Įkraunama...
Įkraunama...

natūralus gimdymas

QUOTE(Fox_lady @ 2008 07 09, 12:56)

Tik va jeigu manyti, kad sekso pagerėjimo priežastys slypi pasąmonėje, tuomet aš visgi būčiau linkus manyti, kad esmė yra NE gimdymas namuose ar ligoninėje, o konkretaus individo psichika (ar kaip tai geriau įvardinti). Ta prasme, kad net ir labai panašios patirtys palieka skirtingus įspaudus skirtingų žmonių pasąmonėje. Taip ir su gimdymais- kažkurioje poroje ryšys sustiprės kaip niekad, o kita patirs intymaus gyvenimo problemas, kol vyrui pasimirš, nustos akyse stovėti lendančio iš ten vaiko vaizdelis (tokį pvz. pateikiu tik todėl, kad girdėjau iš vieno vyro, kad tikrai turėjo dėl to problemų), ir nesvarbu, kur tas gimdymas įvyko, namie ar ligoninėje.




drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
tema yra ne apie gimdymus namuose, o apie natūralus gimdymus, kurie gali vykti ir ligoninėje
Atsakyti
QUOTE(Akva @ 2008 07 09, 14:16)
Ir as buciau dekinga, jei pasisakytumet iki vakaro...  blush2.gif  biggrin.gif


O kas jums yra geras seksas? Prašom nesikuklinti, pasidalinti 4u.gif Turbūt kiekvienam ir kiekvienai skritingi kriterijai wink.gif

Man, pvz., pirmiausiai tai - galimybė spontaniškai (t.y. be kokio iš anksto nustatyto grafiko) išreikšti savo ir priimti kito jausmus per fizinį ryšį. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Žiogelis @ 2008 07 09, 10:36)
Manau, kad plyšimai čia nė prie ko. Lytinis gyvenimas ir pasitenkinimas juo yra grynas "softas". Moteris, kuri turėjo gerą gimdymo patirtį, kuri galėjo tai padaryti pati, yra labiau pasitikinti savimi, kaip moterimi, patenkinta savimi. Galbūt daugeliu atveju tai net nesuvokiama sąmoningai, tačiau didelę mūsų gyvenimodalį kontroliuoja būtent pasąmonė. Tai, kas ten užfiksuota, ir lemia tai, kaip mes jaučiamės ir elgiamės. O ligoninėje moteris yra tik "objektas". pažiūrėkit į gimdymo istorijas - suskatino, prakirpo, prapjovė... Ji net neturi galimybės pati priimti sprendimą. Kad ir dėl pozos (paguldė, pririšo prie lašelinės, apjuosė diržu ir t.t.).Jokiu būdu nesakau, kad moterys, gimdančios ligoninėje, yra blogesnės. Jos puikiausiai pagimdytų ir namie, ir be jokių įsikišimų. Tiesiog taip susiklosto aplinkybės, tokie jų pasirinkimai. Ir viskas, ką mes išgyvename, palieka savo antspaudą pasąmonėje. Manau, kad tas intymus gyvenimas susijęs būtent su tuo. bet čia tik mano nuomonė, aišku smile.gif

Galbūt dar turi įtakos tai, kad namie gimdanti pora išgyvena labai labai didelį intymumą. Vyro pagalbos ten reikia labai. Ligoninėje vyras yra mažiau reikalingas fiziškai. Gal ir tai turi įtakos vėlesniam intymiai ryšiui. Na, bent jau man tai turėjo.

Sutinku drinks_cheers.gif Dar galiu pridurti, kad gimdymai namuose dažniausiai praeina sklandžiau ir mažiau traumuoja moterį, todėl vėliau jos nepresekioja gimdymo "baubai", kartais labai trukdantys intymiam gyvenimui. Tik nepritariu, kad TIK namuose gimdant pora išgyvena didelį intymumą schmoll.gif Ir ligoninėje tai vyksta, jeigu vyras važuoja ten pasiruošęs, nusiteikęs padėti žmonai ir kartu su ja išgyventi gimimo stebuklą wub.gif O fizinė pagalba ligoninėje taip pat reikalinga (bent jau man buvo labai reikalinga).

QUOTE(Akva @ 2008 07 09, 12:26)
Ir aplamai, uzkniso nerealiai visos kalbos apie naturalu gimdyma ir jo geruma, apie ekologiska vaiku auginima ir pan. dalykus! Gimdykit jus vaikus kaip norit, kaip ismanot taip ir auginkit, bet kam reikia pastoviai irodinet, kad visa tai yra absoliutus ir besalyginis geris.  g.gif

O kas verčia landžioti į tokias temas, jeigu jau taip užknisa blink.gif

QUOTE(flight @ 2008 07 09, 13:17)
O man atrodo, atisradus vaikui seksualinis gyvenimas visados tik pablogėja...

Tikrai ne wub.gif

QUOTE(Akva @ 2008 07 09, 13:18)
1. Pasvarstykim... As esu UZ ekologija: siuksliu rusiavima, elektromobilius, uz istekliu taupyma, uz pas mamas ir tecius uzaugintas uogas bei darzoves, uz eko karve, kiaule, jauti ir kitus paukscius. As PRIES marazma!! Rupinuosi savo leliukais ne ka blogiau nei kitos "eko" mamos. Subalansuota mityba, visapusiskas vaiku lavinimas, naturalios medziagos aprangoje ir grynas oras man yra visiskai savaime suprantami dalykai. Ir net i galva nesauna atidaryti SM tema kaip as jais ekologiskai teisingai rupinuosi.
2. Vat cia jau negerai!  tongue.gif  Jei rodos, pirma reiktu zegnotis, o antra gal uzvalgyt kokiu cipsu su kola, kad eko balansa atsatytu  tongue.gif  biggrin.gif

Ne į temą, bet pati pažiūrėk, kokią nesąmonę parašei biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Heart @ 2008 07 09, 15:19)
Tikrai ne  wub.gif


Na, bent jau pirmus metus... blush2.gif
Atsakyti
Atsiprašau, kad įsikišiu- čia buvo kalbama apie procentus (Žiogelis, berods, kalbėjo)- apie tai, kad galima lyginti procentaliai, pagal proporcijas naminių ir ligoninėje vykusių gimdymų tam tikrus aspektus, patirtis, net ir tuomet, kai ligoninėje gimdžiusių yra labai daug, o nemuose- mažai.

Tačiau yra nevisai taip, nes sociologijos dėsniai galioja tik tada, kai tiriamųjų yra keli šimtai (berods, mažiausiai turi būti kažkur 400-800, tiksliai neatsimenu, bet kažkur tame tarpe). Ir kuo daugiau tiriamųjų, tuo patikimesni rezultatai. Todėl taip lyginti (procentaliai, pagal proporcijas) būtų galima tik tada, jei gimdžiusių namuose būtų ištirta minimum kokie keli šimtai.

Taip yra todėl, kad tiriant tokius dalykus reikia surinkti kuo įvairesnių žmonių ratą, skirtingų pažiūrų, amžiaus, patirties, tikėjimo ir t.t., kad būtų galima daryti išvadą, kad būtent gimdymas namuose, o ne įsitikinimai, gimdyvės asmenybė, jos sveikatos būklė, ar pan. labiausiai sąlygoja, sakykime, lytinių santykių kokybės pagerėjimą, ar vėlesnį ekologišką vaikų auklėjimą.

Ir, sakykime, jei gimdžiusių namuose tiriama tik kokia 50, tai skaitoma, jog šis skaičius negali apimti visos žmonių įvairovės, kad būtų galima teigti, jog tai, kas atrasta šio tyrimo metu, yra dėsnis, kurį galima visuotinai taikyti.
Ypač tokių patirčių negalima laikyti dėsniu tada, kai dauguma tyrimo dalyvių priklauso religiniams ar dvasiniams judėjimams, nes padarius tyrimą nebus aišku, ar GIMDYMAS NAMUOSE yra tas veiksnys, kuris lėmė, tarkime, vaikų auklėjimo tolimesnius ekologinius niuansus, ar tai yra paprasčiausiai dėl to, kad religinis ar dvasinis judėjimas laiko vertybe tokį auklėjimą, ir dėl to (o ne dėl gimdymo namuose aplinkybės) vaikai tose šeimose taip auklėjami (o tai reiškia, kad jie būtų taip auklėjami net ir tuomet, jei būtų pagimdyti ligoninėje).

Atsiprašau, kad taip sausai pabėriau- tiesiog, gal kam pravers vertinant tyrimus, nes ne visais tyrimais galima pasitikėti, ir ne viską galima lyginti.

O šiaip aš nei už nei prieš natūralų gimdymą- ir tas ir tas turi tiek pliusų, tiek minusų, o renkamės tuos minusus, kuriuos asmeniškai mums lengviau pakelti. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Akva @ 2008 07 09, 12:35)
... blink.gif  doh.gif Man pasitikejimas savimi visiskai nesusijes su gimdymu. Aisku, jei moteris gyvenime kaip ir daugiau nieko negali, tai gimdymas tuomet yra vienintelis irodymas sau paciai, kad vis delto kazka sugebi. cool.gif Ir aplamai, man  gimdymas nera saves ieskojimu ar sexo pagerinimo budas. Ties gimdymu gyvenimas nesustoja, viskas tik prasideda. O kliedeti ape tai, kad pagimdziau pati ir 10 metu visus tuo uzknisineti yra kazkaip keista. ax.gif

drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2008 07 09, 15:15)
O kas jums yra geras seksas? Prašom nesikuklinti, pasidalinti  4u.gif Turbūt kiekvienam ir kiekvienai skritingi kriterijai wink.gif
Man, pvz., pirmiausiai tai - galimybė spontaniškai (t.y.  be kokio iš anksto nustatyto grafiko) išreikšti savo ir priimti kito jausmus per fizinį ryšį.  ax.gif

Siam gyvenimo tarpsnyje, man geras sexas yra kai jo nera biggrin.gif Kai jis vis delto "atsitinka", tai buna visada geras, nes turiu tuo klausimu gera vyra biggrin.gif

QUOTE(Heart @ 2008 07 09, 15:19)
Ne į temą, bet pati pažiūrėk, kokią nesąmonę parašei  biggrin.gif

Paaiskinu: eko gyvuleliai mano galva yra tie, kurie uzauginti be jokiu papildu, be jokiu vaistu, be pasaru is velniai zino ko. T.y. edantys tik zolyte, duonyte ir kruopytes. Na, kaip dabar, vis dar nesamone?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Akva: 09 liepos 2008 - 15:02
QUOTE(Akva @ 2008 07 09, 16:01)
Siam gyvenimo tarpsnyje, man geras sexas yra kai jo nera  biggrin.gif Kai jis vis delto "atsitinka", tai buna visada geras, nes turiu tuo klausimu gera vyra  biggrin.gif
Paaiskinu: eko gyvuleliai mano galva yra tie, kurie uzauginti be jokiu papildu, be jokiu vaistu, be pasaru is velniai zino ko. T.y. edantys tik zolyte, duonyte ir kruopytes. Na, kaip dabar, vis dar nesamone?

O nuo kada karvė, kiaulė ir jautis yra paukščiai? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Heart @ 2008 07 09, 16:02)
O nuo kada karvė, kiaulė ir jautis yra paukščiai?  biggrin.gif

Nuo tada, kai atsirado modifikuotos bulbos, rapsai ir pan dalykai tongue.gif
Atsakyti
tema, ne apie gimdymus namuose, o apie naturalu gimdyma, bet neislaikiau.

QUOTE(svytejimas ezero dugne @ 2008 07 09, 15:37)
Tačiau yra nevisai taip, nes sociologijos dėsniai galioja tik tada, kai tiriamųjų yra keli šimtai (berods, mažiausiai turi būti kažkur 400-800, tiksliai neatsimenu, bet kažkur tame tarpe). Ir kuo daugiau tiriamųjų, tuo patikimesni rezultatai. Todėl taip lyginti (procentaliai, pagal proporcijas) būtų galima tik tada, jei gimdžiusių namuose būtų ištirta minimum kokie keli šimtai.



kalbant tik apie pocentus, cituoti tyrimai ne is lietuvos, o is jav, olandijos ir kt. saliu, kur gimdymai namuose yra normaliai organizuota alternatyva. net esu maciusi JAV gimimo liudijimo forma, kurioje tarp kitu duomenu nurodoma gimdymo vieta (ligonine, gimdymo centras ("birthing center") ar namai) ir vaikeli priemusiu/gimdymo pagalba suteikusiu asmenu pavardes (gydytojo, akuseres, pribuvejos ("doula")). be to, jau ne karta minejau, kai kuriose salyse gimdymai is namu i ligonines niekada ir nebuvo iskeliave, pvz., siuo metu nyderlanduose 30 proc. visu vaiku gimsta namuose. manau, sociologiskai siu saliu statistika yra reiksminga.

lietuvoje pries beveik 10 metu buvo apklausta apie 200 moteru, tiksliai nepasakysiu, kuri dalis is ju buvo gimdziusios namuose. gal tai jus nustebins, bet ir lietuvoje gimdymu namuose yra ne tiek jau mazai. vien tarp musu seimos draugu ir giminiu yra bent 6-7 seimos, vaiku susilaukusios namie.

kitas dalykas, zinoma, kad naturalus gimdymas gali vykti i ligonineje. net ir atliekant cezario operacija, galima padaryti daug ka, kad vaikelio pirmosios minutes ir valandos siame pasaulyje butu "naturalios" - pvz., daline nejautra motinai, tuomet ji gali vaikeli is karto priglausti prie kruties, buvimas kartu po gimdymo ir pan.

net ir pats sekmingiausias ir sklandziausias natralus gimdmas moteriai yra didelis stresas ir labai stiprus isgyvenimas, o jausmu ir alernatyvu neigimas - yra gynybine reakcija, rodanti, kad ivyko didesne ar mazesne trauma.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 09 liepos 2008 - 17:00
"Bardakas", o ne pokalbis pas mus čia gaunas, pasakysiu... doh.gif Viena kaip iš dangaus nukritus pareiškia, kad be profesionalios priežiūros negali vykti gimdymas (priminsiu - tema - "Natūralus gimdymas"), kita laukia, kol natūralistines nuostatas puoselėjanti Sazha pagimdys su išprašytu epidūru (priminsiu - tema - "Natūralus gimdymas"), trečia iki vakaro lauks, kol natūralistės pasidalins savo gero sekso samprata (priminsiu - tema - "Natūralus gimdymas", be to, buvo kalbama ne apie seksą, o pirmiausia - intymumą, kas bent man nėra viena ir tas pat)... Erzelynė, ne kitaip... doh.gif O kur dar eko karvės, kiaulės ir kiti paukščiai... lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sazha: 09 liepos 2008 - 19:19