Įkraunama...
Įkraunama...

natūralus gimdymas

QUOTE(Raideles @ 2008 07 11, 18:36)
Flight, aš apskritai manau, kad žodis "natūralistė" nieko nereiškia. Tai nėra jokia apibrėžta kategorija savaime. Šemetos natūralistės jokiu būdu negimdys namuose, Jurgos natūralistės užsiiminės nardymu ir joga, gydytojų supratimu natūralistėms gimdykloje jie sudaro idealias sąlygas - galima ir žvakelę užsidegti, ir savo muzikos įsijungti, ir netgi šviesas pritemdys gimdykloje, jeigu ką.

O kokiai aš kategorijai priklausau? Nemoku plaukti, joga neužsiiminėju, ugnis man asocijuojasi su gaisru, o gimdymo metu man visiškai pakanka tos muzikos, kuri groja mano viduje. Ir du vaikus gimdžiau namuose.

Taigi, ar aš esu natūralistė?

Ne.

Aš esu už natūralų gimdymą ir žindymą.


Aš irgi pritariu thumbup.gif
Atsakyti
Manau, kad viskas gyvenime taip nenuspėjama, kad tikrai negudru į ką nors įsikibti. Prieš pirmą vaikiuką aš jau buvau nusiteikus gimdyti ir maitinti natūraliai, bet visada buvau pasiruošus elgtis taip, kaip geriau mums abiems. Aš nenorėjau epidūrinės nejautros, nes manęs visai nežavėjo mintis, kad man į nugarą bus įvestas kateteris, gali būti šalutinis poveikis man ir vaikučiui. Bet vyrui pasakiau, kad jei matysim, kad man labai skauda ir niekaip man nebus galima padėti, atsidarymas bus nedidelis, jis paprašys epidūrinės nejautros, arba jei gydytojas skirs neprieštarausim. Kartais didelis skausmas gali sukelti daugiau žalos nei vaistai. Jeigu būtų man reikėję Cezario pjūvio, nepergyvenčiau. Jeigu pagimdyti vaikutį aš galiu tik taip, arba jis gali gimti tik taip, tebūnie. Ir nemanau, kad būčiau blogesnė mama. Arba jeigu būčiau negalėjus maitint.
Mano tėčio draugo žmona, kurios nėštumas buvo idealus, ir gimdymas prasidėjo labai sklandžiai, nors atsidarymas buvo jau nemažas ir viskas ėjosi puikiai, atsisakė gimdyt pati ir išsireikalavo CP. Iš pradžių kol pasakojo, man atrodė, kad taip kvaila buvo taip pasielgti, bet po to ta moteris ir jos vyras pasakė, kad jų vaikučiui buvo virkštelė apsisukus tris kartus apie kakliuką ir jų gydytoja sakė, kad jei ji būtų gimdžius pati, virkštelė būtų pasmaugus mažiuką.
Kiekviena mama augina ir gimdo vaikus taip, kaip jei atrodo geriau. Siūlau būti tolerantiškoms viena kitai, nes niekada negali žinot, kas gali nutikti 4u.gif
Aišku, apie moteris, kurios tik įėjusios į gimdyklą prašo epidūrinės nejautros galvodamos tik apie save, arba nemaitina vaikučio, nors jam labai reikia MP, vien todėl kad "aceit" nusitąsys krūtinė (kas man atrodo tikras mitas, nes pati maitinau ir matau, kad mano krūtinė thumbup.gif ), arba esu skaičius, kad kai kurios Holivudo žvaigždės gimdo 8 mėnesį CP, kad neištąsytų vaikutis pilvo doh.gif , turiu savo nuomonę. Bet čia jų reikalas, tegul daro ką nori 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Puccha: 12 liepos 2008 - 12:29
QUOTE(Žiogelis @ 2008 07 12, 13:12)
Aš irgi pritariu  thumbup.gif


drinks_cheers.gif
Atsakyti
tokia idomi ir "silta" tema buvo is pradziu, dabar jau nukrypo i lankas verysad.gif

as turbut esu visiska "nenaturaliste", pirmaji karta gimdziau su epiduru. viskas praejo sklandziai, nors buvo ir nemazai skausmo, ir streso, ir visokiu kitokiu jausmu. visada buvau tikra, kad antra karta gimdysiu vel su epiduro pagalba blush2.gif (arba bent jau bandysiu issiversti be jo, bet jeigu kas - kad "jis" butu salia ir prieinamas. juk niekada negali zinoti...).

taciau likimas su manim "papokstavo". laukiuosi antrojo vaikelio ir gimdysiu ji...norvegijoje. cia, kiek zinau, beveik niekam netaikomas epiduras, t.y., cia labai palaikomas butent naturalus (su kuo maziau intevenciju) gimdymas... kiek pradedu suprasti, tiesiog net neturesiu galimybes pasitelkti epiduro, net jei ir labai labai noretusi unsure.gif
sakoma, negali pakeisti situacijos, keisk poziuri. tai ir bandau po truputi ruostis naturaliam gimdymui. taip sunku... bandau semtis stiprybes ir ziniu tokiose temose...
Atsakyti
QUOTE(Karna @ 2008 07 12, 16:24)
sakoma, negali pakeisti situacijos, keisk poziuri. tai ir bandau po truputi ruostis naturaliam gimdymui. taip sunku... bandau semtis stiprybes ir ziniu tokiose temose...


Antri vaikai paprastai gimsta gerokai lengviau wink.gif Mano antrasis natūralus gimdymas buvo thumbup.gif , palyginti su pirmuoju, jei bus įdomu, rašyk Až - įmesiu nuorodėlę, kur pasakoju savo gimdymo istoriją 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Karna @ 2008 07 12, 15:24)
tokia idomi ir "silta" tema buvo is pradziu, dabar jau nukrypo i lankas  verysad.gif

as turbut esu visiska "nenaturaliste", pirmaji karta gimdziau su epiduru. viskas praejo sklandziai, nors buvo ir nemazai skausmo, ir streso, ir visokiu kitokiu jausmu. visada buvau tikra, kad antra karta gimdysiu vel su epiduro pagalba  blush2.gif (arba bent jau bandysiu issiversti be jo, bet jeigu kas - kad "jis" butu salia ir prieinamas. juk niekada negali zinoti...).

taciau likimas su manim "papokstavo". laukiuosi antrojo vaikelio ir gimdysiu ji...norvegijoje. cia, kiek zinau, beveik niekam netaikomas epiduras, t.y., cia labai palaikomas butent naturalus (su kuo maziau intevenciju) gimdymas...  kiek pradedu suprasti, tiesiog net neturesiu galimybes pasitelkti epiduro, net jei ir labai labai noretusi unsure.gif
sakoma, negali pakeisti situacijos, keisk poziuri. tai ir bandau po truputi ruostis naturaliam gimdymui. taip sunku... bandau semtis stiprybes ir ziniu tokiose temose...


Pirmaji gimdziau ligonineje su epiduru. Mazoji gime namie, naturaliai. Skirtumas tik tas, kad as pati po pirmojo jauciausi taip, tarsi nebuciau iki galo pajutusi gimdymo. Tarsi dalis manes ir neisgimde vaikelio. Mano laimei, 'pasipainiojo' man kelyje zmones, kurie nejucia ir atvede i kitoki gimdyma. Nebuvo man ligonineje ypatingos traumos ar nusivylimo gydytojais. Tiesiog jausmas, kad kelias ne iki galo nueitas. Po antrojo gimdymo to jausmo nebeliko.
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2008 07 12, 18:48)
Antri vaikai paprastai gimsta gerokai lengviau wink.gif Mano antrasis natūralus gimdymas buvo  thumbup.gif , palyginti su pirmuoju, jei bus įdomu, rašyk Až - įmesiu nuorodėlę, kur pasakoju savo gimdymo istoriją 4u.gif

parasiau i AZ ax.gif

QUOTE(ievalota @ 2008 07 13, 02:46)
Nebuvo man ligonineje ypatingos traumos ar nusivylimo gydytojais. Tiesiog jausmas, kad kelias ne iki galo nueitas. Po antrojo gimdymo to jausmo nebeliko.

na man tokio jausmo nebuvo, tik dziaugsmas, kad viskas sekmingai pasibaige blush2.gif BET. kiek jau teko pasidometi keliom istorijom gimdziusiu be mediku isikisimo (epiduro, pvz.), tai pastebejau viena skirtuma (tarp ju ir manes) - pagimdziusi nejutau beveik jokio rysio su dukra, ta prasme, nepamilau jos nuo pirmosios sekundes. man paciai buvo keista, bet tas stiprus rysis atsirado tik palaispniui, begant net ne dienoms, o savaitems g.gif
Atsakyti
QUOTE(Karna @ 2008 07 13, 09:44)
na man tokio jausmo nebuvo, tik dziaugsmas, kad viskas sekmingai pasibaige blush2.gif BET. kiek jau teko pasidometi keliom istorijom gimdziusiu be mediku isikisimo (epiduro, pvz.), tai pastebejau viena skirtuma (tarp ju ir manes) - pagimdziusi nejutau beveik jokio rysio su dukra, ta prasme, nepamilau jos nuo pirmosios sekundes. man paciai buvo keista, bet tas stiprus rysis atsirado tik palaispniui, begant net ne dienoms, o savaitems g.gif

as du pirmuosius pagidziau su epiduru, trecia - be. reakcija i vaika tikrai skyresi. 4u.gif
Atsakyti
labai grazus filmukai apie gimdyma wub.gif
as pati abidvi dukrytes pagimdziau be jokiu nuskausminamuju ar didelio daktaru isikisimo. thumbup.gif
As kazkodel visada isivaizdavau kad tas laikas kai ateina nauja gyvybe turi buti apimta ramybes. ir kad ir kokie skausmai buvo, stengiaus laikytis is paskutiniuju kad nesiugriauti sios grazios akimirkos, kai si pasauli isvys mano dukryte wub.gif
nesuprantu tu moteru, kurios gimdydamos klykia- rekia. juk tai tokia atsakinga akimirka ir tikrai galima ja sutikti su sypsena veide kad ir kaip skaudetu. Vaikelio atejimas turi buti lydimas meiles ir ramybes - o ne mamytes skausmo. zinau kad labai skauda - zinau. bet siek tiek pakenteti vardan musu stebukliuku - tikrai galima wub.gif
Atsakyti
smile.gif O, kalba kaip tik sustojo mano dukters gimimo dieną...
Ką gi - čia buvo tiek laukiančių, kad parašysiu: prasidėjęs natūraliai, mano gimdymas baigėsi CP.
Atsakyti
QUOTE(Sazha @ 2008 07 18, 21:51)
smile.gif  O, kalba kaip tik sustojo mano dukters gimimo dieną...
Ką gi - čia buvo tiek laukiančių, kad parašysiu: prasidėjęs natūraliai, mano gimdymas baigėsi CP.

Ooo, jau nerimavom...Pasakok!
Atsakyti
QUOTE(Sazha @ 2008 07 18, 21:51)
Ką gi - čia buvo tiek laukiančių, kad parašysiu: prasidėjęs natūraliai, mano gimdymas baigėsi CP.


Nejau dabar visas nuvilsi ? bigsmile.gif

Sveikinimai 4u.gif
Atsakyti