Įkraunama...
Įkraunama...

natūralus gimdymas

QUOTE(dange @ 2008 07 19, 16:39)
Panašu į olandiškąjį modelį  g.gif
Kaip atsakomybė pasidalinama dabartinėje lietuviškoje situacijoje  rolleyes.gif Klausiu, nes būtent čia matau vieną iš pasipriešinimo naminiam gimdymui iš medikų pusės priežasčių  mirksiukas.gif

drinks_cheers.gif

Ragnez, Tu viska labai graziai surasei. Bet jei tai nerealu Lietuvoje dabar, tai, leisk paklaust, koki "namini gimdyma" Tu gini cia? Be licenciju, nelegalu, nepofesionalu?

Beje, gal greitu teisiskai sutvarkys ir si reikala, jei jau uzregistravo istatymo projekta del "burtininku-ekstrasensu-sarlatanu" licencijavimo... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2008 07 19, 16:39)
Kaip atsakomybė pasidalinama dabartinėje lietuviškoje situacijoje  rolleyes.gif ...būtent čia matau vieną iš pasipriešinimo naminiam gimdymui iš medikų pusės priežasčių  mirksiukas.gif

ir as drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo adele 33: 19 liepos 2008 - 15:52
QUOTE(dange @ 2008 07 19, 16:39)
Panašu į olandiškąjį modelį  g.gif
Kaip atsakomybė pasidalinama dabartinėje lietuviškoje situacijoje  rolleyes.gif Klausiu, nes būtent čia matau vieną iš pasipriešinimo naminiam gimdymui iš medikų pusės priežasčių  mirksiukas.gif

na, man tai atrodo gana racionalus gimdymu namuose modelis. nors olandai skundziasi, kad truksta gydytoju ir ligoniniu, kurios galetu suteikti pagalba ekstra atveju. net vyksta vadinamas "gimdymu turizmas", kai moterys renkasi gimdyti ne savo namuose, o viesbutyje arciau ligonines - kad prireikus gautu pagalba.

skandinavijoje, kiek teko skaityti, gimdymai vyksta specializuotuose "gimdymo namuose", kurie nera ligoninese ir kuriuose dirba akuseres. be to, palaikomas "naturalus" gimdymas. man skandinavu poziuris priimtinas. be to, skandinavai turi maziausius naujagimiu mirtingumo rodiklius europoje, o gal net ir pasaulyje.

apie lenkija, latvija, vokietija, belgija, prancuzija, tikriausiai dar sveicarija, kur gimdymai priimami ir namuose, zinau nedaug.

lietuvoje, mano supratimu, naminio gimdymo atveju, visa atsakomybe tenka gimdyvei. pribuveja teisiskai nera atsakinga uz nieka - kaip anksciau rase raideles, tiek pat atsakomybes teisiskai turetu kaimyne, atsitiktinai uzejusi pasiskolinti degtuku. man paciai, tas faktas, kad gimdymu namuose prieziura lietuvoje niekaip nereglamentuota ir neorganizuota, buvo vienas is svarbesniu nerimo ir nesaugumo faktoriu, todel galiausiai apsisprendziau gimdyti privacioje klinikoje.
Papildyta:
QUOTE(alfa159 @ 2008 07 19, 16:49)

alfa, sokineji tik tam, kad pasokinetum, neskaitydama to, ka rasau. 4u.gif o gaila. g.gif


dange uzklause, "kaip butu jeigu butu", tai ir parasiau, kaip mano nuomone, galetu buti. ir net yra kai kuriose pasaulio salyse. lietuva, deja, siuo poziuriu dar gerokai atsilieka.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 19 liepos 2008 - 16:02
QUOTE(ragnez @ 2008 07 19, 17:01)
man paciai, tas faktas, kad gimdymu namuose prieziura lietuvoje niekaip nereglamentuota ir neorganizuota, buvo vienas is svarbesniu  nerimo ir nesaugumo faktoriu, todel galiausiai apsisprendziau gimdyti privacioje klinikoje.



Jei kada kiltų noras turėti trečią, neatmetu gimdymo privačioje klinikoje galimybės 4u.gif Ragnez, įdomu, ar ten įmanoma pagimdyti tik su akušere (daugiau jokių žmonių patalpoje) , jei viskas gerai?
Atsakyti
beje, lietuvoje nereglamentuota ir neorganizuota (arba bent nepakankamai) ir slauga namuose - manau, sios sritys yra susijusios, tiek poziuriu i pacienta, tiek organizavimo budais.


QUOTE(flight @ 2008 07 19, 17:10)
Jei kada kiltų noras turėti trečią, neatmetu gimdymo privačioje klinikoje galimybės  4u.gif Ragnez, įdomu,  ar ten įmanoma pagimdyti tik su akušere (daugiau jokių žmonių patalpoje) , jei viskas gerai?

nezinau. 4u.gif
mano ziniomis, vilniuje liko tik viena privati klinika, priimanti gimdymus - BAK'as. ju salygos nera tokios geros (naturalaus gimdymo ir "koncepcijos" prasme), kaip buvo VK. bet galiu ir klysti 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 19 liepos 2008 - 16:15
QUOTE(ragnez @ 2008 07 19, 16:58)


skandinavijoje, kiek teko skaityti, gimdymai vyksta specializuotuose "gimdymo namuose", kurie nera ligoninese ir kuriuose dirba akuseres. be to, palaikomas "naturalus" gimdymas. man skandinavu poziuris priimtinas. be to, skandinavai turi maziausius naujagimiu mirtingumo rodiklius europoje, o gal net ir pasaulyje.

apie lenkija, latvija, vokietija, belgija, prancuzija, tikriausiai dar sveicarija, kur gimdymai priimami ir namuose, zinau nedaug.

lietuvoje, mano supratimu, naminio gimdymo atveju, visa atsakomybe tenka gimdyvei. pribuveja teisiskai nera atsakinga uz nieka - kaip anksciau rase raideles, tiek pat atsakomybes teisiskai turetu kaimyne, atsitiktinai uzejusi pasiskolinti degtuku. man paciai, tas faktas, kad gimdymu namuose prieziura lietuvoje niekaip nereglamentuota ir neorganizuota, buvo vienas is svarbesniu  nerimo ir nesaugumo faktoriu, todel galiausiai apsisprendziau gimdyti privacioje klinikoje.

Ką turi galvoje,sakydama, kad atsakomybė tenka gimdyvei g.gif Savigraužą ir kaltės jausmą, jei toks gimdmas pasibaigtų tragedija?Iš emės tokioje situacijoje atsakomybės reikalavimas iš gimdyvės būtų žiaurus ir nežmoniškas(galbūt todėl nemaža dalis nesėkmingai pasibaigusių gimdymų niekada "neišplaukia į viešumą").
Tarp kitko labiau norėjau akcentuoti ne tiek teisinę atsakomybę("kas kaltas"), o profesinę.Kaip suprantu gimdyme dalyvaujanti pribuvėja vertina gimdymo eigą ir priima sprendimus. Tai kaip atsitinka, kad situacijai pasisukus neprognozuota linkme, tas žmogus, kuris teikė rekomendacijas ir priėmė sprendimus staiga "pasiplauna", kodėl atvykus į ligoninę gimdyvė turi meluoti apie bevandenio periodo trukmę, juk kaip suprantu šalia jos buvo profesionalas, kuris teigė, kad tokia trukmė saugi, ir būtent jis(ty pribuvėja), turėtų aiškintis situaciją su medikais. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2008 07 19, 15:39)
Panašu į olandiškąjį modelį  g.gif
Kaip atsakomybė pasidalinama dabartinėje lietuviškoje situacijoje  rolleyes.gif Klausiu, nes būtent čia matau vieną iš pasipriešinimo naminiam gimdymui iš medikų pusės priežasčių  mirksiukas.gif



Truputuka pakomentuosiu.

Siandien nesekmingai pasibaigus gimdymui ligonineje (laiku nepadarius CP), gimdyve ir tevelis gali pateikti ligoninei ieskini, reikalaudami pinigines kompensacijos (toks ieskinys buvo iskeltas Gargzdu ligoninei). Tuo paciu gimdyma priemusiu mediku veiksmus tiria prokuratura - ar nera nusikaltimo (neveikimo, piktnaudziavimo ir t.t.). Todel bent jau kiek esu bendravusi su ligoniniu ginekologemis, jos suvokia tiek savo atsakomybe, tiek ligonines finansine rizika. Beje, draudikai taip pat nenori drausti akuserijos skyriaus del padidintos rizikos. Todel galime diskutuoti apie neprofesionaluma, apie zmogiskas silpnybes, bet nereiketu spekuliuoti tycia ir pan.

Del namudiniu akuseriu - manau, kad joms taikytina teisine atsakomybe. Pirma, tai atsakomybe del vertimosi medicinine veikla, neturint tam licencijos. Cia baudz. sritis. Antra, atsakomybe gimdyvei del prarasto kudykio - nors cia manau, kad labai sunku butu irodyti, nes rasytines sutarties nera ir bet koks protingas asmuo pasakys - miela gimdyve, gimdymo metu buvai pilnamete ir kaip uz savo veiksmus atsakingas asmuo, turejai ir privalejai numatyti, kad gimdant namie, galimos mirtinos komplikacijos.

Taciau, naminiu pribuveju atveju, gimdyvei skustis istaigoms - tai save isstatyti teismui. O gydytojai - kas nori veltis ne i savo reikalus?

Manau, sitas reikalas bus pradetas reguliuoti (licencijuoti ir pan.) po kokio nors itin tragisko ivykio, taip kaip i apgailetina situacija keliuose sureagavo tik po to, kai zuvo trys mazi vaikai.
Papildyta:
QUOTE(dange @ 2008 07 19, 16:16)
Ką turi galvoje,sakydama, kad atsakomybė tenka gimdyvei  g.gif Savigraužą ir kaltės jausmą, jei toks gimdmas pasibaigtų tragedija?Iš emės tokioje situacijoje atsakomybės reikalavimas iš gimdyvės būtų žiaurus ir nežmoniškas(galbūt todėl nemaža dalis nesėkmingai pasibaigusių gimdymų niekada "neišplaukia į viešumą").
Tarp kitko labiau norėjau akcentuoti ne tiek teisinę atsakomybę("kas kaltas"), o profesinę.Kaip suprantu gimdyme dalyvaujanti pribuvėja vertina gimdymo eigą ir priima sprendimus. Tai kaip atsitinka, kad situacijai pasisukus neprognozuota linkme, tas žmogus, kuris teikė rekomendacijas ir priėmė sprendimus staiga "pasiplauna", kodėl atvykus į ligoninę gimdyvė turi meluoti apie bevandenio periodo trukmę, juk kaip suprantu šalia jos buvo profesionalas, kuris teigė, kad tokia trukmė saugi, ir būtent jis(ty pribuvėja), turėtų aiškintis situaciją su medikais. mirksiukas.gif



Profesine atsakomybe ir yra teisine wink.gif Juk niekaip kitaip jos neivertinsi kaip sankcijomis - piniginemis, licencinemis ar kokiu nors asmens laisviu apribojimu. Namines akuseres privalo buti licencijuojamos ir ju veikla kontroliuojama, bet to nebus iki kokio nors kritinio atvejo.

Mano nuomone, atsakomybe turetu tekti ir gimdyvei, jei kudykis zuvo. Tai yra, jei ji galejo isvengti kudykio zuties ar jo suzalojimo. Gali buti visai realu po kokiu 20 metu kokio nors gimdymo metu suzaloto vaiko ieskinys motinai ir valstybei, valstybei uz tai, kad neuztikrino jam teises i sveika ir pilnaverti gyvenima.
Atsakyti
QUOTE(prabegom @ 2008 07 19, 17:27)
Pirma, tai atsakomybe del vertimosi medicinine veikla, neturint tam licencijos. Cia baudz. sritis.


Kiek pataisysiu - pribuvėjos nesiverčia med.praktika. T.y. jos už savo darbą neima pinigų, gimdyvė neprivalo suismkėti už pasaulgas nė cento. Kiek žinau (ir iš savos patirties, ir šiaip domėjausi), atsidėkojama ne pinigine forma...

O dabar situacija Lt tokia, kad už bet kokias gimdymo namuose komplikacijas atsako tėvai ir tik tėvai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 19 liepos 2008 - 16:36
QUOTE(Sazha @ 2008 07 19, 15:13)

Ir po visko negaliu suprast keleto dalykų:
kaip gali moterys, turinčios bent mažiausią progą pagimdyti pačios, rinktis planinį cezarį - man tos paros, ramstant sienas, nesulyginamos su operacija ir visu "kraičiu", kurį su ja gauni;
kaip galima gulėt sąrėmiaujant, jei nenaudoji nuskausminamųjų vaistų;
kaip moterys, pagimdžiusios kartą ligoninėj, ryžtas grįžti vėl;
bei kaip galima, turint galimybę, nenorėt žindyt savo mažiuką?  ax.gif  Man tai, nors ir riečia upjaustymų ir nuugaros skausmai, yra TOKIA atgaiva... Tiesiog pooperacinė reabilitacijos programa...  wub.gif



I pirma ir trecia tavo klausima galiu atsakyti taip - ne visos moterys buna pasiruosusios motinystei iki tokio lygio, kad gimdytu be epiduro, be CP, kad istvertu maitinimo sunkumus. Taip sakau todel, kad pati su pirmu vaiku turejau mastita, operavo ji, ir tik taip vadinamos pribuvejos deka, maitinima pavyko siek tiek pratesti. Tiesiog psichologija, branda ir kancios prasmes suvokimas yra ne pas visus vienodas.

Del gimdymo ligonineje - pirmas gime fabrikineje ligonineje, nors ir prie zvakiu, nors ir su Semetos rekomenduota gine. Bet, pakylejimo nebuvo - aisku, pirmas gimdymas visgi yra milziniskas pasikeitimas (fiziologiskai).

Antra gimdziau krikscioniskuose gn. Ideali simbioze su gydytoja - ji taip paaiskino epiduro nenauda gimdymo procesui, kad net nebekilo mintis jo griebtis. Taip, gavau skatinamuju (saremiai ejo sonu), taip, skaudejo, taip, is skausmo "dainavau", taip, gavau grieztu pastabu is akuseres (ir aciu jai - apramino smile.gif ). Taciau po sito gimdymo as patyriau euforija - nors ir aplinka skurdi (iki palatos kitam aukste paciai nureplioti, dviviete palata su kita mama), ir zvakeles nedege ir vandens vonios niekas nepasiule.

Todel is principo as esu uz gimdyma ligonineje, kada gimdyve atranda jai priimtina gydytoja ir/ar akusere, taip suteikdama gimdymui jaukia aplinka.

Atsakyti
QUOTE(flight @ 2008 07 19, 17:30)
Kiek pataisysiu - pribuvėjos nesiverčia med.praktika.  T.y. jos už savo darbą neima pinigų, gimdyvė neprivalo suismkėti už pasaulgas nė cento. Kiek žinau (ir iš savos patirties, ir šiaip domėjausi), atsidėkojama ne pinigine forma...

Pala, tai jei aš atsidarysiu pvz stomatologijos kalbineta ir nutarsiu taisyti kažkam dantis ne už pinigus o pvz šiaip sau, dėl pramogos, tai man nei licencija reikalinga, nei teisėsauga nebaisi g.gif
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2008 07 19, 16:30)
Kiek pataisysiu - pribuvėjos nesiverčia med.praktika.  T.y. jos už savo darbą neima pinigų, gimdyvė neprivalo suismkėti už pasaulgas nė cento. Kiek žinau (ir iš savos patirties, ir šiaip domėjausi), atsidėkojama ne pinigine forma...

O dabar situacija Lt tokia, kad už bet kokias gimdymo namuose komplikacijas atsako tėvai ir tik tėvai.



Pirma, tai neturi reiksmes, kokia forma jos gauna atlygi. Jos vis tiek ji gauna. Tegu ir varskes surio kilograma.

Antra, gydytojai, atlike nelegalu aborta, taip pat gali negauti nei cento, nuo to ju atsakomybe nesumazeja.

Trecia, jei tevai, gimde namie, noretu, jie galetu patraukti atsakomyben ir pribuveja. O realiai tevams lieka tik moraline atsakomybe. Tik moraline. Viesos atsakomybes nera.
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2008 07 19, 17:37)
Pala, tai jei aš atsidarysiu pvz stomatologijos kalbineta ir nutarsiu taisyti kažkam dantis ne už pinigus o pvz šiaip sau, dėl pramogos, tai man nei licencija reikalinga, nei teisėsauga nebaisi   g.gif


Tiek to, neturiu laiko ginčmas, tik norėjau parašyt, kad palyginimas netikslus.


Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 19 liepos 2008 - 16:42