Įkraunama...
Įkraunama...

natūralus gimdymas

QUOTE(donna bona @ 2008 05 28, 22:19)
sveikos
na, kai jūs 13-17tą kartą gimdysit, irgi tylėsit. juk ne naujiena, kad tuose kraštuose niolika vaikų pagimdo biggrin.gif  šuo ir kariamas pripranta. o ir iš tų niolikos tik pusė užauga. taigi aborigenai (jie gyvena tik Australijoj, o indėnai - Amazonijoj) mums ne pavyzdys schmoll.gif

o šiaip aš už natūralų. tik nemanau, kad nerėkčiau unsure.gif  ir katė kniaukia vesdama kačiukus tongue.gif  va koks natūralumas

Pažistu tokias moterys, kurios gimdė daugiau negu dešimt vaikų. Kaip aš suprantu, gimdė skausimingai, kentėjo. Viena sakė, kad tiesiog po tiek vaikų ten raumenys jau tiek nebeveikia, kad gydytojai visus vaikus jai išstumia, nes nesugeba pati išstumt blink.gif Tai gi nelengviau gimdyt n kartą. Tyliai gimdo moterys, kai joms tiesiog mažiau skauda - ne visoms venuodai gimdymai vyksta - kažkas gali skausmą pakęst, o kažkas - nekaip ax.gif
Atsakyti
QUOTE(donna bona @ 2008 05 28, 21:19)
sveikos
na, kai jūs 13-17tą kartą gimdysit, irgi tylėsit. juk ne naujiena, kad tuose kraštuose niolika vaikų pagimdo biggrin.gif  šuo ir kariamas pripranta. o ir iš tų niolikos tik pusė užauga. taigi aborigenai (jie gyvena tik Australijoj, o indėnai - Amazonijoj) mums ne pavyzdys schmoll.gif

o šiaip aš už natūralų. tik nemanau, kad nerėkčiau unsure.gif  ir katė kniaukia vesdama kačiukus tongue.gif  va koks natūralumas

Taigi kažkada būna ir pirmas kartas prieš tuos nioliktus biggrin.gif
O aš pvz., su pirmais dviem tylėjau kaip ta aborigenė. O va su trečiu rėkiau pabaigoje... ax.gif
Atsakyti
Naturaliai, naturaliai gal namuose reiketu gimdyti. Su patyrusia akusere kuri tave pazista ir zino viska apie tavo nestuma (as pati tai bijociau namuose gimdyti). Ligonineje bandziau naturaliai gimdyti, bet nelabai kas gavosi g.gif . Po 16 val trukusiu saremiu gyd prarado kantrybe, pastate lasine, prakirpo vandenis ir per likusi pusvalandi pasigimdziau, aisku, ir mane sukarpe. Nei as rekiau , nei ten ju prsiau, kad man padetu, buvau tik labai pavargusi ir tarp saremiu uzmigdavau ( paskui, skaiciau, kad tai vienas is metodu atgauti jegas!) ir kol vandenys nebuvo nubege, visai pakenciamas tas skausmas buvo. Taip ir nesupratau, kodel neleido iki galo gimdyti paciai....
Atsakyti
QUOTE(EleNina @ 2008 05 30, 12:11)
Naturaliai, naturaliai gal namuose reiketu gimdyti. Su patyrusia akusere kuri tave pazista  ir zino viska apie tavo nestuma (as pati tai bijociau namuose gimdyti). Ligonineje bandziau naturaliai gimdyti, bet nelabai kas gavosi g.gif . Po 16 val trukusiu saremiu gyd prarado kantrybe, pastate lasine, prakirpo vandenis ir per likusi pusvalandi pasigimdziau, aisku, ir mane sukarpe. Nei as rekiau , nei ten ju prsiau, kad man padetu, buvau tik labai pavargusi ir tarp saremiu uzmigdavau ( paskui, skaiciau, kad tai vienas is metodu atgauti jegas!) ir kol vandenys nebuvo nubege, visai pakenciamas  tas skausmas buvo. Taip ir nesupratau, kodel neleido iki galo gimdyti paciai....

ne bent gimdysi su gydytoja, kuri tikrai palaiko tavo požiurį į gimdymą g.gif ir turėsi detalų gimdymo planą. Mes dabar bandysim tokį variantą, pažiurėsiu kas bus iš to smile.gif

O kur tu pati planuoji gimdyt dabar?
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2008 05 30, 11:43)
ne bent gimdysi su gydytoja, kuri tikrai palaiko tavo požiurį į gimdymą g.gif ir turėsi detalų gimdymo planą. Mes dabar bandysim tokį variantą, pažiurėsiu kas bus iš to smile.gif

O kur tu pati planuoji gimdyt dabar?



Sekmes, tikiuosi, kad Tau pavyks thumbup.gif .
Tikrai, reikia tureti tokia gyditoja, kuri gerbia ir palaiko tavo poziuri ir norus. Daugumai tu gyditoju, tai darbas, kasdienine rutina, o mums pats didziausias stebuklas pasaulyje.....
As dar nezinau, kur gimdysiu, gal teks i ta pacia ligonine vaziuoti verysad.gif.Gera prieziura buvo,dukryte gime be jokiu traumu, tik tiek, kad mama menesiuka atsitiesti negalejo nes siudami kazkoki nerva buvo prisiuve....., bet tai niekai....Viskas jau uzmirsta.
Atsakyti
Žinai, kai aš dar svarsčiau gimdymo ligoninėj variantus, tai iš Bangos ir kitų paskaitėlių, kurias lankiau, susidariau tokį lyg ir patarimų sau, kaip elgtis ir tokiu būdu, kaip įsivaizdavau, prailginti gydytojų "kantrybės laiką", sąrašėlį. Štai jis - gal pravers:
1. Ėmus lašėti, ar net nubėgus vandenims, į ligoninę neskubėti - laukti sąrėmių. Iš kvalifikuotų žmonių teko girdėti, kad laukti galima ir iki 3 PARŲ, kad ir kaip tai prieštarautų bendroms mūsų ginekologų nuostatoms.
2. Sąrėmiams prasidėjus, kiek įmanoma, užsiimti malonia, ilsinančia veikla namie ir laukti, kol jie patankės - kaip mums buvo patarta, iki 5 minučių. Dar sakoma, kad išsiruošimas, kelionė į ligoninę, pristabdo gimdymą, tad vargu ar pavyks pagimdyti kelyje, ypač dėl to, kad paparastai iki gimdymo namų būna 10 - 20 minučių kelio...
3. Mano teisė yra gimdyti tokioje pozoje, kokioje noriu. Galiu atsisakyti lipti ant gimdymo stalo ir gulėti, - būti poza, kuri, kaip jau vis dažniau pripažįstama, neretai stabdo gimdymo veiklą. Gimdymo stalas nebūtinas vaikui pagimdyti. Pavyzdžiui, matuoti vaiko tonus galima ir moteriai stovint. Priimti kūdikį galima ir ant žemės patiestos paklodės, ir t.t.
4. Negulėdama turiu galimybę gimdyt aktyviai - kas, sakoma, taip pat greitina ir lengvina gimdymą.
5. Mane privalo informuoti apie kiekvieną su manim atliekamą procedūrą - ir bet kokios iš jų yra mano teisė atsisakyt, o ypač karpymų.
Tai toks buvo mano sąrašėlis...
Na, bet kita pusė yra, kad jį bent pusėtinai įgyvendintum eiliniuose ar beveik eiliniuose gimdymo namuose, reikia pakovot... O, kaip suprantu, mamai tai ne iki to... doh.gif Užtat mes nusprendėm, jei viskas pagal planą, namie likt... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2008 03 09, 00:17)
Replės baisu, ir mamai ir vaikui,  bet norisi tikėti, kad jas jau naudoja ne šiaip sau, gimdymo paįvairinimui ar sadistiškiems gydytojų poreikiams patenkinti. Matyt, nebeturėjo kito pasirinkimo, gelbėti reikėjo, tai ir gelbėjo.

Labai norint internete galima rasti daugybę komplikuotų gimdymų vaizdelių, bet ar verta?



Reples tai jau tikrai ne is malonumo naudoja. Ir paciam gydytojui baisu, nes praktikos mazai, komplikaciju pasitaiko. Pavyzdziui Antakalnyje atliekamos tik kokia 1-2 repliu operacijos per metus.
Papildyta:
QUOTE(EleNina @ 2008 05 30, 14:02)
Sekmes, tikiuosi, kad Tau pavyks thumbup.gif .
Tikrai, reikia tureti tokia gyditoja, kuri gerbia ir palaiko tavo poziuri ir norus. Daugumai tu gyditoju, tai darbas, kasdienine rutina, o mums pats didziausias stebuklas pasaulyje.....
As dar nezinau, kur gimdysiu, gal teks i ta pacia ligonine vaziuoti verysad.gif.Gera prieziura buvo,dukryte gime be jokiu traumu, tik tiek, kad mama menesiuka atsitiesti negalejo nes siudami kazkoki nerva buvo prisiuve....., bet tai niekai....Viskas jau uzmirsta.


Pabandysiu gydytojus gint, tik nepulkite manes uz tai... mirksiukas.gif
Jie irgi yra nepatenkinti dabartinem savo darbo salygom, nes del bet ko gali buti tampomi po teismus. Gimdyves visiskai nejaucia savo atsakomybes ir istatymai gydytoju taip pat negina. Todel jie stengiasi visapusiskai apsidrausti - skatinti, nelaikyt ilgai be vandenu, guldyt gimdyves, kad galetu viska kontroliuot (jei jau visa atsakomybe priskiriama jiems, tai kontrole irgi turetu buti ju), kirpti, kad tik paskui nebutu kokiu sfinkteriu pazeidimo, jeigu plys ir taip toliau...

Zodziu si situacija bloga abiem pusem. Manau, kad ji turetu keistis...
Atsakyti
Man toks klausimėėėlis kyla... O kas turėtų švuesti, skatinti gimdyvių atsakomybę ir ugdyti savimonę bei gimdymo kultūrą?.. Gydytojai čia niekuo negali prisidėt? Ar nenori?.. O gal neapsimoka?.. Ar kas yra, kad, pavyzdžiui, Banga ant Lietuvos viena tokia tėra?
O jau tas tampymo po teismus gąwsdinimasis - tai nėr juokingiau... Piktdžiugiškai mąstant, patampytų vieną kitą - o už ką, tikrai yra, gal tokiu būdu pakiltų gimdyvių sąminingumas?..
Atsakyti
Gal jums ir juokinga... Siuo metu Antakalnio ligoninej 7 teisminiai procesai vyksta akuseriams - ginekologams. Ir siaip dabar padetis tokia, kad eilese laukia skundai medikams po metus.
Beda ta, kad istatymai irgi tikra klampyne, pvz.: gimdyve atsisako operacijos rastiskai, o po to pareiskia, kad tuo metu ji buvo neveiksni ir t.t. ir nieks nieko padaryt negali - gydytojas kaltas.
Zodziu, gydytojas supriesinamas su pacientu, uzuot skatinus ju bendradarbiavima.

O del svietimo... dirbant per 3 darbus tam svietimui noras ir entuziasmas krenta...
Aisku, tai nepasiteisinimas. Be to, jei zmogus pats nenores suprasti, neklaus, tai jo nieks per prievarta neatsvies... o tokiu yra nemazai.
Kita vertus, nera jokio skatinimo sviesti is valstybes puses - na kodel turetu daryti gydytojas darba, uz kuri jam nieks nemoka.
Aisku, yra ir tokiu gydytoju, kurie dar is sovietiniu laiku, ka zino, tai daugiau ir nenori...

Kaip jau ir sakiau - lengviau kaltinti gydytoja, kodel nepasake, nei save, kodel nepaklausei.

Na ir pabaigai: is kur gydytojas turetu moketi priimti vertikalu gimdyma ar gimdyma vandenyje? Su mumis (studentais) apie tai niekas net nekalba... ner Lietuvoj dar sios patirties. O akuserio-ginekologo darbo standarte parasyta, kad is dvieju lygiaverciu proceduru jis turetu rinktis ta, kuria moka atlikti geriau...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Arven: 31 gegužės 2008 - 20:05
QUOTE(Arven @ 2008 05 31, 20:39)
Gal jums ir juokinga... Siuo metu Antakalnio ligoninej 7 teisminiai procesai vyksta akuseriams - ginekologams. Ir siaip dabar padetis tokia, kad eilese laukia skundai medikams po metus.
Beda ta, kad istatymai irgi tikra klampyne, pvz.: gimdyve atsisako operacijos rastiskai, o po to pareiskia, kad tuo metu ji buvo neveiksni ir t.t. ir nieks nieko padaryt negali - gydytojas kaltas.
Zodziu, gydytojas supriesinamas su pacientu, uzuot skatinus ju bendradarbiavima.

O del svietimo... dirbant per 3 darbus tam svietimui noras ir entuziasmas krenta...
Aisku, tai nepasiteisinimas. Be to, jei zmogus pats nenores suprasti, neklaus, tai jo nieks per prievarta neatsvies... o tokiu yra nemazai.
Kita vertus, nera jokio skatinimo sviesti is valstybes puses - na kodel turetu daryti gydytojas darba, uz kuri jam nieks nemoka.
Aisku, yra ir tokiu gydytoju, kurie dar is sovietiniu laiku, ka zino, tai daugiau ir nenori...

Kaip jau ir sakiau - lengviau kaltinti gydytoja, kodel nepasake, nei save, kodel nepaklausei.

Na ir pabaigai: is kur gydytojas turetu moketi priimti vertikalu gimdyma ar gimdyma vandenyje? Su mumis (studentais) apie tai niekas net nekalba... ner Lietuvoj dar sios patirties. O akuserio-ginekologo darbo standarte parasyta, kad is dvieju lygiaverciu proceduru jis turetu rinktis ta, kuria moka atlikti geriau...

Išvada: jei gimdymas vyko sklandžiai, moteris GALĖJO gimdyti namuose, jos gimdyme be reikalo dalyvavo gydytojas. Jei gimdymas nesėkmingas - gydytojas neišmanėlis, niekšas, kyšininkas, savanaudis ir pan. Kalta aplinka...
Atsakyti
Riktų gilintis į kiekvieną atvejį atskirai, ir tai tokia išvada neišsivestų. Bet čia mes ne apie tai... poster_offtopic.gif
Atsakyti
QUOTE(Arven @ 2008 05 31, 20:39)
Gal jums ir juokinga... Siuo metu Antakalnio ligoninej 7 teisminiai procesai vyksta akuseriams - ginekologams. Ir siaip dabar padetis tokia, kad eilese laukia skundai medikams po metus.
Beda ta, kad istatymai irgi tikra klampyne, pvz.: gimdyve atsisako operacijos rastiskai, o po to pareiskia, kad tuo metu ji buvo neveiksni ir t.t. ir nieks nieko padaryt negali - gydytojas kaltas.
Zodziu, gydytojas supriesinamas su pacientu, uzuot skatinus ju bendradarbiavima.

O del svietimo... dirbant per 3 darbus tam svietimui noras ir entuziasmas krenta...
Aisku, tai nepasiteisinimas. Be to, jei zmogus pats nenores suprasti, neklaus, tai jo nieks per prievarta neatsvies... o tokiu yra nemazai.
Kita vertus, nera jokio skatinimo sviesti is valstybes puses - na kodel turetu daryti gydytojas darba, uz kuri jam nieks nemoka.
Aisku, yra ir tokiu gydytoju, kurie dar is sovietiniu laiku, ka zino, tai daugiau ir nenori...

Kaip jau ir sakiau - lengviau kaltinti gydytoja, kodel nepasake, nei save, kodel nepaklausei.

Na ir pabaigai: is kur gydytojas turetu moketi priimti vertikalu gimdyma ar gimdyma vandenyje? Su mumis (studentais) apie tai niekas net nekalba... ner Lietuvoj dar sios patirties. O akuserio-ginekologo darbo standarte parasyta, kad is dvieju lygiaverciu proceduru jis turetu rinktis ta, kuria moka atlikti geriau...


Labuka smile.gif
Nieks ir nepuola biggrin.gif

Dėl atsakomybės - aš žinau, kad vgn gimdvybe turi pasirašyt tokį lapą, kad ji supranta, gimdymai yra rizikingi ir gydytojai negali atsakyti už gimdymo eigą ir rezultatus g.gif Kažkas tokio. Na ir iš tikrųjų - gygytojai ne dievai, yra atvejų kai tiesiog neįmanoma nieko padaryti. Dėl operacijos - jeigu tu kaip gydytoja matai, kad operacija yra būtina, nes aplinkybes yra tikrai KRITINES, tai jau privalai kažką daryt nežiurint į gimdvybes nuomonę. Panašiai turbūt jeigu gimdo jiegovos liūdytoja ir ji arba dar geriau jos kūdikis mirs be kraujo perpilimo, manau kartais tų wawer'us galima ignoruot g.gif

Dėl kitų dalykų - o kaip tu, kaip medecinos studentė matai gydytojo vaidmenį gimdymose? Ką reiškią - atlikti procedurą g.gif atrodo, kad gimdymas yra suvedamas į "gimdymo proceduros atlikymą ant gimdvybes". Jeigu aš važiuoju į liogninę ir samdau gydytoją, man gydytoja arba pribuveja reikalinga tam kad priimtų-pagautų ateinantį vaikelį - tiesiog ekstra pora rank, profesionaliai sutvarkytų virkštelę, įsitikintų, kad išėjo visa placentą ir suteiktų reikalingą pagalbą komplikacijų atveju - pvz valyma, jeigu placenta priaugo, net ir cezario pjuvį, jeigu vaikelis negali išeit dėl per trumpos ir apsisukusios virkšelės... viskas...


Gydytoja nei gali pagimdyt už manę, nei nuspresti kaip man geriau gimdyt, nei sumažinti skausmą be komplikacijų, nei pagreitnti mano gimdymus vaistais... aplamai nenorėčiau, ją per daug matyti gimdymo metų - tik rietkarčiais patikrinti gimdymo eigą ir gale, kai stumsiu. Na ir.. skirtumas tarp vertikalių ir horizontalių gimdymų yra toks, kad vienu atvėjų tu stovėsi, o kitų - sedėsi ant grindų-taburėtės... viskas blush2.gif Dar - mažiau šansų, kad tavę įspyrs, arba po tavo nosim (pasitaiko, kad ir tiesiai ant gydytojos... gimdvybe nevalingai atlyks savo reikalus...) Žinoma negalėsi kirpti, na bet to ir nelabai reikės ax.gif Jeigu mažai praktikos - prašykites į Kauno krikščioniškosius - ten nemažai jau tokių gimdymų buvo priimta ax.gif . Ir pasirodo jau ne viena Banga juos priema 4u.gif Galiu net gi pasiaukoti ir pakviesti tavę į savo gimdymus, kurie vyks už kelių savaičių wink.gif

Ir dar dėl kirpimų - ar žinai, kad kirptas randas gali plišti toliau ir baisiausi plyšimai būna būtent kaip kirpimo tęsinys. Tada tikrai gali būti ilgiausias randas... Aplamai... turiu didžiulį randą nuo pirmo kirpimo - prieš 9 metus, jis iki šiol apie savę primena blink.gif ypatingai dabar, kai esu neščia ir sutinusi. Būtent dėl to vakaruose daug kas jau atsisako kirpimo.
Atsakyti