Įkraunama...
Įkraunama...

natūralus gimdymas

Beje, dėl tų žvakių. Mišelis Odenas savo knygoje apie CPO (beje, NE neigiančioje CPO) remiasi rimtu moksliniu tyrimu apie tai, kad ryški šviesa ir triukšmas skatina gimdyvių smegenyse gamintis medžiagoms, kurios stabdo gimdymo veiklą. Tai nereiškia, kad visoms taip ir sustabdys, bet tai gali būti komplikacijų priežastimi.

Jis pats Prancūzijoje yra įsteigęs natūralistinę ligoninę. Kur į gimdymą kišamasi minimaliai, tik jei labai labai reikia. Tai nėra mažos rizikos gimdyvių ligoninė (kaip namai, kur moterys, turinčios rimtų problemų, negimdo). Ten suvažiuoja moterys, besiviliančios pagimdyti natūraliai, kurioms gydytojai "prirašę" 100% planinį cezarį. Be to, ten siunčiamos rizikingos gimdyvės iš gretimos apylinkės, kurioje esanti ligoninė neturi galimybių atlikti cezarį. Nepaisant to, Odeno ligoninėje per metus būna vos 1-2% CPO, mirtingumo rodikliai niekuo nesiskiria nuo technokratizuotų ligoninių, kur cezarių būna 25% ir daugiau.


Manau, tai pakankamai aiškiai pasako apie natūralų gimdymą. Natūralistai turi begales būdų, kaip padėti mamai ir vaikui, todėl tai tikrai nėrataip rizikinga, kaip yra linkstama galvoti.
Atsakyti
QUOTE(Žiogelis @ 2008 07 10, 15:43)
Beje, dėl tų žvakių. Mišelis Odenas savo knygoje apie CPO (beje, NE neigiančioje CPO) remiasi rimtu moksliniu tyrimu apie tai, kad ryški šviesa ir triukšmas skatina gimdyvių smegenyse gamintis medžiagoms, kurios stabdo gimdymo veiklą. Tai nereiškia, kad visoms taip ir sustabdys, bet tai gali būti komplikacijų priežastimi.


GN kuriuose gimdžiau, buvo palikta tik prietema, buvo naktis, gimdyvių tik aš viena visuose GN, tad mirtina tyla, tik karts nuo karto apsimiegojusi akušerė ateidavo smile.gif
ir vistiek kaklelis nenorėjo atsidarinėt smile.gif tad teko susidurti su medikų įsikišimu - skatinimu smile.gif (ko pasekoje - sekcija)
nėra gimdyme taisyklių, kurias būtų galima taikyti visoms. yra tik atskiri tų taisyklių rinkiniai, tinkantys kiekvienai individualiai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vataipva: 10 liepos 2008 - 14:55
Vataipva, ne visai taip. Jei bus prietema, tai dar nereiškia, kad kaklelis būtinai atsidarinės sklandžiai. Tai lemia ir kiti veiksniai. Bet ryški šviesa gali būti viena iš sutrikimo priežasčių.
Atsakyti
QUOTE(Žiogelis @ 2008 07 10, 15:59)
Vataipva, ne visai taip. Jei bus prietema, tai dar nereiškia, kad kaklelis būtinai atsidarinės sklandžiai. Tai lemia ir kiti veiksniai. Bet ryški šviesa gali būti viena iš sutrikimo priežasčių.


ką aš ir sakau - kiekvienai kitas "palengvinimo faktorių" kompleksas smile.gif

anyway nusigrybavom visai į pievas. nieko bendro su natūralistiniu gimdymu. tik prisipažinsiu - labai erzina psiaudo natūralisčių menkinimas kitų atžvilgiu. deja SM taip jau yra - psiaudo natūralistės agresyvesnės. neduok die čia išsitarsi, kad nemaitinai kūdikio. o va dabar dar suzhinojau, kad man cezaris, nes aš nemoteriška wub.gif kaži kaip čia pasisekė su tuo pastojimu..
Atsakyti
QUOTE(Akva @ 2008 07 10, 14:58)
Dar ir nemoteriskas moteris pamirsai  biggrin.gif


nu man keista ko jums taip moteriskos moterys istrigo blink.gif
O jus pacios noretumet kad kokios jusu mamos butu?... ar veiklios valdingos karjeristes, kurios nuolat skuba, dirba iki 20 val/para, sportiskos ir kietos, be moterisku apvalumu, vaika (jus) mato tik rytais ir/ ar velai vakare, kai jis jau miega, nestumo metu galvotu tik apie darba, gimdytu su zurnalu ir epiduru nes taip patogiau, antra diena po gimdymo vaziuotu vel gi i darba nors porai val., valgyt nedarytu, tik is kaviniu ar restoranu, ar geriausiu atveju aukle padarytu, jums geriausi mokytojai nuo pirmu dienu ir t.t....
Ar normali mama, kuri megaujasi savo nestumu, kiekviena diena su meile apie jus pagalvoja ir kalbasi su jumis, kuri nesigedija savo pasikeitusiu formu, laukimo metu mezga jums, savo stebuklui, mazas kojines, ar kazka jums siuvineja, gimdymo metu susikaupia ir galvoja tik apie jus, pamirsusi SAVO skausmus, visas baimes, su meile praso ateiti jus i pasauli... kuri visada cia, salia, o ne darbe, kai jums labiausiai jos reikia, kai namie skaniai kvepia kepiniais ir norisi namo grizti ... tai pas kuria jus kaip kudykis ateitumet? kokios jus mamos noretumet? jei jus gimet moterimi, tai jau ir gyvenkit kaip moteris, dziaukites savo moterisku gyvenimu, bandykit rasti jame privalumu, patirti visus tokio gyvenimo atspalvius... busit laimingos ir jus ir jusu vaikai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Žiogelis @ 2008 07 10, 15:43)
Beje, dėl tų žvakių. Mišelis Odenas savo knygoje apie CPO (beje, NE neigiančioje CPO) remiasi rimtu moksliniu tyrimu apie tai, kad ryški šviesa ir triukšmas skatina gimdyvių smegenyse gamintis medžiagoms, kurios stabdo gimdymo veiklą.


doh.gif

Tai gal pasidalinkit ziniomis. Kokis tas "rimtas mokslinis tyrimas"? Kaip jis buvo atliekamas, kokia ta chemine medziaga smegenuose gaminasi- pavadinimas josios? O kaip vyko tyrimas- su gimdanciom pelem (nu turbut ne moterim, gi nepreparuosi smegenu gimdanciai moterai... g.gif )? Ar nustatinejo tos medziagos kieki kazkur kitur? Kaip nustatinejo- bade venas gimdyvems prie zvakiu-lempu?

Na, pradejot, tai uzbaikit- kokia medziaga gimdancios moteros smegenys gamina zvakiu sviesoj?

Nu man tie "rimti moksliniai tyrimai".... doh.gif

Sazha, na ka rimto galima kalbeti su zmonemis, kuriu veliavnesys tokis gluosnis? biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(gluosnis @ 2008 07 10, 16:13)

  O jus pacios noretumet kad kokios jusu mamos butu?... ar veiklios valdingos karjeristes, kurios nuolat skuba, dirba iki 20 val/para, sportiskos ir kietos, be moterisku apvalumu,  (...)
Ar normali mama, kuri megaujasi savo nestumu, kiekviena diena su meile apie jus pagalvoja ir kalbasi su jumis, kuri nesigedija savo pasikeitusiu formu, laukimo metu mezga jums,  savo stebuklui,  mazas kojines, ar kazka jums siuvineja, (...)


O, dar perliuku. Na, as laaabai patenkinta, kad mano mama be "moterisku apvalumu"- miniatiurine smulkute figuryte, net ir po triju vaiku. Pati vat trys savaites po trecio vaiko- irgi be "moterisku apvalumu", sedziu su dzinsiukais ikigimdyviniais. biggrin.gif Ar tai reiskia, kad esu bloga mama? Oi, tiksliau- "nenormali"? g.gif

Jus kaip norit, bet man mano mama labai net tinka- aktyvi, neapkiautele, nekutvela, labai save priziurinti, labai miela, save realizuojanti visuomenineje veikloje, visu mylima ir mylnti. Puiki mama, net ir be virssvorio. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(gluosnis @ 2008 07 10, 16:13)
nu man keista ko jums taip moteriskos moterys istrigo  blink.gif
  O jus pacios noretumet kad kokios jusu mamos butu?... ar veiklios valdingos karjeristes, kurios nuolat skuba, dirba iki 20 val/para, sportiskos ir kietos, be moterisku apvalumu,  vaika (jus) mato tik rytais ir/ ar velai vakare, kai jis jau miega,  nestumo metu  galvotu tik apie darba, gimdytu su zurnalu ir epiduru nes taip patogiau, antra diena po gimdymo vaziuotu vel gi i darba nors porai val., valgyt nedarytu, tik is kaviniu ar restoranu, ar geriausiu atveju aukle padarytu, jums geriausi mokytojai nuo pirmu dienu ir t.t....
Ar normali mama, kuri megaujasi savo nestumu, kiekviena diena su meile apie jus pagalvoja ir kalbasi su jumis, kuri nesigedija savo pasikeitusiu formu, laukimo metu mezga jums,  savo stebuklui,  mazas kojines, ar kazka jums siuvineja, gimdymo metu susikaupia ir galvoja tik apie jus, pamirsusi SAVO skausmus, visas baimes, su meile praso ateiti jus i pasauli... kuri visada cia, salia, o ne darbe, kai jums labiausiai jos reikia, kai namie skaniai kvepia kepiniais ir norisi namo grizti ... tai pas kuria jus kaip kudykis ateitumet? kokios jus mamos noretumet? jei jus gimet moterimi, tai jau ir gyvenkit kaip moteris, dziaukites savo moterisku gyvenimu, bandykit rasti jame privalumu, patirti visus tokio gyvenimo atspalvius... busit laimingos ir jus ir jusu vaikai  4u.gif


nu. yra arba juoda, arba balta.
arba nuo gimdymo stalo nulipus įdavus vyrui vaiką ir maitinimo mišinėliuinstrukcijas, leki rengtis ir darban čiuoži, arba sėdi palaimos apimta šypsais visiems, gamini vyrui valgyt, siuvinėji seilinukus, mezgi kojnes (vis dar šypsodamasi) ir SM rašai kokia aš laiminga wub.gif
Papildyta:
QUOTE(alfa159 @ 2008 07 10, 16:26)
Pati vat trys savaites po trecio vaiko- irgi be "moterisku apvalumu", sedziu su dzinsiukais ikigimdyviniais.  biggrin.gif Ar tai reiskia, kad esu bloga mama? Oi, tiksliau- "nenormali"?  g.gif


nu taigi aišku, kad bloga mama. nemoteriška. rolleyes.gif


topsecret.gif beje, mano mama irgi vadovaujančias pareigas visą gyvenimą dirbo. ir meilės duoti tiek, kad mumyse (ne musyse, jei ką) su broliu iki šiol jai turim grąžos biggrin.gif linkiu ir sau nugyventi taip, kaip gyvena ir auklėjo mus mano mama. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vataipva: 10 liepos 2008 - 15:31
QUOTE(vataipva @ 2008 07 10, 16:07)
ką aš ir sakau - kiekvienai kitas "palengvinimo faktorių" kompleksas  smile.gif

anyway nusigrybavom visai į pievas. nieko bendro su natūralistiniu gimdymu. tik prisipažinsiu - labai erzina psiaudo natūralisčių menkinimas kitų atžvilgiu. deja SM taip jau yra - psiaudo natūralistės agresyvesnės. neduok die čia išsitarsi, kad nemaitinai kūdikio. o va dabar dar suzhinojau, kad man cezaris, nes aš nemoteriška  wub.gif kaži kaip čia pasisekė su tuo pastojimu..

niekas taip ir nesake 4u.gif tai tema ir yra apie tai, kad gimdymo namuose mazai sansu normaliai pagimdyti net pacioms moteriskiausioms moterims doh.gif nes moteris prilyginama kokiam mechanizmui, kuris turi pagimdyti vaika pagal taisykles per tam tikra laika, jei taip nera personalas padaro tai uz tave... kad pagalbos tikrosios labai mazai, daugiau trukdymu...
as turejau toki pirma gimdyma doh.gif mano vyras is tokios "ginekologu" seimos, dauguma jo seimos draugu ir pazistamu - ginekologai ir akuseriai, anyta dirbo poliklinikoje, jo kriksto mama ligonines skyriaus vedeja ir t.t. man buvo sakyta : niekuo nesirupink tik laiku nuvaziuok i ligonine, bus viskas padaryta kaip reikia doh.gif na ir padare kaip reikia - viska uz mane... tik man po to buvo taip sunku neaisku nuo ko, kad 7 metus sapnuose vis gidmziau savo pirmaja ir niekaip negalejau pagimdyti blink.gif
kazkam tinka toks variantas, kazkas butu laimingas ... bet ne as schmoll.gif gavau vaika, bet jausmas buvo toks kad is manes ateme kazka labai svarbaus verysad.gif
Atsakyti
Šitiek metų vyksta diskusijos - kai kurios jūsų čia turi net įsisenėjusius tarpasmeninius santykius, kaip teko girdėt iš Ragnez, o bent vienos paprastos, lietuvių kalba išleistos knygelės "Gimdymo atgimimas" tokios atviros, nuoširdžiai natūraliu gimdymu besidominčios moterys negali permest - perverst... doh.gif Nu, neičiau dabar daržovienės virt, tai sureferuočiau toj knygelėj pateikiamą statistiką, poziciją, kad gimdymas - tai instinktas, visus hormonus, kurių išsiskyrimas būtinas darniai gimdymo eigai, teoriją apie tai, kad neokortekso veikla, tiesą sakant, blokuoja "primityviųjų" - būtent, reikalingus gimdymui hormonus išskiriančiųjų smegenų, veiklą, ir t.t. ir panašiai... Bet tingiu, bei noriu save realizuoti ten, kur natūralistės, kaip čia minėta, gabiausios - šoky aplink puodus rolleyes.gif Kaip nors kitą kartą...
Tiesa, tuo atveju, jei buvo taikoma ir man - norėčiau, kad lipinamos etiketės užrašas būtų be klaidų: psEUdo natūralistė.
Papildyta:
QUOTE(alfa159 @ 2008 07 10, 15:26)
Sazha, na ka rimto galima kalbeti su zmonemis, kuriu veliavnesys tokis gluosnis?  biggrin.gif

Atsiprašau??? blink.gif
Atsakyti
Iki švenčių šią temą skaičiau su pasimėgavimu, radau daug informacijos, man labai patiko natūraliai gimdžiusių mamų patirtis, dalinimasis, nu bet dabar siūlyčiau paprašyti moderatorių ištrinti bent jau pusę temos ir apriboti nors kelioms dienoms kai kurių narių teisę rašyti šioje temoje - jau šlykštoka darosi doh.gif
Atsakyti
QUOTE(in petto @ 2008 07 10, 16:42)
Iki švenčių šią temą skaičiau su pasimėgavimu, radau daug informacijos, man labai patiko natūraliai gimdžiusių mamų patirtis, dalinimasis, nu bet dabar siūlyčiau paprašyti moderatorių ištrinti bent jau pusę temos ir apriboti nors kelioms dienoms kai kurių narių teisę rašyti šioje temoje - jau šlykštoka darosi doh.gif

na as ir pati iseisiu 4u.gif patirtimi pasidalinau, kiekvienas mano zodzius interpretavo savaip ... su tuo ir sveikinu 4u.gif smile.gif
Atsakyti
QUOTE(gluosnis @ 2008 07 10, 16:13)
nu man keista ko jums taip moteriskos moterys istrigo  blink.gif
  O jus pacios noretumet kad kokios jusu mamos butu?... ar veiklios valdingos karjeristes, kurios nuolat skuba, dirba iki 20 val/para, sportiskos ir kietos, be moterisku apvalumu,  vaika (jus) mato tik rytais ir/ ar velai vakare, kai jis jau miega,  nestumo metu  galvotu tik apie darba, gimdytu su zurnalu ir epiduru nes taip patogiau, antra diena po gimdymo vaziuotu vel gi i darba nors porai val., valgyt nedarytu, tik is kaviniu ar restoranu, ar geriausiu atveju aukle padarytu, jums geriausi mokytojai nuo pirmu dienu ir t.t....
Ar normali mama, kuri megaujasi savo nestumu, kiekviena diena su meile apie jus pagalvoja ir kalbasi su jumis, kuri nesigedija savo pasikeitusiu formu, laukimo metu mezga jums,  savo stebuklui,  mazas kojines, ar kazka jums siuvineja, gimdymo metu susikaupia ir galvoja tik apie jus, pamirsusi SAVO skausmus, visas baimes, su meile praso ateiti jus i pasauli... kuri visada cia, salia, o ne darbe, kai jums labiausiai jos reikia, kai namie skaniai kvepia kepiniais ir norisi namo grizti ... tai pas kuria jus kaip kudykis ateitumet? kokios jus mamos noretumet? jei jus gimet moterimi, tai jau ir gyvenkit kaip moteris, dziaukites savo moterisku gyvenimu, bandykit rasti jame privalumu, patirti visus tokio gyvenimo atspalvius... busit laimingos ir jus ir jusu vaikai  4u.gif



As vistiek nesuprantu is kur pas Jus tiek netakto? doh.gif moterys, kurios negali/nenori gimdyti"naturaliai" apsaukiamos nenormaliomis ir nemoteriskomis. O toms, kurioms apskritai neduota tureti vaiku.. Ka joms? Nusizudyti arba nesirodyti visuomeneje, nes jos pasmerktos buti nelaimingomis, nemoteriskomis ir nenormaliomis????

Zinot, man tos "namu" seimininkes, siais laikais mezgancios kojines, siuvinejancios staltieses, nuolat nesisukinejancios virtuveje ir be paliovos ryjancios (del to moterisku formu lotuliukas.gif ), atrodo nenormalios... Tai ka?
Ir mamos tokios tikrai nenoreciau...
ir moters laime - ne vien vaikuose ir naturaliuose gimdymuose. Ne mamutu laikai, kai diedai medziodavo maista, o moterys tik vaikus augindavo.. doh.gif


o tai, kad moteris "atsiserusi", be figuros ir to nesigedina - tai absoliuciai blogai.. Apsileidimas, ne kitaip... doh.gif
Kaip Jums atrodo, ar vaikui maloniau eiti su grazia jaunatviska, liekna, madingai apsirengusia issilavinusia mama, kuri gyvena aktyvu visuomenini gyvenima, ar su ta, kuri kiaura diena kepe kepinius (is naturaliu produktu, zinoma) ir neturi apie ka kalbeti, kaip tik apie "nekviesta meile" ir kaimynes reumata??
Tikrai neabejoju, kad bet koks ugtelejes vaikas (jau is dalies suvokiantis visuomene) pasirinks pirmaja...


Ir apskritai, ka reiskia agitacija "bandykite rasti jame privalumu"... Kam ieskoti blogyje privalumu, jei galima susikurti geri.

Man persasi nuomone, kad arba 1) Jus esate patriarchalinis vyras, forume bandantis moteru kantrybe 2) arba esate visiskai patriarchalinio vyro zmona, neturinti kito pasirinkimo/balso/teisiu seimoje, todel ir bandote rasti kazkame privalumu...

QUOTE(gluosnis @ 2008 07 10, 16:28)
niekas taip ir nesake  4u.gif tai tema ir yra apie tai, kad gimdymo namuose mazai sansu normaliai pagimdyti net pacioms moteriskiausioms moterims  doh.gif  nes moteris prilyginama kokiam mechanizmui, kuris turi pagimdyti vaika pagal taisykles per tam tikra laika, jei taip nera personalas padaro tai uz tave... kad pagalbos tikrosios labai mazai, daugiau trukdymu...
as turejau toki pirma gimdyma  doh.gif  mano vyras is tokios "ginekologu" seimos, dauguma jo seimos draugu ir pazistamu - ginekologai ir akuseriai, anyta dirbo poliklinikoje, jo kriksto mama ligonines skyriaus vedeja ir t.t.  man buvo sakyta : niekuo nesirupink tik laiku nuvaziuok i ligonine, bus viskas padaryta kaip reikia   doh.gif  na ir padare kaip reikia - viska uz mane... tik man po to buvo taip sunku neaisku nuo ko, kad 7 metus sapnuose vis gidmziau savo pirmaja ir niekaip negalejau pagimdyti  blink.gif 
kazkam tinka toks variantas, kazkas butu laimingas ... bet  ne as  schmoll.gif  gavau vaika, bet jausmas buvo toks kad is manes  ateme  kazka labai svarbaus verysad.gif




Manau, kad kokie 99 % moteru sutinka, kad naturalus gimdymas yra geriau (jos pacios sveikatai), bet, deja, ne visuomet taip iseina... Ir del to nei viena moteris netampa blogesne, nelaimingesene, nenormalesne ar pan...
As irgi uz naturalu gimdyma su mediku prieziura, jei tai imanoma.. Deja, ne visuomet...
O vaikui gimus (bet kokiu budu) tai esu tikra 200 %, kad nera skirtumo, kaip ji mam pagimde... Meile, prieziura ir demesys nuo to nepriklauso...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sapokliaka: 10 liepos 2008 - 16:11