Įkraunama...
Įkraunama...

natūralus gimdymas

QUOTE(adele 33 @ 2008 07 19, 15:23)
Kritineje bukleje nieks ir nesako... ten jau tik klausimas, ar spes padeti ar ne... Pasako paskui, kad kita kart jau gali ir nebespeti...Ir jie teisus...

Taip teisus, bet ir ligoninėje galėjo būti tokių atvejų ax.gif mano draugė ligoninėje pagimdė pati - ją paliko tonus rašyt ir išėjo kavutę gerti. Ji šaukia - gimdau, o jie netikėjo, kol neišgirdo vaikelio verksmo... blink.gif Dėja visai ne sovetimiečiais ir ne provincijoje. Tai gi gimdydami visada rizikuojam.. kaip ir skrisdami lektuvu ir važiuodami mašina...
Atsakyti
QUOTE(adele 33 @ 2008 07 19, 15:23)
Kritineje bukleje nieks ir nesako... ten jau tik klausimas, ar spes padeti ar ne... Pasako paskui, kad kita kart jau gali ir nebespeti...Ir jie teisus...

viskas priklauso nuo to, kas ir kaip sakoma. baimes ir kaltes jausmas sveikti irgi nepadeda. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 07 19, 15:21)

Nėra universalių receptų. Man pačiai tokios "karštos" temos nebloga saviauklos priemonė biggrin.gif mokantis išgirsti, įsigilinti į oponento motyvus ir susitvardyti "neuždaužius" profesiniu autoritetu.Kartais pavyksta, kartais ne rolleyes.gif

QUOTE
lygiai taip pat zmogiska, kaip ir tai, kad tokioje bukleje ginybiskai nusiteikusi ir sutrikusi ggimdyve bet koki zodi, pastaba ar net visai nekalta pastebejima gali priimti neadekvaciai.

zodziu, kritine situacija neabejotinai sunki visiems jos dalyviams.

Žinoma.
Prisiminiau Natukės gimdymo istoriją- man ji buvo labai gražaus gydytojo ir gimdyvės bendradarbiavimo ir abipusio pasitikėjimo pavyzdys.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dange: 19 liepos 2008 - 14:40
QUOTE(flight @ 2008 07 19, 11:37)
Aš suprantu, kodėl. Pradėjus gimdyti namuose ir su panašiu ekstra atveju atvykus į ligoninę  reikia pasiruošti mažų mažiausiai nepagarbai iš gydytojų pusės. Deja sad.gif


O gimdyves pagarba medikams kur? VGN siom dienom apie 15 gimdymu parai, ten adrenalino pakanka. Ir stai iplaukia krasnavica, prisiemus rizika gimdyti namuose. Meskit visi savo darbus- AS ekstra atvejis. Kas, kad del savo kaltes, del savo neatsakingumo, bet jusu darbas mane gelbeti. O tos kitos bobos ant gimdymo stalu neprapuls, nes as didvyre gimdziau namuose, o jos- pilka mase. rolleyes.gif

Cia daug kas giria Jursena, kaip naturalizmui prijaucianti. Tai vat dare anesteziologe nuskausminima vienai gimdyvei ir neistverusi issiliejo: ka man daryt, dabar du skubus atvejai, kur eiti pirma. Vienas- gimdyve, kurios gydytojas perspejo, kad reikes epiduro, liepe pasiruost. O kitas- gi buvo aisku, kad reikes nuskausmint, bet kankino moteri keliolika valandu- turi pavykti, pavyks, nusiteikim, bla bla bla, o dabar jau butinai reikia DABAR nuskausminimo. Tai pas kuria moteri eiti - pas to aplaidaus Jurseno ar pas to mastancio gydytojo? Joms abejoms skubiai reikia Cezeriu, tai kuriai pirmai- tai planuotai, ar tai neplanuotai. Bet jei neplanuotai, tai kuo kalta planuota? Juk jos rizika dideja sulyg kiekviena minute. Ir vis per ta naturalista Jursena, kuris uzdelse...

Nezinau, kuo baigesi.
Papildyta:
QUOTE(flight @ 2008 07 19, 14:37)
Nu joo..vargšai tie medikai, tikrai. Įsivaizduokit,  jiems reikia gelbėti! Vietoje to, kad sėdėtų sau, kavutę gurkšnotų -


Jo, zinok, be gimdanciu namuose pasaulyje apskritai daugiau nieks neegzistuoja. Jei kas dar ir yra, tai naminukes aptarnaujantis personalas.

As buciau laaaaabai nepatenkinta, jei mano gimdymo metu mano gydytoja atitrauktu nuo darbo moteriske, kuri del savo kaltes savo gimdyma sulievino.
Papildyta:
QUOTE(ragnez @ 2008 07 19, 14:50)
as kalbu ne apie meile vaikams, o apie instinktyvia reakcija i gimusi kudiki per pirmasias minutes nuo gimdymo. ir mano reakcija tikrai buvo kita, kai nebuvau "nuskausminta".  4u.gif


As irgi apie tai. Ne budas gimdymo tai lemia, manyciau.
Papildyta:
QUOTE(adele 33 @ 2008 07 19, 15:10)
As nezinau, ar tau teko vaziuoti i ligonine tokioj buklej, kai jau gimdymo veikla sustojus, o vaiko sprandukas su galvyte uzlauzti...Ir nezinai, ar ar dar gyvas jis ar ne....O tu apie zaizdeles keturmecio kalbi....


Vat del to gydytojai pries naminius gimdymus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo alfa159: 19 liepos 2008 - 14:50
Yra tiesos ir alfos zodziuose rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(alfa159 @ 2008 07 19, 15:49)
O kitas- gi buvo aisku, kad reikes nuskausmint, bet kankino moteri keliolika valandu- turi pavykti, pavyks, nusiteikim, bla bla bla, o dabar jau butinai reikia DABAR nuskausminimo.

o is kur gali buti aisku, reikes nuskausminimo, ar ne?
zinai toki dalyka, kaip "issipildancios pranasystes", kai pranasaujant nesekminga baigti, ta baigtis is esmes sukuriama? g.gif


be to, kokiu budu gali buti tikra, kad tuo pat metu kaip ir tu, neprades gimdyti kita tavo gydytojos paciente, kuri lygiai kaip tu yra susitarusi del gimdymo ir tokiom paciom salygom kaip ir tu ir tikisi tokios pat pagalbos kaip ir tu? g.gif

na ir dar, tarkim, visu pamegtoje traku ligonineje, i kuria vaziuoja gimdyti ne mazai moteru, pries pora metu buvo apskritai tik vienas anesteziologas per visus skyrius, todel jei jis tuo metu budavo operacijoje , jokia gimdyve nuskausminimo negaudavo? zinios is pirmu lupu - mano brolis toje ligonineje atliko praktika ir dalyvavo priimamt gimdymus 4u.gif

manau, kad labai trumparegiska kaltinti gimdyves del to, kad ligoninems is esmes truksta personalo doh.gif

QUOTE(alfa159 @ 2008 07 19, 15:54)
As irgi apie tai. Ne budas gimdymo tai lemia, manyciau.


mano atveju reiksmingas buvo butent gimdymo budas.
atkreipk demesi i tai, kad lyginu antra ir trecia gimdyma, nes pirmasis yra daugeliu prasmiu kitoks, iskaitant ir fiziologija, ir psichologija.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 19 liepos 2008 - 15:02
Ragnez, kaip manai, koks turėtų būti atsakomybės pasidalinimas tarp gydytojo, gimdyvės ir pribuvėjos naminio gimdymo atveju g.gif
Atsakyti
Dėkui visom už sveikinimus. Tikrai, ačiū blush2.gif
Beje, Fox, ir tau 4u.gif Pagaliau sulaukei smile.gif
Ne, kai vykom į ligoninę, atvejis, tiesą sakant, dar visai nebuvo ekstrinis - mes pasitarėm, kad, vis gi, jau labai ilgai gimdau, ir suabejojom, ar, judėdama po porą centimetrų per 12 valandų, dar turėsiu jėgų pabaigoj... Ir tada aš neišdrįsau... verysad.gif Ir pabijojau labiausiai ne už save ir vaiką... Vaiką visą laiką puikiai jačiau. (Bus džigitė, ne kitaip biggrin.gif - toniukai nekrito nė karto žemiau, nei buvo normaliai visą nėštumą, iki pat galo vis baksnojo mane kulniukais...)
Į VGN mes nuvažiavom ramiais (sąlygiškai) veidais, "prisidavėm", kaip "visi normalūs žmonės". Kai mane apžiūrėjo, akušerė dar tarstelėjo, maždaug, ai, greitai bus... Deja. O galvytė pasisuko pabaigoj - kodėl, kaip, Dievas žino...
Beje, ant savo kailio apturėjau medicininį eksperimentą: man pradėjo lašinti oksitociną, ir tuo pačiu metu intraveninius nuskausminamuosius. Bet oksitocino lašinė kažkaip "užlūžo", ir kurį laiką aš gavau tik nuskausminimą. Tokiu būdu sąrėmiai man visai dingo - ne vien jų skausmas, bet pati jėga doh.gif Ir net kai jau atėjus sesutė patvarkė oksitociną, sąrėmių pikai nebebuvo tokie, kaip tik atvykus - čia bandau pateikt argumentą natūralumo naudai, jei ką mirksiukas.gif . Man visa tai papasakojo vyras, kuris sekė toniukų ir sąrėmių aparačiuką. Tiesa, prie pastarojo pririštai gulėt ("ponia, na juk TIK pusvalandį...") man buvo didžiausios kančios laikas.
Žodžiu, kai mes atvažiavom, niekam nieko nereikėjo gelbėti. Jei būtume atlėkę iškart vandenims nubėgus, manau, finalas būtų buvęs oks pat, tik lygiai gerom 40 valandų anksčiau...
Ir po visko negaliu suprast keleto dalykų:
kaip gali moterys, turinčios bent mažiausią progą pagimdyti pačios, rinktis planinį cezarį - man tos paros, ramstant sienas, nesulyginamos su operacija ir visu "kraičiu", kurį su ja gauni;
kaip galima gulėt sąrėmiaujant, jei nenaudoji nuskausminamųjų vaistų;
kaip moterys, pagimdžiusios kartą ligoninėj, ryžtas grįžti vėl;
bei kaip galima, turint galimybę, nenorėt žindyt savo mažiuką? ax.gif Man tai, nors ir riečia upjaustymų ir nuugaros skausmai, yra TOKIA atgaiva... Tiesiog pooperacinė reabilitacijos programa... wub.gif
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2008 07 19, 16:07)
Ragnez, kaip manai, koks turėtų būti atsakomybės pasidalinimas tarp gydytojo, gimdyvės ir pribuvėjos naminio gimdymo atveju  g.gif

Vat vat man irgi idomu. Pribuveja tai visada sausiausia is vandens islipa. Kiek zinau, net i ligonine niekada nevaziuoja su gimdyve kartu. Atvyksta tik po keliu dienu aplankyti, kai jau gydytojai "viska sutvarko". Tai cia taip sazininga?
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2008 07 19, 16:07)
Ragnez, kaip manai, koks turėtų būti atsakomybės pasidalinimas tarp gydytojo, gimdyvės ir pribuvėjos naminio gimdymo atveju  g.gif

manau, kad gimdymas namuose turi buti organizuotas oficialiai, o ne butu tokia "partizanine" veikla, kaip dabar yra lietuvoje.

tai reikstu, kad pribuvejos/akuseres turetu specialu issilavinima ir ju veikla butu licencijuojama. nescioji visa nestuma lankytusi moteru konsultacijoje, kartu su nestuma priziurinciu gydytoju/akusere sprestu, ar gimdyti namuose saugu - ar nera kokiu nors medicininiu indikaciju, del kuriu gimdymas namuose butu nerekomenduojamas.

prasidejus gimdymui, pas gimdyve atvyktu nestuma priziurejusi akusere, apie prasidejusi gimdyma butu informuojama ligonine/gimdymo namai. gimdymo eigoje, akusere sprestu, ar reikia specializuotos pagalbos - jei reikia, siulytu persikelti i gydymo istaiga.

be abejo, nescioji turi buti pasiruosusi gimdymui: turetu ziniu apie gimdymo fiziologija ir psichologija, naturalius nuskausminimo budus, naujagimio prieziura, butu kartu su akusere/gydytoju pasiruosusi ir aptarusi "plana B" - kaip elgtis, jei kiltu komplikaciju.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 07 19, 16:27)
manau, kad gimdymas namuose turi buti organizuotas oficialiai, o ne butu tokia "partizanine" veikla, kaip dabar yra lietuvoje.

tai reikstu, kad pribuvejos/akuseres turetu specialu issilavinima ir ju veikla butu licencijuojama. apie prasidejusi gimdyma butu informuojama ligonine/gimdymo namai.

Pritariu 100 proc. drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 07 19, 16:27)
manau, kad gimdymas namuose turi buti organizuotas oficialiai, o ne butu tokia "partizanine" veikla, kaip dabar yra lietuvoje.

tai reikstu, kad pribuvejos/akuseres turetu specialu issilavinima ir ju veikla butu licencijuojama. nescioji visa nestuma lankytusi moteru konsultacijoje, kartu su nestuma priziurinciu gydytoju/akusere sprestu, ar gimdyti namuose saugu - ar nera kokiu nors medicininiu indikaciju, del kuriu gimdymas namuose butu nerekomenduojamas.

prasidejus gimdymui, pas gimdyve atvyktu nestuma priziurejusi akusere, apie prasidejusi gimdyma butu informuojama ligonine/gimdymo namai. gimdymo eigoje, akusere sprestu, ar reikia specializuotos pagalbos - jei reikia, siulytu persikelti i gydymo istaiga.

be abejo, nescioji turi buti pasiruosusi gimdymui: turetu ziniu apie gimdymo fiziologija ir psichologija, naturalius nuskausminimo budus, naujagimio prieziura, butu kartu su akusere/gydytoju pasiruosusi ir aptarusi "plana B" - kaip elgtis, jei kiltu komplikaciju.

Panašu į olandiškąjį modelį g.gif
Kaip atsakomybė pasidalinama dabartinėje lietuviškoje situacijoje rolleyes.gif Klausiu, nes būtent čia matau vieną iš pasipriešinimo naminiam gimdymui iš medikų pusės priežasčių mirksiukas.gif
Atsakyti