o ja aplinka labai veikia, nieks nepaneigs, turi didele itaka gimdymu... Bet kaip teisingai pastebejo Prabegom, kai " siuvineti marskiniai gimdyvei yra geriau nei 10 metu universiteto mokslus krimtusi ginekologe" - -tai nezinau....

Šauniausia būtų jei, nereiktų rinkis arba-arba. Manau, kad geriausia, jei mamytės galėtų natūraliai gimdyti ligoninėse - jauki aplinka, psichologinis nusiteikimas, bendrumas su komanda, dalyvaujančia čia vykstančiame stebukle, o jei kas - visa įranga ir pagalba šalia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Puccha: 19 liepos 2008 - 20:32
QUOTE(Puccha @ 2008 07 19, 21:35)
Flight, man atrodo ne tame esmė.  Nemaloni aplinka, mėsininkai gydytojai ir t.t. Ir po to staiga - ajajai - ką daryt??? Ir tada jau skuba į ligoninę(kurioj dar prieš porą dienų gimdyti buvo nelygis) - gelbėkit, padėkit. Manau, kad gydytojo pyktis šiuo atveju visiškai sveikas ir natūralus dalykas. Ir visai ne todėl, kad jis tuo metu gėrė kavą. Pikta, kai reikia gelbėti tuos, kuriems neįtinki.

drinks_cheers.gif
Ir dar teisingai cia kazkuri mamyte rase del atsakomybes. Neduok die kas nors atsitiktu gimdyvei ar vaikuciui, pribuveja nusiplauna iskarto (del to turbut ji niekad i ligonine kartu ir nevaziuoja), ir irodinek paskui visokiom med. ekspertizem, kada ir kokioj buklej ta gimdyve atvyko i ligonine, ir kad cia medikai niekuo deti ir t.t.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rūtelė.ramunėlė: 19 liepos 2008 - 21:12
QUOTE(Puccha @ 2008 07 19, 21:35)


Šauniausia būtų jei, nereiktų rinkis arba-arba. Manau, kad geriausia, jei mamytės galėtų natūraliai gimdyti ligoninėse - jauki aplinka, psichologinis nusiteikimas, bendrumas su komanda, dalyvaujančia čia vykstančiame stebukle, o jei kas - visa įranga ir pagalba šalia.


as irgi pilnai sutinku su siuo pasisakymu. as gimdziau VGN-esu patenkinta, nebijociau ten gimdyti trecio...
bet va neseniai su vaiku teko paguleti Antakalnio vaiku ligoninej blink.gif nakvynes namai ir tai geriau irengti. Antakalnio moteru klinika labai panasios bukles unsure.gif bijociau vel patekti tenais unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Puccha @ 2008 07 19, 21:35)
Šauniausia būtų jei, nereiktų rinkis arba-arba. Manau, kad geriausia, jei mamytės galėtų natūraliai gimdyti ligoninėse - jauki aplinka, psichologinis nusiteikimas, bendrumas su komanda, dalyvaujančia čia vykstančiame stebukle, o jei kas - visa įranga ir pagalba šalia.

Gal as is menulio nukritau, bet o ka ligoninese negalima gimdyti naturaliai? Kaip tu nori, taip ir gimdai... Pirma suneli kai gimdziau, tai neleidau net nospos leisti, gyd. tik gusciojo peciais, kad vaikeli gi 21 amzius, o tu taip va kenti... Bet visi buvo tolerantiski mano norui gimdyti tokiu budu...O dukryte tai gimdziau vandeny ligonineje. Net kai jau buvo sakes, kaip skaudejo, akusere man primine, na tai kaip gimdysi vandeny ar ne, Sakau, kad man jau tas pats. O ji man - -tu gi norejai, vos ne varu mane ivare i ta sukurine vonia, o tada jau buvo gerai....Ir pagalvele atnese po galva, ir klupejo salia vonios, klausinejo, ar vanduo ne per saltas, ar gerti atnesti...Ir dar tas sroves ijungia, pamasazuoja. .. thumbup.gif Ir kai dukryte gime, leido jai paplaukioti vandeny,o gydytojas salia stovejo ir zegnojosi - -aciu dievui sake. wub.gif
Atsakyti
QUOTE(shantal @ 2008 07 19, 22:49)
Gal as is menulio nukritau, bet o ka ligoninese negalima gimdyti naturaliai? Kaip tu nori, taip ir gimdai... Pirma suneli  kai gimdziau, tai neleidau net nospos leisti, gyd. tik gusciojo peciais, kad vaikeli gi 21 amzius, o tu taip va kenti... Bet visi buvo tolerantiski mano norui gimdyti tokiu budu...O dukryte tai gimdziau vandeny ligonineje. Net kai jau buvo sakes, kaip skaudejo, akusere man primine, na tai kaip gimdysi vandeny ar ne, Sakau, kad man jau tas pats. O ji man - -tu gi norejai, vos ne varu mane ivare i ta sukurine vonia, o tada jau buvo gerai....Ir pagalvele atnese po galva, ir klupejo salia vonios, klausinejo, ar vanduo ne per saltas, ar gerti atnesti...Ir dar tas sroves ijungia, pamasazuoja. .. thumbup.gif  Ir kai dukryte gime, leido jai paplaukioti vandeny,o gydytojas salia stovejo ir zegnojosi - -aciu dievui sake.  wub.gif

kur ir pas ką gimdei?

mergaites, vis gi yra daug offtopiko ax.gif tema yra apie natūralius gimdymus, o ne gimdymų ligoninėje ir namuose palyginimas rolleyes.gif

Dėl pribuvėjų profesionalumo - aš būtent dėl to nebijočiau. Tiesiog dėl to, kad pas mus Lt naminius gimdymus priema tik trys moterys (gal yra kas nors ką nepažįstu) - viena dirbanti gydytoja - ginekologė, viena daugiavaikė akušerė su diplomu, kuri priemė namų gidmymu, bet beveik nedirbo ligoninėje ir viena moteris be diplomo, tačiau su didžiulė patirtimi - pažįstu 14 metę, kuri gimė namuose su jos pagalba. Kuri iš jų yra nepatikima ir nekvalifikuota, nors neviena neturi licenzijos priimti gimdymus namuose (nes tokios lt tiesiog nera) g.gif

Problema yra tame, kad yra nedaug gydytojų, kurie gali priimti visiškai natūralius gimdymus ir ne daug gimdymo patalpų, kurie tam tinka. pvz aš antrą vaiką gimdžiau vgn, gimdykloje kur dėl gimdymo stalo vidurį mažo kambariuko neįmanoma buvo judėt, nebuvo kur atsisėst arba atsigult (gimdymo stalas -lova man buvo per aukštas), o pasiputusi akušere vertė manę su didžiausiais skausmais šokinėt ant kamuolio, nors aš to visai nenorėjau blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2008 07 19, 23:41)
kur ir pas ką gimdei?

Oooo, cia kaip per tardyma...
Abu VGN
Suneli pas Venskutoniene, o akuseres neatsimenu vardo, zinau, kad rusiskas ir ji pagyvenusi moteriskaite. Labai jai dekinga, nes gyd. norejo kirpti, o akusere pasake, kad viskas gerai, vaikutis praeis be plysimu - -taip ir buvo thumbup.gif (uz tai mes jai paskui truputuka atsilyginom wub.gif )
O dukryte pas Razuma ir Bozena. wub.gif
Atsakyti