Įkraunama...
Įkraunama...

natūralus gimdymas

QUOTE(Sazha @ 2008 07 10, 16:40)
Tiesa, tuo atveju, jei buvo taikoma ir man - norėčiau, kad lipinamos etiketės užrašas būtų be klaidų: psEUdo natūralistė.


ačiū už klaidos pataisymą, nors taikytina ne tamstai buvo biggrin.gif
mano vadinamos psEUdo (aš gabi, greit mokaus) natūralistės yra tokios kaip gluosnis. praktinių žinių minimumas, o polinkis į grafomaniją ir pamokslavimą didelis.

deja esu giliai įsitikinusi, kad visa info, suvalgyta prieš gimdyma, be gimdymo praktikos yra nulinė. taip kad pasikartosiu: pirmakartei, vieną vaiką pagimdžiusiai moteriai, nereiktų drąsiai eskaluoti, kad ji natūralistė.


beje, o ties kuo sustojo diskusija kas yra natūralus gimdymas? biggrin.gif gimdymas be medikų pagalbos, ar gimdymas namie? rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vataipva: 10 liepos 2008 - 16:21
QUOTE(Sapokliaka @ 2008 07 10, 17:06)

Manau, kad kokie 99 % moteru sutinka, kad naturalus gimdymas yra geriau (jos pacios sveikatai), bet, deja, ne visuomet taip iseina...  Ir del to nei viena moteris netampa blogesne, nelaimingesene, nenormalesne ar pan...
As irgi uz naturalu gimdyma su mediku prieziura, jei tai imanoma.. Deja, ne visuomet...
O vaikui gimus (bet kokiu budu) tai esu tikra 200 %, kad nera skirtumo, kaip ji mam pagimde...  Meile, prieziura ir demesys nuo to nepriklauso...

drinks_cheers.gif
Atsakyti
Pagal rastus pirmus ir antrus pasitaikiusius šaltinius, pirmiausia buvo prieita sutarimo (bent man taip pasirodė), kad terminas "natūralus gimdymas" medicinoje neegzistuoja, ir yra daugiau susijęs su (čia galiu klysti ar išsireikšti netiksliai) požiūriu į patį gimdymą, vertybinėmis nuostatomis bei pasaulėžiūra. Kad natūralus gimdymas yra tik naminis, niekad nebuvo teigta, nors buvo užsiminta, kad Lietuvoje natūralus gimdymas ligoninėje dauguma atveju yra sunkiai įmanomas.
Na, labai atsiprašau, bet kategoriškai nesutinku su ta nuolat linksniujama pozicija: visa info, suvalgyta prieš gimdyma, be gimdymo praktikos yra nulinė. taip kad pasikartosiu: pirmakartei, vieną vaiką pagimdžiusiai moteriai, nereiktų drąsiai eskaluoti, kad ji natūralistė.. Laukiuosi pirmą kartą, negimdžiau nė karto, niekur neeskaluoju, kad esu natūralistė, vis gi informacijos suvalgiau daug bei turiu šiokios tokios gyvenimo patirties, tad susiformavau tam tikras pažiūras ir nuostatas gimdymo atžvilgiu ir nemanau, kad kas gali ginčyti mano teisę jas išsakyti taip dažnai ir taip garsiai kaip noriu. Abejoti mano pasitikėjimu savimi, atsispindinčiu (galbūt) tose pažiūrose - taip, bet čia jau ne mano problema... Nes kiekviena kartelę gali užkelti tiek aukštai, kiek nori - vienas gimdymas, du gimdymai, du gimdymai ir išauginti pusantro vaiko, vienas natūralus, ir vienas su išmaldautu epidūru gimdymas... lotuliukas.gif Nelogiška.
Tokius reikalavimus savo požiūrį ir nuostatas pagrįsti praktika aš lyginčiau su... na, tarkim, žmogaus, niekad nevartojusio narkotikų, nuostata, kad narkotikai - blogis. Arba su vegetaro nuostata, kad gyvūnų žudymas ir mėsos valgymas - žema... Įsivaizduokim, kaip atrodytų, jei pultume jiems aiškint: bet tu šniukštelk kokso, tada šnekėk lotuliukas.gif Arba: tu paragauk mano močiutės skilanduko, o tada jau būk vegetaru. cool.gif Et...
Vataipva, tikrai esi gabi - net lietuviškos abėcėlės raidės atsirado...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sazha: 10 liepos 2008 - 16:56
alfa159, tikrai negaliu tau atsakyti į šiuos klausimus. Nenagrinėju taip detaliai išnašų, kai rašo profesionalas, kuriuo pasitikiu. Tikrai nemanau, kad būtų imamas koks išgalvotas tyrimas. O tu ar pati galėtum atsakyti į tuos pačius klausimus ir pagrįsti, kad epidūras, pavyzdžiui, yra nekenksmingas kūdikiui? O galėtum faktais įrodyti, kad toks tyrimas nebuvo užsakytas farmacijos kompanijų? nesąžininga vienos pusėms keliamiems argumentams taikyti aukštesnius patikimumo reikalavimus, nei kitos smile.gif

Aš niekada nemaniau, kad nenatūraliai pagimdžiusios moterys yra blogesnės. Manau, kad tokia gimdymų reglamentavimo, procedūrų, taisyklių sistema, kuri yra mūsų ligoninėse, yra ydinga. Bet mūsų ligoninės keičiasi. Tikiuosi, kad tų pokyčių bus dar daugiau.

O natūralus gimdymas, mano manymu, yra toks, kai medicininės intervencijos naudojamos tik išbandžius natūralias priemones, jei jos buvo neefektyvios. Pavyzdžiui, CPO esant sėdmeninei padėčiai tikrai nepateisinčiau, nebent yra ir kitų kompolikacijų.
Atsakyti
QUOTE(Sapokliaka @ 2008 07 10, 16:06)
Manau, kad kokie 99 % moteru sutinka, kad naturalus gimdymas yra geriau (jos pacios sveikatai), bet, deja, ne visuomet taip iseina...  Ir del to nei viena moteris netampa blogesne, nelaimingesene, nenormalesne ar pan...
O vaikui gimus (bet kokiu budu) tai esu tikra 200 %, kad nera skirtumo, kaip ji mam pagimde...

Pirmam teiginy, mano nuomone, procentas per didelis, o su antruoju aš visai nesutinku. Ir, pavyzdžiui, mano gimimo istorija galėtų būt įvairių teorijų, teigiančių, jog gimimo situacija yra svarbi... Dėl to man yra tikrai labai svarbu padovanot sau ir savo vaikui kitokią gimtį...
Dar norėjau pasitikslint - jūsų, gerbiamos kontranatūralistės, suaktyvėjimas nesusijęs su šiuo straipsniu?? http://www.lrytas.lt...raganavimas.htm
Įlindau paieškot "Gimdymo atgimimo" nete, ir radau... Gal kam įdomu bus, o gal nueisit ten garo nuleist, kai čia atsibos...
Ach tu Jackau, bet tas pirmas sakinys straipsny - lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif jau nuo jo kai kam kamščius išmuš...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sazha: 10 liepos 2008 - 17:05
Kuo daugiau skaitau, tuo labiau abejoju, o prie kokios kategorijos priskirt save g.gif Kai kurios natūralisčių mintys man visiškai svetimos, kai kurios antinatūralisčių - netgi labai artimos. biggrin.gif Kai kurioms išties trūksta takto ir pagarbos - tiesą sakant, abiejose stovyklose pastebėjau pasireiškiant šią tendenciją. Tai ką daryt? Matyt, teks kurti trečią kategoriją, drungnųjų, arba tų, kurie ne už idėją, kokia ji bebūtų, o tiesiog už žmogų...
Atsakyti
doh.gif O ką, atgal į sovietmetį grįžom? Nepriklausyt PARTIJAI nevalia?.. lotuliukas.gif Čia gal ir problema, kad diskusija labiau ne apie faktus, statistiką (nors ir jie šiokie tokie egzistuoja) - apie pasaulėžiūrą, nuostatas, vertybes, kurios negali ir neturi būt vienodos...
Bet apskritai čia, SM, būtent gimdymo klausimais DISKUTUOT ramiai (bent apyramiai) neįmanoma. Kai man nusibodo kautis (su nesivaldančiom personom, kurios per dažnai gadino nuotaiką), nebediskutavau liepinukių forume. Kartais atrodo, kad galima turėt SAVOTIŠKĄ nuomonę statybų, maisto gaminimo, karjeros - bet kokiu klausimu, bet v, gimdymo bei motinystės - tikrai ne doh.gif Na, plius dar aš negimdžius.... Tai iš viso - niekinė doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Sazha @ 2008 07 10, 18:02)
o su antruoju aš visai nesutinku. Ir, pavyzdžiui, mano gimimo istorija galėtų būt įvairių teorijų, teigiančių, jog gimimo situacija yra svarbi... Dėl to man yra tikrai labai svarbu padovanot sau ir savo vaikui kitokią gimtį...


o kodel nesutinki? Gali pagristi? Kaip gimdymo budas atsiliepia tolimesniam vaiko gyvenimui?
pagal tokia teorija, jei mane mama butu pagimdziusi rugiuose (nebutinai prie bedugnes biggrin.gif ) ar kokiam komunalinio bendrabucio kambarelyje (tarybiniais laikais), as buciau kitokia, o mama moteriska moteris lotuliukas.gif doh.gif ? Tiesa sakant, man dzin, kaip gimiau - neatsimenu.. O mama turiu puikiausia, kokia galima isivaizduoti...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sapokliaka: 10 liepos 2008 - 20:39
Yra teorijos apie pasamonės galias, kaip ir apie CPO pagalba gimusius vaikus, jų vystymąsi, (ne)gimimo įtaką tolesniamcharakterio formavimuisi... Tingiu dabar jas vardint, apžvelgt, aptarinėt, tegaliu pasakyt - mano atveju jos pasiteisina. Aš labai tikiu meilės, auklėjimo, pedagogikos (galų gale, pastaraisiais metais tai buvo mano profesinė sritis), dvasingumo įtaka žmonėms, jų kaitai. Negaliu pritart gluosniui, berods, kad viskas nulemiama iki gimimo ir jo momentu...
Bet, vis gi, tikiu, kad gimtis žmonių gyvenime užima nepaprastai svarbią vietą. Tiek mamos, tiek tėvo, tiek ateinančio vaiko... Kad ji, pilnatviškai išgyventa (tik natūraliai priimta ir pergyventa), turi perkeičiančios (į gera) jėgos visai tai šeimai... Taip kalbėdama (gal ne visai aiškiai - nerandu geresnių sąvokų ir žodžių, sorry) vėl rizikuoju išgirst "pagimdyk, užaugink, etc"... Tiesiog mačiau, kaip gimties patirtis veikia mano draugus, gimines - na, negali užsimerkt prieš tai, kaip žmonės keičiasi... prieš faktą, kad tai - kažkas nepaprasto...
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2008 07 10, 17:06)
Kuo daugiau skaitau, tuo labiau abejoju, o prie kokios kategorijos priskirt save  g.gif Kai kurios natūralisčių mintys man visiškai svetimos, kai kurios antinatūralisčių - netgi labai artimos.  biggrin.gif Kai kurioms išties trūksta takto ir pagarbos - tiesą sakant, abiejose stovyklose pastebėjau pasireiškiant šią tendenciją. Tai ką daryt? Matyt, teks kurti trečią kategoriją, drungnųjų, arba tų, kurie ne už idėją, kokia ji bebūtų, o tiesiog už žmogų...



Skaitau šią temą ir juokiuosi biggrin.gif Ypač iš gluosnio postringavimų lotuliukas.gif
O Tau, flight, pagarba 4u.gif Nes iš Tavo pusės nėra fanatizmo, kaip kad sklinda iš kitų natūralisčių doh.gif
Na, o aš, pagal gluosnio teoriją, esu vyrmoterė, nes gimdžiau cezario dėka. Beje, nesijaučiu dėl to kažkokia menkesnė ar nemoteriškesnė smile.gif
O dabar į temą. Prisimindama prieš du metus vykusią pirmąją savo gimdymo dalį (na, kol kankinausi su sąrėmiais), turiu pripažinti, kad iš dalies suprantu natūralisčių priešiškumą ir nepakantumą ligoninėms. Nes tikrai jaučiausi kaip kokia detalė, važiuojanti fabriko konvejeriu - prikabinta prie lašelinės, kurią reikėjo temptis su savim kartu į tualetą, priversta vaikščioti, kad greičiau atsidarinėtų kaklelis (o aš taip norėjau miego, man net silpna darės doh.gif ). Ir gydytoja, būtinai per sąrėmį lendanti pažiūrėt, kiek centimetrų jau atsidarė gun_bandana.gif gun_bandana.gif Kita vertus, jei ne ta nuolatinė gydytojų priežiūra ir laiku atliktas cezaris, kažin ar ryt būtų kam pūsti dvi žvakutes ant torto unsure.gif
Taigi, idealiausiai man atrodo ne gimdymas namie, kur neužtenka vien tikėjimo, kad viskas bus gerai schmoll.gif Nesiryžčiau taip rizikuoti vaiko sveikata ir gyvybe. schmoll.gif schmoll.gif Idealiausia - gimdymas ligoninėj, kaip Natukes. Ir niekas be reikalo nelenda į akis, ir rizika minimali thumbup.gif thumbup.gif Juk natūralus gimdymas, ar ne? smile.gif
Atsakyti
Auu, kur dingot! Aikit cia... biggrin.gif Va pabuvau truputi vyru: paariau kaip kumele, ggrizus su vaikais kieme 3 valandas pralaksciau, po to namus patvarkiau, valgyt padariau, pralyginau, nuiprausiau ir laukiu vyro su sampe.. Ai,dar pasitikrinau ir o, laime, pimpalas man dar neisaugo!
O dabar i ne i temos tema:
QUOTE(alfa159 @ 2008 07 10, 15:12)
Jei sumastysiu ketvirta- reiks pabandyt gimdyt ant galines Bemso sedynes, greituku.  rolleyes.gif

Bemsas gerai! lotuliukas.gif

QUOTE(Sazha @ 2008 07 10, 15:32)
duokit dar - o tai jaučiu, dar ne visą savo išsilavinimą, patirtį ir brandą parodėt.

Issilavinimas yr, patirtis taip pat, o branda... ai, kam ji reikalinga!

QUOTE(gluosnis @ 2008 07 10, 16:13)
nu man keista ko jums taip moteriskos moterys istrigo  blink.gif
  O jus pacios noretumet kad kokios jusu mamos butu?... ar veiklios valdingos karjeristes, kurios nuolat skuba, dirba iki 20 val/para, sportiskos ir kietos, be moterisku apvalumu,  vaika (jus) mato tik rytais ir/ ar velai vakare, kai jis jau miega,  nestumo metu  galvotu tik apie darba, gimdytu su zurnalu ir epiduru nes taip patogiau, antra diena po gimdymo vaziuotu vel gi i darba nors porai val., valgyt nedarytu, tik is kaviniu ar restoranu, ar geriausiu atveju aukle padarytu, jums geriausi mokytojai nuo pirmu dienu ir t.t....

Tiesiog mano CV parasei.. lotuliukas.gif Nors apvalumus ir tuos nusipirkt galima tongue.gif Beje, tik maistui skiriu ypatingai dideli demesi. Cia as tikrai moteriska.

QUOTE(alfa159 @ 2008 07 10, 16:26)
O, dar perliuku. Na, as laaabai patenkinta, kad mano mama be "moterisku apvalumu"- miniatiurine smulkute figuryte, net ir po triju vaiku. Pati vat trys savaites po trecio vaiko- irgi be "moterisku apvalumu", sedziu su dzinsiukais ikigimdyviniais.  biggrin.gif Ar tai reiskia, kad esu bloga mama? Oi, tiksliau- "nenormali"?  g.gif

Jus kaip norit, bet man mano mama labai net tinka- aktyvi, neapkiautele, nekutvela, labai save priziurinti, labai miela, save realizuojanti visuomenineje veikloje, visu mylima ir mylnti. Puiki mama, net ir be virssvorio.  thumbup.gif

drinks_cheers.gif


Ir pabaigai: as uz, kaip jau kazkas rase, moters pasirinkima! Esu tik pries sumenkinima kitu budu pagimdziusiu ar nemaitinanciu krutimi. 4u.gif
Ainu miegot, nes ryt vel turesiu buti vyriskiu su papais doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Akva: 10 liepos 2008 - 22:10
QUOTE(Sazha @ 2008 07 10, 19:06)
doh.gif  O ką, atgal į sovietmetį grįžom? Nepriklausyt PARTIJAI nevalia?..  lotuliukas.gif 


Nevalia unsure.gif Nes pastebėjau, kad čia diskutuojama ir kreipiamasi ne į Flight, Sazhą , Gluosnį ar Akvą, o į natūralsites ar kontranatūralistes. Tik ir matau "natūralistės taip", " kontranatūralistės šitaip", dar už kažkokio vėliavnešio akis užkliuvo rolleyes.gif ... doh.gif
O už kategorijų slepiasi žmonės, visi skirtingi, kiekvienas su savo asmenine istorija, vertybėmis...Aš, pvz., čia išsakau tik savo, Flight nuomonę, tad norėčiau, kad oponuojama man būtų asmeniškai, kad argumentai būtų paremti būtent mano komentarais, pasisakymais , o ne " taip taip, jūs, natūralistės"...

Kam viską absoliutinti? smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 11 liepos 2008 - 08:32